NB II: négyet vágott a Kisvárda; még hibátlan a Csákvár és a Szolnok

2015.08.15. 17:30
A zöld-fehér mezes Budaörs először nyert a bajnokságban (Fotó: Hegedüs Gábor, archív)
Szombaton hét mérkőzést rendeztek a labdarúgó NB II 3. fordulójában. A Budaörs, a Szolnok és a Balmazújváros is három szerzett góllal zsebelte be a három bajnoki pontot, igaz, a Szolnok hiába került háromgólos előnybe tizenhét perc után, a hajrában izgulnia kellett a győzelemért. A legsimábban a Kisvárda nyert, amely négyet vágott a Szeged 2011-nek. A Mezőkövesd hazai pályán 2–0-ra felülmúlta a ZTE-t, a Siófok ugyanilyen különbséggel verte meg az újonc Vácot, míg a Csákvár Ajkán nyert és a Szolnokkal egyetemben továbbra is hibátlan a bajnokságban.

A labdarúgó NB II 3. fordulójában jól kezdte az Ajka a Csákvár elleni találkozót, de a helyzeteit nem tudta kihasználni, Gunther Zsolt lövésénél a kapufa mentette meg a vendégeket a góltól. A szünet után kiegyenlítettebbé vált a meccs, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, sőt, Kocsis Gábor 25 méteres lövését a kapufa hárította. A 82. percben aztán egy bal oldali beadás után nem tudtak felszabadítani a hazai védők, a labda Bakos Szabolcs elé pattant, aki 10 méterről a jobb sarokba lőtt, három pontot szerezve ezzel csapatának. A Csákvár nagy meglepetésre továbbra is hibátlan a bajnokságban.

Tizenhét perc elteltével már 3–0-ra vezetett a Szolnok a Szigetszentmiklós otthonában, Gajdos Zsolt lábbal és fejjel is betalált, míg Nagy István büntetőből volt eredményes. A Tisza-partiak növelhették volna előnyüket, de a szünetet követően nehéz helyzetbe hozták magukat, mivel Lévai Norbert szépítő gólja után Rokszin Ádám megrúgta Sánta Andrást, ezért megkapta a második sárga lapját és mellé a pirosat is. Majd Benkő-Bíró Norbert hatalmas gólt rúgott, így a hazaiak felzárkóztak egy gólra, de hiába rohamoztak négy csatárral, csak lesgólig jutottak. A Szolnok a harmadik összecsapását is megnyerte az új idényben.

Az első két meccsét elbukta hazai pályán az újonc Kisvárda, amely most nem bízott a véletlenre semmit, kiütötte a Szeged 2011-et. A fiatal Koszta Márk gólja után az ezúttal támadóként játszó Vári Barnabás duplázott, a hajrában pedig a csereként beállt Rajczi Péter is értékesített egy tizenegyest. A rendkívül motiváltan futballozó szabolcsiak megérdemelten szerezték meg első sikerüket a bajnokságban.

Már az első harminc percben több góllal vezethetett volna a Siófok a Vác ellen, de minden lehetőségét elpuskázta. Bár a 30. perc után kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés – Zsolnai Richárd révén a váciak eltalálták a kapufát is –, a szünetet követően megszerezték a vezetést a Balaton-partiak: Nagy Dániel remekül érkezett egy bal oldali beadásra és a hálóba fejelt. A váciak a második játékrészben megérkező viharban megpróbáltak egyenlíteni, de nem sokszor jutottak el az ellenfél kapujáig, a ráadásban pedig Nagy Dániel ismét betalált, amikor a korábban éppen Vácott futballozó Berki István beadását a bal felső sarokba lőtte. A Duna-partiak így továbbra is pont nélkül állnak.

Lüktető, jó színvonalú mérkőzést játszott egymással a Budaörs és a Sopron. Az első félidőben egy bedobás után Bogáti továbbcsúsztatott labdáját Papp Máté bombázta a léc alá, majd egy gyors kontratámadás végén megduplázta előnyét a hazai együttes, ekkor a támadást kísérő Papp Máté a tizenhatosról helyezett a jobb sarokba. A soproniak a félidő végén szépítettek, egy beadás Tányéros Ádámon megpattant és a jobb alsó sarokba hullott, ám a szünet után a Budaörs újított, Nagy Tamás beadását Szabó Viktor közelről a hálóba helyezte. A Sopron később ismét szépített, egy lecsorgó labdát Tóth Martin helyezett a kapuba, de ez már csak az eredmény kozmetikázására volt elég. Az újonc Budaörs így megszerezte első győzelmét a bajnokságban.

Mindkét csapatnak akadtak gólszerzési lehetőségei a Mezőkövesd–ZTE meccs első félidejében, de egy perccel a félidő vége előtt a hazaiak szereztek vezetést: Polényi Gábor adott középre, Máté János középen nyugodtan átvette a labdát és kilőtte a hosszú sarkot. A szünet után a hazaiak újabb gólokat szerezhettek volna, azonban a csereként beállt Bajzát Péter először a kapufát találta el, majd Szappanos Péter hárította a lövését. A 89. percben mégis betalált a rutinos csatár, Rácz Ferenc átadásából higgadtan a kapu közepébe passzolt. Jobb helyzetkihasználásának köszönhetően a Kövesd megérdemelten nyert.

Már a 10. percben emberhátrányba került a Dunaújváros Balmazújvárosban, ennek ellenére a 18. percben Jakab Dávid remek lövése révén vezetést szerzett. A szünet előtt azonban a hazaiak Varga Kevin szintúgy nagy lövésével egyenlítettek, ezt követően bedarálták ellenfelüket és sok helyzetükből kettőt kihasználtak: Nagy Kevin, majd a hajrában ismét Varga Kevin volt eredményes, Artner Tamás együttese pedig Jakab kiállítása miatt nyolc mezőnyjátékossal fejezte be a meccset.

NB II
3. FORDULÓ

Szombat:

KISVÁRDA MASTER GOOD–SZEGED 2011-GROSICS AKADÉMIA 4–0 (2–0)
Kisvárda, 1051
néző. Vezette: Oláh Gábor (Máyer Gábor, Szert Balázs)
KISVÁRDA: Tarczy – Fazakas, Kornutjak, Graszl K., Fodor A. – Minczér, Lázár Zs. – Cseri T. (Molnár R., 70.), Erős G. (Kulcsár K., 84.), Vári B. (Rajczi, 77.) – Koszta M. Vezetőedző: Soós Imre
SZEGED: Szántai – Farkas M. (Pászka, a szünetben), Balogh M., Berde, Mészáros M. – Oláh G., Zelenyánszki (Veszelinov, a szünetben) – Szabó P., Hegedűs M., Király P. – Andorka (Oláh L., 62.) Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Koszta M.(1–0) a 14., Vári B. (2–0) a 34., Vári B. (3–0) az 54., Rajczi (11-esből, 4–0) a 91. percben
Soós Imre:
– Tökéletesen sikerült felkészülnünk a Szegedből, ezúttal célfutballt kellett játszanunk, hogy megszerezzük az első győzelmünket. Maximális győzni akarásunk eredményezte a sikert.
Klausz László: – Nem volt szemet gyönyörködtető mérkőzés, a Kisvárda a szabadrúgásokban, illetve a győzni akarásban nőtt fölénk. Kevés helyzetet alakítottunk ki, és azokkal sem tudtunk élni.

FC AJKA–AQVITAL FC CSÁKVÁR 0–1 (0–0)
Ajka, 500 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Demeter János)
AJKA: Gőcze – Kovács G., Császár, Pákai, Zámbó – Horváth A., Beszterczei (Sowunmi, 60.), Gunther, Sándor I. (Nagy B., 76.) – Vittman (Pál D., 86.), Major N.Vezetőedző: Jákli Péter
CSÁKVÁR: Gróf – Hajdú S., Szalai T., Racskó, Baranyai Á. – Bakos Sz. – Molnár T. (Sötét, 89.), Fényes, Domján, Oldal T. (Kocsis G., 74.) – Bartos (Molnár Cs., 70.) Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Bakos Sz. (0–1) a 82. percben
Jákli Péter: – Addig nem nyerhetünk, amíg a rengeteg helyzetünkből egyszer sem találunk be az ellenfél kapujába. Legalább a döntetlen elérhető lett volna, de a mérkőzés végén megkaptuk a szokásos szerencsétlen gólt, és már nem tudtunk egyenlíteni.
Toldi Gábor: – Nagy taktikai csata volt, csapatunk rendkívül fegyelmezetten játszott, végig benne volt játékunkban a gól, amelyet a hajrában sikerült is megszereznünk. Maximálisan elégedett vagyok a csapattal.

BUDAÖRSI SC–SOPRONI VSE 3–2 (2–1)
Budaörs, 250
néző. Vezette: Barna Gábor (Kiss Balázs, Szécsényi István)
BUDAÖRS: Szentpéteri – Lajer, Hegedűs J., Tányéros Á., Ódé – Nagy T., Csobánki – Menyhárt (Marques-Airosa, 93.), Bogáti (Csillag D., 75.), Papp Máté – Szabó V. (Varga B., 79.) Vezetőedző: Miskei Attila
SOPRON: Halasi – Grabant P. (Pados, 59.), Sifter, Jovetics, Szabó L. – Holdampf, Rácz B., Deme (Papp Máté, 70.) – Tihanyi (Tóth M., 33.), Zamostny, Baracskai. Szakmai igazgató: Supka Attila
Gólszerző: Papp Máté (1–0) a 15., Papp Máté (2–0) a 34., Tányéros Á. (öngól, 2–1) a 45., Szabó V. (3–1) az 56., Tóth M. (3–2) a 72. percben
Miskei Attila
: – Nagyon jól felkészített, tehetséges csapat ellen arattunk értékes győzelmet. Számunkra az egész bajnokság harc lesz, minden mérkőzésen megfeszülünk a győzelemért.
Supka Attila: – Ez a teljesítmény nagyon kevés még az NB II-ben is. Hétről hétre gyakorolunk, megbeszélünk elemeket, taktikát, elképzeléseket, s a hét végén mindebből semmit sem látok vissza.

MEZŐKÖVESD ZSÓRY–ZTE FC 2–0
(1–0)
Mezőkövesd, 1700
néző. Vezette: Szőts Gergely (Vígh-Tarsonyi Gergő, Szilágyi Norbert)
MEZŐKÖVESD: Dombó – Polényi, Dvorschák, Nánási, Fótyik – Szeles, Hegedűs D. (Tajthy, 74.) – Molnár G., Tamási Zs. (Takács P., 82.), Rácz F. – Máté J. (Bajzát, 60.) Vezetőedző: Benczés Miklós
ZALAEGERSZEG: Szappanos – Simonfalvi (Bailo, 69.), Gyagya, Forgács, Fodor M. – Patvaros, Bedi (Koller, 74.) – Városi, Szakály A. (Szöllősi, 76.), Horváth R. – Daru. Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Máté J. (1–0) a 44., Bajzát (2–0) a 89. percben
Benczés Miklós:
– Igazi rangadó volt. Helyzeteinket kihasználva győztük le a jó erőkből álló Zalaegerszeget. Mivel többet tettünk a győzelemért, sikerünk megérdemelt.
Csank János: – Izgalmas és jó mérkőzést játszottunk. Az okozta a vesztünket, hogy a hazaiak góljai előtt kétszer is eladtuk a labdát, és az indított kontratámadásokból találtak be a kapunkba.

SZTK-ERIMA–SZOLNOKI MÁV 2–3 (0–3)
Szigetszentmiklós, 300 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Szalai Balázs, Szvetnyik Bence)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Sánta – Benkő-Bíró, Hevesi-Tóth, Bora, Gulyás M. – Tóth Benjámin, Barna Zs. – Illés Gy. (Balázs R., 63.), Lévai (Nagy O., 56.), Kollega (Szabó B., 75.) – Vólent. Vezetőedző: Horváth Ferenc
SZOLNOK: Pokorni – B. Tóth, Vermes, Kovács O., Rokszin – Nagy I. (Papucsek, 85.), Kenderes – Lengyel B., Gajdos (Balajti, 92.), Tóth Bence – Horváth P. (Fritz, 56.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Gajdos (0–1) a 6., Nagy I. (11-esből, 0–2) a 7., Gajdos (0–3) a 16., Kollega (1–3) a 46., Benkő-Bíró (2–3) az 55. percben
Kiállítva: Rokszin (Sánta megrúgásáért) az 53. percben
Horváth Ferenc:
– Kis csapat vagyunk, a pénz miatt rákényszerítve, hogy éljünk a fiatalszabály adta lehetőséggel, a tehetősebb klubok viszont megtehetik, hogy nem játszatnak húsz év alatti játékost. Innentől kezdve nem beszélhetünk szakmáról, itt Bolyai Farkas érhetné el a legjobb eredményt, mert ő fejszámoló volt.
Kis Károly: – Nem is emlékszem, mikor kezdtünk ennyire jól. A szünetig remekül játszottunk, de utána hagytuk, hogy felálljon az ellenfél. A kiállítás után már hősiesen védekeztünk, s megharcoltunk a három pontért. Büszke vagyok rá, hogy három meccsen kilenc pontot szereztünk.

BALMAZÚJVÁROS–DUNAÚJVÁROS 3–1 (1–1)

Balmazújváros, 500 néző. Vezette: Lovas László (Kormányos II Gábor, Pápai Zoltán)
BALMAZÚJVÁROS: Horváth L. – Bokros, Kiss L., Németh Á., Papp F. – Sigér, Kónya – Belényesi (Kormos, 58.), Nagy K., (Vachtler, 71.), Varga K. – Viscsák (Pintér N., 26.) Vezetőedző: Feczkó Tamás
DUNAÚJVÁROS: Szűcs L. – Villám, Vaskó, Sárközi, Czár – Murai (Burucz, 15.), Petneházi, Magasföldi, Fejős (Jakab, 15.) – Havasi, Orosz M. (Eppel, 31.) Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Jakab (0–1) a 18., Varga K. (1–1) a 45., Nagy K. (2–1) az 58., Varga K. (3–1) a 83. percben
Kiállítva: Vaskó (gólhelyzetben buktatta Varga Kevint) a 10., Jakab (második sárga lap után) a 90. percben
Feczkó Tamás:
– A másodosztály egyik legjobb csapata ellen akkor is nagyon okosan és türelmesen játszott a csapat, amikor hátrányban volt. Szűcs Lajos még ma is az ország egyik legjobb kapusa.
Artner Tamás: – Három órát utaztunk, majd lejátszottuk a mérkőzést tizenegyen, tizennégy ellen...

SIÓFOK–VÁC FC 2–0 (0–0)
Siófok, 700
néző. Vezette: Kovács Gergely (Huszár Balázs, Mohos Milán)
SIÓFOK: Bozsó – Nagy J., Mogyorósi, Czingráber, Farkas N. – Szivacski, Futó (Berki I., 71.) – Nagy D., Ivancsics, Kozma (Bene, 80.) – Nagy R. (Elek B., 59.) Vezetőedző: Goran Kopunovics
VÁC: Palásthy D. – Hegedűs Cs., Dlusztus, Tányéros G., Németh G. – Gulyás G., Sipeki (Tóth B., 22.) – Rusvay, Pölöskei P. (Prasler, 53.), Zsolnai R. – Csirszki (Frank, 62.) Vezetőedző: Sisa Tibor
Gólszerző: Nagy D. (1–0) az 52., Nagy D. (2–0) a 95. percben
Goran Kopunovics
: – Jól kezdtünk az első félidőben, igaz, nem volt még minden tökéletes. A másodikban ahogy gólt rúgtunk, előjött a csapatban a rutintalanság, s feljött a Vác. Jobban akartuk a sikert, ezért nyertünk.
Sisa Tibor: – Bágyadtan, lassan, „szaunából” kezdtünk az első félidőben. Meccslabdát hibáztunk a második félidőben, akár egyenlíthettünk is volna, míg az ellenfél a végén újra betalált, s ezzel végleg eldöntötte a három pont sorsát.