NB II: a Diósgyőr idegenben, a Gyirmót otthon tudott győzni

2010.10.30. 16:49
Kiprich József csapata az akaratának köszönhette győzelmét (Fotó: Meggyesi Bálint, archív)
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a Diósgyőr 2–1-re nyert Hajdúböszörményben, így a később játszó MTK II-t és Mezőkövesdet megelőzve feljött a második helyre.

Nyugaton mindhárom dobogós csapat begyűjtötte a három pontot, a Pécs–Barcs találkozó pedig elmaradt, mivel a vendégek betegségre hivatkozva nem utaztak el a baranyai megyeszékhelyre.

A kezdés előtt alig másfél-két órával érkezett egy fax a pécsi klubhoz, miszerint a somogyiaknál tömeges megbetegedés történt, ezért el sem indultak Baranyába. A háttérben azonban – hivatalosan meg nem erősített információk szerint – az áll, hogy a barcsiaknak tartozik pénzzel az egyesület, ezért nem vállalták el a találkozót. A három pont sorsáról, illetve az esetleges újrajátszásról majd a szövetségben hoznak döntést.

NESS HUNGÁRIA NB II
NYUGATI CSOPORT, 12. FORDULÓ
GYIRMÓT FC–KOZÁRMISLENY SE 3–1 (1–0)
Győr-Gyirmót, 300 néző. Vezette: Bognár T.  (Takács G., Kiss I Balázs)
GYIRMÓT: Deli – Kiss Zs., Kozmér, Böjte, Szabó Cs. – Czanik, Baumgartner, Horváth R. (Pék, 59.), Nagy L. (Polyák, 66.) – Tóth N., Laki B. (Lajtos, 86.). Vezetőedző: Kiprich József
KOZÁRMISLENY: Gőcze – Bozsoki, Finta, Éles, Tóth I. – Fónai (Berdó, 64.), Kovács T., Andruskó, Tóth Z. – Lauer (Koplárovics, 58.), Laki Z. (Pavlovics, 72.). Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Czanik (1–0) a 41., Polyák (2–0) a 74., Pavlovics (2–1) a 76., Laki (3–1) a 77. percben
Kiprich József: – Érthetően fáradtabban mozgott a csapatom, de a mai győzelmünk az akarat diadala volt.
Márton Gábor: – Ha gól nélküli állásnál megkapjuk szabályosan szerzett gólunkat, teljesen máshogy alakulhatott volna a mérkőzés. Nem érdemeltünk vereséget.

BAJAI LSE KALO-MÉH–SZTK-ERIMA 3–1 (2–0)
Baja, 600 néző. Vezette: Vad II (Ring, Iványi)
BAJA: Herbert – Villám, Tamási, Burucz, Vincze – Domokos, Micskó (Kurucsai, 68.) – Frőchlich – Szabó N., Kormos (Nagy E., 75.), Balázs (Szili, 64.). Vezetőedző: Bognár György
SZTK: Szabó K. – Koszó, Pomper, Szamosszegi, Szamosi – Csepregi, Pintér (Király, 33.), Csurka, Majoros (Somorjai, 33.) – Mojzer (Bonifert, 76.), Madar. Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Kormos (1–0) a 17., Balázs (2–0) a 21., Csepregi (2–1) a 61., Frőchlich (3–1) a 84. percben
Bognár György: – Gratulálok a fiúknak, szerintem megérdemelt volt a győzelem, bár a második félidőben van hiányérzetem. Akkor nagyon könnyelműen játszottunk.
Várhidi Péter: – Van még három mérkőzésünk arra, hogy néhányan bebizonyítsák, megütik az NB II-es szintet.

VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA–FERENCVÁROSI TC II 1–0 (1–0)
Felcsút, 400 néző. Vezette: Németh Á. (Farkas B., Kovács II G.)
VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA : Somodi – Margitics, Szeleczki, Rása, Présinger – Fejes A. – Gyurcsó, Vasziljevics, Kis R. (Orbán G., 81.), Baracskai (Babos, 53.) – G. Vujovics (Olasz D., 89.). Edző: Hartyáni Gábor
FERENCVÁROS II: Mester – Tóth A., Dragóner, Fülöp N., Sváb – Fitos (Gárdos, 64.), Jakimovszki, Vass M., Peszmeg (Danquah, 77.) – Pölöskey P., Bölcsföldi. Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Gyurcsó (1–0) a 7. percben
MESTERMÉRLEG:
Hartyáni Gábor: – Nagyon sok problémánk volt ezen a héten, ilyen összeállításban még nem játszottunk, ám ettől függetlenül le a kalappal a csapat előtt, mert emberfelettit küzdöttek.

AJKA–VESZPRÉM FC 2–0 (1–0)
Ajka, 500 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Király K., Huszár B.)
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Péter (Major N., 20.) – Szabó L., Kottán (Horváth Á., 73.), Pothárn – Gaál B. (Hegyi, 65.), Mihalecz, Gunther. Vezetőedző: Artner Tamás
VESZPRÉM: Varga T. – Garai, Pálfi, Fehér K., Grósz – Szilágyi L. (Hudec, 57.), Leitold, Boromisza, Tatai – Szöllőskei (Babik, a szünetben), Finta (Karakai, a szünetben). Vezetőedző: Orbán Tamás
Gólszerző: Mihalecz (1–0) a 35., Mihalecz (2–0) az 59. percben
Artner Tamás: – Igazi megyei rangadón a játék helyett a küzdelem dominált.
Orbán Tamás: – Gratulálok az Ajkának, egy jó mérkőzésen megérdemelten nyert, bár nekünk is voltak lehetőségeink.

Kaposvölgye–Győri ETO FC II 0–2 (0–1)
Nagyberki, 50 néző. Vezette: Ákos D. (Gyűrűsi G., Mohos M.)

KAPOSVÖLGYE:  Horváth L. – Pintér, Kállai, Vaskó, Horváth Á. – Sandro, Kalmár B. (Ato, 65.),  Huzmi, Shevel (Balogh L., 55.) – Ivusza, Reszli (Menyhért, 65.). Vezetőedző: Horváth Lajos

GYŐR II: Gyűrű – Nagy Á., Domanyik, Bieder, Totadze – Bende, Molnár T., Nyitrai (Kiss Sz., 73.), Simon A. (Horváth G., 76.) – Cetkovic (Czeitler, 90.), Ahjupera. Edző: Klement István

Gólszerző: Nyitrai (0–1) a 25., Simon A. (0–2) a 64. percben

Horváth Lajos: – Kapura lövés nélkül még nem nyertek mérkőzést.

Klement István: – A győzelemnek örülünk, de az itt hallott, ellenfelünk esetleges megszűnéséről szóló híreknek egyáltalán nem.

KELETI CSOPORT, 12. FORDULÓ
RESTART CEGLÉDI VSE–REAC 0–2 (0–1)
Cegléd, 150 néző. Vezette: Takács J. (L. Tóth L., Hadházi)
CEGLÉD: Miski – Mojzes, Buzás, Villányi, Juhász D. – Fekete, Nagy A., Nagy L., Rebecsák – Busa (Carvalho, 80.), Szabó L. (Budavári, 74.). Vezetőedző. Ványi Zsolt
REAC: Somogyi – Dinka, Kovács B., Ferencz, Mészáros M. – Gulyás M., Menyhárt (Maczó, 92.), Dancs, Gáspár – Szabó Zs. (Borsi, 81.), Nyerges (Cseri, 89.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Szabó Zs. (0–1) a 35., Szabó Zs. (0–2) a 71. percben
Ványi Zsolt: – Hátul gólerősek, elől gólszegények vagyunk.
Mátyus János: – Boldogok vagyunk, hogy Forgács elnök úrnak születésnapján örömet tudtunk szerezni.

KAZINCBARCIKAI SC–VECSÉSI FC 1–0 (0–0)
Kazincbarcika, 200 néző. Vezette: Pánczél K. (Vígh T., Bozsó Z.)
KAZINCBARCIKA: Kiss M. – Vadász V., Kovács R., Nagy T., Sebők T. – Kerékgyártó T., Odrobéna (Engi –, 75.), Zimányi (Nyisalovits, 87.) – Stevica, Binder (Horváth B., 57.). Vezetőedző: Kádár Zsolt
VECSÉS: Gyenes – Máj, Kovács  Z., Vasas Z., Gorjánácz (Ponczok T., a szünetben) – Horváth D., Zana (Törőcsik A., 66.) Lannert, Fritz – Kiss K., Piros (Kőhalmi K., 79.). Vezetőedző: Kántor Attila
Gólszerző: Nagy T. (1–0) a 48. percben
Kádár Zsolt. – Számunkra ezúttal a három pont megszerzése volt a legfontosabb, ez sikerült, így rendkívül elégedett vagyok.
Kántor Attila: – Pontrúgásból gólt kaptunk, aztán végigtámadtuk a második félidőt, de két hatalmas ziccerünket kihagytuk.

HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE–DIÓSGYŐR FC 1–2 (0–1)
Hajdúböszörmény, 500 néző. Vezette: Oláh Gábor (Márton Zs., Tóth I.)
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Tóth Cs. – Póti, Giura, Szilágyi K., Hortó – Kiss L., Bellon, Bogdanovics (Kádár L., 76),  Lovas – Simtchatcha, Urbin (Nagy D., 59.). Vezetőedző: Lajos Ferenc
DIÓSGYŐR: Rados – Horváth G. (Granát,, a szünetben), Gál, Budovinszky, Gohér – Dobos, Abdouraman (Zsivóczky N., 48.), Lippai, Szabó P. (Faggyas, 74.) – Roszel, George. Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Abdouraman (0–1) a 38., Lovas (1–1) a 47., George (1–2) a 84. percben
Lajos Ferenc: – Nagy erőket mozgósítottunk a győzelemért, viszont a pontrúgásokat nem úgy reagáltuk le, ahogy kellene, és ezúttal Fortuna sem állt mellénk.
Benczés Miklós: – Nem játszottunk jól, nagyon nyögvenyelős mérkőzés volt, nagyon nehéz ilyen stílusú csapatok ellen nyerni. Viszont nagy erőket mozgósítottunk és az akaratunk győzelemmel párosult.

OROSHÁZA FC–ÚJPEST B 2–0 (2–0)
Orosháza, 450 néző. Vezette: Fajkusz (ifj. Kormányos, Sebestyén)
OROSHÁZA: Molnár – Szűcs D., Kerekes, Futaki, Szabó N. – Balogh M. (Pardi, 80.), Kerepeczki, Retek, Petneházi (Tüskés, 90.) – Ács L., Pálinkó (Szabó T., 65.). Vezetőedző: Kvasznovszky József
ÚJPEST: Bordás – Privigyei, Dvorschák, Lipauszki, Banai – Urbányi (Popovics, 71.), Hullám, Magos, Bognár (Czimmermann, 84.), Lázár B. (Pfeffer, 71.), Szabó B.. Vezetőedző: Szlezák Zoltán
Gólszerző: Petneházi (1–0) a 11., Retek (2–0) a 35. percben
Kvasznovszky József: – Ötletesen, jól játszva, megérdemelt győzelmet arattunk a jó erőkből álló újpesti fiatalok ellen.
Szlezák Zoltán: – Az első két lövéssel eldőlt a mérkőzés. A második játékrészben nekünk is voltak helyzeteink, de kimaradtak.

Dunakanyar–Vác – DVSC-DEAC 2–0 (1–0)

Vác, 350 néző. Vezette: Becséri D. (Kepe A., Kulman T.)

VÁC: Sztankó – Hegedűs Cs., Tányéros, Páles, Juhász B. – Albert – Petre, Rusvay, Rábold (Franyó, 89.) – Rob (Fekete L., 68.) – Palásthy N. Vezetőedző: Szabados György

DEBRECEN: Verpecz – Bényei, Kardos, Szűcs, Korhut (Angyal, 69.) – Ludánszki – Huszák (Balajti, 11.), Spitzmüller, Lucas, Rezes (Ferenczi, 67.) – Csorba. Edző: Kondás Elemér

Gólszerző: Páles (1–0) a 28., Palásthy N. (2–0) a 74. percben

Szabados György: – Sej-haj, fekete vonat, meghoztad az álmunkat! Megtört a jég, és végre sikerült nyerni a Loki ellen.

Kondás Elemér: – Sokáig jól játszottunk, azonban a második szabadrúgásból kapott gól eldöntötte a mérkőzést.