NB II: a Mezőkövesdnek 71 perc emberfór is kevés volt Várdán

2016.04.24. 17:00
Pintér Attila csapata nagy lehetőséget szalasztott el (Fotó: Móricz-Sabján Simon, NS-archív)
A labdarúgó NB II 24. fordulójában a Kisvárda hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Lékai Soma kiállítása miatt a 19. perctől kezdve emberelőnyben játszó Mezőkövesddel. A Szigetszentmiklós győzni tudott az Ajka otthonában.

A két együttes pontvesztése miatt a Szolnoktól kikapó Zalaegerszeg megőrizte a második, feljutást érő helyet.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ

KISVÁRDA MASTER GOOD–MEZŐKÖVESD 0–0

Kisvárda, 1540
néző. Vezette: Vad II István (Király Krisztián, Szalai Balázs)
KISVÁRDA: Lékai – Vári B., Izing, Papucsek, Csilus T. – Lucas, Bagi I. – Délczeg (Rajczi, 85.), Erős G. (Eszlátyi, 88.), Cseri T. – Koszta (Ivancsics A., 22.). Vezetőedző: Soós Imre
MEZŐKÖVESD: Dombó – Vági, Szeles, Dvorschák, Fótyik – Tamási Zs. (Rácz F., 44.), Tóth B. – Molnár G., Nicorec (Orosz M., 61.), Heffler N. (Sós B., 54.) – Szatmári L. Vezetőedző: Pintér Attila
Kiállítva: Lékai (a tizenhatoson kívül ütközött a kitörő Heffler Norberttel) a 19. percben
Soós Imre:
– A korai kiállítás átírta a taktikánkat, stílust kellett váltanunk, viszont le a kalappal a csapat előtt, hogy emberhátrányban is megszerezte az egy pontot.
Pintér Attila: – A korán megszerzett emberelőny után csak rajtunk múlt, hogy nem szereztünk három pontot. Ugyanakkor el kell mondanom, hogy sokadjára nem kaptunk meg tizenegyest, illetve a mérkőzés végén még egy kiállítást.

A sereghajtó Ajka hazai pályán kikapott az SZTK-Erimától, a bakonyiaknál már nem szerepelt Csehi Tamás és Melczer Vilmos, a két játékossal a mérkőzés előtt szerződést bontott a klub vezetősége.

FC AJKA–SZTK-ERIMA 1–2 (0–0)
Ajka, 200
néző. Vezette: Molnár Attila (Kepe Arnold, Hofbauer Roland)
AJKA: Jánosa – Jagodics B., Pákai, Fodor M., Zámbó – Horváth A., Nagy B. (Szöllősi, 70.), Sóron (Petneházi, 43.) – Kollega (Czár, 33.), Sowunmi, Major N. Szakmai igazgató: Artner Tamás
SZTK: Sánta – Puskás G., Hevesi-Tóth, Bora, Sváb – Horváth P., Barna, Gulyás, Lévai (Gubacsi, 89.) – Kokenszky (Szepessy R., 56.), Vólent (Balázs R., 73.). Megbízott edző: Tamási Zoltán
Gólszerző: Horváth P. (0–1) az 59., Horváth P. (0–2) a 69., Major N. (1–2) a 82. perben
Artner Tamás:
– Van egy örök igazság, aki nem rúgja a gólokat, az kapja. Sajnos az első félidőben kihagytuk a helyzeteket, a másodikban korán gólt kaptunk, és ez nagyban meghatározta a játék képét. A második félidő alapján megérdemelten nyert a Szigetszentmiklós.
Tamási Zoltán: – Minden elismerést megérdemel csapatunk, hatalmasat küzdött végig, örülök a három pontnak, hiszen azért jöttünk, hogy nyerjünk. Ha ezen az úton megyünk tovább, és így fogunk küzdeni, kiharcoljuk a bent maradást.

1. Gyirmót FC Győr 24 17 5 2 45–17 +28 56
2. ZTE FC 24 13 3 8 42–25 +17 42
3. Mezőkövesd Zsóry FC 24 12 6 6 33–24 +9 42
4. Kisvárda 24 11 7 6 48–28 +20 40
5. Balmazújváros 24 11 6 7 33–29 +4 39
6. Aqvital FC Csákvár 24 12 2 10 46–42 +4 38
7. BFC Siófok 24 10 4 10 28–35 –7 34