NB II: a Cegléd a 94. percben mentett pontot a Vasas ellen

2012.08.25. 20:00
A labdarúgó NB II Keleti csoportjának második fordulójában sem tudott nyerni az előző idényben az élvonaltól búcsúzó Vasas, Polényi Gábor 23. percben szerzett góljával ugyan egészen a 94. percig vezettek a piros-kékek, akkor azonban Balog Szabolcs Marcell góljával kiegyenlített a Cegléd.

A Vác hasonlóan drámai összecsapáson a 93. percben mentett meg egy pontot a Szeged ellen.

PUTNOK VSE–KAZINCBARCIKAI SC 2–3 (1–1)
Putnok, 600 néző. Vezette: Németh Á. (Butkai Zs., Farkas B.)
PUTNOK: Roza – Szögedi, Nagy Cs., Kovács R., Crisan (Lucian, 79.) – Szabó Á., Zabos, Zimányi, Odrobéna – Monyók (Olasz D., 72.), Elek B. (Luptak, 55.). Vezetőedző: Koszta Péter
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Fehér B., Komlósi, Fótyik, Szala – Maicon, Renan, Ngalle (Nyitrai, 85.), Luiz (Horváth B., 73.) – Tátrai, Salvador (Kovács P. 8.). Vezetőedző: Szabó János
Gólszerző: Tátrai (0–1) a 14., Crisan (11-esből, 1–1) a 42., Luiz (1–2) a 47., Odrobéna (2–2) a 68., Kovács P. (2–3) a 73. percben
Kiállítva: Kovács P. (rátartott Odrobéna lábára) a 80. percben
Koszta Péter: – Kétszer is sikerült egyenlítenünk, de túl könnyen kaptunk gólokat ahhoz, hogy mérkőzést nyerjünk.
Szabó János: Életem egyik legszebb napja a mai. Csapatom taktikusan és lelkesen játszott.
ÚJPEST B–SZOLNOKI MÁV 2–1 (1–1)
Szusza Ferenc Stadion, 300 néző. Vezette: Kovács G. (Viszokai, Becséri G.)
ÚJPEST B: Horváth T. – Proesmans, Mihajlovic, Szokol, Pollák – Litauszki, Sztaniszavljevics – Szabó B. (Toricska, 79.), Zamostny (Banai B., 76.), Kovács D. – Zarisz (Nagy J., 63.). Edző: Víg Péter
SZOLNOK: Tóth Z. – B. Tóth (Pintér L., 25.), Kiprich D., Mile, Szeleczki, Fritz (Rokszin, 29.) – Tisza K., Zováth, Szepessy R. (Vári, 71.), Lengyel B. – Bohner. Vezetőedző: Romanek János
Gólszerző: Szabó B. (1–0) a 15., Pintér L. (1–1) a 27., Sztaniszavljevics (11-esből, 2–1) a 66. percben
Kiállítva: Proesmans (második sárga lap után) a 74. percben
Víg Péter: – Összeállított csapatunk futballból keveset mutatott, jóval kevesebbet, mint ami elvárható lett volna.
Romanek János: – Rossz szomorúnak látni játékosaimat, mert mindent megtettek a pontszerzésért. A pályán belül mások ezt másként gondolták.
CEGLÉDI VSE–VASAS 1–1 (0–1)
Cegléd, 600 néző. Vezette: Varga L. (Márkus, Galán)
CEGLÉD: Miski – Robson (Márkó, 27.), Miklósvári, Balogh P. (Brdaric, a szünetben), Vincze Z. – Kenderes (Kormos, 68.), Nagy L., Koncz Zs., Juhász D. – Balog M., Medgyesi. Vezetőedző: Ványi Zsolt
VASAS: Halasi – Görgényi, Mehmedagic, Kárpáti, Füredi – Venczel – Polényi (Reidan, 84.), Kovács D. (Merczel, 57.), Ferkó Á., Katona M. – Balogh B. (Szilágyi P., 68.). Vezetőedző: Quim Machado
Gólszerző: Polényi (0–1) a 23, Balogh M. (1–1) a 94. percben
Ványi Zsolt: – Az első félidőben sérülés miatt két játékosomat is le kellett cserélni, így felborult az előre eltervezett taktikánk. Szünet után sokat tettünk a győzelemért, több helyzetet ki is dolgoztunk, melyekből viszont csak egyet sikerült értékesíteni. A játékvezető jogos tizenegyestől fosztott meg bennünket.
Quim Machado: – Játékosaim jól küzdöttek, de a második félidőben a kelleténél kevesebbet birtokoltuk a labdát, előnyünket nem is tudtuk növelni, így csaknem törvényszerű volt a hazaiak egyenlítése.
DUNAKANYAR-VÁC–SZEGED 2011 3–3 (1–1)
Vác, 250 néző. Vezette: Fenyvesi (Demeter, Szalai D.)
VÁC: Palásthy D. – Króner (Farkas P., 68.), Páles, Benke, Petrezselyem (Kelemen P., 52.) – Kákonyi, Papp K., Gulyás M., Rusvay – Berki I., Palásthy N. (Király P., 52.). Vezetőedző: Mózner János
SZEGED: Belecsan – Kéri, Kapic, Toca, Farkas Z. – Ulvicki – Kis R. (Gomez, 88.), Borbély, Lisztes, Geiger (Rézműves, 58.; Kiss D., 81.) – Jovánczai. Vezetőedző: Tóth Bálint
Gólszerző: Rusvay (1–0) a 42., Geiger (1–1) a 45., Kis R. (1–2) a 48., Kis R. (1–3) a 83., Kákonyi (2–3) a 84., Király P. (3–3) a 92. percben
Mózner János: – A csapat erejét mutatja, hogy kétgólos hátrányból is egyenlített, de ha egyenlő feltételeket kapunk, győzhettünk volna.
Tóth Bálint: – Egy már megnyert meccsből lett egy pont, de ugye van egy szabály, otthon győzelem, idegenben döntetlen, ezzel bajnokságot is lehet nyerni.
PUSKÁS AKADÉMIA–KOZÁRMISLENY 2–1 (0–0)
Felcsút, 300 néző. Vezette: Kiss N. (Aradi, Nagy T.)
PUSKÁS AKADÉMIA: Czirjék – Margitics, Papucsek, Aposztolopulosz, Farkas N. – Tóth B., Polonkai – Balog G. (Gajdos, a szünetben), Szakály D. (Soós, 81), Baracskai (Fabio, 60.) – Zsolnai. Vezetőedző: Benczés Miklós
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Vég B., Balaskó Cs., Tányéros Á., Kiss M. – Szabó B., Kovács T. (Schmidt, 89.) – Karacs, Koller K., Zsdrál (Boda, 58.) – Puskás Z. (Városi, 58.). Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Papucsek (öngól, 0–1) a 69., Aposztolopulosz (1–1) a 72., Szakály D. (2–1) a 74. percben
Benczés Miklós: – Úgy érzem, jó úton járunk, eredményes támadójátékot játszottunk, rá kényszerítettük akaratunkat ellenfelünkre.
Márton Gábor: Egyik csapat sem játszott jól, talán a rutin és az a pár száz NB I-es meccs döntött ellenfelünk javára.
BKV ELŐRE SC–HALADÁS II 0–3 (0–0)
Sport utca, 200 néző. Vezette: Lovas L. (Búzás B.,Szvetnyik B.)
BKV: Horváth G. – Fürjes, Nyárasi Zs., Menyhért G., Sebők I. – Kiss K. (Michel, 70.), Mayer, Wilson (Máj Z., 15.), Havlik, Berki P. – Eszlátyi I. Vezetőedző: Menczeles Iván
HALADÁS II: Gőcze – Horváth D., Zsirai, Devecseri, Farkas M. – Gyurján, Jagodics M. (Czafit, 57.), Szakály A., Szeles, Dallos (Kaiser, 61.) – Hanzl. Edző: Tóth László
Gólszerző: Kaiser (0–1) a 66., Kaiser (0–2) a 78.,Gyurján B. (0–3) a 89. percben
Menczeles Iván: – A hetvenedik percig jól bírtuk, majd egy kontra után hátrányba kerültünk. Ezt követően már nem tudtuk kihasználni a hazai pálya előnyét.
Tóth László: – Az idegenbeli győzelem mindig értékes, főleg, ha két ilyen fiatal játékos is gólt szerez.
VESZPRÉM FC–GYŐRI ETO II 3–3 (2–1)
Veszprém, 400 néző. Vezette: Oláh G. (Kóbor P., Király K.)
VESZPRÉM: Kádár – Nagy Á., Császár, Makrai, Bosnjak – Nikolin (Burcsik B., 61.), Molnár Z., Vágó L. (Nyitrai, 81.), Hevesi-Tóth – Molnár T. (Szöllőskei, 85.), Szabó Zs. Vezetőedző: Vágó Attila
GYŐR II: Nagy G. – Kozma, Paget, Lang, Köles – Tokody, Miklós V. (Fekete D., 33.), Kálmán, Dudás – Németh L., Nicorec (Serfőző, 54.). Edző: Sándor István
Gólszerző: Molnár T. (1–0) a 14., Németh L. (1–1) a 15., Császár (2–1) a 35., Szabó Zs. (11-esből, 3–1) az 53., Serfőző (3–2) az 55., Németh L. (3–3) az 58. percben
Vágó Attila: – Három-egyes vezetésünk után csak magunkat okolhatjuk a pontok elvesztéséért. Néhány játékosomnak el kell gondolkodnia teljesítményén.
Sándor István: – Nem sok csapat visz el pontokat Veszprémből. Nekünk sikerült, pedig nem játszottunk jól, de az egy pontra rászolgáltunk.
FC AJKA–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 2–1 (1–1)
Ajka, 250 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Hofbauer, Péter)
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Czanik, Horváth A. (Kovács Zs., 74.), Kanta Sz., Szabó L. – Mihalecz P. (Szabó P., 85.), Major N. (Pavliczky, 58.). Vezetőedző: Németh Zoltán
SZTK: Kozma T. – Kornis, Szamosszegi, Csiszár, Szamosi (Deutsch, a szünetben) – Kaio (Basztovanov, a szünetben), Barna Zs., Besztercei, Lannert – Kiss K., Márkus (Urbán G., 70.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Czanik (1–0) a 6., Besztercei (1–1) a 37., Subicz (2–1) a 76. percben
Kiállítva: Barna Zs. (második sárga lap után) a 81. percben
Németh Zoltán: – Az első győzelmünkért nagyon meg kellett dolgoznunk, egy rendkívül jó és szervezett csapat ellen.
Horváth Ferenc: – Olyanok vagyunk, mint a hóember, sokkot kaptunk a melegtől...
FC TATABÁNYA–BAJAI LSE 2–1 (0–0)
Tatabánya, Grosics-stadion, 500 néző. Vezette: Farkas T. (Kiss Z., Iványi I.)
TATABÁNYA: Dombai – Almási, Izing, Böjte, Szekér – Kovács I. (Domokos, 64.), Bakos, Huszák, Skriba (Frank, a szünetben) – Weitner (Csovics, a szünetben), Móri. Vezetőedző: Csertői Aurél
BAJA: Tulipán – Szabó Gy., Faller (Dudu, 43.), Lógó, Nagy E. (Szöllősi, a szünetben) – Szentgyörgyi (Szabó V., 73.), Deszpotovics, Hajnal G., Kazi – Illés D., Szénási. Edző: Goretich Krisztián
Gólszerző: Csovics (1–0) a 63., Móri (2–0) a 67., Szöllősi (11-esből, 2–1) a 92. percben
Csertői Aurél: – Az első félidőben sok volt a feszültség a játékosaimban. A második félidőben több lehetőségünk is akadt, kettőt be is lőttünk belőle.
Goretich Krisztián: – A múlt hetihez képest már volt tartása a csapatnak. Ez a fiatal gárda még sokat fog fejlődni, ha ma egy kicsit jobban hiszünk magunkban, meglepetést is okozhattunk volna.
SOPRONI VSE–CSÁKVÁRI TK 1–1 (0–0)
Sopron, 1500 néző. Vezette: Barna (7) (Kiss I. B., Kulman)
SVSE: Sásdi – Bognár Zs., Baranyai N., Seper, Varga K. (Csikós, 87.) – Pintér A., Varga G., Deme – Gaál, Gyánó, Fazakas (Balázs R., a szünetben). Vezetőedző: Soós Imre
CSÁKVÁR: Hegedűs F. – Ambrus, Racskó, Burucz, Ódé – Csordás Sz. (Lopez, 80.), Rigó (Tornyai, 89.), Domonyi – Burányi (Domján, 58.), Folmer, Molnár V. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Gaál (1–0) az 57., Ódé (1–1) a 62. percben
Soós Imre: – Nem felmentve játékosaimat, de jó lenne, ha a játékvezető küldők figyelnének arra, hogy Barna sporttárs Ajkán megveretett bennünket, s most végül majdnem ismét sikerült neki.
Bognár György: – Teljesen megérdemelten szereztünk egy pontot, s ez Sopronban nagy sikernek számít.
Az MLSZ versenykiírásának 9. A) pontja szerint:
„Az NB II osztályú bajnokság befejeztével a bajnokságban részt vevő NB I-es sportszervezetek tartalék csapatai a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III osztályú bajnokságba"

16. BKV Előre SC 2 2 0–7 –7 0
"Az NB II. osztályú bajnokság befejeztével a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék csapatai a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III. osztályú bajnokságba"