NB II: balhéztak a ZTE-szurkolók, a rendőrség tett rendet Ajkán

2012.09.01. 19:00
A labdarúgó NB II Nyugati csoportjában a Csákvár – Folmer Krisztián és a brazil Juninho duplájával – 4–1-re legyőzte hazai pályán a Baját.

A találkozó érdekessége az volt, hogy a hazaiak kispadján Bognár György ült, aki az elmúlt években éppen a bajai csapatnál dolgozott.

A Kozármisleny Koller Krisztián góljával nyert a Soproni VSE ellen hazai pályán, míg a Szigetszentmiklós Tatabányán szerezte meg idénybeli első győzelmét.

Emlékezetes marad az Ajka–ZTE találkozó is: a 77. percben, az Ajka második gólját követően a vendégszurkolók poharakat dobáltak a pályára, saját csapatukat, játékosaikat és vezetőiket szidták. A játék huszonnégy percig állt, végül a kivonuló rendőrség fellépése kellett az indulatok megfékezéséhez. Előállítás nem történt, s végül nyugalomban ért véget a mérkőzés – a lelátón. A pályán ugyanis Darko Pavicsevics belekönyökölt Pákai Gergő arcába, akinek két foga kitörött, s a veszprémi kórházba szállították.

Az elmúlt héten a Mezőkövesd–Nyíregyháza NB II-es mérkőzésen történt szurkolói rendbontás.

BALHÉZTAK A ZTE–SZURKOLÓK
NB II, NYUGATI CSOPORT
3. FORDULÓ, SZOMBATI EREDMÉNYEK
KOZÁRMISLENY–SOPRONI VSE1–0 (0–0)
Kozármisleny, 200 néző. Vezette: Bognár T. (Huszár, Kóbor)
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Vég, Balaskó Cs., Tányéros Á., Kiss M. – Városi (Gadó, 83.), Szabó B., Koller, Zsdrál – Boda J. (Karacs, 55.) – Puskás Z. (Schmidt, 75.). Vezetőedző: Márton Gábor
SOPRON: Sásdi – Bognár Zs., Baranyai M., Seper, Fazakas – Csikós (Farkas J., 57.), Varga G. (Balázs R., 79.), Pintér A., Deme – Gyánó (Szabó L., 68.), Gaál B. Megbízott edző: Borsi Csaba
Gólszerző: Koller (1–0) az 54. percben
Márton Gábor: – Semmi különös nem történt, a jobb csapat nyert.
Borsi Csaba: – Be voltunk oltva gól ellen, rúgtunk három kapufát, kétszer a gólvonalon gurult végig a labda, illetve kihagytunk egy tizenegyest.
FC TATABÁNYA–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 1–2 (0–2)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion 800 néző. Vezette: Kovács G. (Márton Zs., Gyürüsi)
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Izing, Böjte, Szekér – Kovács I. (Domokos, 71.), Bakos Sz., Huszák, Frank (Skriba, 71.) – Csovics (Weitner, 84.), Móri. Vezetőedző: Csertői Aurél
SZIGETSZENTMIKLÓS: Dénes – Basztovanov, Kornis, Szamosszegi, Szamosi – Deutsch, Besztercei (Zsivoczky, 74.), Fleith (Hullám, 58.), Lannert – Bali, Márkus (Urbán G., 78.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Lannert (0–1) a 13., Kornis (0–2) a 38., Csovics (1–2) az 51. percben
Csertői Aurél: – Fordulatos meccs volt, a szünet után nagy nyomás alatt tartottuk az ellenfelet, de figyelni kellett az ellenfél kontráira is. Sajnos ez az egy gól kevés volt.
Horváth Ferenc: – Bányarémnek szerződtettek a Bányász-napra. Hitelesen adtuk elő, Oscar-gyanús...
FC AJKA–ZALAEGERSZEGI TE 2–0 (1–0)
Ajka, 600 néző. Vezette: Berger (Becséri G., Horváth Z.)
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai (Kovács Sz., 9.), Gunther – Czanik (Nagy B., 75.), Horváth A., Kanta Sz., Szabó L. – Mihalecz P. (Sowunmi, a szünetben), Major N. Vezetőedző: Németh Zoltán
ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Nánási, Budovinszky, Juhász D. (Frizoni, 31.) – Máté P., Simonfalvi, Grbics (Milas, 85.), Hajdú N. – Babati (Krajczár, 75.), D. Pavicsevics. Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Subicz (1–0) a 10., Sowunmi (2–0) a 77. percben
Kiállítva: Kocsárdi (Major elleni durvaságért) a 90. percben
Németh Zoltán: – Az első félidőben jobbak voltunk, megérdemelten vezettünk. A második játékrészben volt egy kis holtpontunk, de a győzelemért megküzdöttünk. Ezzel a sikerrel kívánunk jobbulást Pákai Gergőnek és Kovács Zsoltnak, két sérült játékosunknak.
Preisinger Sándor: – Nagyon nehéz szezonunk lesz…
CSÁKVÁRI TK–BAJAI LSE 4–1 (2–0)
Csákvár, 400 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Király K., Aradi)
CSÁKVÁR: Gelei V. – Ambrus, Racskó, Burucz, Ódé – Molnár V. (Domján A., a szünetben), Domonyi (Burányi, 71.), Rigó G. – Juninho (Molnár Cs., 62.), Vinicius – Folmer. Vezetőedző: Bognár György
BAJA: Tulipán – Hajnal G., Szabó Gy., Szilasi, Szénási (Varga L., 54.) – Dudu – Szentgyörgyi (Szöllősi T., a szünetben), Deszpotovics, Kazi (Szávuj, 62.), Illés D. – Nagy E. Vezetőedző: Goretich Krisztián
Gólszerző: Folmer (1–0) a 19., Juninho (2–0) a 45., Juninho (3–0) az 51., Folmer (4–0) a 69., Szöllősi T. (4–1) a 90. percben
Bognár György: – Folyamatosabb játékra számítottam, futballozhattunk volna gyorsabban is, akkor több lehetett volna a mérkőzésben. Csapatom első győzelméhez gratulálok, de lényegesen jobb játékra is képesek vagyunk.
Goretich Krisztián: – Amit a múlt héten sikerült felépíteni, azt ma amatőr módjára lebontottuk. A profin futballozó Csákvár megérdemelten nyert. Ha nem változtatunk, nehéz folytatás elé nézünk.

16. Bajai LSE 3 3 3–12 –9 0
A bajnokság befejeztével a résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalékcsapatai a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.