Pontot vesztett Győrben a Vasas, dorogi sikerével élre állt a Gyirmót

2018.08.26. 17:24
Döntetlenül zárult az ETO–Vasas rangadó (Fotó: vasasfc.hu)
A labdarúgó NB II 5. fordulójában elveszítette éllovas pozícióját a Vasas, miután csak döntetlenre volt képes az ETO otthonában. Idegenben nyert a Gyirmót és a Zalaegerszeg, előbbi vezeti a tabellát, utóbbi a második helyre lépett előre. Első diadalát aratta az újonc Tiszakécske, ráadásul úgy, hogy 0–1-ről fordított a Budaörs ellen.

A játéknap rangadója a két egykori NB I-es együttes, az ETO és a Vasas győri csatája volt. A találkozó változatos küzdelmet hozott, hiszen az első negyedóra végén Marko Vukaszovics közeli lövésével a zöld-fehérek kerültek előnybe, ám a fővárosiak a szünet előtt nem sokkal egyenlítettek, majd a második játékrész közepén egy újabb, látványos Balajti Ádám-góllal már vezettek is. A győrieknek azonban erre is volt válaszuk, s a hajrában Szimcsó Viktor révén döntetlenre mentették az összecsapást, sőt az utolsó percekben akár a győzelmet is kiharcolhatták volna. A vetélytársak győzelme miatt a Vasas visszaesett a harmadik helyre.

A tabella élére az a Gyirmót FC Győr ugrott, amely forró hangulatú találkozón, Dorogon gyűjtötte be a három pontot. Takács János játékvezetőn előbb egy megítélt tizenegyest kértek számon a hazaiak, s mivel a dorogiak edzője, hevesen reklamált, ezért Miskei Attilát elküldte a kispadtól. Ezt követően a Pest megyeiek részéről Hegedűs Márkot is piros lappal büntette a bíró, így mintegy fél órát emberhátrányban voltak kénytelen végigjátszani. Igaz, a hosszabbítás perceiben a gyirmóti Lázár Patrikot is kiállították, de ennek már nem volt különösebb jelentősége az eredmény alakulása szempontjából.

Nyíregyházán is meg tudta őrizni veretlenségét a Zalaegerszeg. A siker értékét növeli, hogy Nagy Tamás együttese 0–1-ről fordított, így három győzelemmel és két döntetlennel a második pozíciót foglalja el.

Hasonlóan hátrányból volt képes visszakapaszkodni az újonc Tiszakécske, amely Csáki Róbert révén az 5. fordulóban szerezte első NB II-es gólját. Erre a találatra több mint 400 percet kellett várni, a következőre azonban már csak újabb nyolcat, így a Budaörs legyűrésével első győzelmét aratta a Tiszakécske. Az alföldi együttes már három forduló óta veretlen és felkapaszkodott a 15. helyre.

Ugyancsak szezonbeli első diadalát érte el a Kazincbarcika, amely a szebb napokat látó Vácot győzte le a Hévízi úton. A Pest megyei együttes ennek következtében már csak a 14. a tabellán.

Még mindig nyeretlen a Cegléd, s mivel most az újonc Kaposvártól 2–0-ra kapott ki, – miközben a Siófok egy gyors meccs eleji gólváltást követően 1–1-et ért el Csákváron – , így Klausz László együttese rosszabb gólkülönbségével visszacsúszott az utolsó helyre.

Szokatlanul fiatal csapattal állt ki ezúttal a Békéscsaba, amely harmadik győzelmét aratta ebben a bajnokságban, s odahaza még százszázalékos. Boér Gábor együttesét dicséri, hogy a második félidőben az újonc Monor egyenlítése után tudott újítani, s ezzel megőrizte 5. pozícióját.

Érdekesség, hogy – az elmúlt hetekkel ellentétben – ebben a fordulóban nem volt gól nélküli mérkőzés, ezúttal viszont öt gólt is büntetőből lőttek a csapatok.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁRSIÓFOK1–1 (1–1)
Csákvár, 300
néző. Vezette: Csonka Bence (Kulman Tamás, Bertalan Dávid)
CSÁKVÁR: Tóth B. – Csilus Á., Csonka, Kiprich D. (Dulló, 65.), Baranyai – Farkas A., Mészáros D. (Papp M., 77.) – Daróczi, Molnár Cs. (Simon M., a szünetben), Tamás N. – Bobál G. Vezetőedző: Szijjártó István
SIÓFOK: Molnár P. – Bolla, Fehér Zs., Lorentz, Csibra (Réti, 69.) – Gál M., Petneházi (Szilágyi P., 84.) – Nagy D. (Nemes, 69.), Tóth N., Medgyes – Elek B. Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Petneházi (11-esből, 0–1) a 3., Tamás N. (1–1) az 5. percben
Szijjártó István: – Ma nem koncentráltunk úgy, mint a korábbi meccseken. Ezúttal csak küzdöttünk és nem játszottunk.
Varga Attila: – Taktikai fegyelemből ma jelesre vizsgáztunk. A helyzetek alapján több volt ebben a meccsben, de nem elég kidolgozni, be is kellene rúgni azokat.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUSZTE FC1–2 (1–1)
Nyíregyháza, 1180 néző. Vezette: Oláh Gábor (Szécsényi István, Kovács Gábor)
NYÍREGYHÁZA: Jova – Polényi G., Fodor F., Pejovics, Forró – Nagy T. – Gyurján B. (Bakos Sz., 65.), Ötvös B. (Dragóner, 65.), Gulyás M. (Pekár, 80.), Rezes – Daru. Vezetőedző: Bozsik József
ZTE: Zöldesi – Kónya K., Lesjak, Devecseri, Gergényi – Babati (Popan, 85.), Hudák M. (Novák Cs., 53.), Kiss M., Bedi – Gajdos, Balázs Zs. (Madarász, 67.). Vezetőedző: Nagy Tamás
Gólszerző: Fodor F. (1–0) a 13., Balázs Zs. (1–1) a 30., Forró (öngól, 1–2) az 55. percben
Bozsik József: – A futball és az élet igazságtalansága, hogy ezt a mérkőzést nem mi nyertük meg. Az ellenfél csak elvétve találkozott a labdával, a feljutásra esélyes csapat ellen végig dominálni tudtunk. Az első félórában kihagytuk a helyzeteket, így az egyenlítésért kellett küzdenünk, ami nem jött össze, pedig sok lehetőségünk nyílt rá.
Nagy Tamás: – A komoly játékerőt képviselő Nyíregyháza olykor nyomást helyezett ránk, de meg tudtuk valósítani az elképzelésünket, és a végén kis szerencsével megőriztük az előnyünket.

BUDAFOKI MTESOROKSÁR SC1–3 (0–2)
Budapest,
Promontor utca, 500 néző. Vezette: Bogár Gergő (Horváth Zoltán, Hofbauer Roland)
BUDAFOK:
Póser – Margitics, Khiesz (Veszelinov, 81.), Oláh B., Lakatos Cs. – Vass M., Filkor – Vankó (Boros, a szünetben), Kovács D., Kercsó (Micsinai, 75.) – Pölöskey P. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
SOROKSÁR: Kovács D. – Gárdos, Gömöri, Valencsik, Bor D. – Tamási (Lőrinczy, 67.), Huszák – Orosz M., Fröhlich (Albert D., 86.), Kundrák – Lakatos I. (Derekas, 58.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Bor D. (0–1) a 8., Lakatos I. (0–2) a 32., Khiesz (1–2) az 59., Albert D. (1–3) a 93. percben
Kiállítva: Pölöskey P. (második sárga lap után) a 83. percben
Vitelki Zoltán: – Az első félidőben mérsékelt teljesítményt nyújtottunk, presszióink voltak, de ezzel nem lehet mérkőzést nyerni. A második játékrészben jobb teljesítményt nyújtottunk, közel álltunk az egyenlítéshez. Az utolsó percben kapott gól megpecsételte a sorsunkat. A mai teljesítményünkkel nem érdemeltünk volna győzelmet.
Lipcsei Péter: – Megérdemelten szereztük meg a három pontot, a nagyon szervezetten játszó hazaiakkal szemben. Örülök, hogy a múlt heti hazai fiaskó után javítani tudtunk.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZICEGLÉDI VSE2–0 (1–0)
Kaposvár, 600 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Király Zsolt, Aradi József)
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler, Ur, Szabó A., Hadaró – Godzsajev (Nagy K., 69.), Szakály A. – Zsiga (Nagy R., 63.), Beliczky, Bíró D. (Csernák, 81.) – Rajczi. Vezetőedző: Waltner Róbert
CEGLÉD: Mursits – Wild, Nánási, Preklet, Farkas A. – Albert I., Sigér Á. (Asztalos, 32.) – Lukács R., Nyilas E. (Hujber, 78.), Rétyi – Tímár I. (G. Bíró, a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Szakály A. (1–0) a 12., Nagy R. (2–0) a 70. percben
Waltner Róbert: – Az egész mérkőzés alapján teljesen megérdemelten győztünk. Szépen játszottunk, okosan járattuk a labdát. Jó ütemben rúgtuk a gólt, ami megnyugtatta a csapatot és utána teljesen átvettük az irányítást. Nagyon jó teljesítmények voltak, úgyhogy remélem, a szerdai ZTE elleni meccsnek még nagyobb önbizalommal fogunk nekimenni.
Klausz László: – Nem sok esélyünk volt a pontszerzésre, mert a támadójátékunk gyenge volt. Nem tudtuk a labdát megtartani, vagy a lepattanókat minél nagyobb arányban megszerezni. Várható volt, hogy valamikor gólt kapunk, mert nagy nyomásalatt állt a védelem.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐREBSS MONOR 2–1 (1–0)
Békéscsaba, 720 néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Szvetnyik Bence)
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Pilán, Babinyecz (Hursán, 74.), Szélpál, Zahorán – Mezei (Lustyik, 82.), Király P., Viczián – Gránicz, Urbin (Szalai D., 80.), Szatmári I. Vezetőedző: Boér Gábor
MONOR: Bozsó – Sági, Karacs, Fülöp N., Balanescu – Bori – Hunya (Balogh M., a szünetben), Ficsor (Szabó T., 84.) – Szuhodovszki (Szabó D., 77.), Tóth B., Palincsár. Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző: Gránicz (1–0) a 21., Fülöp N. (1–1) a 62., Szatmári I. (2–1) a 75. percben
Boér Gábor: – Nehéz mérkőzést vívtunk, de nem játszottunk jól, viszont a csapat erejét mutatja, hogy így is nyerni tudott. Soha nem látott fiatal csapattal álltunk ki, ami menet közben még tovább fiatalodott. Amit ma beletettek, az óriási volt.
Horváth Dávid: – Jó lenne végre, ha mi kerülnénk előnybe. Rendre megnehezítjük erős ellenfeleink dolgát, helyzeteket alakítunk ki, de nem fordul úgy a szerencse, hogy pontot szerezzünk. Tiszta fejjel kellene gondolkodni.

ETO FC GYŐRVASAS FC 2–2 (1–1)
Győr,
ETO-park, 2200 néző. Vezette: Kassai Viktor (Georgiou Theodorsz, Kóbor Péter)
GYŐR: Horváth T. – Kovács K., Vadász V., Debreceni, Völgyi – Tajthy, Vukaszovics – Szánthó (Jakab, 80.), Magasföldi, Baracskai (Hamar Á., 67.) – Mervó (Szimcsó, 80.). Vezetőedző: Mészöly Géza
VASAS: Bese – Tóth K. (Talabér, 32.), Szilágyi, Vaskó, Szivacski – Hinora, Murka – Ádám M., Szatmári L., Hrepka (Bévárdi, 80.) – Balajti. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Vukaszovics (1–0) a 17., Balajti (1–1) a 43., Balajti (1–2) a 68., Szimcsó (2–2) a 82. percben
Mészöly Géza: – Az osztályhoz mérten igazi rangadót játszottunk. A meccs elején mi domináltunk, helyzeteink alapján több góllal kellett volna vezetnünk, de sajnos ez elmaradt. A második részben feljött a Vasas, de a mérkőzés vége ismét a miénk volt. Nagyot küzdött a csapat, meg tudtunk újulni, a cserék sokat dobtak a mérkőzésen.
Kis Károly: – A találkozó első félidejében az ETO játszott fölényben, de szerencsére a szünet előtt sikerült egyenlítenünk. A szünet után mi kezdeményeztünk többet, vezetésünk után eldönthettük volna a találkozót. Jó mérkőzés volt, látványos gólokkal, szerettünk volna győzni, de az ETO ellen a döntetlen is értékes. A rúgott gólokkal elégedett vagyok, de sokat is kapunk, ezért is veszítünk pontokat. Két ellentétes félidőt követően igazságos eredmény született.

DOROGI FCGYIRMÓT FC GYŐR 1–2 (0–0)

Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 400 néző. Vezette: Takács János (Horváth Róbert, Máyer Gábor)
DOROG: Horváth G. – Erdélyi, Csató M., Zachán, Papp M. – Nagy I. (Vígh Á., 82.), Nagyházi (Sitku, 72.) – Mészáros Á. – Faragó I. (Városi, 79.), Hegedűs M., Szedlár. Vezetőedző: Miskei Attila
GYIRMÓT: Rusák – Varga P., Szilvási, Széles, Présinger – Lázár P., Kontár (Villám, 90.), Strestík (Nagy P., 59.), Heffler N. (Vólent, 88.) – Herjeczki, Szarka. Vezetőedző: Szepessy László
Gólszerző: Szarka (11-esből, 0–1) az 51., Nagy P. (0–2) a 69., Mészáros Á. (11-esből, 1–2) a 93. percben
Kiállítva: Hegedűs M. piros lap a (64. p.), Lázár P. (95. p.) második sárga lap
Miskei Attila: – Nagyon büszke vagyok a csapatomra, fantasztikusan küzdöttek a srácok. Nem gondolom, hogy a Dorog kisebb tradíciókkal rendelkező klub, mint a Gyirmót.
Szepessy László: – Gratulálok a csapatomnak, mert egy kissé túlfűtött mérkőzésen megérdemelten nyertünk és lépésről–lépésre haladunk a céljaink felé.

TISZAKÉCSKE–BUDAÖRS2–1 (0–1)
Tiszakécske, 750 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Kormányosi II. Gábor, Punyi Gyula)
TISZAKÉCSKE: Molnár – Oláh M., Csáki, Kardos N., Polyák – Szabó L. (Puskás, 62.), Kocsis G., Kirchner, Tölgyesi (Mihály, 69.), Gréczi G. (Károly, 58.) – Gréczi M. Vezetőedző: Szabó István
BUDAÖRS: Demjén – Menyhárt, Kékesi, Tányéros, Ódé – Fényes (Csobánki, 84.), Kesztyűs, Lengyel B., Végh (Fodor, 68.), Marques (Sajbán Miklós, 64.) – Sajbán Márk. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Lengyel B. (11-esből, 0–1) a 27., Csáki 74. (1–1) a 74., Kardos N. 82. (11-esből, 2–1) a 82. percben
Szabó István: – Örülök a győzelemnek, főleg azért, hogy null–egyről tudtunk fordítani. Úgy érzem, hogy megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Ezen a találkozón megmutattuk, hogy mi is itt vagyunk az NB II-ben, de azért helyén kell kezelni ezt a sikert.
Bognár György: – Úgy láttam, hogy ezen a mérkőzésen jobban játszottunk, mint a Tiszakécske, viszont a hazaiak jobban brusztoltak, így megérdemelten nyerek. Sok helyzetet kidolgoztunk az első félidőben, ami több gólt érdemelt volna.

BALMAZ KAMILLA GYÓGYFÜRDŐCREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR2–0 (0–0)
Balmazújváros, 600 néző. Vezette: Németh Ádám (Szalai Dániel, Márkus Péter)
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi – Szalai A., Jagodics B., Papucsek, Farkas N. – Ternován (Peres, 60.), Peszmeg, Erdei, Berki (Domokos, 73.) – Bíró Á. (Kamarás, 68.), Óvári. Vezetőedző: Horváth Ferenc
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Kovács B., Vágó, Szilási (Winkler, 70.), Forgács – Kapacina, Lőrincz (Darázs, 62.), Zsirai (Szabó V., 80.) – Katona K., Stieber A. Eszlátyi. Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Bíró Á. (1–0) a 66., Óvári (2–0) a 90. percben
Horváth Ferenc: – Úgy néz ki, hogy elindultunk előre, most már csak azt kell kitalálni, hová akarunk elérni.
Várhidi Péter: – Ismét egy jó mérkőzést játszottunk, felnőttünk a feladathoz, sajnálom, hogy bár egész héten a szabadrúgásokra készültünk, a mai mérkőzésen ebből semmit sem tudtunk megvalósítani.

VÁC FC–KAZINCBARCIKAI SC 0–2 (0–1)
Budapest,
Hévízi út, 350 néző.Vezette: Szilágyi Sándor (Garai Péter, Kis Zoltán)
VÁC:
Halasi – Görgényi, Dlusztus, Szabó N., Búrány – Pintér B. (Szekszárdi, 78.), Tóth G. – Kákonyi, Zsolnai R., Lassú (Borvető, 57.) – Csillag D. (Mátyás, 72.) Vezetőedző: Zoran Szpisljak
KAZINCBARCIKA:
Somodi – Kiss B., Belényesi Cs., Heil, Fótyik, Mikló – Takács P. (Oltean,, 60.), Krausz, Toma – Tóth L. (Szabó L., 74.), Olasz D. (Lukács R., 54.) Vezetőedző: Koleszár György
Gólszerző:
Takács P. (0–1), a 4. Szabó L. (0–2) a 94. percben
Zoran Szpisljak:
– Úgy kezdtünk, mint egy hete a Gyirmót ellen, hamar gólt kaptunk és hátrányból kellett folytatnunk. A játékunk azonban fejlődött, ezzel meg vagyok elégedve, de nagyobb helyzetet nem tudtunk kidolgozni, a Kazincbarcika pedig egy kontra végén megszerezte a második gólját is.
Koleszár György
: – Az egész mérkőzésen nyugodtan tudtunk játszani, több helyzetet is kidolgoztunk, győzelmünk megérdemelt.

1. Gyirmót FC Győr 5 4 1 13–3 +10 12
2. ZTE FC 5 3 2 9–5 +4 11
3. Vasas FC 5 3 2 11–8 +3 11
4. Soroksár SC 5 3 1 1 10–5 +5 10
5. Békéscsaba Előre 5 3 1 1 10–6 +4 10
6. ETO FC Győr 5 2 2 1 9–5 +4 8
7. Kaposvári Rákóczi FC 5 2 2 1 9–8 +1 8
8. Budaörs 5 2 1 2 9–7 +2 7