NB II: a Tatabánya Gyirmóton „feltette a koronát” a szezonjára

2014.06.01. 19:55
A labdarúgó NB II 2013–2014-es szezonjának utolsó mérkőzésén a Gyirmót hazai környezetben 7–0-ra legyőzte a már korábban kiesett Tatabányát.

Az már korábban biztossá vált, hogy a Gyirmót a harmadik helyen végez a másodosztályban. A rendkívül gyenge szezont maga mögött hagyó Tatabánya pedig már nem első, nagy különbségű vereségét szenvedte el a szezonban.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

GYIRMÓT FC-GYŐR–TATABÁNYA FC 7–0
Győr-Gyirmót, 500 néző. V: Botló Béla (Iványi István, Georgiou Teodorosz)
GYIRMÓT: Somogyi – Hajba, Balog Z., Lázár P., Farkas M. – Madarász, Papp K. – Beliczky, Magasföldi, Cseri – Oross. Csere: Cseri helyett Laki az 54., Oross helyett Tóth N. a 65., Beliczky helyett Kovács D. a 80. percben
TATABÁNYA: Dombai A. – Gyürki, Páles, Ludánszki I., Zámbó – Kovács I., Soltész – Móri, Kis Sz., Szabó R. – Weitner. Csere: Weitner helyett Szepesi a 19., Kovács I. helyett Wágner, Kis Sz. helyett Balázsovics, mindkettő a szünetben
GÓLSZERZŐ: Oross (1–0) a 26., Balog Z. (2–0) a 39., Laki (3–0) az 59., Beliczky (4–0) a 70., Tóth N. (5–0) a 84., Magasföldi (11-esből, 6–0) a 86., Laki (7–0) a 90. percben
SISA TIBOR, a Gyirmót vezetőedzője: – Tavasszal az NB II-ben mi szereztük a legtöbb pontot, s mi lőttük a legtöbb gólt. Ez nagyon szép teljesítmény. Köszönjük mindazoknak, akik segítettek minket ennek az eredménynek az elérésében, és szurkolunk a Bányásznak, hogy minél előbb ismét szebb napokat élhessen meg.
PLOTÁR GYULA, a Tatabánya vezetőedzője: – Kínos vereségbe szaladtunk bele, remélem, ezt játékosaim is így érzik. A szünet után a gyanúsan sok húzódás miatt szinte ificsapattal kellett játszanunk.