NB II: a ZTE a 96. percben mentett pontot a Soroksár ellen

2017.04.09. 14:59
A labdarúgó NB II 28. fordulójában a Soroksár eseménydús mérkőzésen 2–2-es döntetlent játszott Zalaegerszegen. A házigazdák Babati Benjamin tizenegyesével a 96. percben egyenlítettek.

A kifejezetten élvezetes, fordulatos meccsen Babati Benjamin óriási góljával a ZTE szerzett vezetést az első félidő végén. A Soroksár a 60. percben, Gyepes Gábor kiállítása miatt még nehezebb helyzetbe került, de nem sokáig futballozott emberhátrányban, mivel Króner Martin révén kilenc perccel később a zalaegerszegiek is tíz főre fogyatkoztak.Babati Benjamin óriási góljával a ZTE szerzett vezetést az első félidő végén. A Soroksár a 60. percben, Gyepes Gábor kiállítása miatt még nehezebb helyzetbe került, de nem sokáig futballozott emberhátrányban, mivel Króner Martin révén kilenc perccel később a zalaegerszegiek is tíz főre fogyatkoztak.

Az utolsó negyedóra kezdetén Lovrencsics Balázs fejjel egyenlített, majd a csereként beálló Papp Máté találatával fordítottak a vendégek, akik tíz a tíz ellen egyértelműen a zalaiak fölé kerekedtek.

A 95. percben aztán érkezett a csattanó, Bobál Gergely lerántása miatt Vad II István játékvezető könnyű síppal tizenegyest ítélt a ZTE javára, míg a vendégektől Peszmeg Viktort második sárgával kiállította. A büntetőt Babati higgadtan értékesítette, így a Zalaegerszeg pontot rabolt a Soroksártól, amely átmenetileg sem tudta átvenni a vezetést a Puskás Akadémiától.

NB II
28. FORDULÓ

ZTE–SOROKSÁR 2–2 (1–0)
Zalaegerszeg, 685
néző. Vezette: Vad II István (Vígh-Tarsonyi Gergő, Kovács II Gábor)
ZTE: Szappanos – Angyal, Króner, Polényi, Deutsch – Nagy T., Bedi – Babati, Végh (Szatmári, 77.), Paudits (Oláh, 71.) – Bobál G. Vezetőedző: Csató Sándor
SOROKSÁR: Jova – Laurentz, Gyepes, Gengeliczki, Silye – Peszmeg, Huszák – Csilus, Sándor (Papp M., 69.), Popov (Haris, 22.) – Lovrencsics B. (Gárdos, 90.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Babati (1–0) a 38., Lovrencsics B. (1–1) a 77., Papp M. (1–2) a 84., Babati (11-esből, 2–2) a 96. percben
Kiállítva: Gyepes (megrúgta Bobákot) a 60., Króner (gólhelyzetben lerántotta Lovrencsics Balázst) a 70., Peszmeg (második sárga lap után) a 94. percben
Csató Sándor:
– A mérkőzés első felében jól futballoztunk. Nagyszerűen járattuk a labdát, sok helyzetet dolgoztunk ki, de csak egyet értékesítettünk. Gyepes kiállítása után megváltozott a helyzet, mi már a zsebünkben éreztük a három pontot, a vendégek meg fordítottak. Az előző körben a Budaörs ellen az utolsó pillanatban gólt kaptunk, most a sors egy kicsit visszaadott belőle, most mi tudtunk egyenlíteni.
Lucsánszky Tamás: – Nagyon fura helyzetben vagyunk. Az első félidőben minősíthetetlen focit játszottunk. Osztálykülönbség volt a ZTE számára, eldönthette a meccset. Tíz emberrel viszont már nagyszerű játékot produkáltunk. Sajnos, úgy gondoltuk, hogy az utolsó pillanatokban már nem kell igazán odafigyelni, meglesz a három a pont, nem így történt. Ennek ellenére a meccs összképe alapján igazságos a döntetlen.