NB II: zsinórban hatodszor nyert a Békéscsaba; a tűzzel játszott a Szolnok

2014.11.01. 13:29
Zsolnai Róbert (piros mezben) góllal járult hozzá a Szolnok győzelméhez (Fotó: Pozsonyi Zita – archív)
Szombaton négy mérkőzést rendeztek a labdarúgó NB II 12. fordulójában. A kora délutáni mérkőzéseken a Békéscsaba a Szigetszentmiklós otthonában győzött, így zsinórban hatodik bajnokiját nyerte meg, míg az Ajka Gunther Zsolt duplájával verte meg a Soroksárt. A Szolnok, bár már 2–0-ra is vezetett a Siófok ellen, végül csak a hosszabbításban elért góllal tudott felülkerekedni ellenfelén, míg a Szeged Germán Tamás találatával kaparintotta meg a három pontot Kaposváron.

A labdarúgó NB II 12. fordulójában Gunther Zsolt duplájának köszönhetően fontos győzelmet aratott az Ajka a Soroksár ellen. Az első félidőben a budapestiek előtt adódtak nagyobb gólhelyzetek, de ezeket elpuskázták, a szünet után pedig Gunther 22 méteres lövése révén a bakonyiak szerezték vezetést. A Soroksár ezután kitámadott, de a csatárok a kapu előtt ismét nem voltak hatékonyak, egy kontra végén pedig Gunther újabb pontos lövésével biztossá tette az Ajka győzelmét. Ez volt egyébként az új tréner, Zoran Kuntics első sikere az ajkaiak vezetőedzőjeként.

Határozottabb játékának köszönhetően győzött a Békéscsaba a Szigetszentmiklós otthonában. Zoran Szpisljak együttese már a találkozó 37. percében előnybe kerülhetett volna, de Borbély Bálint büntetőjét Horváth László bravúrral szögletre ütötte. A 44. percben azonban már a kapus sem segíthetett: egy elővágott labdát Kertész Tamás kotort Kornis Attila mellett a kapuba öt méterről. A második félidőben Szilágyi Péter révén növelhette volna előnyét a csabai együttes, de a támadó hibázott, és csapata a 69. percben emberhátrányba került, mivel a játékvezető ütés miatt kiállította Bényei Balázst. Ezután már egykapuzott a Pest megyei csapat, de egyetlen helyzetét sem tudta értékesíteni, pedig Fekete Ádám egymaga megfordíthatta volna a meccset. A találkozó után a szigetszentmiklósi klub vezetősége bejelentette, hogy a klub szerződést bontott a 12 hónapra eltiltott Vágó Attila vezetőedzővel.

A Szolnoki MÁV hazai pályán úgy győzte le 3–2-re a Siófokot, hogy az első félidőben már 2–0-ra is vezetett Zsolnai Róbert közeli emelése és Fritz Attila fejese révén, mégis a hosszabbításban szerzett újabb gólja ért csak három pontot. Ez azért alakult így, mert a Balaton-partiak nem adták fel, és a második félidőben huszonegy perc alatt egyenlíteni tudtak. Kis Károly csapata a hosszabbításban azonban egy kontra során tizenegyeshez jutott (Gubicza Gábor buktatta B. Tóth Balázst a büntetőterületen belül), a tizenegyest pedig Nagy István a hálóba lőtte. A Siófok újabb meccsen maradt pont nélkül, igaz, ezt most a balszerencsének „köszönheti".

Sorozatban harmadszor nyert a Szeged 2011, amely Germán Tamás találatával ezúttal a Kaposvár otthonában győzött. A mérkőzés eléggé alacsony színvonalú volt, az első félidőben a Kaposvárnak egy, míg a Szegednek két igazán nagy gólszerzési lehetősége volt, ebből Germán használta ki az egyiket egy kontratámadás során, miután Hadaró Valentin felelőtlenül eladta el a labdát a Szeged tizenhatosánál. A szünet után Nyilas Elek együttese már csak a védekezéssel törődött, míg a Kaposvár Kovács Tamás 20 méteres lövésekor járt a legközelebb a gólhoz, de a labda a lécen csattant.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

Pénteken játszották
Vasas–ZTE FC 2–1

Szombat

SZOLNOKI MÁV-STADLER RAIL FC–SIÓFOK 32 (2–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 500
néző. Vezette: Nazsa Tamás (Hofbauer Roland, Makkosné Petz Brigitta)
SZOLNOK: Pokorni – Vári, Papucsek, Antal G., Fritz – Kenderes, Zvara (Kállai I., 70.) – Nagy I., Rokszin (B. Tóth, 86.), Lengyel B. (Mundi, 60.) – Zsolnai
SIÓFOK: Tajti N. – Fülöp N. (Futó, 83.), Kovács J., Baranyai Á., Gubicza – Gárdos, Ivancsics – Horváth B., Peszmeg, Kirchner (Kozma R., a szünetben; Vas M., 92.) – Daru
GÓLSZERZŐ: Zsolnai (1–0) a 9., Fritz (2–0) a 45., Kozma R. (2–1) az 58., Kovács J. (2–2) a 78., Nagy I. (11-esből, 3–2) a 92. percben
KIS KÁROLY
, a Szolnok vezetőedzője: – Kétgólos vezetésünk után magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. Az egyenlítés után azonban újítottunk, és nagyon értékes három pontot szereztünk a szervezetten játszó Siófok ellen.
HORVÁTH KÁROLY, a Siófok vezetőedzője: – Mérges vagyok, mert nem a jobb, hanem a szerencsésebb csapat nyert.

FC AJKA–SOROKSÁR SC 2–0 (0–0)
Ajka, 300
néző. Vezette: Barna Gábor (Kóbor Péter, Kiss Balázs)
AJKA: Jánosa – Asztalos, Pákai, Mogyorósi, Köles – Csordás Sz., Weitner (Németh L., a szünetben), Gunther – Szabó Zs., Sowunmi (Mihalecz P., 86.), Major N. (Lattenstein, 76.)
SOROKSÁR: Holczer – Simita, Pandur, Farkas A., Tóbiás – Lannert – Szabó R., Hodgyai (Kocsis D., 61.), Péter A., Nyilas – Lovrencsics B.
GÓLSZERZŐ: Gunther (1–0) az 56., Gunther (2–0) a 92. percben
ZORAN KUNTICS
, az Ajka vezetőedzője: – Az első félidő elején voltak gólhelyzeteink, utána azonban a Soroksár átvette az irányítást. A második félidőben irányítottunk, rúgtunk két szép gólt, és volt három nagy ziccerünk. Le a kalappal a csapat előtt, nagyon férfiasan küzdött.
VARGA ATTILA, a Soroksár vezetőedzője: – Az első félidő rendben volt, de luxus ilyen nagy helyzeteket kihagyni idegenben. A második játékrész nagyon felejthetőre sikerült. Ilyen mulya játékosokkal, mint ahogy néhányan játszottak, nem lehet az NB II-ben szerepelni.

SZTK-ERIMA–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 0–1 (0–1)
Szigetszentmiklós, 200 néző. Vezette: Berger József (Kormányos II Gábor, Szvetnyik Bence)
SZTK: Horváth L. – Benkő-Bíró, Kornis, Pollák, Puskás G. – Barna Zs., Sipos B. – Kollega (Fekete Á., 65.), Szepessy (Zsivoczky, 74.), Kvekveskiri (Jasarevic, a szünetben) – Szabó B.
BÉKÉSCSABA: Póser – Bényei, Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. – Berki P. (Balogh M., 84.), Borbély, Bagi, Király P. – Kertész (Balázs R., 90.), Szilágyi P. (Tölgyesi, 73.)
GÓLSZERZŐ: Kertész (0–1) a 44. percben
KIÁLLÍTVA: Bényei (Puskás Gábor megütéséért) a 77. percben
VÁRHIDI PÉTER
, a Szigetszentmiklós sportigazgatója: – Semmiképpen sem érdemeltünk vereséget. A második félidőben helyzet helyzet hátán, a végén pedig tizenegyesgyanús szituáció, de ilyen sorozatban vagyunk. A csapat hozzáállása kifogástalan volt, csak reménykedem, hogy minél gyorsabban kijövünk a hullámvölgyből.
ZORAN SZPISLJAK, a Békéscsaba vezetőedzője: – Az első félidőben nekünk voltak nagyobb helyzeteink, de nehezen szereztük meg a vezetést. A második félidőben a kiállítás után a hazaiak játszottak fölényben, de lehetőségeiket nem használták ki.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–SZEGED 2011 0–1 (0–1)
Kaposvár, 600 néző. Vezette: Radványi Ádám (Kis Zoltán, Kepe Arnold)
KAPOSVÁR: Somodi – Földes M., Lakatos G., Bank (Karacs, 71.), Hadaró – Zsdrál, Albert Á. (Kovács T., a szünetben) – Király V. (Kozics, a szünetben), Nagy K., Dominic – Rajczi
SZEGED: Belecan – Szabó P., Markovics, Tóth B., Zabari – Oláh G. (Hegedűs E., 89.), Máté P. – Fitos L. (Kéri, 70.), Oláh L. (Farkas M., 80.), Zelenyánszky – Germán
GÓLSZERZŐ: Germán (0–1) a 36. percben
MÁRTON GÁBOR
, a Kaposvár vezetőedzője: – Nehéz bármit mondani, egyszerűen nincs szerencsénk. Egyetlen kapura tartó lövésből vezetést szerzett az ellenfél, de még az NB II-ben sem lenne szabad ilyen gólt kapnunk. Úgy kellett volna játszanunk, ahogy az utolsó huszonöt percben.
NYILAS ELEK, a Szeged vezetőedzője: – Jól kezdtük a mérkőzést, az első félidőben látványosan és jól játszottunk. Úgy, ahogy elterveztük, meg is voltak a lehetőségeink, de a második félidei játékunk az első ellentétje volt, a győzelem ellenére többet vártam a csapattól.