NB II: a Sopronnak 11-esből sem ment a tíz fővel záró ZTE ellen

2012.10.19. 17:02
A labdarúgó NB II 10. fordulójának pénteki mérkőzésein a ZTE 3–0-ra nyert Sopronban, a Haladás II pedig a Győri ETO II otthonában győzött 2–1-re.
Az előző idényben még első osztályú zalaegerszegiek nagy mezőnyfölénye a 70. percben érett góllá, Darko Pavicsevics fejelt kiszorított helyzetből, balról, két méterről a jobb felső irányába, Sásdi már csak beleérni tudott a labdába (0–1).

A 79. percben megfogyatkoztak a vendégek, Kovács Gergő második sárga lapja után mehetett idő előtt zuhanyozni, újabb gólt azonban ismét csak az egerszegiek szereztek, komikus jelenetek után. Frizoni indítását Hajdú elől Varga Gábor mellelte haza, de Sásdi erre nem számított, így óriási vágtára volt szüksége, hogy a gólvonal előtt elérje, szép vetődéssel ez sikerült is, de érkezett Hajdú Norbert,aki jobbról ismételt, Sásdi már csak a gólvonal mögül tudta kivágni a labdát (0–2).

Egyből a gól után tizenegyest kaptak a soproniak, Gyánó Szabolcs középre tartó félmagas lövését azonban Safet Jahic védte, nem úgy a túloldalon DenisGrbic 20 méteres szabadrúgását Sásdi, így a zalaegerszegiek végül 3–0-ra nyertek.

LABDARÚGÓ NB II
SOPRONI VSE–ZALAEGERSZEGI TE FC 0–3 (0–0)
Sopron, 1000 néző. Vezette: Bognár T. (Mohos, Gyürüsi)
SOPRON: Sásdi – Fazakas, Bognár Zs., Seper, Pintér A. – Fazekas N. (Horváth P., 73.), Varga G., Deme (Horváth A., a szünetben) – Farkas J. (Szabó L., 59.), Gyánó, Gaál B. Vezetőedző: Bücs Zsolt
ZALAEGERSZEG: Jahic – Simonfalvi, Szalai T., Kovács G., Juhász D. – Kocsis A., Máté P. – Jasarevic (Hajdú N., 68.), Grbic (Bajics, 86.), Frizoni – D. Pavicsevics (Nánási, 80.). Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: D. Pavicsevics (0–1) a 70., Hajdú N. (0–2) a 83., Grbic (0–3) a 87. percben
Kiállítva: Kovács G. (második sárga lap után) a 79. percben
Bücs Zsolt: – A nézői kritika teljesen jogos, mélyen tudásunk alatt játszottunk, nagyon szégyellem magam.
Preisinger Sándor: – Csapatom emberi tartásból jelesre vizsgázott, játékosaim fegyelmezetten futballoztak, a kontráink jól sikerültek, megérdemelten nyertünk.
GYŐRI ETO II–HALADÁS II 1–2 (0–1)
Győr, ETO Park, 100 néző. Vezette: Kovács G. (Kovács II G., Becséri G.)
GYŐR II: Nagy G. – Kálmán, Csató M., Lang, Szabó M. (Matetics, 72.) – Paget (Kalmár, 84.), Kozma M. – Varga T., Németh L., Miklós (Serfőző 82.) – Ahjupera. Edző: Sándor István
HALADÁS II: Gőcze – Zsirai, Jagodics M., Korolovszky, Farkas M. – Fider – Kulcsár K. (Tóth L., a szünetben), Kaiser (Dallos, 56.), Szakály A. (Hanzl, 71.), Gyurján – Németh M. Edző: Tóth László
Gólszerző: Kulcsár K. (0–1) a 16., Varga T. (1–1) a 61., Hanzl (1–2) a 80. percben
Sándor István: – Ezúttal is beigazolódott, hogy a futball kegyetlen és igazságtalan játék, de ez csak magyarázkodás. Egy pontot megérdemeltünk volna.
Tóth László: – Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, amely után játékosaink megérdemlik a hosszú hétvégét.

16. BKV Előre SC 9 1 2 6 8–21 –13 5
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.