Csákváron is folytatta jó sorozatát az ETO

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2020.09.27. 16:50
Meccs előtti kézfogás (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Kricskovics Antal)
A labdarúgó NB II 10. fordulójában a nyeretlen Aqvital FC Csákvár nem tudta megszerezni idei első győzelmét és újabb vereségével egyre nagyobb bajba kerül. Hiába futballoztak jól az első félidőben a csákvári fiatalok, a szünet után a Győr ritmust váltott és magabiztosan nyert.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–ETO FC GYŐR 1–3 (1–0)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300 néző. Vezeti: Takács Tamás (Bognár László, Ország Péter)
Aqvital: Markek – Vukaszovics, Albert I., Koch (László, 63.) – Major, Magyar (Daru, 56.), Posztobányi (Vörös, 71.), Madarász, Mim – Tamás N., Ganbayar. Vezetőedző: Visinka Ede.
ETO: Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári, Kerkez (Forró, 83.) – Szimcso, Bagi, Vaskheba, Májer – Berki (Kiss M., 77.), Vári (Farkas B., 71.). Vezetőedző: Csató Sándor.
Gólszerző: Madarász (1–0) a 40., Szimcso (1–1) a 47., Vári (1–2) a 61., Májer (1–3) a 69. percben
Visinka Ede:
Az első félidőben stabilak voltunk, jól játszottunk, megérdemelten vezettünk. A mi helyzetünkbe sajnos nem férnek bele azok a hibák, melyeket a szünet után vétettünk, a rutinos Győr pedig könyörtelenül kihasználta helyzeteit. A koronavírusból szép lassan visszatérhetnek játékosaink, kiegészül a keretünk, de nagyon nem egyszerű a helyzetünk...
Csató Sándor:
Az első 45 percben sokkal lassabban futballoztunk, mint vártam, nem véletlenül kerültünk hátrányba. A szünet után viszont felpörögtünk, gyorsan egyenlítettünk, azt követően pedig már sorozatban dolgoztuk ki a helyzeteket és megérdemelten nyertünk.

Csató Sándor ígéretéhez híven igyekezett meglepni ellenfelét, az elmúlt években védőt játszó Vári Barnabást vezényelte fel Priskin Tamás helyére. A hazai gárda gyorsan alkalmazkodott a vendégek felállásához, Albert és Vukaszovics fél szeme mindig Várin volt, míg a mozgékony Berki Istvánt – aki korábban megfordult Csákváron is – az U17-es válogatott kapitánya, Posztobányi Patrik próbálta meg semlegesíteni. Remekül tették a dolgukat, hiszen a győriek helyzet nélkül játszották le az első félidőt. Igaz, sok ziccerük nem volt az első 45 percben a hazaiaknak sem, de gyors játékosaik állandó fejfájást okoztak a zöld-fehér védőknek. Az első helyzetet ugyan Mim Gergő még elhibázta, mikor védőjét megelőzve 8 méterről a jobb sarok mellé fejelt, ám játékrész hajrájában Madarász Márk lövése már utat talált Gundel-Takács Bence kapujába.

A második félidőre egy sokkal harciasabb ETO jött ki, és az első kínálkozó alkalmat kihasználva Szimcso Viktor révén egyenlített is. Ettől kezdve lüktető lett a játék, immár mindkét együttes bátran felvállalta a támadásokat, s bár lesgyanús körülmények között, de nem érdemtelenül megszerezte a vezetést is. Sőt, nem sokkal később Májer Milán végleg lezárta a meccset, még nagyobb szakadékba taszítva ezzel az Aqvital gárdáját.

Három gólt kapott a csákvári kapus (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Kricskovics Antal)

Vége a találkozónak.

Letelt a rendes játékidő, 2 perc a hosszabbítás.

86. perc: Vukaszovics kapott sárga lapot reklamálásért.

83. perc: Utolsó csere: a megsérült Kerkez helyére Forró Gyula érkezik.

77. perc: Cserél az ETO: Berki István helyére Kiss Máté érkezik a hajrára.

71. perc: Mindkét csapat cserél: Várit Farkas, Posztobányit Vörös váltja.

69. perc: Májer kapott egy hosszú indítást a bal oldalon, a tizenhatoson belül becsapta Vukaszovicsot, majd jobbal visszalőtt a jobb alsó sarokba, 1–3.

63. perc: Újabb csákvári csere: Koch le-, László Noel be.

61. perc: Ganbayar adta el a labdát a bal oldali vonal mellett, Kovács remekül centerezett, Májer bal sarokra tartó fejesébe a leshatáron ólálkodó Vári még bele tette a lábát, s róla a hálóba pattant, 1–2.

56. perc: Az első csere: Magyar Zsolt helyére Daru Bencét küldte be a hazaiak szakvezetője.

55. perc: Madarász tört kapura a jobbösszekötő helyén, élesen keresztbe lőtte a labdát, ám mielőtt Mim kapura tűzhette volna, a belépő Temesvári menteni tudott.

47. perc: Májer remekül fedezte a labdát a tizenegyesponton, okosan gurított az érkező Szimcso elé, aki a jobbösszekötő helyéről, 10 méterről a hosszú sarokba gurított, 1–1.

46. perc: Csere nélkül folytatódik a találkozó.

Takács Tamás játékvezető lefújta az első félidőt. Szünet.

Nincs meg a Csákvár első sikere (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Kricskovics Antal)

45. perc: Magyar Zsolt 23 méteres lövése a bal felső sarok mellett hagyta el a játékteret.

40. perc: Tamás jobb oldali beadását Mim középen, a kapunak háttal állva remekül készítette le Madarásznak, aki a tizenegyespontról úgy lőtt a hálóba, hogy a labda még Liptákot is érintette, 1–0.

36. perc: Madarász és Mim remekül vitt végig egy gyors kontrát a bal oldalon, az alapvonal közelében Kovács az utolsó pillanatban tudott becsúszva szögletre menteni.

33. perc: Magyar jobb oldali szögletét Tamáscsúsztatta kapura, Vaskheba estében tudott tisztázni a gólvonalk közelében.

30. perc: Albert a jobb oldali vonal mellett fellökte Várit, most már villant a sárga.

28. perc: Vaskheba nem kímélte az őt kicselező Mimet a győri térfél közepén, ám Takács Tamás játékvezető megelégedett a szóbeli figyelmeztetéssel.

Mindkét csapat nagyon megszervezte védekezését, egyelőre semmi rizikót nem, vállalnak fel a hátsó alakzatok tagjai, így helyzet is csupán egy adódott.

Mim Gergelyé (6) volt a meccs első helyzete

15. perc: Tamás jobb oldali beadásánál Mim megelőzte Kovács Krisztiánt, 8 méteres fejese azonban ha centikkel is, de elkerülte a jobb sarkot.

14. perc: Tamás Nándort buktatták a győri védő, a 22 méteres szabadrúgást Madarász azonban a sorfalba vágta.

Váratlant húzott a vendégek szakvezetője, az eltiltott Priskin helyére az elmúlt években védőként szereplő Vári Barnabást tolta fel a támadósorba.

6. perc: Az első kapura lövés: Magyar Zsolt 25 méteres tekerését Gundel-Takács biztosan ölelte magához a labdát.

2. perc: Májer jobb oldali szögletét a hosszú saroknál Vári próbálta meg kapura ollózni, Markek a mezőnybe öklözte a labdát.

1.perc: Elkezdődött a mérkőzés: a Csákvár tiszta kékben, a győriek tiszta fehérben léptek pályára.Gyászszünettel kezdődik a mérkőzés, a hazaiak két törzsszurkolója elhunyta alkalmából.

A járvány nem csak Csákváron szedett áldozatokat, az ETO közelmúltban kinevezett új vezetőedzője, Csató Sándor is kénytelen lemondani egyik játékosáról pozitív teszt miatt. Sőt, nem számíthat az ETO eddigi 13 góljából egymaga hetet szerző Priskin Tamásra sem a szakvezető, igaz, őt eltiltás miatt kell nélkülöznie.

A koronavírus járvány miatt hetek óta nehéz helyzetben van az Aqvital FC. Az augusztus 30-i, soroksári meccset követően több játékosának és vezetőjének pozitív lett a tesztje, emiatt az egész csapat karanténba kényszerült. Előbb elmaradt a Dorog elleni találkozója, ezt követően ifjúsági játékosokkal feltöltött kerettel kellett pályára lépnie Nyíregyházán, majd a múlt heti MOL Magyar Kupa-mérkőzésen. Mára annyival lett könnyebb dolga a betegségből időközben felépült vezetőedzőjének, Visinka Edének, hogy négy "koronás" játékosa a héten átesett a kötelező terheléses vizsgálaton és miután jó eredményeket produkáltak, visszakapták játékengedélyüket. Az egy hónapos kihagyás miatt azonban értelemszerűen nincsenek száz százalékos állapotban.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Szűk két óra múlva kiderül, mire jut az eddig még nyeretlen Csákvár az ETO FC Győr ellen.