NB II: az edzőváltás sem segített, otthon bukott a Soroksár

2015.10.18. 17:02
A Soroksár újra kikapott, egyre nagyobb bajban van (Fotó: Földi Imre)
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a Mezőkövesd Zsóry FC magabiztos, kétgólos győzelmet aratott Soroksáron.

A házigazdákon az edzőváltás sem segített – Albert Flóriánt váltotta Lucsánszky Tamás –, a gól nélküli első felvonást követően hárommal megléptek a mezőkövesdiek. Előbb Máté János két perc alatt duplázott, majd Heffler Norbert csavart egy szabadrúgást pazarul a bal felsőbe. A soroksáriak a hajrában szépítettek Korozmán Kevin révén. A Soroksár ötödször kapott ki, az ötödik hazai meccsén pedig másodszor. A Mezőkövesd ötödször nyert, a negyedik idegenbeli fellépésén másodszor, míg vendégként továbbra is veretlen.

A Vác döntetlent ért el a Szeged vendégeként. A váciak találatát egy hazai öngól jelentette. A sereghajtó váciak a szerzett egy ponttal is maradtak a tabella utolsó helyén, most jutottak másodszor ponthoz a szezonban – öt idegenbeli vereség után az elsőhöz vendégként. Ötödik hazai meccséből a harmadikat nem tudta megnyerni a Szeged.

Az újonc Budaörs vereséget szenvedett Ajkán, Nagy Bálint gólja a hazaiak 1–0-s győzelmét eredményezte. A vendégektől az utolsó percekben Sajbán Mátét és Bogáti Pétert is kiállította a játékvezető. A Budaörs harmadszor kapott ki idegenben, az Ajka továbbra is csak a Csákvártól kapott ki otthon.

NB II
10. FORDULÓ

SOROKSÁR–MEZŐKÖVESD ZSÓRY 1–3 (0–0)
Haraszti úti pálya, 500
néző. V: Berke Balázs (Kepe Arnold, Kiss Balázs)
SOROKSÁR: Holczer – Fülöp N., Gyepes, Valencsik, Gohér – Szalánszki (Kákonyi, 55.) – Gárdos (Peszmeg, 82.), Huszák, Kapacina, Pál A. (Korozmán, 62.) – Zsivoczky. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
MEZŐKÖVESD: Dombó – Nagy J., Nánási, Devecseri, Fótyik – Takács P. (Tamási Zs., 73.), Szeles (Tajthy, 89.) – Rácz F., Molnár G., Heffler N. (Bajzát, 80.) – Máté J. Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Máté (11-esből, 0–1) az 52., Máté J. (0–2) az 54., Heffler N. (0–3) a 67., Korozmán (1–3) a 83. percben
Lucsánszky Tamás:
– Nem foglalkozom az elmaradt tizenegyessel, sokkal inkább magunkban kell keresnünk a hibát. Sajnos nem jól reagáltunk a meccs egyes szituációira. Ugyan nulla három után is volt remény arra, hogy akár egyenlítsünk is, de elhibáztuk a kínálkozó lehetőségeket.
Benczés Miklós: – Számunkra csak egyetlen elfogadható eredmény volt Soroksáron, mégpedig a győzelem. Elértük célunkat, s ezzel visszavettük a második helyet. Remélem, ezzel kilábalunk a hullámvölgyből.

SZEGED 2011 GROSICS AKADÉMIA–VÁC FC 1–1 (1–0)
Gyula, Grosics Akadémia pályája, 300
néző. V: Böcskei Balázs (Kovács II Gábor, Mayer Gábor)
SZEGED:
Szántai – Szabó P., Farkas M., Tóth G., Achim – Geiger, Berde (Zelenyánszki, 80.), Király P., Zabari – Andorka (Oláh L., 68.), Germán T.. Vezetőedző: Klausz László
VÁC:
Palásthy – Farkas P., Dlusztus, Tányéros, Hegedűs Cs. – Magos, Sipeki, Tóth B., Majoros (Obot, a szünetben) – Zsolnai (Rusvay, a szünetben), Frank (Pölöskei P., 80.). Vezetőedző: Sisa Tibor
Gólszerző:
Germán T. (1–0) a 28., Tóth G. (1–1) az 54. percben – öngól
Klausz László:
– A csütörtöki kupameccs érződött a csapaton. Ennek ellenére az első félidőben jól futballoztunk, hiányolom azonban a csatárjátékunkat, mert Germán Tamás ugyan rúgott egy szép gólt, de a mezőnyfölényünk és a labdabirtoklásunk ellenére csatáraink ritkán kerülnek helyzetbe.
Sisa Tibor: – A helyzeteket és a befektetett energiát látva rászolgáltunk volna a győzelemre. A második félidőben pedig olyan hajrát produkáltunk, hogy nem kellett volna sok ahhoz, hogy megszerezzük mind a három pontot.

FC AJKA–BUDAÖRS 1–0 (0–0)
Ajka, 400
néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Vígh-Tarsonyi Gergő, Hofbauer Roland)
AJKA:
Gőcze – Zsirai (Nagy B., a szünetben), Kovács G., Pákai, Zámbó – Horváth A., Lattenstein (Pavlitzky, 78.), Császár – Stieber A. (Besztercei, 49.), Sowunmi, Major N. Vezetőedző: Jákli Péter
BUDAÖRS:
Szentpéteri – Horváth L., Tányéros, Hegedűs J., Ódé – Lajer (Varga B., 70.), Csobánki, Sajbán Máté, Bogáti, Papp M. – Szabó V. (Marques, a szünetben, Menyhárt, 50.). Vezetőedző: Miskei Attila
Gólszerző:
Nagy B. (1–0) az 50. percben
Kiállítva:
Sajbán Máté (második sárga lap után) a 89., Bogáti (második sárga lap után) a 94. percben
Jákli Péter:
– Az első negyedórában eldönthettük volna a mérkőzést, kihagytunk három nagy helyzetet, utána a Budaörs igazolta jó hírét. Szünetben kényszerű cserét kellett végrehajtanom, s épp a cserejátékosom döntötte el a három pont sorsát.
Miskei Attila:
– Jó játékunk ellenére sajnos vereséggel kell hazautaznunk. Gratulálok az Ajkának, ám ennek a győzelemnek nincs sportértéke…

SZOLNOKI MÁV FC–SOPRONI VSE 1–3
(0–2)
Szolnok, 600
néző. Vezette: Botló Béla (Szpisjak Zsolt, Medovarszki János)
SZOLNOK:
Hrabina – Búrány (Tóth Balázs, 40.), Kovács O., Vermes, Fritz – Kenderes, Lengyel – Nagy I., Tóth Bence (Papucsek, 72.) Gajdos – Balajti (Urbin, a szünetben). Vezetőedző: Kis Károly
SOPRON:
Heinrich – Grabant P., Szalai V., Sifter, Szabó L. – Jancsó, Rácz B. (Tihanyi, 40.), Holdampf – Grabant B. (Deme, 60.), Batizi-Pócsi – Zamostny (Baracskai, 87.). Szakmai igazgató: Supka Attila
Gólszerző:
Sifter (0–1) a 17., Batizi-Pócsi (0–2) a 21., Gajdos (1–2) az 51., Deme (1–3) a 85. percben
Kis Károly:
– Gyenge első félidő után, a másodikban gyorsan szépítettünk, de a kihagyott büntető megtörte a lendületünket.
Supka Attila:
– Az első játékrészben jól játszottunk és megérdemelten jutottunk kétgólos vezetéshez. A szünet után tudtuk, hogy nehéz lesz, de egy kapott góllal átvészeltük a kritikus időszakot. Az utolsó húsz perc újra a miénk volt, megint jól játszottunk és megérdemelten nyertünk.

1. Gyirmót FC Győr 10 7 2 1 16–7 +9 23
2. Mezőkövesd Zsóry FC 10 6 2 2 16–8 +8 20
3. ZTE FC 10 6 1 3 18–9 +9 19
4. Budaörs 10 5 1 4 17–17 0 16
5. Aqvital FC Csákvár 10 5 5 18–19 –1 15
6. Kisvárda 10 4 3 3 17–11 +6 15
7. Balmazújváros 10 4 3 3 12–11 +1 15
8. Szigetszentmiklósi TK 10 4 3 3 18–19 –1 15