Mucsányi Márk duplája tovább mélyítette a siófoki válságot

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.10.22. 12:50
A kék mezes Siófoknál bizonyára nem ilyen bajnoki rajtról álmodtak (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC)
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a BVSC-Zugló a Siófokot fogadta. A gól nélküli első félidőt követően a második játékrészben kétszer is betalált a BVSC és 2–0-s győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

BVSC-ZUGLÓ–BFC SIÓFOK 2–0 (0–0)
Budapest,
Szőnyi út, 289néző. Vezette: Kovács Imre (Punyi Gyula, Márkus Péter)
BVSC: Csenterics – Benkő-Bíró, Vinícius (Nagy J., 34.), Hesz, Király Á. – Gergely P. (Csősz, 58.), Hidi P. – Tóth M. (Vernes, 58.), Szilágyi M. (Mitrovics, 58.), Mucsányi (Mészáros A., 86.) – Horváth R.Megbízott vezetőedző: Kincses Ádám
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi G., Csató M., Varga B., Major G. – Varjas Z., Nemes M. (Kovács B., 76.) – György N. (László D., a szünetben), Girsik Á. (Debreceni Á., 76.), Dénes Cs. (Menyhárt Zs., 62.) – Tóth T. (Szedlár, 62.).Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Mucsányi (47., 72.)
Kincses Ádám
: – Büszke vagyok a csapatra, küzdelmes, nehéz meccsen nagyon fontos három pontot szereztünk.
Dragan Vukmir: – Saját magunkat vertük meg. Az első félidőben mi domináltunk, de nem tudtunk vezetést szerezni, a szünet után a BVSC kihasználta a hibáinkat.

A BVSC és a Siófok legutóbbi összecsapását 1999 júniusában rendezték, így ma több, mint 24 év után találkozott egymással a két csapat tétmérkőzésen. Mivel mindkét gárda kieső helyen állt a mérkőzés kezdete előtt, így értelemszerűen csak a győzelemmel lettek volna elégedettek a szakvezetők.

Az első játékrész megmutatta, hogy miért áll ott a két csapat a tabellán, ahol. A Siófok távoli, de veszélytelen lövésekkel operált, míg a BVSC hiába vezethetett több alkalommal is létszámfölényes kontrákat nagy helyzetig nem jutott el.

Arról, hogy a második félidő ne az elsőhöz hasonlóan teljen már a 47. percben gondoskodtak a zuglóiak (és közvetve a vendégek is). A félidőben pályára lépő László Dávid hibája után Polényi Gábor adta haza röviden a labdát, Mucsányi Márk pedig szemfüles volt és a siófoki kapus közreműködésével a kapuba juttatta a labdát. A bekapott gólt követően megerősödtek a siófoki rohamok is, a legnagyobb lehetőség Dénes Csanád előtt adódott az 53. percben, de a hazaiak kapusa bravúrral védeni tudott. A 72. percben megduplázta előnyét a BVSC, egy hosszú kirúgást követően két siófoki védő egymásnak szaladt, Mucsányi Márk így zavartalanul törhetett kapura és a kapust kicselezve a jobb alsóba gurított. Győzelmével a BVSC számára elérhető közelségbe kerültek a bennmaradást érő helyek, míg a Siófok sorozatban negyedik vereségével nehéz helyzetbe sodorta magát. 2–0

18. FC Ajka121295–17–125

90+3. perc: VÉGE! Sorozatban negyedik vereségét szenvedte el a Siófok, a BVSC Mucsányi Márk duplájának köszönheti győzelmét. Köszönjük a figyelmüket!

90+2. perc: Csősz rúgta fejbe Lászlót, sárga lap.

90+1. perc: Egy szöglet után kifejelt labdát Szedlár lőtt kapura kapásból, 19 méterről, Csenterics a levegőben úszva ütötte ki a labdát.

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

86. perc: Cserélt a BVSC, Mészáros érkezett a duplázó Mucsányi helyére.

77. perc: Vernes passza után Horváth forgatta be a védőjét a 16-os vonalánál, majd Hutvágner kezeibe lőtte a labdát.

76. perc: Kettőt cserélt a Siófok, Girsik helyére Debreceni, Nemes helyére Kovács állt be.

73. perc: Szedlárharcolt ki lövőhelyzetet a 16-os sarkánál, majd a bal kapufa mellé lőtt.

72. perc: GÓÓÓÓÓL! Csenterics kirúgása után az elmélázó siófoki védők közül Mucsányi lépett ki a labdával, kicselezte Hutvágnert és a jobb alsó sarokba gurított. 2–0

70. perc: Major jobb oldali beadása után Csató fejelte a kapu mellé a labdát.

62. perc: Kettőt cserélt a Siófok, Dénes helyére Menyhárt, Tóth helyére Szedlár állt be.

58. perc: Meg is történt a három csere, Szilágyi helyére Mitrovics, Gergely helyére Csősz, Tóth helyére Vernes állt be.

Hármat fog cserélni a hazai csapat.

54. perc: Horváth kapott jó passzt a 16-os vonalánál, de elhamarkodott lövését könnyedén védte Hutvágner.

53. perc: Varjas passza után nagyot mentett a zuglói védelem, majd Dénes lőhetett 10 méterről, de Csenterics óriásit védett.

47. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezetést szerzett a BVSC! Mucsányi startolt rá Polényi röviden hazaadott labdájára, Hutvágner kijött a kapujából, de olyan szerencsétlenül találta el a labdát, hogy az Mucsányi lábáról a kapuba pattant. 1–0

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

A szünetben cseréltek a vendégek, László Dávid érkezett György Nico helyére.

45+1. perc: Vége az első félidőnek! Bízzunk az izgalmasabb folytatásban...

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

34. perc: Kényszerű csere a hazaiaknál, a megsérült Viníciust Nagy József váltotta.

32. perc: Tóth szöktette Szilágyit a jobb szélen, Szilágyi ezúttal is a lövést választotta passz helyet, a labda a kapu mellé szállt.

29. perc: Mucsányi kapott sárga lapot.

27. perc: Négy az egyben kontrázott a hazai csapat, de Szilágyi passz helyett a védőjébe lőtte a labdát, így kontrázhattak a vendégek is, de Dénes egy cselt követően csúnyán a kapu mellé lőtt.

26. perc: Megint egy kifejelt labda után veszélyeztetett a Siófok, Major célozta meg a jobb alsót, de Csenterics szögletre tolta a labdát.

22. perc: Félmagasan érkezett a kapu elé egy hazai szabadrúgás, Vinícius csúsztatása azonban a kapu mellé szállt.

19. perc: Szilágyi csente le a labdát egy siófoki védő lábáról, majd 22 méterről magasan a kapu fölé lőtt.

17. perc: Dénes Csanád állt szemtől szembe a BVSC kapujával, de lesen kapta a labdát, így szabadrúgással jöhetett a BVSC.

Az első 15 percben a hazaik igyekeztek több támadást vezetni, de az egyetlen veszélyes lövést a vendégek neve mellé jegyezhettük fel.

5. perc: Egy szöglet után a kifejelt labdát Major tűzte kapásból, 16 méterről a jobb kapufa mellé.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Siófok indította a játékot.

Érkeznek a pályára a csapatok, a BVSC kék-sárgában, a Siófok tiszta fehérben játszik majd.

A Siófok csapatában eltiltás miatt biztosan nem lép ma pályára Kitl Miklós.

Tóth Levente Milán a BVSC 26 esztendős támadója eddig mindössze egyszer lépett pályára a másodosztályban a zuglóiak színeiben, akkor is csereként. Tóth ezúttal a BVSC kezdőcsapatában kapott helyet, talán vele hazai pályán megkezdheti a gólgyártást a fővárosi együttes.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a nehéz helyzetben lévő BVSC a szintén kieső helyen álló Siófokkal szemben.

ELŐZMÉNYEK

A zuglóiak hazai mérlege eléggé lehangoló, hiszen az újonc eddigi hat fővárosi fellépésén mindössze négy pontot szerzett és ami még siralmasabb, hogy mindössze kétszer sikerült az ellenfelek kapujába találniuk. A Siófok sem sziporkázik idegenben, bár az öt mérkőzésen szerzett négy pont az ő esetükben még akár pozitívnak is nevezhető. Dragan Vukmir együttese Kazincbarcikán ért el döntetlent, míg a szintén mélyrepülésben levő Ajka otthonában nyerni tudott.

Mindkét csapat 9-9 pontot gyűjtött eddig a bajnokságban, így nem csoda, hogy mindketten kieső helyről várhatják a 12. forduló kezdetét. A Siófok sorozatban három bajnoki mérkőzésen szenvedett vereséget az elmúlt fordulókban, és helyzetét az is nehezíti, hogy több kulcsjátékosa is hosszú időre kidőlt sérülés miatt.

A két csapat korábban 12 alkalommal találkozott egymással, de ezen mérkőzések mindegyike még a 90-es években volt az elsőosztályban. A 12 találkozóból mindössze kettőt nyert meg a BVSC, öt alkalommal döntetlen, másik öt alkalommal pedig siófoki siker született. A két csapat legutóbbi tétmérkőzését 1999. június 12-én játszották a Balaton partján, akkor Usvat Daniel góljával fővárosi siker született. A BVSC csapatában akkor egy bizonyos Détári Lajos is pályára lépett.