NB II: fölényes győzelmével átvette a vezetést a Békéscsaba

2012.11.04. 15:37
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a Keleti csoportban az egyre jobb formában futballozó, kilenc mérkőzés óta veretlen Békéscsaba öt gólt szerzett a Debrecen második csapata ellen és a fölényes győzelemnek köszönhetően a tabella élére ugrott. A Mezőkövesd rossz sorozata viszont tovább tart, Véber György együttese hazai pályán az újonc Putnokkal sem bírt, és ez azt jelenti, hogy a szezon elején elért hat siker után a következő hat találkozót győzelem nélkül tudta le a gárda. A Vasas klasszikus eredményt elérve, 6–3-ra legyőzte az Orosházát úgy, hogy a vendégek az első játékrészben még jól tartották magukat, de a szünet után nem tudtak ellenállni az angyalföldi rohamoknak, így gólfesztivál és kiütés lett a vége.

A Nyugati csoportban a múlt heti kínos hazai vereség után javított a Gyirmót, a Paks második együttese elleni győzelem viszont igencsak „izzadságszagú” volt. Az Ajka továbbra is veretlen a bajnokságban, Németh Zoltán együttese sorozatban negyedik mérkőzését nyerte meg, így masszívan dobogós.

LABDARÚGÓ NB II, 12. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
VASAS–OROSHÁZA FC 6–3 (2–1)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1300 néző. Vezette: Böcskei (Kiss I B., Kulman)
VASAS: Szatmári Z. – Romeu (Reidan, 54.), Nikolov, Görgényi, Katona M. – Thiago, Ferkó Á. – Simek (André, 65.), Szilágyi P., Deyvison (Mundi, 73.) – Bobo. Vezetőedző: Szapor Gábor
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Szűcs D., Milenkovics, Futaki, Szabó N. – Kerekes I. – Ács, Varga R. (Juhász N., 77.), Végh A., Tóth D. (Szabó T., 81.) – Bernáth (Petrovics, 85.). Vezetőedző: Major László
Gólszerző: Nikolov (11-esből, 1–0) a 15., Nikolov (11-esből, 2–0) a 37., Varga R. (2–1) a 43., Szilágyi P. (3–1) a 46., Végh A. (3–2) az 54., Szilágyi P. (4–2) az 56., Szilágyi P. (5–2) a 64., Mundi (6–2) a 87., Szabó N. (6–3) a 89. percben
Szapor Gábor: – Nagyon jó teljesítménnyel győztünk le egy szervezetten védekező csapatot. Reális különbségű a siker, ismét jó program meccsre járni a Fáy utcába.
Major László: – Ha csapatom is kap két nevetséges büntetőt, és rúg egy kétméteres lesgólt, fordított eredmény született volna.
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–DVSC-DEAC 5–2 (3–2)
Békéscsaba, 800 néző. Vezette: Kulcsár K. (Kovács II G., Butkai Zs.)
BÉKÉSCSABA: Scsekics – Huszár (Mészáros L., a szünetben), Lengyel D., Botis, Juhász Gy. – Raducu, Balázs J., Pozsár (Makra, 64.) – Obot, Randjelovics, Majoros (Leucuta, 74.). Vezetőedző: Dajka László
DVSC-DEAC: Polekszics – Kuti, Ludánszki B., Albert I., Kovács M. (Angyal, 84.) – Lucas (Böszörményi, 88.), Gál M., Kiso, Ferenczi J. – Sl. Bouadla (Kónya, 63.), Birtalan B. Edző: Szalánczi Tamás
Gólszerző: Obot (1–0), a 13., Birtalan B. (1–1) a 15., Majoros (2–1) a 17., Ferenczi J. (2–2) a 27., Pozsár (11-esből, 3–2) a 39., Lengyel D. (4–2) az 54., Randjelovics (5–2) a 90. percben.
Kiállítva: Ludánszki B. (Randjelovics lerántásáért) a 38. percben
Dajka László: – Hektikus első félidő után létszámfölénybe kerültünk, s ez gólokban is megmutatkozott, de nem futballoztunk igazán jól.
Szalánczi Tamás: – Nyílt játékkal kezdődött a mérkőzés, de a kiállítás megpecsételte a sorsunkat. Kíváncsi lettem volna, egyenlő létszám esetén mi a mérkőzés végeredménye.
MEZŐKÖVESD-ZSÓRY–PUTNOK VSE 0–0
Mezőkövesd, 700 néző. Vezette: Pánczél K. (Péter T., Hima)
MEZŐKÖVESD: Ficsór – Nagy P., Szalai V., Lakatos B., Hegedűs Cs. – Dobos A., Bognár I., Sigér, Bagi (Bogdány, a szünetben) – Hamar Á. (Szabó V., 67.), Lipusz. Vezetőedző: Véber György
PUTNOK: Botló – Szögedi, Bányai, Bogdán M., Kovács R. – Matis (Kerékgyártó, 70.), Bálint R. (Boczki, 78.), Illés R., Crisan – Odrobéna (Monyók, 60.), Elek B. Vezetőedző: Koszta Péter
Kiállítva: Bogdán M. (második sárga lap után) a 95. percben
Véber György: – A csapat elveszítette a lelkét, ebben minden benne van. Teljesen értékelhetetlen, ami Mezőkövesden hetek óta zajlik…
Kócsi József másodedző (az eltiltott Koszta Péter helyett): – Küzdelmes mérkőzésen szervezett védekezésünknek köszönhetően megérdemelten szereztünk egy pontot.
NYUGATI CSOPORT
MVM PAKS II–GYIRMÓT FC GYŐR 1–2 (0–1)
Paks, 100 néző. Vezette: Lovas (Mohos, Becséri G.)
PAKS II: Kovács A. – Szalontai, Berkó, Féhr, Galambos – Blatt, Budai, Kesztyűs (Laták, 78.), Cziráki (Kovács M., 63.) – Czinger, Feil (Eisenberger, 75.). Edző: Lengyel Ferenc
GYIRMÓT: Holczer – Csizmadia (Fitos, 53.), Balog Z., Kardos N., Illés Gy. – Nagy II G., Oross, Magasföldi (Horváth R., 85.), Regedei, Lázár P. – Laki B. (Tóth N., 65.). Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Laki B. (0–1) a 45., Szalontai (1–1) a 67., Magasföldi (1–2) a 79. percben
Lengyel Ferenc: – Taktikus, jó ellenfél ellen sikerült eltüntetnünk az osztálynyi különbséget, de egy szabálytalannak tetsző góllal vereséget szenvedtünk.
Csank János: – Nagyon jó, harcos csapat ellen játszottunk, nem túl jó talajú pályán. A győzelem volt a legfontosabb, nehezebben szereztük meg, mint ahogy vártam.
HALADÁS II–FC AJKA 0–2 (0–1)
Szombathely, 300 néző. Vezette: Németh Á. (Kepe, Hofbauer)
HALADÁS: Mursits – Fider (Jurák, 60.), Jagodics M., Korolovszky, Farkas M. – Szeles, Németh M. – Gyurján, Szakály A., Kalász (Tóth L., a szünetben) – Czafit (Medgyes, 70.). Edző: Tóth László
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Péter P. (Gunther, 85.) – Horváth A., Kanta Sz. – Czanik (Nagy B., 74.), Szabó L., Major (Sowunmi, 65.) – Mihalecz P. Vezetőedző: Németh Zoltán
Gólszerző: Subicz (11-esből, 0–1) a 28., Mihalecz P. (0–2) a 68. percben
Kiállítva: Mursits (gólhelyzetben buktatta Majort) a 60., Mihalecz P. (megrúgta Gyurjánt) a 84. percben
Tóth László: – El kell ismernem, az okosan és jól játszó vendégek megérdemelten nyerték meg a találkozót.
Németh Zoltán: – Mindkét csapat teljesítette az elvárást, mi szervezetten, jól játszottunk, így értük el célunkat a nagy lelkesedéssel küzdő ellenféllel szemben.

16. Kazincbarcikai SC 12 3 2 7 14–21 –7 11

Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.