NB II: 3500 néző előtt nyert a Gyirmót a stadionavatón

2015.09.26. 16:00
Jól sikerült a gyirmóti stadion premierje (Fotó: MTI)
Szombaton hét mérkőzést rendeztek a labdarúgó NB II nyolcadik fordulójában. A listavezető Mezőkövesd Szegeden győzött, míg a Gyirmót új stadionjának avatóján, 3500 néző előtt magabiztosan verte meg a Dunaújvárost. A Soroksár és a Kisvárda négy gólt szerezve múlta felül ellenfelét, míg a Szolnok négy nyeretlen találkozó után tudott ismét diadalmaskodni. Az Ajka a 89. percben döntött a Siófok ellen.

A szegedma.hu beszámolója szerint kiegyenlített és nagy iramú első félidő után a második játékrészben szerezte meg a vezetést a listavezető Mezőkövesd a Szeged 2011 otthonában: Dvorschák Gábor jobb oldali beadását Máté János passzolta kapásból a hálóba az 55. percben. Felocsúdva a bekapott gól okozta sokkból a Szeged támadni kezdett, és az előző héten duplázó balszélső, Geiger Norbert közel is állt a gólhoz, de lövését Dombó Dávid bravúrral hárította. A hajrában Berde István fejjel és lábbal is veszélyeztetett, ám Dombó ismét nagyokat védett és egy kontra után a csereként beálló Bajzát Péter növelhette volna az előnyt, gólba tartó kísérletét azonban Farkas Márk ki tudta vágni a gólvonalról. A Mezőkövesd így is nyert és továbbra is listavezető, igaz, csak jobb gólkülönbségének köszönhetően előzi meg a Gyirmótot.

Azt a Gyirmótot, amelynek új stadionját ma ünnepélyes keretek között adták át, emiatt a Dunaújváros elleni találkozó negyed órával később kezdődött. A meccs kezdőrúgását Tóth András „Kamion" végezte el, aki korábban kilenc évet futballozott a helyi együttesben. A gyirmóti klub honlapjának tudósítása szerint a 3500 néző előtt lejátszott mérkőzésen az első félidőben a hazaiak támadtak többet, Szűcs Lajosnak ekkor többször is nagyot kellett védenie. A fordulás után aztán már a rutinos kapus sem segíthetett: Paku Roland tört lendületesen előre a bal szélen, majd a tizenhatos vonalán buktatták és a megítélt szabadrúgást Kiss Máté a hosszú alsó sarokba rúgta. A 74. percben aztán megduplázta előnyét a hazai együttes, Vass Patrik csapott le szemfülesen egy rossz felszabadítási kísérletre, majd a kimozduló Szűcs lábai között a bal alsóba lőtt. Bene Ferenc gárdája tehát magabiztos győzelemmel kezdte „életét” az új stadionban.

Hiába játszott ismét jól, megint pont nélkül maradt a Soproni VSE. A ZTE elleni mérkőzés első félidejében Zamostny Balázs háromszor, míg Grabant Bence egyszer került gólhelyzetbe, de hibázott, míg a túloldalon Daru Bence helyzeténél védett nagyot a soproni kapus. A 69. percben egy ide-oda pattogó labdát a tizenhatoson belül végül Bedi Bence Babati Benjamin elé tálalt, aki a hálóba lőtt. A bekapott gól után mindent megtett az egyenlítésért a Sopron, Szappanos Péternek kétszer is bravúrral kellett közbeavatkoznia, de a 85. percben Baracskai Roland jobb oldali beadását Zamostny Balázs már a hálóba fejelte. Nem örülhetett azonban sokáig Supka Attila, hiszen két perccel később Városi Viktor tört be a 16-oson belülre, Pados Patrik buktatta, Daru pedig értékesítette a büntetőt. A hosszabbításban még így is egyenlíthetett volna a Sopron, ám Zamostny kapáslövését a meccs hőse, Szappanos ismét hárítani tudta, így nyert a ZTE.

Nem sokan gondolták volna, hogy az eddig nyeretlen Soroksár négy gólt vágva győzi le a Szigetszentmiklóst, azt talán pedig még kevesebben, hogy a Pest megyeiek úgy kapnak ki, hogy ellenük két büntetőt ítélnek és egy öngólt is szereznek. A Soroksár már a 6. percben megszerezte a vezetést, Fülöp Noel beívelése után az érkező Pál András bele tudott fejelni a labdába, amely a visszaérkező Póti Krisztián lábáról a bal alsó sarokba vágódott. A félidő vége előtt Gárdos András szerzett labdát Barna Zsolttól, Sánta András még védeni tudta a lövését, de a visszaérő Barna Zsolt ellökte Gárdost. A tizenegyest Kákonyi Dániel lőtte a kapuba. A szünet után újabb büntetőt rúghatott a hazai együttes, ekkor Bora György húzta el Kákonyi lábát a tizenhatoson belül, a második tizenegyest pedig Gyepes Gábor vágta a kapu közepébe. A 72. percben aztán maga Kákonyi újfent betalált, miután Pál lövését Sánta pont őhozzá ütötte, a szélső pedig a kapuba stukkolt. A Soroksár egy meccsen több gólt szerzett, mint az ezt megelőző hat találkozón.

A szakadó esőben korán háromgólos előnyhöz jutott a Kisvárda Master Good a Budaörs ellen. A szon.hu tudósítása szerint az első gólt a 4. percben Koszta Márk érte el, amikor beletette a lábát Lázár Zsolt lövésébe, a labda így a hálóba pattant. Két perccel később Horváth Levente vétette el a labdát, Cseri Tamás kiugrott vele, önzetlenül Erős Gáborhoz passzolt, aki nyolc méterről az üres kapuba gurított. A 13. percben jött a harmadik is, Cseri passzolt balról középre, ahol Kornutjak hozta játékba Erőst, ő pedig 15 méterről a jobb alsóba lőtt. A félidő végén szépített a Budaörs: Csillag Darius vette át a labdát a tizenhatos vonalánál, tolt rajta egyet, majd jobbal kilőtte a bal felsőt. A fordulás után tovább zárkózott a Pest megyei együttes, Menyhárt Attila jobb oldali beadása után Papp Máté 10 méterről pörgette a labdát a hálóba. A szabolcsiak azonban nem engedték kiénekelni a sajtot a szájukból, előbb Lázár Zsolt harcolta ki Hegedűs János kiállítását, majd a 91. percben Csobánki Ádám rántotta le Rajczi Pétert, a cserecsatár pedig a megítélt tizenegyesből a jobb alsó sarokba lőtt. A szezont remekül kezdő Budaörs zsinórban másodszor kapott ki a bajnokságban.

Ami az esti mérkőzéseket illeti. Az Ajka Ivancsics Gellért hajrában értékesített tizenegyese után is tudott újítani: a 89. percben Sowunmi Thomas megcsúsztatott labdáját Major Norbert fejelte közelről a hálóba, így a bakonyiak megnyerték a Siófok elleni összecsapást. A Szolnok négy nyeretlen meccs után könnyedén győzte le a Balmazújvárost hazai pályán, és örömteli lehet a szolnoki szurkolók számára, hogy a gólokat két támadó, Gajdos Zsolt és Balajti Ádám szerezte, azaz megfelelően tudják pótolni az egyaránt keresztszalag-szakadást szenvedő Horváth Pétert és Hamar Ádámot.

NB II
8. FORDULÓ (szeptember 26–27.)
Szombat

GYIRMÓT FC GYŐR–DUNAÚJVÁROS 2–0 (0–0)
Győr-Gyirmót, 3500
néző. Vezette: Oláh Gábor (Pápai Zoltán, Máyer Gábor)
GYIRMÓT: Rusák – Nagy S., Lázár P., Balogh B., Présinger – Kiss M. (Tóth N., 85.), Paku (Horváth A., 69.) – Vass P., Madarász, Bori (Beliczky, 72.) – Simon András. Vezetőedző: Bene Ferenc
DUNAÚJVÁROS: Szűcs L. – Villám, Lorentz, Gengeliczki, Koszó, Petneházi – Jakab (Sóron, 82.), Czár, Melczer – Eppel, Magasföldi (Orosz, 62.) Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Kiss M. (1–0) az 56., Vass P. (2–0) a 74. percben
Bene Ferenc:
– Nagy taktikai csatában, a második félidei agresszívabb, gólra törőbb játékunknak köszönhetően nyertünk. Nagyszerű csapatmunkát nyújtottak a játékosaim.
Artner Tamás: – Gratulálok a csapatomnak, hiszen nagyszerűen futballoztak, teljesen „ült" az a játék, amit elterveztünk, de addig, amíg nem rúgjuk be a helyzeteinket, nem tudunk mérkőzést nyerni. Csak ezen múlt.

SZEGED 2011-GROSICS AKADÉMIA–MEZŐKÖVESD ZSÓRY 0–1 (0–0)
Gyula, 550
néző. Vezette: Németh Ádám (Farkas Balázs, Kovács II Gábor)
SZEGED: Szántai – Achim, Tóth G., Farkas M., Mészáros M. – Szabó P., Berde, Zelenyánszki (Andorka, 72.) – Király P., Germán, Geiger. Vezetőedző: Klausz László
MEZŐKÖVESD: Dombó – Nagy J., Dvorschák, Devecseri, Fótyik – Polényi, Szeles, Tamási Zs. (Hegedűs D., 60.) – Máté J. (Bajzát, 77.), Molnár G., Heffler N. (Tajthy, 90.) Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Máté J. (0–1) az 54. percben
Kiállítva: Tóth G. (reklamálásért) a 93. percben
Klausz László
: – Az egész mérkőzésen rendkívül koncentrált volt a csapat, játékosaim végig azt csinálták, amit megbeszéltünk, ezért győzelmet érdemeltek volna.
Benczés Miklós: – Részben vagyok csak elégedett, mert amit elterveztünk, néha nem valósították meg a fiúk. Egy jól játszó ellenféllel szemben ugyanakkor megérdemelt győzelmet arattunk.

FC AJKA–SIÓFOK 2–1 (0–0)
Ajka, 400
néző. Vezette: Böcskei Balázs (Iványi István, Hofbauer Roland)
AJKA: Gőcze – Zsirai, Kovács G., Császár, Zámbó – Horváth A., Lattenstein (Pavlitzky, 66.), Gunther – Besztercei (Major N., a szünetben), Sowunmi, Stieber A. (Nagy B., 74.) Vezetőedző: Jákli Péter
SIÓFOK: Bozsó – Rusvai, Mogyorósi, Tamás L., Farkas N. – Gál M. – Nagy D., Ivancsics, Szivacski (Berki I., 58.), Kozma R. (Gréczi, 70.) – Nagy R. (Hanzl, 63.) Vezetőedző: Goran Kopunovics
Gólszerző: Gunther (1–0) az 59., Ivancsics (11-esből, 1–1) a 85., Major N. (2–1) a 89. percben
Jákli Péter:
– Nagyon kellett a győzelem, jól játszó Siófokot sikerült megvernünk. Kár volt a tizenegyesért, viszont remélem, Major Norbert nyolcvankilencedik percben szerzett gólja visszaadja az önbizalmát, és sokkal többet tud segíteni a csapatnak, mint eddig. Most játszottunk a legjobban, megérdemelten győztünk.
Goran Kopunovics: – Nagyon sajnálom, hogy így alakult, nem éreztem, hogy egyáltalán kikaphatunk. Végig támadtunk, a mi akaratunk érvényesült, de az első gól nagyon zavart, ilyet nem szabad kapni. A végén még egyenlítettünk, ám a második gól előtt nem összpontosítottunk kellően.

SZOLNOKI MÁV FC–BALMAZÚJVÁROS 3–0 (2–0)
Szolnok, 600
néző. Vezette: Karakó Ferenc (Ifj. Varga Gábor, Szert Balázs)
SZOLNOK: Pokorni – Tóth Balázs, Kovács O., Vermes, Fritz – Búrány – Nagy I. (Papucsek, 92.), Tóth Bence, Kenderes (Lengyel B., 77.), Gajdos – Balajti. Vezetőedző: Kis Károly
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi G. – Karikás, Papp F., Kiss L, Németh Á. (Virágh, 80.) – Nagy K. (Fekete Á., 65.), Sigér D., Kónya, Pintér N., Varga K., (Vajda S., a szünetben) – Belényesi. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Balajti (1–0) a 25., Gajdos (2–0) a 44., Gajdos (3–0) a 85. percben
Kis Károly:
– Nagyon küzdelmes mérkőzést játszottunk, látványos akciókat vezettünk, s egy jó csapat ellen nyertünk.
Feczkó Tamás: – Ma nem futballoztunk igazán jól. Még nem tudtam azonban visszanézni a felvételt, hogy a Szolnok első gólja csak háromméteres vagy ennél is nagyobb lesállásból született...

SOPRONI VSE–ZTE FC 1–2 (0–0)
Sopron, 600
néző. Vezette: Berger József (Mohos Milán, Szvetnyik Bence)
SOPRON: Heinrich – Pados, Szalai V., Jovetics, Füredi – Jancsó, Rácz B. (Pető B., 79.), Holdampf – Grabant B. (Batizi-Pócsi, 56.), Zamostny, Tóth M. (Baracskai, 60.) Szakmai igazgató: Supka Attila
ZTE: Szappanos – Króner, Gyagya, Forgács A., Fodor M. (Patvaros, 45.) – Szakály A. (Bíró A., 64.), Nagy T., Bedi – Babati (Bailo, 81.), Daru, Városi Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Babati (0–1) a 69., Zamostny (1–1) a 85., Daru (11-esből, 1–2) a 88. percben
Supka Attila:
– Jól játszottunk, sajnos azonban pontunk még annyi sincs, mint egy katicabogárnak. Koncentráltabban kell futballoznunk ahhoz, hogy a jövőben eredményesek legyünk. A minőség hiányzik a játékunkból, e téren mindenképpen fejlődnünk kell még.
Csank János: – Gratulálok a Sopronnak, mert futballozott, mi azonban görcsösek voltunk. A cserékkel a támadójátékunkat akartam javítani, de nem jártam sikerrel. A megszokottnál bátortalanabbul játszottunk, idegenben feltétlenül stabilabbnak kell lennünk. A küzdőszellemmel elégedett lehetek, ám más pozitívumot nem nagyon tudok mondani.

KISVÁRDA MASTER GOOD–BUDAÖRSI SC 4–2 (3–1)
Kisvárda, 750
néző. Vezette: Berke Balázs (Kelemen Attila, Demeter János)
KISVÁRDA:
Ivancsics A. – Csilus T., Izing, Graszl K., Fodor A. – Kornutjak (Müller Zs., 59.), Lázár Zs. – Lucas (Hegedűs T., 80.), Erős G. (Rajczi, 86.), Cseri T. – Koszta M. Vezetőedző: Soós Imre
BUDAÖRS:
Szentpéteri – Horváth L., Csobánki, Hegedűs J., Ódé – Lajer (Szabó V., a szünetben) – Menyhárt, Bogáti (Imrik, 93.), Csillag D., Papp M. – Marques-Airosa (Varga B., 19.) Vezetőedző: Miskei Attila
Gólszerző
: Koszta (1–0) a 4., Erős G. (2–0) a 6., Erős G. (3–0) a 13., Csillag D. (3–1) a 39., Papp M. (3–2) a 73., Rajczi (11-esből, 4–2) a 92. percben
Kiállítva:
Hegedűs J. (a kiugró Lázár Zsolt felvágásáért) a 89. percben
Soós Imre
: – Az elején szerzett góljaink megnyugtatták a csapatot, a második játékrész viszont úgy alakult, hogy stabilizálni kellett a játékunkat. Parázzsá vált a vége, örülök a győzelemnek, amit megérdemeltünk.
Miskei Attila
: – Nehezen tudtuk feldolgozni a rossz kezdést, majd a második félidőben mindent egy lapra feltéve támadtunk, és az egyenlítéstől sem voltunk távol.

SOROKSÁR SC–SZTK ERIMA 4–0 (2–0)
Haraszti úti pálya, 300
néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Huszár Balázs, Kóbor Péter)
SOROKSÁR:
Holczer – Fülöp N., Gyepes, Valencsik, Vass Zs. – Szalánszki, Peszmeg – Kákonyi (Kapacina, 88.), Gárdos, Pál A. (Gohér, 82.) – Zsivoczky P. (Korozmán, 77.) Vezetőedző: Albert Flórián
SZTK:
Sánta – Puskás G., Póti, Bora (Vágó, 74.), Gulyás M. – Barna Zs., Szepessy – Illés Gy. (Lévai, 62.), Hevesi-Tóth (Vólent, a szünetben), Balázs R. – Szabó B. Megbízott edző: Szamosi Tamás
Gólszerző:
Póti (öngól, 1–0) az 6.. Kákonyi (11-esből, 2–0) a 42., Gyepes (11-esből, 3–0) a 49., Kákonyi (4–0) a 72. percben
Albert Flórián:
– Tudtuk, hogy előbb vagy utóbb jönni fognak az eredmények, hiszen megdolgoztunk érte. Huszák Tamás sérülése miatt közvetlenül a kezdés előtt át kellett szerveznem a csapatot, de a gyors vezető gól megnyugtatott minket, s kihasználva a vendégek hibáit, magabiztosan nyertünk.