NB II, Nyugat: a Puskás FC három góllal nyert Egerszegen

2012.10.13. 17:18
Preisinger Sándor nem volt elégedett... (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 9. fordulójában a listavezető Puskás Akadémia 3–0-ra nyert az előző szezonban még NB I-es Zalaegerszeg otthonában. Meglépnie így sem sikerült, mivel a Kozármisleny is győzött a győriek második számú csapata ellen.

Nagy küzdelem, kiélezett mérkőzés – persze úgy, ahogyan az az NB II-ben elvárható. Mindenesetre a ZTE és a Puskás Akadémia sokáig egyenrangú partner volt (egyforma „hatékonysággal" hagyták ki a helyzeteket...), mígnem Zsolnai Róbert megunta a monotonitást, a lövést választotta, és a labda a jobb kapufáról a hálóba pattant.

A második félidő eleje nagy fordulatot hozott – eldőlt a meccs.

Baracskai Roland volt elemében, ő ugyanis a 47., majd az 51. percben is gólt szerzett.

„Nagyon örülök a góloknak, mint ahogyan annak is, hogy magabiztosan futballozva tudtunk nyerni – mondta nagy mosoly kíséretében a meccs hőse, aki saját produkcióját szerényen az akadémia teljesítménye mögé helyezte. – A győzelem a csapat sikere.”

Az ellenoldalon nyilván ugyanígy gondolhatták, csak éppen ellenkező előjellel, azaz a kudarcért sem egy vagy két ember, hanem a csapat felelős.

Erről csak a szurkolók gondolkodnak másként, az Armada nevű drukkercsoport tagjai a második játékrész közepén szép csendben feliratot emeltek a magasba: „Zsoldosoknak hajcsár kell, nem hittérítő boszorkány, a stadion nem hitgyűlés”.

LABDARÚGÓ NB II
NYUGATI CSOPORT, 9. FORDULÓ
ZTE FC–PUSKÁS AKADÉMIA 0–3 (0–1)
Zalaegerszeg, 2436 néző. Vezette: Böcskei (Szalai, Kis Z.)
ZTE: Jahic – Kocsárdi, Budovinszky, Kovács G., Frizoni – Szalai T. (Jasarevic, 61.) Máté P. (Bajics, 81.) – Simonfalvi, Grbics (Juhász D., 62.), Hajdú N. – D. Pavicsevics. Vezetőedző: Preisinger Sándor
PUSKÁS AKADÉMIA: Czirják – Margitics, Papucsek (Vaszicsku, 85.), Aposztolopulosz, Fabio – Tóth B., Polonkai – Baracskai, Szakály D., Kleinheisler (Balog G., 72.) – Zsolnai. Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Zsolnai (0–1) a 31., Baracskai (0–2) a 47., Baracskai (0–3) az 51. percben
Preisinger Sándor: – A futball minden elemében felülmúltak bennünket a vendégek. Sajnálom és fájlalom, hogy akarati tényezőkben is fölénk nőttek. Amíg mi kihagytuk a helyzeteket, ők berúgták.
Benczés Miklós: – Örülök, hogy futballstadionban, nagy közönség előtt tudtunk nyerni. A ZTE ellen győzni mindig nagy dolog. Sikerünk titka, hogy rá tudtuk erőltetni akaratunkat az ellenfélre.
FC AJKA–BAJAI LSE 2–1 (0–1)
Ajka, 300 néző. Vezette: Fenyvesi Sz. (Horváth Z., Szeles)
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai (Kovács Sz., 25.), Péter – Szabó L. (Czanik, 60.), Horváth A., Kanta Sz. (Nagy B., 70.), Major N. – Mihalecz P., Sowunmi. Vezetőedző: Németh Zoltán
BAJA: Tulipán – Despotovics, Lógó, Szabó Gy., Szénási – Szentgyörgyi, Kazi, Hajnal G., Szabó Sz. (Nagy E., 61.) – Illés D., Szöllősi. Vezetőedző: Goretich Gábor
Gólszerző: Szőllősi (0–1) a 42., Mihalecz P. (1–1) az 50., Mihalecz P. (2–1) a 60. percben
Németh Zoltán: – Az első húsz percben könnyedén megnyerhettük volna a mérkőzést, ezután feljött az ellenfelünk, s nagyon nehezen sikerült megszereznünk a három pontot.
Goretich Gábor: – A csapat folyamatosan fejlődik, ez a játékban már jelentkezik, és remélem, pontokban is megmutatkozik majd. A második félidőben a szurkolók remekül szórakozhattak, egy élvezetes mérkőzést láthattak.
SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–SOPRONI VSE 3–0 (1–0)
Szigetszentmiklós, 300 néző. Vezette: Kiss N. (Lémon, Nagy T.)
SZTK: Dénes – Bastovanov (Puskás G., 70.), Szamosszegi, Kornis, Deutsch – Hullám, Lannert, Lucas (Csiszár, 83.) – Zsivóczky, Márkus (Bali, 65.), Kiss K. Megbízott edző: Várhidi Péter
SVSE: Sásdi – Fazakas, Bognár Zs., Baranyai N., Pintér A. – Horváth A. (Szabó L., 57.), Deme I., Csikós – Farkas J. (Horváth P., 64.), Gyánó, Balázs R. (Pető, 83.). Megbízott edző: Bücs Zsolt
Gólszerző: Zsivóczky (1–0) a 30., Szamosszegi (2–0) a 67., Deutsch (3–0) a 78. percben
Várhidi Péter: – Olyan volt ez a mérkőzés, amilyen az egész hetünk: koncentrált, összeszedett. Láttam a győzni akarást az első perctől, és ezt kaptam vissza a bajnoki mérkőzésen.
Bücs Zsolt: – A mérkőzés elején nekünk voltak lehetőségeink, sajnos az utolsó passzokat elrontottuk. Egy nulla után kapura vittük a labdát egy az egyben, ez kimaradt, mint később kiderült, ez döntő volt.
VESZPRÉM FC–BKV ELŐRE 2–1 (1–1)
Veszprém, 300 néző. Vezette: Botló (Péter, Hofbauer)
VESZPRÉM: Kiss M. – Nagy Á., Molnár Z., Császár, Bosnjak – Molnár T. (Vágó L., 68), Hevesi-Tóth, Nyitrai (Szöllőskei, 68.), Leitold (Hanák, 81.) – Honma, Szabó Zs. Vezetőedző: Vágó Attila
BKV: Horváth G. – Fürjes, Nyárasdi, Menyhért, Sebők I. – Kiss K. (Enyingi, 84.), Máj (Eszlátyi, 84.), Dóczi, Mayer – Nagy G. (Berki P., 54.), Michel. Vezetőedző: Menczeles Iván
Gólszerző: Leitold (1–0) a 12., Menyhért (1–1) a 22., Szöllőskei (2–1) a 80. percben
Vágó Attila: – Küzdöttek a játékosaim, de ez csak egy izzadságos győzelemre volt elég. A legfontosabb azonban a három pont.
Menczeles Iván: – Amíg nem rúgjuk be a helyzeteinket, s közben gólt kapunk, nem tudunk nyerni. Ez történt most is.
GYŐRI ETO II–KOZÁRMISLENY SE 1–2 (0–0)
Győr, ETO Park, 100 néző. Vezette: Pánczél (Butkai, Mohos)
GYŐR II: Molnár P. – Kálmán A., Paget, Csató M., Szabó M. (Matetics, 55.) – Köles, Kozma M. – Serfőző (Fekete D., 58.), Németh L., Varga T. – Dina (Nicsenko, 69.). Edző: Sándor István
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Nagy J., Balaskó Cs., Tányéros Á., Kiss M. – Vég (Bjelkanovics, 35.), Koller K., Szabó B., Zsdrál (Puskás Z., 76.) – Schmidt, Boda (Kovács T., a szünetben). Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Schmidt (0–1) a 48., Koller K. (0–2) a 71., Németh L. (1–2) a 83. percben
Sándor István: – Az első játékrészben kihagytuk a nagy helyzeteket, a szünet után jöttek az egyéni hibák, így elúszott a három pont.
Márton Gábor: – Ami számít, az a siker. Főleg a látottak alapján, nagyon fontos győzelmet arattunk. Aki itt volt, tudja, mire gondolok.

Az MLSZ versenykiírásának 9. A) pontja szerint:
„Az NB II-es bajnokság befejeztével a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék csapatai a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.”