NB II: fölényes szegedi győzelem a Putnok ellen

2012.09.01. 18:46
A labdarúgó NB II Keleti csoportjának szombati mérkőzésén a Szeged 2011 hazai pályán 4–1-re legyőzte az újonc Putnokot.

A szegediek Geiger Norbert találatával kerültek előnybe a meccs elején, a fiatal játékos a második félidőben megduplázta góljai számát, majd Lisztes Krisztián és Varga Bence is feliratkozott a gólszerzők közé, és ugyan Monyók Péter szépített a hosszabbításban, a hazaiak így is fölényes győzelmet arattak.

A forduló további mérkőzésein a Cegléd a hajrá előtt szerzett két gyors gólt Kazincbarcikán, amire a hazaiaknak már nem volt válaszuk. Az Újpest FC B hátrányból fordítva nyert a „kis Loki” ellen, míg az Orosháza összességében megérdemelten győzte le a Bp. Honvéd második csapatát.

Az esti rangadón a százszázalékos mérlegét továbbra is őrző Mezőkövesd a helyzeteivel remekül sáfárkodva meglepően sima győzelmet aratott a Békéscsaba otthonában.

NB II, KELETI CSOPORT
3. FORDULÓ, SZOMBATI EREDMÉNYEK
KAZINCBARCIKAI SC–CEGLÉDI VSE0–2 (0–0)
Kazincbarcika, 200 néző. Vezette: Urbán E. (Bozó, Szvetnyik)
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Fehér B., Komlósi, Fótyik, Szala – Maicon (E. Messi, 55.), Renan (Nyitrai, 62.) Ngalle, Luiz – Tátrai, Horváth B. (Husanik, 65.). Vezetőedző: Szabó János
CEGLÉD: Miski – Robson, Miklósvári (Brdarics, a szünetben), Koncz, Vincze Z. (Szkunc, 74.) – Halgas, Kenderes, Nagy L., Juhász D. – Balog M., Medgyesi (Kormos, 64.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Kenderes (0–1) a 73., Balog M. (0–2) a 76. percben
Szabó János: – Elaltatott minket a Cegléd, miközben rúgott két gólt.
Ványi Zsolt: – Rendkívül feszült mérkőzésen magunknak tettük nehézzé az összecsapást, mert gyengén játszottunk.
ÚJPEST FC B–DVSC-DEAC2–1 (1–1)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 150 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Hofbauer, Hima)
ÚJPEST B: Banai D. – Szokol, Kálmán, Rubus, Baranyai Á. (Toricska, 54.) – Banai B. (Erős R., 65.), Tajthy – Horváth R. (Nagy J., a szünetben), Popovics, Magos – Szabó B. Edző: Víg Péter
DVSC-DEAC: Szécsi G. – Kuti, Böszörményi, Albert I., Engel – Gál M. – Angyal (Bereczki, 71.), Sl. Bouadla, Ferenczi J., Szécsi M. – Tóth L. (Kovács M., 78.). Edző: Szalánczi Tamás
Gólszerző: Gál M. (0–1) a 30., Banai B. (1–1) a 37., Rubus (2–1) az 52. percben
Víg Péter: – Sokat tettünk a győzelemért. Nagyon jó ellenfelet győztünk le, megérdemelten nyertünk.
Szalánczi Tamás: – Becsülettel küzdöttünk. Talán, ha a végén szerencsénk van, döntetlen is lehetett volna a végeredmény.
SZEGED 2011–PUTNOK VSE4–1 (1–0)
Szeged, 1000 néző. Vezette: Karakó (Szpisják, Kulcsár J.)
SZEGED: Trepák – Borbély, Tóth I. (Sz. Markovics, 70.), B. Kapic, Farkas Z. – Ulviczki, Toca – Kéri (Gomez, 81.), Lisztes, Kis R. – Geiger (Varga B., 74.). Vezetőedző: Tóth Bálint
PUTNOK: Botló – Szögedi, Kovács R., Bányai, Bogdan – Szabó Á. (Bálint, 81.), Zimányi – Matis (Luptak, 71.), Odrobéna (Elek B., 74.), Crisan – Monyók. Vezetőedző: Koszta Péter
Gólszerző: Geiger (1–0) a 7., Geiger (2–0) a 47., Lisztes (3–0) az 53., Varga B. (4–0) a 85., Monyók (4–1) a 90. percben
Tóth Bálint: – A második félidő szép góljainak köszönhetően a közönség és a csapat ismét egymásra talált.
Koszta Péter: – Az első félidőben egyenrangú ellenfelei voltunk a Szegednek, de a szünet után nyolc perc alatt elintéztük magunkat.
OROSHÁZA FC–BP. HONVÉD-MFA 3–1 (1–0)
Orosháza, 350 néző. Vezette: Takács J. (Galán, Pápai)
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Szűcs D., Futaki, Milenkovics, Kerepeczki – Ács L., Varga R., Ondrejó, Végh A. (Szabó A., 82.) – Tóth D. (Szabó T., 73.), Bernáth (Kerekes I., 84.). Vezetőedző: Major László
HONVÉD-MFA: Vereckei – Moga, Remes, Bjelkanovic – Fejes J., Rajics, Erdélyi, Nagy G. (Kosztics, 60.), Csontos Á. – Toe (Nagy M., a szünetben), Vólent (Varga M., 50.). Edző: Pári Sándor
Gólszerző: Bernáth (1–0) a 43., Tóth D. (2–0) az 56., Erdélyi (2–1) az 57., Kerekes I. (3–1) a 88. percben
Major László: – A fiatal, lelkes Honvédot második félidei jó játékkal, megérdemelten győztük le.
Pári Sándor: – Előrehoztuk a karácsonyt, és megajándékoztuk a hazaiakat három góllal.
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 2–4 (0–2)
Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Szőts (Ring, Tóth V.)
Békéscsaba: Máthé G. – Balogh M. (Mészáros L., 78.), Lengyel D., Botis, Horváth T. (Pozsár, 46.) – Balázs J., Makra, Nadaban – Majoros (Randelovics, 46.), Obot, Leucuta. Vezetőedző: Dajka László
Mezőkövesd: Szántai – Hegedüs Cs., Lakatos, Elek N. (Szalai V., 46.), Éles – Sigér, Irhás (Jeremiás, 78.), Bognár I., Bogdány (Dobos, 62.) – Hamar Á., Lipusz. Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Bognár I. (0–1) a 25., Bognár I. (0–2), a 34., Lipusz (0–3) az 52., Hamar Á. (0–4) a 61., Leucuta (1–4 – 11-esből) a 85., Balázs J. (2–4) a 89. percben
Dajka László: – Az ellenfél öt támadásból négy gólt ért el. Nekünk a legnagyobb helyzetek is nehezen mentek be. Ez egy ilyen nap volt.
Véber György: – Az utolsó hét perc kivételével nagyon jól megoldotta ezt a nehéz feladatot a csapat.
16. Ferencvárosi TC II* 2 2 1–4 –3 0
A bajnokság befejeztével a résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalékcsapatai a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.