NB II: a ZTE ikszelt a Győr II-vel, nyert a Veszprém

2012.08.19. 19:43
A Zalaegerszeg 2–2-es döntetlent játszott a Győri ETO II-vel a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának első fordulójában, míg a Veszprém idegenben nyert simán az MVM Paks II ellen.

A Keleti csoportban a Balmazújváros 3–1-re diadalmaskodott a DVSC-DEAC ellen hazai pályán.

A szombati mérkőzésekről itt olvashat bővebben.

NB II
NYUGATI CSOPORT, 1. FORDULÓ
GYŐRI ETO FC II–ZTE FC 2–2 (0–0)
Győr, ETO-park, 300 néző. Vezette: Pintér Cs. (Huszár B., Király K.)
GYŐR II: Molnár P. – Kálmán A., Köles, Paget, Völgyi (Medgyes, 59.) – Németh L., Kozma M. – Varga T., Dudás (Serfőző, 77.), Miklós V. (Nicsenko, 90.) – Ahjupera 7. Edző: Sándor István
ZTE: Vlaszák – Simonfalvi, Budovinszky, Kovács G., Hajdú N. – Szalai T. (Juhász D., 55.), Grbics, Máté P., Horváth L. (Kocsárdi, 71.) – Balázs Zs., Jasarevic (D. Pavicsevics, a szünetben) Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Dudás (1–0) a 48., Ahjupera (2–0) az 58., Balázs Zs. (2–1) a 73., D. Pavicsevics (2–2) a 89. percben
Kiállítva: Hajdú N. (második sárga lap után) a 83. percben
Sándor István: – A rutin és a fiatalság összecsapásából jó meccs alakult ki, de sajnálom, hogy tapasztalatlanságunk miatt nem sikerült a győzelem.
Preisinger Sándor: – Az első félidőben adódó büntetőkkel már el kellett volna döntenünk a mérkőzést, de a végén örülhetünk, hogy emberhátrányból sikerült pontot mentenünk.

MVM PAKS II–VESZPRÉM 1–4 (0–2)
Paks, 200 néző. Vezette: Lovas L..
PAKS: Kovács A. – Lakatos, Féhr, Berkó (Bata, 60.), Galambos – Szabó J., Cziráki, Budai D., Kesztyűs (Pintér N., 52.)– Czinger (Blatt, 65.), Feil. Edző: Lengyel Ferenc.
VESZPRÉM: Kádár B. – Nagy Á., Császár, Makrai, Bosnjak – Nikolin (Nyitrai, 73.), Molnár Z., Vágó, Leitold (Osváth, a szünetben)– Molnár T. (Mosberger, 65.), Szabó Zs.. Vezetőedző: Vágó Attila.
Gólszerző: Berkó (0–, öngól) a 14., Császár (0–2) a 17., Lakatos (0–, öngól) az 58., Szabó Zs. (0–4) a 63., Pintér N. (1–4) a 77. percben.
Lengyel Ferenc: – Jobb csapat a Veszprém, de ma elsősorban saját magunkat vertük a két öngóllal és a tizenegyessel.
Vágó Attila: – Utolsó héten sok problémánk volt, akik a hiányzók helyett lehetőséget kaptak, éltek vele, megérdemelten győztünk.

KELETI CSOPORT, 1. FORDULÓ
BALMAZÚJVÁROS–DVSC-DEAC 3–1 (2–0)
Balmazújváros, 350 néző. Vezette: Radványi Á. (Pápai Z., Galán R.)
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Forgács, Szöllősi F., Urbin, Németh Á. – Sándor I. (Sárközi, 55.), Virágh A., Kiss L. – Belényesi (Arnóczki, 69.), Nagy R. (Bokros T., 84.), Ludánszki I.. Vezetőedző: Arany László
DVSC II: Szécsi G. – Kuti, Ludánszki B., Albert I., Ferenczi J. – Csorba Sz., Bouadla, Gál M. – Vinicius, Szécsi M., Tóth L. (Engel, a szünetben). Edző: Szalánczi Tamás
Gólszerző: Urbin (1–0) a 27., Urbin (2–0) a 32., Urbin (3–0) a 47., Csorba (3–1) a 88. percben
Kiállítva: Ludánszki B. (második sárga lap után) a 79. percben
Arany László: – Nagyszerűen összerakott csapatot vertünk teljesen megérdemelten.
Szalánczi Tamás: – Fiatal csapatom ha pontosabban tud játszani, az eredmény is más lesz.