Gólfesztivált rendezett az újonc Kisvárda

2013.09.21. 16:00
Tölgyesi (jobbra) és a Békéscsaba harcossága győzelmet ért Sopronban (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB II 6. fordulójában az újonc Kisvárda hazai környezetben 5–0-ra kiütötte a Tatabányát. A Vasas Cegléden nyert – ez az angyalföldiek második sikere zsinórban –, míg a Békéscsaba hátrányból felállva győzött Sopronban. A Siófok a Szigetszentmiklós elleni győzelemmel tapad a listavezető Nyíregyházára, a Gyirmót pedig az Ajkát intézte el könnyedén.

A labdarúgó NB II 6. fordulójában az újonc Kisvárda hazai pályán gólfesztivált rendezett a Tatabánya ellen. Az 5–0-s kiütés puszta ténye mellett az is megdöbbentő, hogy már az 54. percre kialakult a végeredmény. Igaz, a félidei kétgólos hátrány tudatában a Bányász vezetőedzője, P. Nagy László kockáztatott és a szünetben középpályás helyett Szabó Bence személyében csatárt hozott be, de a húzás nem jött be, a várdaiak a második félidő elején újabb három gólt szerezve lerendezték a mérkőzést. Különösen a két csatár, Dusan Pavlov és Pálvölgyi Balázs volt elemében, előbb gólja mellett gólpasszt adott, utóbbi pedig két gólt szerzett. A Tatabánya azért kozmetikázhatott volna az eredményen, Nacsa Péternek többször is bravúrra volt szüksége ahhoz, hogy megőrizze a kapuját a góltól, de ezen a napon minden a Kisvárda mellett volt. Ez volt a nyírségi csapat első hazai győzelme a bajnokság során, amely valószínűleg hosszú ideig a legnagyobb arányú siker lesz a klub másodosztályú történelmében.

Fordulatos mérkőzést nyert meg a Vasas a Cegléd otthonában. A piros-kékek Gál Mátyás révén szereztek vezetést (a játékos Remili lécről lepattanó szabadrúgása után továbbított a hálóba), de Engel Alex két hibája után a ceglédiek nyolc percen belül fordítani tudtak. A Vasas azonban nem tört össze, Remili pontos lövése révén még a szünet előtt egyenlített, majd a fordulás után Shane Recklet fejesével ismét vezetést szerzett. A negatív hős, Engel Alex azonban újból megnehezítette saját csapata dolgát, egy buktatás után a kiállítás sorsára jutott, de a Vasas csak negyedóráig volt kénytelen emberhátrányban futballozni, mivel a ceglédiektől Miklósvári János is piros lapot kapott. A hajrát pedig kihúzta a Vasas, így a két fordulóval ezelőtt még utolsó helyezett angyalföldi csapat zsinórban második győzelmét érte el.

Bár az első félidei agresszív játékával meglepte a Békéscsaba a Sopront, első igazi helyzetéből Erdélyi László révén vezetést szerzett Supka Attila együttese. A második félidőben egy szép akciót követően egyenlített a Békéscsaba, majd egy jobboldali beívelés után a hazai kapus, Halasi Péter hathatós közreműködése révén ismét a soproni kapuban kötött ki labda, így nyolc percen belül megfordította az állást a Csaba. A hajrában aztán óriási lehetőségei voltak a Sopronnak az egyenlítésre, de Szabó Zsolt öt méterről a kapusba lőtt, majd Varga Gábor hat méterről a kapu mellé fejelt, így meddő csatárjátéka miatt újabb vereséget – sorozatban már a harmadikat – szenvedett a Sopron.

Könnyed győzelmet aratott az egyre jobb formában futballozó Gyirmót FC Győr az Ajka ellen. Már a mérkőzés elején vezetést szerzett Sisa Tibor együttese Beliczky Gergő góljával, majd az egész első félidőben remekül futballozott, igaz újabb gólt ekkor még nem szerzett. Bár a szünet után az Ajka az addigiaknál veszélyesebben játszott, a gyirmótiak a második félidőt is uralták, és a fiatal Papp Kristóf két szép gólt szerezve fölényessé tette a hazaiak sikerét.

Nyögvenyelősen nyert a Siófok a Szigetszentmiklós ellen. A Pest-megyeiek az első félidőben sokkal gólveszélyesebben futballoztak, Zsivoczky Norbert révén a kapufát is eltalálták, illetve a siófoki védelemnek két esetben is a gólvonalról kellett mentenie. A szünet után Bogáti Péter emelése után a bosnyák gólfelelős, Jusuf Dajic kapásból a szigetszentmiklósi kapuba lőtt, így hiába játszott a szokásosnál gyengébben Horváth Károly együttese, megszerezte a három pontot. Rossz hír azonban a csapat számára, hogy az első félidő vége előtt Tímár Krisztián kezére ráesett a vendégek csatára, Takács Tamás, így Tímárt a mentők könyöktöréssel szállították kórházba.

A tabella utolsó két helyén álló két csapat mérkőzésén a Szolnok nyeretlenségi sorozata szakadt meg azzal, hogy 3–0-ra legyőzte a Kozármislenyt, amely továbbra is nyeretlen és az utolsó helyre áll a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
KISVÁRDA–TATABÁNYA FC 5–0
(2–0)
Kisvárda, 1520 néző. Vezette: Nagy Róbert (Galán Roland, Punyi Gyula)
KISVÁRDA: Nacsa – Molnár R., Hegedűs T., Kornutjak, Tóth Gy. – Miskolczi (Farkas M., 75.), Üveges (Oláh D., 62.), Nagy B., Fodor A. – Pálvölgyi (Kapacina, 69.), Pavlov. Vezetőedző: Révész Attila
TATABÁNYA: Dombai A. – Besztercei, Szamosszegi, Bozsik J. (Kis Sz., 69.), Radnai – Kovács I., Ludánszki I., Gyürki (Polyák, 80.), Bakos Sz. (Szabó B., a szünetben) – Ferkó Cs., Weitner. Vezetőedző: P. Nagy László
Gólszerző: Hegedűs T. (11-esből, 1–0) az 5., Üveges (2–0) a 13., Pálvölgyi (3–0) a 47., Pavlov (4–0) az 53., Pálvölgyi (5–0) az 54. percben
RÉVÉSZ ATTILA, a Kisvárda szakmai igazgatója: – Korántsem volt olyan folyamatos a játékunk, mint legutóbb a Siófok ellen. Picit alkalmazkodtunk az ellenfél ívelgetős játékához, és a fegyverükkel sikerült a góljaink nagy részét elérnünk. Végig uraltuk a mérkőzést, szép gólokat értünk el. Nem adták ingyen ezt a győzelmet.
P. NAGY LÁSZLÓ, a Tatabánya vezetőedzője: – Két hatalmas egyéni hibából gyorsan előnyhöz jutott a Kisvárda, utána megpróbáltunk talpra állni, de a második félidei szerkezetváltással a saját kardunkba dőltünk bele. Ez a húzás nem jött be, a jelek szerint ez a játék nem fekszik nekünk.

SIÓFOK–SZTK-ERIMA 1–0 (0–0)
Siófok, 800 néző. Vezette: Botló Béla (Horváth Zoltán, Hofbauer Roland)
SIÓFOK: Tajti N. – Pécseli, Tímár (Fehér Zs., 43.), Papp Sz., Novák – Peszmeg, Vass M. – Gárdos (Nagy D., 63.), Bogáti (Fülöp N., 89.), Papp M. – Dajic. Szakmai igazgató: Horváth Károly
SZTK: Horváth L. – Nagy J., I. Jakovljevic, Sz. Jakovljevic, Pollák – Barna Zs. – Zsivoczky (Bonifert, 56.), Kvekveskiri, Khous (Kornis, 88.) – Takács T. (Fekete Á., 76.), Kollega. Vezetőedző: Zoran Kuntics
Gólszerző: Dajic (1–0) a 65. percben
HORVÁTH KÁROLY
, a Siófok szakmai igazgatója: – Mivel a futballt gólra játsszák, a megszerzett egy góllal mindent eldöntöttünk, és nem érdemtelenül tartottuk otthon a nagyon fontos három pontot. A szerencsétlenül megsérülő Tímár Krisztiánt mihamarabb visszavárjuk a csapatba.
ZORAN KUNTICS, a Szigetszentmiklós vezetőedzője: – Az ellenfél pillanatnyilag a legszerencsésebb csapat a világon, mert az első félidőben egyszer a kapufát találtuk el, kétszer pedig a gólvonalról fejelték ki a hazaiak a labdát. A második félidőben egyetlen védelmi hibánkat kihasználta a Siófok, és ezzel nyert.

SVSE-GYSEV–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–2 (1–0)
Sopron, 1200 néző. Vezette: Kiss Norbert (Kepe Arnold, Kulman Tamás)
SVSE: Halasi – Fazakas, Bognár Zs., Tóth M., Fazekas N. – Németh L., Horváth A., Varga G. – Szabó L. (Deme, 56.; Szabó Zs., 76.), Erdélyi (Balázs R., 82.), Gaál B. Szakmai igazgató: Supka Attila
BÉKÉSCSABA: Póser – Tolmbaye, Albert I., Kiprich D., Király P. – Soós J. (Pantovics, 71.), Balog Zs., Tölgyesi – Lucas (Balogh M., 59.), Mosquera, Leucuta (Pozsár, 69.). Vezetőedző: Komjáti András
Gólszerző: Erdélyi (1–0) a 27., Balogh M. (1–1) a 72., Pantovics (1–2) a 80. percben
SUPKA ATTILA,
a Sopron szakmai igazgatója: – Régi és állandóan visszatérő problémánk a gyenge helyzetkihasználás. Ezúttal is óriási ziccereket hagytunk ki, ez olyan mérkőzés volt, amelyet feltétlenül meg kellett volna nyernünk. Most is azt mondom, több játékosunknak el kell gondolkodnia a teljesítményén.
KOMJÁTI ANDRÁS, a Békéscsaba vezetőedzője: – Az első félidőben is enyhe mezőnyfölényben voltunk, de hatástalanul támadtunk. A folytatásban viszont nagy fordulatot jelentett fiatal cserejátékosaink beállása, s ennek, valamint a határozottabb játéknak tulajdonítom a nagyon értékes győzelmet.

CEGLÉDI VSE–VASAS 2–3 (2–2)
Cegléd, 800 néző. Vezette: Barna Gábor (Kiss I Balázs, Szilágyi Norbert)
CEGLÉD: Miski – Miklósvári, Makrai, Farkas I., Szala (Pesti, 51.) – Fehér B. (Kenderes, 60.), Koncz – Markó, Koós (Rebrik, 76.), Szkunc – Kormos. Vezetőedző: Ványi Zsolt
VASAS: Németh G. – Horváth L., Recklet, Schulz, Engel – Hohmann (Görgényi, 58.), Cseke, Gál M., Remili (Boda, 90.) – Boka (Berecz, 88.), Zamostny. Vezetőedző: Dirk Berger
Gólszerző: Gál M. (0–1) a 11., Koncz (1–1) a 22., Kormos (2–1) a 30., Remili (2–2) a 38., Recklet (2–3) a 48. percben
Kiállítva: Engel (lerántotta a gólhelyzetben kiugró Koóst) az 56., Miklósvári (második sárga lap után) a 73. percben
VÁNYI ZSOLT
, a Cegléd vezetőedzője: – Elmaradtunk az elmúlt hetek jó játékától, mert pontatlanul futballoztunk. Vereségünkre az sem lehet magyarázat, hogy a játékvezető formán kívül bíráskodott. Szerencse, hogy a tartalék játékvezető többször is besegített az ítéleteknél, s így nagy szerepe volt abban, hogy a mérkőzés rendben lezajlott.
DIRK BERGER, a Vasas vezetőedzője: – Az ehhez hasonló mérkőzések a szurkolók kedvencei, viszont nekünk, edzőknek már nem annyira. A győzelmet jó támadójátékunknak köszönhetjük, ugyanakkor a védelmünkkel nem voltam megelégedve. Ismét kaptunk egy piros lapot, pedig nem vagyunk sportszerűtlen csapat.

GYIRMÓT FC GYŐR–FC AJKA 3–0 (1–0)
Győr-Gyirmót, 800 néző. Vezette: Pintér Csaba (Viszokai László, Kóbor Péter)
GYIRMÓT: Deli – Balog Z., Graszl K., Kardos N., Farkas M. – Erős G., Lázár P. – Magasföldi (Fejes J., 77.), Papp K., Beliczky (Egerszegi, 89.) – Oross (Tóth N., 82.). Vezetőedző: Sisa Tibor
AJKA: Jánosa – Fodor M., Pákai, Jagodics M., Gunther – Horváth A. – Skriba (Köles, 69.), Hanzl (Lattenstein, 58.), Sipos N. (Kanta Sz., 66.), Major N. – Sowunmi. Vezetőedző: ifj. Mihalecz István
Gólszerző: Beliczky (1–0) a 13., Papp K. (2–0) az 53., Papp K. (3–0) a 88. percben
SISA TIBOR, a Gyirmót vezetőedzője: – Győzelmünk értékét növeli, hogy a forduló előtt az Ajka jó teljesítményt nyújtott, veszélyes ellenfél látogatott tehát hozzánk. A mutatott játék és a három pont is kifejezetten dicséretes teljesítmény.
IFJ. MIHALECZ ISTVÁN, az Ajka vezetőedzője: – A Gyirmót minden tekintetben csapatom fölé nőtt, például mentalitásban, játékban és agresszivitásban is, így ellenfelünk győzelméhez nem férhet kétség. Ez a mérkőzés rámutatott csapatunk hiányosságaira.

SZOLNOKI MÁV–KOZÁRMISLENY 3–0 (0–0)
Szolnok, 400
néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Takács Gábor, Butkai Zsolt)
SZOLNOK: Pokorni – Vári, Mile (Mundi, 71.), Grúz, Fritz – Kállai, Balaskó Cs. – Nagy I., Szepessy R. (Bohner, a szünetben), Lengyel B. – Máté J. (B. Tóth, 64.) Vezetőedző: Kis Károly
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Vég, Kovács T., Vattai, Kiss M. – Nagy E. (Turi, 71.), Szabó B. – Cziráki, Zsdrál (Tóth A., 77.), Farkas Z. (Nagy M., 61.) – Varga B. Vezetőedző: Szabó József
Gólszerző: Mile (1–0) az 56., Vári (2–0) a 77., Nagy I. (11-esből, 3–0) a 83. percben
KIS KÁROLY, a Szolnoki MÁV vezetőedzője: – Az első félidőben még görcsösen, feszülten futballoztak játékosaim, de a szünetben rendeztük sorainkat, és a második félidőben kihasználtuk a lehetőségeinket, sőt már látványos támadásokat is vezetve növeltük az előnyt. Megérdemelten nyertünk.
SZABÓ ZSOLT, a Kozármisleny vezetőedzője: – Ezúttal is sikerült megvernünk saját magunkat. Figyelmetlenségek és fegyelmezetlenségek következtében kaptunk három gólt, mással legalább is nem magyarázható, hogy az ellenfél leginkább szabad- és szögletrúgások után veszélyeztetett.

1. Nyíregyháza Spartacus 6 6 20–4 +16 18
2. Siófok 6 5 1 14–4 +10 16
3. Gyirmót FC Győr 6 4 1 1 10–4 +6 13
4. Dunaújváros PASE 5 3 2 9–7 +2 9
5. Kisvárda SE 6 2 3 1 12–7 +5 9
6. Békéscsaba Előre 6 2 2 2 13–11 +2 8
7. Ceglédi VSE 6 2 2 2 10–10 0 8
8. FC Ajka 6 2 2 2 9–13 –4 8