NB II: a Békéscsaba nyári érkezője döntött az FTC ellen

2012.08.24. 19:54
Második mérkőzését is megnyerte a Békéscsaba a labdarúgó NB II Keleti csoportjában: Dajka László együttese a játéknap egyetlen mérkőzésén 3–1-re győzött a Ferencváros II otthonában.

A mérkőzés elején az FTC jutott előnyhöz Papp Máté góljával, s a szünetben is a hazaiak voltak előnyben. A fordulás után azonban a román Leucuta egyenlített, majd kiállították a hazaiaktól Hermány Bence kapust.

A vendégek a hajrában döntötték el a találkozót, a nyáron Orosházáról szerződtetett szerb Alekszandar Randelovics az utolsó hét percben duplázott, igazolva félelmetes hírét.

A Békéscsaba vezeti a tabellát, amelyen Lipcsei Péter együttese a sereghajtó.

NB II, KELETI CSOPORT, 2. FORDULÓ
FERENCVÁROS II–BÉKÉSCSABA 1–3 (1–0)
Albert-stadion, 250 néző. Vezette: Karakó (7) (Pápai, Kulcsár J.)
FERENCVÁROS II: Hermány – Tóth A., Vattai, Batik, Birtalan J. – Vass M., Busai (Peszmeg, 65.) – Menyhárt (Rigó, 50.), Nyilasi B. (Nehéz, 86.), Papp M. – Varga B. Edző: Lipcsei Péter
BÉKÉSCSABA: Máthé G. – Kiss Z., Balogh M., Botis, Juhász Gy. – Makra – Balázs J. (Randjelovics, 74.), Nadaban (Pozsár, 61.), Majoros (Raducu, 86.) – Obot, Leucuta. Vezetőedző: Dajka László
Gólszerző: Papp M. (1–0) a 4., Leucuta (11-esből, 1–1) a 47., Randjelovics (1–2) a 83., Randjelovics (1–3) a 85. percben
Kiállítva: Hermány (sportszerűtlen viselkedésért) a 48. percben
Lipcsei Péter: – Nem érdemeltünk vereséget, játékosaim lelkesedésével elégedett vagyok, de tíz emberrel borzasztó nehéz dolgunk volt az első osztályba igyekvő Békéscsaba ellen.
Dajka László: – Megint figyelmetlenek voltunk a mérkőzés elején, de a későbbiekben már mi irányítottuk a játékot, és megérdemelten nyertünk.
Az MLSZ versenykiírásának 9. A) pontja szerint:
"Az NB II. osztályú bajnokság befejeztével a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék csapatai a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III. osztályú bajnokságba"