NB II: óriási váci fordítás a ZTE otthonában; odahaza botlott a Gyirmót

2016.03.19. 14:59
A Gyirmót másodszor veszített pontokat a tavaszi szezonban (Fotó: Koncz György)
Szombaton hét mérkőzést rendeztek a labdarúgó NB II 20. fordulójában. A délutáni meccseken a Vác hatalmas bravúrt bemutatva győzött a ZTE otthonában 4–3-ra. A Csákvár 4–1-re legyőzte a Budaörsöt, míg a Szeged 2011 nem bírt az Ajkával. Este a listavezető Gyirmót hazai pályán nem tudott nyerni, 2–2-re végzett a Szigetszentmiklóssal. A Mezőkövesd Szolnokon gazdagodott három egységgel, így már csak egy pont a hátránya feljutást érő helyen álló ZTE-vel szemben. A Balmazújváros kiütötte a Siófokot, míg a Sopron nem bírt a Dunaújvárossal.

A labdarúgó NB II 20. fordulójában a listavezető Gyirmót FC Győr hazai pályán nem tudott győzni, Bene Ferenc együttese 2–2-re végzett a Szigetszentmiklóssal. Pedig a vezetést már a 17. percben megszerezte a csapat Simon András gólja révén, ám a gyirmótiak kicsit „belealudtak” a meccsbe, és a 76. percben egy védelmi hibát Kovács János kihasznált. A csereként beálló Tóth Norbert újra előnyhöz juttatta az éllovast, de az SZTK-nak erre is volt válasza: a 85. percben Vólent Roland kapott labdát a jobb szélen, majd védhetetlenül Sebők Zsolt kapujába lőtt. A Gyirmót ettől függetlenül továbbra is nagy fölénnyel vezeti a bajnokságot, míg a Pest megyeiek a Vác győzelme miatt kieső helyre csúsztak vissza a tabellán.

Óriási mérkőzést játszott egymással a ZTE és a Vác. A feljutásért küzdő zalaiak fél óra játék után Daru Bence fejesével és Babati Benjamin szabadrúgásgóljával már 2–0-ra vezettek, és úgy tűnt, simán megverik a forduló előtt kieső helyen álló ellenfelet. A váciak azonban nem adták fel: a 32. percben Tóth Barnabás szépített, majd az első félidő végén Zsolnai Richárd távoli lövése talált utat Szappanos Péter kapujába. A szünet után jött a harmadik váci találat is – Zsolnai ezúttal szabadrúgásból talált be, így 35 perc alatt fordított a Vác. A ZTE Bedi Bence 35 méteres bombájával kisvártatva egyenlített, de két perccel később a Duna-partiak megszerezték negyedik góljukat is: Hegedűs Csaba remek beadását Rása Gergő fejelte a hálóba. A Csank János–Nagy Tibor presztízscsatát Nagy Tibor nyerte meg, a ZTE-nek a későbbiek során még sokba kerülhet ez a vereség.

Hamar vezetést szerzett a Mezőkövesd a Szolnok otthonában, a 19.percben Frőhlichet rúgták fel a büntetőterületen belül, a megítélt 11-est Heffler Norbert értékesítette. A borsodiak a 37. percben növelhették volna előnyüket, Sós Bence két perc alatt kétszer került ziccerbe, de előbb tíz méterről fölé bombázott, majd 12 méteres löketét Somogyi Csaba bravúrral hárította. A Szolnok főként a szünet után aktivizálta magát, Gajdos Zsolt lövését Dombó Dávid bravúrral ütötte a mezőnybe, a kipattanót pedig Lőrinczy Attila az égbe lőtte, majd Gajdos Zsolt újabb próbálkozását, egy fejest ismét bravúrral hárított Dombó. A 87.percben Vági András buktatta Lőrinczyt, amiért megkapta második sárgáját, vele együtt a pirosat is, de a kövesdi sikert ez már nem veszélyeztette. A ZTE veresége miatt Pintér Attila csapata egy pontra felzárkózott a zalaiak mögé.

Megvan az „új” Dunaújváros első pontja, a télen átalakított, megfiatalított együttes 1–1-es döntetlent ért el a Sopron vendégeként. A vezetést a soproniak szerezték meg a 38. percben: Tóth Martint buktatták a 16-oson belül, a jogos tizenegyest Kapacina Valér a felső sarokba lőtte. A szünet után azonnal egyenlített az Újváros, Huszárik Zsolt 35 méteres oldalszabadrúgása vágódott a hálóba. A hátralévő időben egykapuzott a Sopron, de a fegyelmezetten és szervezetten játszó fiatal dunaújvárosi csapat kibírta a nyomást és megérdemelten szerzett pontot.

Magabiztosan, 4–1-re győzte le a Csákvár a Budaörsöt. A Fejér megyei klub honlapjának tudósítása szerint a győzelemben a korábbi remeklések után ismét Makrai Gábor vállalt nagy szerepet, aki az első játékrészben tizenhárom perc leforgása két gólt is szerzett. A szünet után változatossá vált a küzdelem, a budaörsiek mindent megtettek a szépítés érdekében, de Gróf Dávid ekkor már a helyén volt, a 91. percben pedig a csereként beálló Bartos Julián nyolc méteres lövéssel tette még fölényesebbé a Csákvár győzelmét. Toldi Gábor együttese tavasszal még veretlen, utóbbi három bajnokiját megnyerte, míg a Budaörs 2016-ban csak egyszer nyert.

Hiába rúgott két kapufát a Szeged 2011 az Ajka ellen, mégis meg kellett elégednie a döntetlennel. A szegedma.hu tudósítása alapján a találkozót végig Klausz László együttese irányította, de helyzeteit elpuskázta – Zabari Dávid az első játékrészben, míg Szabó Péter a másodikban találta el a kapufát. Így mindkét csapat negatív szériája folytatódott, hiszen a szegediek továbbra sem tudtak győzni tavasszal, míg az Ajka majdnem két éves idegenbeli nyeretlenségi sorozata folytatódott ezzel.

A kétgólos Kovács Ádám vezérletével magabiztosan, remek helyzetkihasználással 4–0-ra győzte le a Balmazújváros a gyenge napot kifogó Siófokot. Feczkó Tamás együttese végig gólra törően, veszélyesen futballozott, és ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. A Siófok erejéből az egész meccsen csak egy kapufára futotta.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–SZTK ERIMA 2–2 (1–0)
Győr-Gyirmót, 1000
néző. Vezette: Gyarmati II Tibor (Huszár Balázs, Kóbor Péter)
GYIRMÓT: Sebők Zs. – Bori, Lázár P., Balogh B., Völgyi – Kiss M. (Tóth N., 77.), Horváth A. – Vass P. (Paku, 65.), Simon András, Beliczky – Simon Attila (Nagy S., a szünetben). Vezetőedző: Bene Ferenc
SZIGETSZENTMIKLÓS: Sánta A. – Gubacsi (Benkő-Bíró, 39.), Kovács J., Hevesi-Tóth, Sváb – Lévai, Barna Zs., Gulyás M. (Nagy O., 39.; Puskás G., 77.), Horváth P. – Szepessy R., Vólent. Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Simon András (1–0) a 17., Kovács J. (1–1) a 74., Tóth N. (2–1) a 84., Vólent (2–2) a 85. percben
Bene Ferenc:
– Semmi sem indokolta, hogy két gólt kapjunk, igaz, hiányzott a megfelelő koncentráció csapatom játékából. Egygólos vezetésnél többször is eldönthettük volna a mérkőzést, de ez nem sikerült.
Vágó Attila: – A cserékkel változtatnunk kellett, a húzás jól sikerült. A szünet utáni játékunkkal rászolgáltunk a döntetlenre, mert amelyik csapat a Gyirmót otthonában kétszer képes egyenlíteni, megérdemli az egy pontot, és nem esik ki a szezon végén.

BALMAZÚJVÁROS–SIÓFOK 4–0 (2–0)
Balmazújváros, 800
néző. Vezette: Radványi Ádám (Márkus Tamás, Galán Roland)
BALMAZÚJVÁROS: Horváth L. – Bokros, Papp F., Kiss L., Virág – Vajda S. (Pintér N., 80.), Kónya, Sigér, Bor (Zsiga, 75.) – Kovács Á., Belényesi (Hadházi, 68.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
SIÓFOK: Filipánics – Nagy J., Czingráber, Tamás L., Farkas N. – Nagy D., Gál M., Berki I. (Bognár B., 53.), Ivancsics G., Gréczi (Elek B., 64.) – Paudits (Kozma R., 85.). Vezetőedző: Goran Kopunovics
Gólszerző: Bor (1–0) a 22., Kónya (2–0) a 36., Kovács Á. (3–0) a 46., Kovács Á. (4–0) a 60. percben
Feczkó Tamás:
– Nagyon jó iramú meccset játszottunk egy jó csapat ellen, lelkes szurkolóinknak már tartoztunk ezzel az eredménnyel.
Goran Kopunovics: – Élvezhető mérkőzés volt a nézőknek, csak sajnos minden kapura lövésből gólt kaptunk. Ennek ellenére folytatjuk a megkezdett munkát a bennmaradás érdekében.

SOPRONI VSE–DUNAÚJVÁROS 1–1 (1–0)
Sopron, 700
néző. Vezette: Kiss Norbert (Kepe Arnold, Kulman Tamás)
SOPRON: Heinrich – Fazakas, Jovetics, Jancsó, Szabó L. – Rácz B., Holdampf, Kapacina V., Tóth M. (Zamostny, 55.) – Batizi-Pócsi B. (Grabant B., 80.), Baracskai (Tihanyi, 68.). Szakmai igazgató: Supka Attila
DUNAÚJVÁROS: Dániel – Lorentz, Koval, Hajdók, Huszárik – Szellák (Maka, 63.), Vajda D., Abért (Bun, 86.), Keglovics (Rosta, 89.) – Tóth T., Kercsó. Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Kapacina V. (11-esből, 1–0) a 38., Huszárik (1–1) a 46. percben
Supka Attila:
– A koncentráció hiánya miatt számos helyzetünk kimaradt, végül egy elkerülhető gólt kaptunk. Ezúttal nem éreztem több gólt a csapatban, de a jövőben sokkal többet kell nyújtanunk.
Dobos Barna: – Megérdemelten szereztünk pontot, mert precízen és jól védekeztünk. Bízom a folytatásban, korábban is vallottam, négy év munkája meglátszik a csapaton, mert vannak tehetségeink.

SZOLNOKI MÁV–MEZŐKÖVESD ZSÓRY 0–1 (0–1)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 800
néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Vígh-Tarsonyi Gergő, Kovács II Gábor)
SZOLNOK: Somogyi Cs. – Zsdrál, Kovács O., Vermes, Rokszin (Zvara, 10.) – Búrány (Papp Sz., 20.), Kenderes, Lőrinczy, Gajdos, Nagy I. – Urbin. Vezetőedző: Csábi József
MEZŐKÖVESD: Dombó – Vági, Szeles, Szilvási, Fótyik – Szatmári L., Hegedűs D. – Fröhlich (Rácz F., 79.), Tóth B., (Dvorschák, 90.), Sós (Molnár G., 49.) – Heffler N. Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző: Heffler N. (11-esből, 0–1) a 19. percben
Kiállítva: Vági (a második sárga lap után) a 87. percben
Csábi József
: – Jó és színvonalas mérkőzést játszottunk, pedig a kényszerű cserék miatt át kellett szerveznem a csapatot. A játék képe alapján rászolgáltunk volna egy pontra.
Pintér Attila: – Agresszív, jó meccset játszottunk, mindkét csapat mindent megtett a győzelemért. Teljesítményünk alapján azonban megérdemelten szereztünk három pontot.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BUDAÖRSI SC 4–1 (3–1)
Csákvár, 300
néző. Vezette: Molnár Attila (Mohos Milán, Aradi József)
CSÁKVÁR: Gróf – Pintér B., Szalai T., Spandler, Baranyai Á. – Bakos Sz., Molnár Cs. – Molnár T. (Fényes, 60.), Kocsis G., Oldal (Domján, 76.) – Makrai (Bartos, 84.). Vezetőedző: Toldi Gábor
BUDAÖRS: Szentpéteri – Ferkó Á., Tányéros Á., Hegedűs J., Ódé – Nagy T., Sajbán Miklós – Miskei M. (Sajbán Máté, 66.), Bogáti, Marques-Airosa (Tóth P., 60.) – Szabó V. (Varga B., 60.). Vezetőedző: Miskei Attila
Gólszerző: Szabó V. (öngól, 1–0) a 14., Miskei M. (1–1) a 19., Makrai (2–1) a 21., Makrai (3–1) a 34., Bartos (4–1) a 91. percben
Toldi Gábor:
– Ezúttal nem sziporkáztunk, de az eredmény alapján magabiztosan nyertünk, elvégre ismét szereztünk négy gólt.
Miskei Attila: – Csalódott vagyok, mert ezúttal saját magunkat vertük meg.

SZEGED 2011-GA–FC AJKA 0–0
Gyula, Grosics Akadémia Sporttelep
, 200 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Horváth Róbert, Szilágyi Norbert)
SZEGED: Szántai – Áchim, Tóth G., Farkas M, Zabari (Pászka, 83.) – Szabó P., Oláh G, Berde, Király P. – Germán, Andorka (Zádori, 85.). Vezetőedző: Klausz László
AJKA: Gőcze – Pál D., Kovács G., Zámbó, Fodor M. – Czár, Horváth A., Szőllősi F. (Sowunmi, 32.), Csehi (Petneházi, 74.) – Stieber A., Sóron (Major N., 92.). Vezetőedző: Székely Tibor
Klausz László:
– Fortuna ezúttal sem pártolt minket. A csapat mindent megtett a győzelemért, helyzeteink is voltak, kétszer a kapufát is eltaláltuk, de a labda nem befelé pattant.
Székely Tibor: – Hullámzó volt a mérkőzés, de teljesen megérdemeltük az egyik pontot, amely a helyzetünkben sokat jelent, bár titokban a győzelem reményében utaztunk Gyulára.

ZTE FC–VÁC FC 3–4 (2–2)
Zalaegerszeg, ZTE-Aréna, 1852
néző. Vezette: Botló Béla (Kis Zoltán, Iványi István)
ZTE: Szappanos – Bailo, Króner (Horváth R., 76.), Forgács, Szalkai (Patvaros, a szünetben) – Nagy T., Bedi – Babati, Szakály A. (Wittrédi, a szünetben), Városi – Daru. Vezetőedző: Csank János
VÁC: Palásthy D. – Görgényi, Dlusztus, Tóth F., Tányéros G., Hegedűs Cs. – Tóth Barnabás – Rusvay (Rása, 80.), Tóth G., Zsolnai (Kószás, 90.) – Tóth Barna (Németh G., 70.). Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző: Daru (1–0) a 6., Babati (2–0) a 30., Tóth Barnabás (2–1) a 32., Zsolnai (2–2) a 45., Zsolnai (2–3) a 66., Bedi (3–3) a 82., Rása (3–4) a 84. percben
Csank János:
– Egész héten mondogattam a csapatnak, nem szabad a tabellát nézni. Gyorsan kétgólos előnyt szereztünk, de aztán több hibát is elkövettünk, a szerencsével is hadilábon álltunk. A Vác jól futballozott, le a kalappal előtte.
Nagy Tibor: – Rosszul kezdtünk, de nulla kettő után bizonyították tartásukat a játékosok. Amikor megkaptuk a harmadik gólt, úgy gondoltam, jó lesz a döntetlen is, szerencsére a fiúk nem, s egy kontra végén szép gólt rúgtunk.