NB II: a listavezető Gyirmót nyerte meg a forduló rangadóját

2016.02.21. 17:20
A labdarúgó NB II 16. fordulójában a tabella első helyén álló Gyirmót 2–1-re legyőzte a negyedik Szegedet.

Jól kezdődött a mérkőzés, a csapatok hét perc után már két gólnál jártak. Az 5. percben Simon András, a Gyirmót játékosa volt eredményes. A Liverpoolt is megjárt támadó Vass Patrik beadása után előbb a kapufát találta el, majd az éppen elé visszapattanó labdát a kapu bal alsó sarkába lőtte (1–0). (1–0).

Az egyenlítésre csupán három percet kellett várni, ekkor Berde István bólintott a kapuba jobb oldali szabadrúgás után.

A mindent eldöntő gól a 79. percben esett. Szöglethez jutott a Gyirmót, Völgyi Dániel remekül tekerte középre a labdát, és Balogh Béla hét méterről, nagy erővel a léc alá fejelt (2–1).

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–SZEGED 2011 2–1 (1–1)
Győr-Gyirmót, 800
néző. Vezette: Oláh Gábor
GYIRMÓT: Sebők Zs. – Nagy S., Szekeres A., Balogh B., Völgyi – Bori, Kiss M. – Vass P. (Máté J., 62.), Simon András (Tóth N., 71.), Madarász – Simon Attila (Horváth Adrián, 81.). Vezetőedző: Bene Ferenc
SZEGED: Szántai – Achim, Farkas M., Tóth G., Zabari – Coroian (Király P., 62.), Berde – Szabó P., Oláh Gergő (Andorka, 85.), Obot (Hegedűs M., 83.) – Germán T. Vezetőedző: Klausz László
Gószerző: Simon A. (1–0) az 5., Berde (1–1) a 7., Balogh B. (2–1) a 79. percben
Bene Ferenc: – Kezdjük megszokni, hogy ellenünk mindenki az év meccsét játssza. Le a kalappal a Szeged előtt, hiszen megnehezítette a dolgunkat. Irreális talajon, rendkívül küzdelmes mérkőzésen egy góllal jobbak voltunk, nagy lelkierőt tanúsított a csapatom. A találkozó nagy részében mi irányítottunk, ezért megérdemelt a győzelmünk.
Klausz László: – Elégedett vagyok a mutatott játékkal, a fiúkat megdicsértem, hiszen majdnem sikerült a bajnokaspiráns otthonából ponttal távozni. A helyzetek alapján nem érdemeltünk vereséget, a mutatott játékunk biztató a jövő szempontjából.

1. Gyirmót FC Győr 16 11 3 2 26–11 +15 36
2. ZTE FC 16 9 3 4 26–14 +12 30
3. Budaörs 16 9 2 5 27–19 +8 29
4. Szeged 2011 16 7 2 7 21–25 –4 23
5. Kisvárda 16 6 5 5 32–23 +9 23
6. Mezőkövesd Zsóry FC 16 6 5 5 22–20 +2 23
7. Soproni VSE-GYSEV 16 7 1 8 25–21 +4 22
8. Aqvital FC Csákvár 16 7 1 8 28–33 –5 22