Radó büntetői döntöttek a Vasas javára Ajkán

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2020.10.25. 16:50
Mindkét csapat betalált a mérkőzésen, bár a képen látható piros mezes Pekárnak büntetőből nem sikerült... (Fotó: Penovác Károly)
Három tizenegyeséből kettőt gólra váltva nyert a Vasas Ajkán, vasárnap a labdarúgó NB II 13. fordulójában. A koronavírusos fertőzések miatt tartalékos hazaiak nagyot harcoltak fővárosi ellenfelükkel szemben, a mérkőzés kimenetele végig nyílt volt.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

FC AJKA–VASAS 1–2 (01)
Ajka, Városi Sportcentrum, 2300 néző.Vezette:Nagy Róbert(Berényi Ákos, Kiss Balázs)
FCAJKA:Horváth D. (Horváth T., 57.) –Görgényi, Heffler T., Tar, Présinger–Kenderes, Csizmadia– Nagy I., Stoiacovici (Zamostny, 53.), Rétyi (Irimiás, 84.) – Tóth P. (Lakatos, 53.). Vezetőedző:Kis Károly
VASASFC:Jova –Szivacski,Viczián,Szilágyi, Silye – Hidi M. S. –Hinora, Pátkai–Birtalan (Feczesin, 54.), Radó (Kalmár, 95.),Pekár (Szatmári L., 72.).Vezetőedző:Schindler Szabolcs
Gólszerző: Tar (65.), ill.Radó (30., 49. – mindkettőt 11-esből)

Érdekes előzményeket követően rendezték meg az FC Ajka-Vasas FC mérkőzést, amelyet a hazaiak szerettek volna elhalasztani, de ebbe a vendégegyüttes nem ment bele. A Veszprém megyei klub azért kezdeményezte a bajnoki elnapolását, mert játékoskeretében többen is megfertőződtek koronavírussal, emellett olyan futballistája is bőven akadt, aki visszatérését követően még alig edzett, azaz messze volt a tökéletes állapottól.

Kis Károly vezetőedző közel csapatnyi játékosra nem számíthatott, így nem éppen jó előjelekkel várta a gyatra kezdés után az utóbbi hetekben belelendülni látszó Vasast.

Az összecsapás további pikantériája volt, hogy a vendégek kispadján az a Schindler Szabolcs ült, aki ebben a szezonban, augusztus elején már legyőzte az Ajkát, még a Békéscsaba mestereként. Schindler tavaly is nyerni tudott a Békéscsabával Ajkán, így mindenki kíváncsian várta, mit hoz a volt ajkai mester harmadik fellépése a városban – immáron a Vasas trénereként.

Az Ajka érthetően biztonsági játékot választott, de a Vasas sem veszélyeztetett a mérkőzés elején. Az első helyzet Birtalan előtt adódott, a vendégek támadója nem tudott élni vele, Horváth Dániel szögletre mentett. A 30. percben Radó András büntetőjével megszerezte a vezetést az angyalföldi együttes (0–1), így a hazaiak gondjai még tovább növekedtek. Az Ajkának kevés lehetőségből kellett volna valahogy betalálnia. A kevés (minimális) lehetőség megvolt, de hazai gól nem jött a szünetig. A vendégek növelhették volna előnyüket, ám a hazai védősor, illetve mögötte Horváth Dániel jól állta a sarat.

A második félidő viszont rémálomszerűen kezdődött az ajkaiak számára, Horváth Dániel ezúttal hibázott, és összehozott egy 11-est a vendégeknek. Radó András ezt a büntetőt is gólra váltotta (0–2), és innen már nagyon nehéz dolga volt az Ajkának. Ráadásul Horváth Dániel megsérült az esetnél, és le is kellett cserélni.

A 64. percben megint büntetőhöz jutottak a vendégek, Görgényit látta szabálytalannak a bíró, ám Pekár László nem tudott túljárni a csereként beálló Horváth Tamás eszén. Ez adott némi pluszmotivációt a házigazdának, amely a 65. percben szépített, Tar Zsolt közelről fejelt Jova kapujába, 1–2.

Ment előre az Ajka, amely többet birtokolta a labdát, mint ellenfele, és sikerült is néhány veszélyesebb szituációt teremtenie. A másik oldalon a csereként beálló Feczesin Róbert ziccert hibázott. Az utolsó pillanatig nyílt volt a mérkőzés, de a vendégeknek mind a három pontot sikerült elvinniük Ajkáról.

20. Debreceni EAC1321110–26–166

99. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! A Vasas mindhárom pontot elvitte Ajkáról. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

98. perc: Hinora kapott sárga lapot

95. perc: Radó helyett Kalmár Olivér a pályán

94. perc: Feczesin került ziccerbe, de gyatrán kapu mellé lőtt

Hajt az egyenlítésért az Ajka, amely többet birtokolja a labdát, mint ellenfele. A hazaiak elsősorban felívelésekből, pontrúgásokból tudnak veszélyesek lenni.

84. perc: Rétyi helyett Irimiás Gergő a pályán

72. perc: Szatmári Lóránd váltja Pekárt.

65. perc: Szépít az FC Ajka. Tar Zsolt fejelt közelről a vendégek kapujába,1-2.

64. perc: Ez viszont nem megy be, Horváth Tamás vetődve kiütötte Pekár lövését.

63. perc: Nem hiszik el, megint 11-est lőhet a Vasas. Görgényi megmozdulása után mutatott a büntetőpontra a játékvezető. Az eset a 16-os oldalvonalánál történt.

57. perc: Horváth Dániel nem tudja folytatni a játékot, a sérült játékost Horváth Tamás váltja az ajkai kapuban

54. perc: Cserél a Vasas is, BirtalantFeczesin Róbert váltotta

53. perc: Csere az Ajkánál: Stoiacovici helyett Zamostny Balázs, Tóth P. helyett Lakatos István a pályán

49. perc: Radó András váltotta gólra az újabb 11-est,0–2.

48. perc: Újabb büntető a Vasasnak, ezúttal Horváth Dánielt látta szabálytalannak a bíró. A hazai kapus elütötte a kilépő Birtalant.

A hivatalos nézőszám: 2300.

46. perc: FOLYTATJUK

45+3 perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ

45+1 perc: Vicziánt figyelmeztette a bíró sárga lappal. A Vasas védője eldobta a labdát.

45. perc: A kifutó Horváth D. mentett nagyot, miután Radó próbálta a kapuba juttatni a labdát.

41. perc: Pekár László kapott sárgát, miután nem engedett elvégezni egy hazai szabadrúgást

32. perc: Tóth Péter került lövőhelyzetbe, a hazai támadó nem találta el a kaput

30. perc: Tar Zsolt kapott sárga lapot.

Radó András (középen) büntetőből szerzett vezetést a Vasasnak (Fotó: Penovác Károly)

30. perc: Büntetőhöz jutott a Vasas, miután Tar felvágta Radót. A 11-est Radó András a jobb alsóba lőtte, 0–1.

17. perc: Birtalan kapott jó labdát, közeli próbálkozását Horváth Dániel védte

Az első negyedórában nem történt semmi érdemleges a pályán. Az Ajka egycsatáros, biztonsági játékot játszik, de a Vasas sem került közel ellenfele kapujához.

7. perc: Folytatódik a játék, jól van az asszisztens, aki kapott egy kötést a bal térdére

Nagyjából 1500 néző lehet az ajkai sportcentrumban. Közben sérülés miatt áll a játék, de ezúttal nem egy játékos fekszik a földön, hanem az egyik partjelző szorul ápolásra.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS.

Az ajkaiak tartalékosan készültek a Vasas ellen Fotó: Veszprémi Napló/Penovác Károly

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, mire jut a Kis Károly által irányított Ajka a korábbi ajkai edző, Schindler Szabolcs által edzett Vasas ellen. Az ajkaiak szerették volna elhalasztani a mérkőzést, mivel csapatukban többen is megfertőződtek koronavírussal, ám ebbe az angyalföldiek nem mentek bele. A házigazda így kénytelen kiállni. Erősen tartalékosan, több kulcsember is hiányzik, és a kispadon mindössze négy mezőnyjátékos foglal helyet.