NB II: a Gyirmót, a ZTE és a Mezőkövesd is kikapott

2016.04.30. 16:56
Így ünnepelte a Gyirmót elleni győzelmet a Balmazújváros (Fotó: Balmazújváros Sport Kft. Facebook)
A labdarúgó NB II 25. fordulójában a Gyirmót kikapott Balmazújvárosban, így hiába maradt alul – egyaránt hazai pályán – a Zalaegerszeg a Csákvárral, a Mezőkövesd pedig a Soroksárral szemben, az éllovas matematikailag még nem jutott fel az élvonalba.

A labdarúgó NB II 25. fordulójában a Sopron gól nélküli döntetlent játszott a Szolnok ellen. A hazaiak négy mérkőzés óta nyeretlenek, a vendégek három forduló óta nem kaptak ki. Supka Attila, a hazaiak mestere öt 18 éves játékost nevezett a kezdő tizenegybe.

A Kisvárda négy gólt szerzett idegenben a kiesés elől menekülő Dunaújvárosnak. Erős Gábor duplázott, a Kisvárda pedig tovább robog a feljutás felé vezető úton. A csapat a legutóbbi nyolc fordulóban 19 pontot gyűjtött, és azzal, hogy a Zalaegerszeg és a Mezőkövesd sem tudott nyerni, a második helyre jött fel.

A Budaörs gól nélküli döntetlen játszott az Ajka ellen. Ez volt a budaörsiek első mérkőzése Csákváron (a stadion felújítása miatt a szezon soron következő hazai bajnoki találkozóit ott játssza majd a gárda). Az ősszel jó teljesítmény nyújtó együttes az utóbbi kilenc mérkőzésén csupán egy pontot szerzett.

A Vác ötgólos meccsen múlta felül a Szegedet. Rusvay Gergely kétszer volt eredményes tizenegyesből. Denis Samuel Obot, aki a téli átigazolási szezonban szerződött Vácról Szegedre, a 74. percben elkaszálta Sipekit, ez okozta a vendégek vesztét – harmadszor már nem tudott egyenlíteni a Tisza-parti csapat.

A Balmazújváros hazai pályán verte meg fölényesen a bajnoki címre pályázó Gyirmótot, így Bene Ferenc fiai nem ünnepelhettek a mérkőzés után. Matematikailag pedig feljuthatott volna a szombati napon a Gyirmót, hiszen a Zalaegerszeg és a Mezőkövesd is kikapott.

A Soroksár Bajzát Péter góljával meglepetésre idegenben tudta legyőzni a Mezőkövesdet. A második félidőben hiába voltak lehetőségei a hazaiaknak az egyenlítésre, nem tudták kihasználni a helyzeteiket. Sokba kerülhetnek még az idény végén ezek az elhullajtott pontok a Pintér-csapatnak.

Nem tudott elmozdulni a kiesőzónából a Szigetszentmiklós, mivel 1–0-ra kikapott a Siófoktól. Futó Zsombor korai gólja mindent eldöntött, a Balaton-partiak megőrizték egygólos előnyüket a mérkőzés végéig.

Nagy lépést tehetett volna a feljutás felé a Zalaegerszeg, ám Toldi Gábor együttese megtréfálta a zalaiakat. A vendégek három góllal nyertek, így a Csákvár továbbra is ott van a második helyért zajló küzdelemben.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

SWIETELSKY SOPRONI VSE–SZOLNOKI MÁV 0–0
Sopron, 700 néző. Vezette: Szőts Gergely
SOPRON: Heinrich – Fazakas, Jancsó, Jovetic, Szabó L. – Sifter (Tihanyi, 59.), Holdampf, Rácz – Pető (Deme, 45.), Zamostny, Baracskai (Grabant B., 85.). Szakmai igazgató: Supka Attila
SZOLNOK: Somogyi – Villám, Papp, Vermes, Fritz – Zsdrál, Kenderes, Kovács O. (Urbin, 77.) – Nagy I. (Lőrinczy, 72.), Balajti (Lengyel, 62.), Gajdos. Vezetőedző: Csábi József
Supka Attila:
– Fiatal csapatunk van, öten játszottak ma, akik tizennyolc évesek. Nekik még szokni kell az NB II légkörét. A mai mérkőzés brusztolós volt, a színvonal hiányzott. A Szolnok nagyon masszív csapat, sok rutinos játékossal. A meccslabdát mi hagytuk ki, és amíg helyzeteinket nem rúgjuk be, gólt sem tudunk rúgni.
Csábi József: – Nagyon értékes döntetlent szereztünk küzdelmes találkozón. A mérkőzésben több volt, mint amit láttunk. Sajnos sok hibával játszottunk, ennél azért több van a csapatomban.

DUNAÚJVÁROS–KISVÁRDA 0–4 (0–3)
Dunaújváros, 200
néző. Vezette: Kovács Gergely
DUNAÚJVÁROS:
Dániel – Tamaskó, Hajdók, Koval, Huszárik – Abért (Szellák, a szünetben), Lorentz (Kereszturi, 65.), Vajda – Tóth T., Maka (Keglovics, a szünetben), Kercsó. Vezetőedző: Dobos Barna
KISVÁRDA: Ivancsics A. – Vári B., Ízing, Papucsek, Csilus T. – Koszta, Lucas, Erős, Cseri T. (Eszlátyi, 60.) – Délczeg (Nagy R., 66.), Rajczi (Kulcsár K., 75.). Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Vári B. (0–1) a 39., Délczeg (0–2) a 45., Erős (0–3) a 45+1., Nagy R. (0–4) a 72. percben
Dobos Barna:
– Gratulálunk a kisvárdaiaknak, mert kihasználták rövidzárlatunkat az első félidő végén. Akkor komoly nyomás alatt voltunk, koncentrációban elfáradtunk, ez a fiatalság számlájára írható. Sok mérkőzést kell játszanunk, hogy ez változzon.
Soós Imre: – Egy tehetséges, szép jövő előtt álló csapatot magabiztosan győztünk le.

VÁC FC–SZEGED 2011 3–2 (2–1)
Vác, 250 néző. Vezette: Gyarmati II Tibor
VÁC: Czirjék – Görgényi, Dlusztus, Tányéros G., Hegedűs Cs. – Sipeki, Tóth Barnabás – Tóth Gergely, Rusvay (Rása, 85.), Zsolnai R. (Magos, 74.) – Tóth Barna (Kószás, 61.). Vezetőedző: Nagy Tibor
SZEGED: Szántai (Molnár F. T., 28.) – Achim, Tóth Gábor, Farkas M., Zabari – Veszelinov (Zádori, 54.), Oláh G. (Zelenyánszki, 80.) – Obot, Germán T., Király P. – Andorka. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Tóth Gergely (1–0) a 19., Andorka (1–1) a 41., Rusvay (11-esből, 2–1) a 44., Veszelinov (2–2) az 53., Rusvay (11-esből, 3–2) a 75. percben
Nagy Tibor: – Két gólt tizenegyesből szereztünk, sok helyzetet elpuskáztunk. A játékosok óriási akarata és szíve kellett a győzelemhez, és végül a szerencse is mellénk állt.
Klausz László: – A tét rányomta bélyegét a mérkőzésre, így egyáltalán nem alakult ki szép játék. Csalódott vagyok.

BUDAÖRS–AJKA 0–0
Csákvár, 1000 néző. Vezette: Barna Gábor
BUDAÖRS: Szentpéteri – Horváth L., Gál Sz., Hegedűs J., Ódé – Sabján M. (Ferkó, 77.), Csobánki – Marques-Airosa (Bogáti, 52.), Papp M., Csillag D. – Szabó V. (Tóth P., 72.). Vezetőedző: Miskei Attila
AJKA: Jánosa – Nagy B., Jagodics B., Pákai, Zámbó – Horváth A., Petneházi, Czár – Kollega (Pál D. a szünetben), Major N. (Szöllősi, 61.), Sowunmi (Soron, 61.). Vezetőedző: Lengyel Ferenc
Miskei Attila: – Mindkét csapat számára nagy volt a tét, ami bizony meglátszott a színvonalon. Egyébként gólhelyzeteink alapján mi álltunk közelebb a győzelemhez, de hiába dolgoztuk ki helyzeteinket, kimaradtak. Annak viszont örülök, hogy nem kaptunk gólt, viszont jövő héten már azért nekünk is illő lenne betalálni az ellenfél kapujába.
Lengyel Ferenc:
– Mind a két csapat győzelemre játszott, és a helyzetek alapján bármelyik meg is nyerhette volna a találkozót. Végül igazságos döntetlen született.

BFC SIÓFOK–SZIGETSZENTMIKLÓS1–0 (1–0)
Siófok, 300 néző. Vezette: Botló Béla
SIÓFOK: Gábor P. – Baksa, Mogyorósi, Czingráber, Farkas N. – Gál M., Futó Zs. – Nagy D., Ivancsics G., Nagy J. (Paudits, 74.) – Murka (Elek B., a szünetben). Vezetőedző: Goran Kopunovics
SZIGETSZENTMIKLÓS: Sánta – Benkő-Bíró, Hevesi-Tóth (Kovács J., 45.), Bora, Sváb – Barna Zs. – Puskás G., Szepessy R. (Nagy O., 66.), Horváth P., Lévai N. (Kokenszky, 42.) – Vólent. Megbízott edző: Tamási Zoltán
Gólszerző:
Futó (1–0) a 7. percben
Goran Kopunovics:
– Egy null, három pont, három győzelem zsinórban, ezen nem kell semmit magyarázni.
Tamási Zoltán: – Úgy érzem, az első félidőben egyetlen kapura lövés eldöntött mindent, nem voltunk ott fejben az első tizenöt percben. A második félidőben aztán mindent egy lapra téve sem sikerült semmi.

MEZŐKÖVESD ZSÓRY–SOROKSÁR SC 0–1 (0–1)
Mezőkövesd, 1500 néző. Vezette: Takács János
MEZŐKÖVESD: Dombó – Vági, Dvorschák (Rácz F., 84.), Szeles, Fótyik (Sós B., 82.) – Tóth B., Hegedűs D. – Molnár G., Tajthy (Orosz M., 58.), Heffler – Szatmári L. Vezetőedző: Pintér Attila
SOROKSÁR: Holczer – Eördögh, Gyepes, Gengeliczki, Gohér – Valencsik – Gárdos, Peszmeg, Sándor I. (Huszák, a szünetben), Pál A. (Csilus Á., 64.) – Bajzát (Mihály D., 89.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Bajzát (0–1) a 43. percben
Pintér Attila:
– Enyém minden felelősség. Egyben hibázok hetek óta: csapatomat nem tudom felkészíteni a játékvezetés ellen. Most lesgólt kaptunk, és egy jogos tizenegyest nem ítéltek meg a számunkra.
Lucsánszky Tamás: – Rendkívül fegyelmezett játékunknak köszönhetjük a sikert. Nagy akarattal futballoztunk, úgy, ahogy egy ilyen mérkőzésen kell.

BALMAZÚJVÁROS–GYIRMÓT FC-GYŐR 1–0 (0–0)
Balmazújváros, 1000 néző. Vezette: Lovas László
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi – Bokros, Kiss L., Papp F., Virág A. – Vajda (Pintér N., a szünetben), Sigér D., Kónya, Zsiga (Bor, 58.) – Belényesi, Kovács Á. (Varga K., 74.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
GYIRMÓT: Sebők – Bori, Balogh B., Szekeres A., Völgyi – Vass P. (Paku, 85.), Kiss M., Horváth A., Simon Attila – Simon András (Beliczky, 90.), Máté J. (Nagy S., 14.). Vezetőedző: Bene Ferenc
Gólszerző: Belényesi (1–0) a 85. percben
Kiállítva: Bori (ütésért) a 8. percben
Feczkó Tamás:
– Szenzációs csapata van a Gyirmótnak, amit emberhátrányban is bizonyítottak. Szeretném megköszönni nekik, hogy emberségből is jelesre vizsgáztak, és hozzájárultak Cserép Kittike gyógykezeléséhez. A mai győzelmet neki és Fekete Ádám elhunyt édesapja emlékére ajánljuk.
Bene Ferenc: – A hatalmas nyomás ellenére fantasztikusan futballoztak a játékosaim, bebizonyították, hogy NB I-ben a helyük, és egyúttal szeretnék gratulálni Feczkó Tamás kollégámnak a kitűnő tavaszi szereplésükhöz.

ZALAEGERSZEG–CSÁKVÁR 0–3 (0–2)
Zalaegerszeg, 1682 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs
ZALAEGERSZEG: Szappanos – Simonfalvi, Gyagya, Forgács, Szalkai (Szakály, 70.) – Koller (Horváth R., a szünetben), Patvaros – Babati, Vittrédi, Városi (Bedi, a szünetben) – Daru. Vezetőedző: ifj. Mihalecz István
CSÁKVÁR: Gróf – Pintér (Szalai, 90.), Racskó, Spandler, Baranyai – Fényes, Bakos – Molnár Cs. (Oldal, 80.), Nyilasi (Domján, 81.), Kocsis G. – Makrai. Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Makrai (0–1) a 36., Molnár Cs. (0–2) a 39., Forgács (öngól, 0–3) az 56. percben
Ifj. Mihalecz István: – Amiért edzettünk és elterveztük, húsz percig tartott. A második gól után padlóra került a társaság. A fordulást követően kapott gólnál pedig szinte minden eldőlt. Nem eshet így szét egy szerkezet, nem lehet ilyen könnyen feladni egy mérkőzést. Remélem, a folytatásban ennél sokkal sikeresebbek leszünk.
Toldi Gábor: – Rendkívül taktikusan és fegyelmezetten futballozott végig a csapat. A találatokon kívül még jó pár gólt szerezhettünk volna. Nagyon egységes volt a társaság, ma van a negyvenedik születésnapom, köszönöm a srácoknak ezt a szép ajándékot.

1. Gyirmót FC Győr 25 17 5 3 45–18 +27 56
2. Kisvárda 25 12 7 6 52–28 +24 43
3. ZTE FC 25 13 3 9 42–28 +14 42
4. Mezőkövesd Zsóry FC 25 12 6 7 33–25 +8 42
5. Balmazújváros 25 12 6 7 34–29 +5 42
6. Aqvital FC Csákvár 25 13 2 10 49–42 +7 41
7. BFC Siófok 25 11 4 10 29–35 –6 37
8. Soroksár SC 25 9 8 8 26–26 0 35