NB II: mesterhármast vágott a csákvári csatár; nehezen nyert a Gyirmót

2016.03.05. 14:29
Szombaton hat mérkőzést rendeztek a labdarúgó NB II 18. fordulójában. Kora délután a Szeged 2011 2–1-re kikapott a Kisvárdától, így a csongrádiak egymás után másodszor maradtak gyulai otthonukban pont nélkül. A Siófok Vácott gyűjtötte be a három pontot, míg a Szolnok nem bírt a Szigetszentmiklóssal. A 17 órakor kezdődő meccseken a Csákvár Makrai Gábor mesterhármasának köszönhetően 3–1-re legyőzte az Ajkát úgy, hogy a 63. perctől emberhátrányban játszott. A listavezető Gyirmót 1–0-ra verte meg a Soroksárt, míg a Sopron a Budaörs ellen gazdagodott három ponttal.

Nehezen nyert a listavezető Gyirmót FC Győr az utolsó helyen álló Soroksár ellen. Az eseménytelen találkozón a gyirmótiaknak egészen a 72. percig kellett várniuk a gólra, ekkor Bori Gábor cselezett ki két védőt a jobb szélen, az alapvonalról középre adott, ahol az érkező Simon András a kapu bal oldalába fejelt. A hajrában ismét Bene Ferenc együttese veszélyeztetett több alkalommal, de Holczer Ádám ekkor már a helyén volt. A Gyirmót továbbra is magabiztosan vezeti a bajnokságot.

Makrai Gábor zseniális teljesítményének köszönheti a Csákvár az Ajka elleni győzelmet. A Puskás Akadémiától kölcsönkapott fiatal csatár 29 perc alatt mesterhármast vágott a bakonyiaknak úgy, hogy csapata az utolsó 27 percben emberhátrányban játszott. Makrai az 58. percben kezdte a parádét, ekkor egy Jánosa Tibor által kitenyerelt labdát Fodor Marcellel a nyakán a hálóba bombázott. Az Ajka Melczer Vilmos büntetőjével öt perccel később még egyenlíteni tudott (Dulló Martin pedig a tizenegyes előtt Sowunmi Thomas buktatásáért megkapta második sárgáját), de ez nem zavarta Makrait, aki a hajrában kétszer villant: a 84. percben lefutotta Fodort, az ötös sarkán csinált egy cselt, majd Jánosa alatt a kapu közepébe gurított, végül a 87. percben Kovács Gergőt futotta le a bal oldalon, majd az alapvonaltól 3 méterre átpörgette a labdát a kivetődő Jánosa felett.

Nehéz talajú pályán fogadta a Vác a Siófokot. A két jó sorozatban lévő együttes összecsapásán felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de a vezetést az 56. percben a vendégek szerezték meg: Ivancsics Gellért középreívelt labdáját Farkas Norbert fejelte a hálóba. A 92. percben egyenlíthetett volna a Vác, Zsolnai Richárd szöglete után Tányéros Gergő a hálóba fejelt, azonban a játékvezető lökés miatt nem adta meg a gólt. Így a vendégek jó sorozata folytatódott, akik három tavaszi sikerüknek köszönhetően már a 4. helyen állnak a bajnokságban, míg a Vác nem tudott kijönni a kiesőzónából.

A Szeged 2011 2–1-re kikapott a Kisvárdától, így a csongrádiak egymás után másodszor maradtak gyulai otthonukban pont nélkül, sőt tavasszal már harmadszor kaptak ki. Pedig a vezetést az első félidő derekán Klausz László együttese szerezte meg, Szabó Péter szögletét követően nem tud felszabadítani a Kisvárda, az ide-oda pattogó labdát pedig Tóth Gábor tizenhat méterről a kapuba bombázta. A szabolcsiak azonban nem adták fel, a játékrész végén Erős Gábor csapott le egy labdára, majd a tizenhatos sarkáról nagy erővel lőtt a hálóba. Az egyre határozottabban játszó Kisvárda a meccs hajrájában aztán a győztes találatot is megszerezte; egy nagy kavarodás után az öt és felesen álló Lucas Marcolini a bal sarokba lőtt.

Soproni gólöröm (Fotó: svse.hu)

Másodszor kapott ki tavasszal a Budaörs, az őszi szezon meglepetéscsapata Sopronban maradt alul. Supka Attila együttese Baracskai Roland lövésével már a 6. percben vezetést szerzett és hiába alakított ki a folytatásban mindkét csapat több nagy gólhelyzetet, a 64. percben Baracskai második remek lövése eldöntötte a találkozót. A Sopron még gólt sem kapott tavasszal és lassan az felzárkózik az élmezőnyhöz.

Nem kezdte jól a tavaszt sem a Szolnok, sem a Szigetszentmiklós, így nyugodtan mondhatjuk, az 1–1-s döntetlen egyik csapatnak sem megfelelő. A hazaiak szereztek vezetést a találkozó 27. percében, Nagy István bal oldali szabadrúgása után Gajdos Zsolt hét méterről a kapu bal oldalába csúsztatott. A szünet után Sváb Dániel szabadrúgása után a tizenhatos jobb oldalán érkező Gubacsi Zoltán a bal alsó sarokba lőtt, sőt a hajrában felcsillant a győzelem reménye is a Pest megyeiek előtt: Balajti Ádám kiállítása után a 92. percben Vólent Roland egyedül lépett ki, de a lövése a kapujából kifutó Hrabina Alexet találta el.

NB II
18. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–SOROKSÁR SC 1–0 (0–0)
Győr-Gyirmót, 700
néző. Vezette: Botló Béla (Mohos Milán, Iványi István)
GYIRMÓT: Sebők Zs. – Nagy S. (Beliczky, 69.), Lázár P., Balogh B., Présinger – Horváth A. – Bori, Simon András, Madarász – Simon Attila (Kiss M., 84.), Máté J. (Paku, 57.). Vezetőedző: Bene Ferenc
SOROKSÁR: Holczer – Fülöp N., Gyepes, Gengeliczki, Gohér G. – Peszmeg (Mihály D., 77.), Valencsik – Gárdos (Csilus Á., 62.), Sándor I., Pál A. – Huszák T. (Korozmán, 69.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Simon András (1–0) a 72. percben
Bene Ferenc:
– Az első játékrészben nem voltam elégedett a támadójátékunkkal, a vezető gólunk után azonban több lehetőségünk adódott. Kulcskérdés volt a szünet után feljavuló támadó szekciónk.
Lucsánszky Tamás: – Keveset volt nálunk a labda, de így is voltak lehetőségeink a gólszerzésre. Rutinos Gyirmótra járóként kívánom, a tulajdonosok régi álmát megvalósítva, jussanak fel az élvonalba.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–FC AJKA 3–1 (0–0)
Csákvár, 400
néző. Vezette: Zierkelbach László (Huszár Balázs, Horváth Zoltán)
CSÁKVÁR: Gróf – Pintér B., Dulló, Spandler, Baranyai Á. – Bakos, Domján – Oldal (Molnár T., 78.), Kocsis G. (Szalai T., 65.), Molnár Cs. (Bartos, 80.) – Makrai. Vezetőedző: Toldi Gábor
AJKA: Jánosa – Pál D., Kovács G., Fodor M., Zámbó – Horváth A. (Szőllősi F., 82.), Petneházi – Czár, Stieber A., Csehi (Melczer, 54.) – Sowunmi (Major N., 69.) Vezetőedző: Székely Tibor
Gólszerző: Makrai (1–0) az 58., Melczer (11-esből, 1–1) a 64., Makrai (2–1) a 84., Makrai (3–1) a 87. percben
Kiállítva: Dulló (a második sárga lap után) 63. percben
Toldi Gábor: – Egy rossz döntés tizenegyest és emberhátrányt jelentett számunkra, de az erőnket bizonyítja, hogy így is két gólt szereztünk.
Székely Tibor: – A helyzetek kialakításában és a labdabirtoklásban is ellenfelünk fölé nőttünk, de emberelőnyben játszva sem tudtunk mit kezdeni a csákvári kontratámadásokkal.

SOPRONI VSE–BUDAÖRS 2–0 (1–0)
Sopron, 800
néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Kepe Arnold, Kulman Tamás)
SOPRON: Heinrich – Fazakas (Pados, 79.), Jovetics, Jancsó, Szabó L. – Holdampf, Deme (Kapacina V., 72.), Rácz B. – Tóth M. (Batizi-Pócsi, 59.), Zamostny, Baracskai. Szakmai igazgató: Supka Attila
BUDAÖRS: Szentpéteri – Horváth L., Ódé, Mátyás, Gál Sz. – Sajbán Máté (Menyhárt, 45.), Nagy T., Bogáti – Papp M. (Marques-Airosa, 82.), Ferkó, Tóth P. (Szabó V., 55.). Edző: Márkus Tibor
Gólszerző: Baracskai (1–0) a 6., Baracskai (2–0) a 63. percben
Supka Attila:
– Próbáltunk letámadni, egy darabig működött is játékunk, de a félidő közepétől szétestünk. A második játékrészben szétnyílt a vendégcsapat, nagyon sokat támadtunk, két játékosunk gólkirály lehetett volna, annyi helyzetet kihagyott.
Márkus Tibor: – Megérdemelt a soproni győzelem. Már az elején futottunk az eredmény után. A második félidőben próbáltunk kiegyenlíteni, de játékunkban kevés volt az átütőerő. A mérkőzést egyébként nagyban befolyásolta az előző forduló kudarca.

SZOLNOKI MÁV FC–SZTK-ERIMA 1–1 (1–0)
Szolnok, 700
néző. Vezette: Lovas László (Pápai Zoltán, Szert Balázs)
SZOLNOK: Hrabina – Villám, Vermes, Kovács O., Fritz – Lengyel B., Kenderes – Nagy I. (Urbin, 70.), Lőrinczy (Rokszin, 70.) Zsdrál (Balajti, 81.) Gajdos. Vezetőedző: Csábi József
SZIGETSZENTMIKLÓS: Sánta – Gubacsi, Benkő-Bíró, Kovács J., Sváb – Barna Zs., Gulyás M. (Szabó B., a szünetben) – Kokenszky (Vólent, a szünetben), Hevesi-Tóth, Horváth P. – Szepessy (Nagy O., 70.). Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Gajdos (1–0) a 27., Gubacsi (1–1) az 57.percben
Kiállítva: Balajti (visszarántotta Barna Zsoltot) a 87.percben
Csábi József:
– Jól kezdtünk, a vezetést is megszereztük, a cserék után azonban a vendégek feljavultak. Sokat tettünk a győzelemért, de nem sikerült.
Vágó Attila: – Teljesen megérdemelt a pontszerzésünk. Sőt, ha a végjátékban Vólent Roland értékesíti a helyzetét, nyerhettünk volna.

SZEGED 2011–KISVÁRDA 1–2 (1–1)
Gyula, Grosics Akadémia pályája, 450 néző. Vezette: Gyarmati II Tibor (Vígh-Tarsonyi Gergő, Mayer Gábor)
SZEGED: Szántai – Achim, Tóth G., Farkas M., Zabari – Szabó P., Oláh G., Berde, Király P. (Zádori, 88.) – Germán, Obot (Hegedűs M., a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
KISVÁRDA: Rybánszky – Vári (Graszl, 89.), Ízing, Papucsek, Fodor A. – Bagi, Lucas, Cseri (Eszlátyi, 71.) – Koszta, Rajczi, Erős G. (Délczeg, 65.). Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Tóth G. (1–0) a 24., Erős G. (1–1) a 41., Lucas (1–2) a 84. percben
Klausz László:
– Törvényszerű a futballban, hogy a sok kihagyott helyzet és az egyéni hibák megbosszulják magukat.
Soós Imre: – Az első félidőben is mi uraltuk a játékot, helyzeteink is voltak, ennek ellenére a hazaiak szerezték meg a vezetést. A második félidőben a küzdelem dominált, de igazságtalan lett volna, ha nem nyerünk.

VÁC FC–SIÓFOK 0–1 (0–0)
Vác, 350
néző. Vezette: Böcskei Balázs (Galán Roland, Punyi Gyula)
VÁC: Palásthy D. – Hegedűs Cs., Tóth F., Tányéros G., Németh G. – Tóth B., Tóth G. (Magos, 75.), Rusvay, Sipeki (Rása, a szünetben), Zsolnai R. – Pölöskei P. (Majoros, 61.) Vezetőedző: Nagy Tibor
SIÓFOK: Filipánics – Mogyorósi, Czingráber, Tamás L., Farkas N. – Berki I. (Paudits, 83.), Gál M., Futó, Gréczi (Elek B., a szünetben) – Nagy D., Ivancsics G. (Bognár B., 91.) Vezetőedző: Goran Kopunovics
Gólszerző: Farkas N. (0–1) az 56. percben
Nagy Tibor
: – Óriásit küzdöttünk, de egy szabadrúgás utáni fejes eldöntötte a mérkőzést. Szerettünk volna jobban játszani, de a pálya talaja a megye hármas szintet se üti meg.
Goran Kopunovics: – Nehéz pálya, nehéz mérkőzés, nehéz győzelem.