NB II: gálázott és bajnok a Szpari, feljutott az Újváros

2014.05.24. 16:00
Nyártól ismét NB I-es csapata lesz Dunaújvárosnak (Fotó: Czerkl Gábor)
Szombaton öt mérkőzést rendeztek a labdarúgó NB II 29. fordulójában. A Nyíregyháza a négygólos Bajzát Péter vezérletével kiütéses győzelemmel biztosította be bajnoki címét, míg a Dunaújváros a Tatabánya elleni sikerével harcolta ki a feljutást. A Cegléd drámai mérkőzésen, a hajrában szerzett góllal győzte le a Siófokot, és mivel a Kisvárda csak egy pontot szerzett a ZTE FC otthonában, biztossá vált, hogy a Pest megyeiek maradnak bent a másodosztályban. A Vasas magabiztosan győzte le a Kozármislenyt.

Gálával hálálta meg kitartó közönségének a buzdítást, a bajnoki címet győzelmével megszerző Nyíregyháza Spartacus. A Szigetszentmiklós megpróbált ráijeszteni Lucsánszky Tamás együttesére, Deutsch Bence korai szabadrúgásgóljával vezetést szerzett, de ezen a napon nem lehetett több sikerélménye. A Szpari az egész mérkőzésen felszabadultan és ellenállhatatlanul futballozott, Bajzát Péter négy gólt szerzett (kettőt tizenegyesből), Pákolicz Dávid és Rezes László is betalált, így a csapat kiütéses sikerrel érte el célját. A mérkőzés után hatalmas ünneplés kezdődött a stadionban és bár a tavasszal másfél hónapig bukdácsolt a csapat, összességében a legkiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújtotta a bajnokságban, ezért teljesen megérdemelt a feljutás és a bajnoki cím.

Drámai mérkőzésen harcolta ki a bennmaradást a Ceglédi VSE. A Pest megyeiek az első félidőben gyengébben játszottak a már különösebb tét nélkül futballozó Siófoknál, és többször csak a szerencse mentette meg őket a kapott góltól. A szünet után a ceglédiek egyre többet tettek a biztos bennmaradást garantáló győzelem érdekében, és ennek meg is lett az eredménye, hiszen a 87. percben egy szöglet után Kenderes Zoltán fejelt a kapuba. A Cegléd ezzel a góllal nyert és juttatta a harmadik ligába a Kisvárdát, mert bár az utolsó fordulóban pontegyenlőség még lehet a két csapat között, de több győzelme miatt a Cegléd marad bent a másodosztályban.

A Kisvárda csak győzelemmel tarthatta volna életben bennmaradási reményeit, de még annak is örülhetett, hogy nem kapott ki a ZTE otthonában. Az első félidőben egy Milan Bogunovics-kapufa jelezte a zalaiak fölényét, a második játékrészben pedig góllá érett a hazai nyomás: Vittman Ádám lőtt az ötös sarkáról a léc alá. A vendégek a hajrában elkeseredetten rohamoztak az egyenlítés érdekében, és bár Vittman a 89. percben lezárhatta volna a mérkőzést, kihagyta nagy helyzetét, a kontratámadás után pedig Fodor András három méterről a bal sarokba pörgetett. A Cegléd győzelme miatt azonban ez a döntetlen kevés a szabolcsiaknak, akik jövőre ismét csak az NB III-ban szerepelhetnek.

A feljutás reményében lépett pályára a Dunaújváros Tatabányán, és lendületesebben is kezdte a találkozót: mezőnyfölénye már a 18. percben góllá érett. A másodosztálytól már biztosan búcsúzó hazaiak azonban nem adták fel, és a 34. percben Móri Tamás révén siker koronázta küzdőszellemüket. A második játékrészben a dunaújvárosiak ismét sebességet váltottak, és kilenc percen belül három gólt is szereztek (Jakab Dávid és Petneházi Márk is távolról lőtt nagy gólt), ezzel biztosították feljutásukat. Ez azért is nagy tett, mert Dobos Barna együttese tavaly még az NB III-ban szerepelt, és újoncként harcolta ki az NB I-es szereplés jogát.

Könnyed győzelmet aratott a jó szériában lévő Vasas a már kiesett Kozármisleny ellen. Az angyalföldiek az első félidő közepéig már kétgólos előnyre tettek szert, és már ekkor az volt a kérdés, hogy hány gólnál állnak meg. Nos, sok kihagyott helyzetet követően a 74. percben a tavaszi „ügyeletes” gólfelelős, Remili Mohamed talált be, majd a csereként beállt Nagy Tamás tette büntetőből fölényessé a piros-kékek sikerét. A Vasas sorozatban ötödik győzelmét aratta a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

CEGLÉDI VSE–SIÓFOK 1–0 (0–0)
Cegléd, 400 néző. Vezette: Farkas Ádám (Erős Gábor, Ring György)
CEGLÉD: Kovács A. – Robson, Miklósvári, Koncz Zs., Pesti – Markó, Kenderes – Koós, Puskás (Tisza K., a szünetben), Viniczai (Szabó D., 61.) – Medgyesi (Kormos, 57.)
SIÓFOK: Tajti N. – Pécseli, Fehér Zs., Papp Sz., Fülöp N. – Vass M. – Nagy D., Peszmeg, Ivancsics (Bogáti, 78.), Gárdos (Papp M., 84.) – Horváth P. (Horváth B., 82.)
Gólszerző: Kenderes (1–0) a 87. percben
SZABÓ ISTVÁN,
a Cegléd vezetőedzője: – A mérkőzés összképe alapján megérdemelt a győzelmünk, mert a jó játék mellett a második félidőben több helyzetet is kidolgoztunk. Köszönöm a vezetőség bizalmát, amikor kilenc fordulóval ezelőtt rám bízta a kiesésre álló csapatot, amely ezzel a sikerrel kiharcolta a bent maradást.
HORVÁTH KÁROLY, a Siófok vezetőedzője: – A győzelmet jobban akaró csapat nyerte meg a mérkőzést, egy szögletet követő szituációból.

TATABÁNYA FC–DUNAÚJVÁROS 1–4 (1–1)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100 néző. Vezette: Szabó Zsolt (Bozó Zoltán, Farkas Balázs)
TATABÁNYA: Dombai – Almási, Ludánszki, Kovács I., Gyürki – Páles, Soltész, Kis Sz. (Bakos, 57.) – Móri (Wágner, 75.), Weitner (Szepesi, 78.), Szabó R.
DUNAÚJVÁROS: Milinte – Villám, Farkas V., Sárközi, Csehi – Lázár Zs. – Ato (Jakab, 59.), Böőr (Tóth T., 84.), Petneházi, Thiago (Godslove, 24.) – Urbin
Gólszerző: Urbin (0–1) a 18., Móri (1–1) a 34., Jakab (1–2) a 72., Böőr (1–3) a 75., Petneházi (1–4) a 81. percben
Kiállítva: Almási (figyelmeztetés után sportszerűtlen megnyilvánulásért) a 79. percben
PLOTÁR GYULA,
a Tatabánya vezetőedzője: – Úgy gondolom, hatvanöt percig jól tartottuk magunkat, időnként jól is futballoztunk. Az utolsó huszonöt-harminc percben, ahogy fáradtunk, csökkent a koncentráció, és ellenfelünk fölénk tudott kerekedni.
DOBOS BARNA, a Dunaújváros vezetőedzője: – Megérdemelten nyertük meg a mai mérkőzést, a második félidőben kifejezetten jól játszottunk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SZTK-ERIMA 6–1 (3–1)
Nyíregyháza, 3500 néző. Vezette: Fábián Mihály (Varga Zsolt, Márkus Tamás)
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. (Ovszijenko, 89.) – Szokol, Rubus, Jánvári, Törtei – Csordás Sz., Paku (Huszák, 61.) – Pákolicz (Kákonyi, 69.), Sándor I., Rezes – Bajzát.
SZTK: Baranyi – I. Jakovljevics, Balogh M., Pollák, Deutsch – Barna Zs., Vágó L., Sipos B. (Sz. Jakovljevics, a szünetben) – Kollega (Khous,71.), Fekete Á. (Földi M., 89.), Majoros.
Gólszerző: Deutsch (0–1) a 4., Bajzát (11-esből, 1–1) a 17., Pákolicz (2–1) a 20., Bajzát (3–1) a 42., Bajzát (11-esből, 4–1) a 48., Rezes (5–1) az 53., Bajzát (6–1) a 67. percben
LUCSÁNSZKY TAMÁS,
a Nyíregyháza vezetőedzője: – A látvány önmagáért beszél, ünnepelhetjük a megérdemelt bajnoki címünket, mindenkinek nagyon köszönöm, aki tett érte. Feszültség nélkül, bajnokhoz méltó teljesítményt nyújtottunk.
PRISZTAI VIKTOR, a Szigetszentmiklós vezetőedzője: – Miközben gratulálok a Nyíregyháza bajnoki címéhez, el kell mondanom, hogy mélyen a tudásunk alatt játszottunk. Remélem, ilyen többé nem fordul elő. Két kapusunk sérülése miatt az U21-es csapatból érkezett a helyettes, de nem varrhatjuk az ő nyakába a súlyos vereséget.

VASAS–KOZÁRMISLENY 4–0 (2–0)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1200 néző. Vezette: Becséri Dániel (Demeter János, Galán Roland)
VASAS: Hermány – Görgényi, Grúz, Tamás L., Engel – Gál M. – Ádám M. (Cseke, 67.), Vida (Menyhárt, 82.), Berecz, Remili (Nagy T., 75.) – Ferenczi I.
KOZÁRMISLENY: Holczer (Molnár P., 76.) – Kiss M., Vattai, Petrók, Fenyvesi – Kovács T., Reitz (Valkovics, 22.) – Fitos, Tóth D. (Imrő, 66.), Cziráki – Oláh L.
Gólszerző: Berecz (1–0) a 20., Ferenczi I. (2–0) a 23., Remili (3–0) a 74., Nagy T. (11-esből, 4–0) a 88. percben
SZANYÓ KÁROLY,
a Vasas vezetőedzője: – A győzelmünk nem forgott veszélyben, viszont hiányérzetem van, mert több gólt is szerezhettünk volna. Azért persze nem vagyok elégedetlen játékosaim teljesítményével.
EDUARDO ALMEIDA, a Kozármisleny vezetőedzője: – Sokkal jobb csapat volt az ellenfél, de ezt tudtuk előre. A Vasas megmutatta, miért szerepelt kiválóan a tavaszi idényben.

ZALAEGERSZEG–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–1 (0–0)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 1500 néző. Vezette: Erdős József (Király Krisztián, Huszár Balázs)
ZTE: Kalmár A. – Preklet (Kocsis A., 17., Bíró, 87.), Kovács G., Bogunovics, Hajdú N. – Holdampf, Simonfalvi, Sluka – Grbic, Vittman, Frizoni (Babati, 56.)
KISVÁRDA: Nacsa – Kornutjak, Mboussi, Hegedűs T., Molnár R. – Bognár Zs. – Miskolczi (Irhás, 68.), Fodor A., Farkas M. (Üveges, 32.), Popovics (Brankovics, 68.) – Pavlov
Gólszerző: Vittman (1–0) a 63., Fodor A. (1–1) a 90. percben
LENDVAI MIKLÓS,
a Zalaegerszeg vezetőedzője: – Az volt a kérésem, hogy türelmesen játsszunk, és ha ellenfelünk kinyílik, használjuk ki a lehetőségeket. Volt ziccerünk már az első félidőben, de kimaradt. A szünet után a Kisvárda más játékot nyújtott, vezettünk, nyerhettünk is volna, de a döntetlen reális.
RÉVÉSZ ATTILA, a Kisvárda szakmai igazgatója: – A meccs első részében a hazaiak domináltak, de elég tompa volt mindkét csapat. A fordulás után, bár jobban játszottunk, gólt kaptunk. Így csak egy döntetlenre futotta. Ettől kezdve már nem a mi kezünkben van a sorsunk.

1. Nyíregyháza Spartacus 29 19 6 4 56–23 +33 63
2. Dunaújváros PASE 29 18 5 6 47–25 +22 59
3. Gyirmót FC Győr 28 15 6 7 54–32 +22 51
4. Vasas 29 15 4 10 53–41 +12 49
5. Siófok 29 12 10 7 40–36 +4 46
6. Békéscsaba Előre 29 12 7 10 50–40 +10 43
7. FC Ajka 29 12 7 10 44–38 +6 43
8. Zalaegerszegi TE FC 29 9 12 8 42–46 –4 39