NB II: csúnyán elrontotta a hajrát a Vasas; gólgazdag meccsen nyert az éllovas

2018.09.02. 16:29
Hármat kapott Jova Levente a Vasastól, a Szpari mégis kiharcolta a döntetlent (Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu)
Vasárnap a 7. fordulót rendezték meg a labdarúgó NB II-ben. A Nyíregyháza 3–3-ra végzett a Vasassal úgy, hogy a Szpari a második és a harmadik gólját a 88., illetve a 89. percben szerezte. A listavezető Soroksár gólgazdag meccsen nyert a Kazincbarcika ellen, míg a Balmazújváros a 95. percben mentett pontot a Cegléd ellen. A Budafok a Gyirmótot győzte le, a Csákvár az ETO otthonában nyert, és megvan a Mosonmagyaróvár első sikere, Várhidi Péter együttese a Dorogot verte meg.

A labdarúgó NB II 7. fordulójában a Nyíregyháza 3–3-ra végzett a Vasassal úgy, hogy a Szpari a második és a harmadik gólját a 88., illetve a 89. percben szerezte. Az első félidő végén még tartotta a döntetlent a szabolcsi együttes, de a szünet után két nagy védelmi hiba után kétszer büntettek az angyalföldiek, először Balajti Ádám, majd Ádám Martin volt eredményes. A Vasas a hajrában kényelmesen játszott, és erre rá is fizetett, először egy szöglet után Nagy Tamás bombázott a hálóba, majd rögtön a középkezdés után Dragóner Filip lépett ki, és a kapuba lőtt.

A listavezető Soroksár gólgazdag meccsen nyert a Kazincbarcika ellen. A borsodiak remekül kezdtek, 16 perc után már két góllal vezettek, de a védelmi hibák itt is jelentkeztek, először Heil Viktor rúgott egy érthetetlen öngólt, majd két beadásról maradtak le a belsők, így Kundrák Norbert, majd Orosz Márk továbbított Somodi Bence hálójába. A szünet után Olasz Dénes fejjel egyenlített, de a hajrában jött ismét Kundrák, és megszerezte a győztes gólt.

A Balmazújváros ismét nagy küzdőszellemről tett tanúbizonyságot, hiszen a hajdúságiak a 95. percben, Papucsek Barna tizenegyesével egyenlítettek másodszor a Cegléd ellen, így otthon tartottak egy pontot. Klausz László együttese ezzel – egyedüliként a mezőnyben – továbbra is nyeretlen.

A Vác Varga Szabolcs szép lövésével korán előnybe került a Budaörs ellen, de a szünet után Bognár György együttese mindent megtett az egyenlítésért, a váciak azonban hősiesen védekeztek, és végül megszerezték a három pontot.

Otthon kapott ki az ETO FC Győr a Csákvártól. A csákváriak vezető találatát a szünetben beálló Hamar Ádám szinte azonnal kiegyenlítette, de aztán jött Bobál Gergely, és három perc alatt kétszer is betalált. A győrieknek a hajrában még a szépítés sem jött össze, Tóth Balázs megfogta Magasföldi József büntetőjét.

Már hat meccse veretlen a Kaposvár, amely most a Monort verte meg, amelyben Karacs Dániel öngólt vétett, sőt a középpályást még a szünet előtt ki is állították, ez pedig megkönnyítette a Rákóczi dolgát.

A helyzetek alapján már az első félidőben eldönthette volna a ZTE a Tiszakécske elleni mérkőzést, ám Bedi Bence találatát még a szünet előtt csapattársa, Gergényi Dávid öngólja kiegyenlítette, aztán azonban a fordulás után jött Gajdos Zsolt, és bevágta a zalaiak győztes találatát.

A Budafok meglepetésre 1–0-ra megverte a Gyirmótot, a győztes találatot Kovács Dávid szerezte a 36. percben. A középpályás egy csel után 20 méterről tekert a jobb felső sarokba.

Megszületett a Mosonmagyaróvár első sikere, Várhidi Péter együttese a Dorog otthonában győzött 2–0-ra ki-ki mérkőzésen. A Békéscsaba otthon biztosan fektette két vállra a Siófokot.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–VASAS 3–3 (1–1)
Nyíregyháza, 1790
néző. Vezette: Böcskei Balázs (Máyer Gábor, Kovács Gábor)
NYÍREGYHÁZA: Jova – Polényi G., Fodor F., Rubus, Forró (Bakos Sz., 62.) – Nagy T. – Sztaroszta (Dragóner F., 68.), Ötvös B., Gulyás M., Rezes – Daru (Pekár, 68.). Vezetőedző: Bozsik József
VASAS
: Bese – Szivacski, Vaskó, Szilágyi Z., Rokszin – Talabér (Kelemen D., a szünetben), – Szatmári L., Hinora, Hajdú Á. – Hrepka (Ádám M., a szünetben), Balajti. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Szatmári L. (0–1) a 10., Daru (1–1) a 20., Balajti (1–2) az 51., Ádám M. (1–3) az 55., Nagy T. (2–3) a 88., Dragóner F. (3–3) a 89. percben
Bozsik József
: – Meg kell dicsérnem a csapatot, mert az ilyen mérkőzésre szokták mondani, hogy kezünkbe vettük a sorsunkat, és jöhet a fordulat. Innentől kezdve egyik játékosomnak sem hiszem el, hogy nem bízik magában.
Kis Károly: – Nem az első eset, hogy kétgólos vezetésről nem tudunk nyerni. A hazaiak ugyan támadtak három egyes előnyünknél is, de kezünkben volt a három pont. Aztán két óriási hiba miatt egy perc alatt leromboltuk mindazt, amit a meccsen felépítettünk.

ETO FC GYŐR–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–3 (0–1)
Győr, ETO-park, 1250
néző. Vezette: Nagy Norbert (Szalai Balázs, ifj. Varga Gábor)
ETO: Horváth T. – Kovács K., Tar, Debreceni, Vadász – Bagi, Vukaszovics – Szimcsó (Szánthó R., a szünetben), Mervó (Hamar Á., a szünetben), Baracskai – Andrics (Magasföldi, 67.). Vezetőedző: Mészöly Géza
CSÁKVÁR: Tóth B. – Papp M., Csonka, Dulló, Csilus Á. – Mészáros D. (Nándori, 67.) – Tamás N. (Sejben V., 72.), Farkas A., Simon M. – Bobál G. (Molnár Cs., 79.), Daróczi. Vezetőedző: Szijjártó István
Gólszerző: Simon M. (0–1) a 18., Hamar Á. (1–1) a 48., Bobál G. (1–2) a 64., Bobál G. (11-esből, 1–3) a 66. percben
Mészöly Géza
: – Sajnos nagy előnyt adtunk az átaludt első játékrésszel, amely után a szünetben felráztuk a fiúkat, és sikerült egyenlítenünk. Ez lélektani előnyt jelentett, de ezután az ellenfél tudatosan tördelte a játékot. Az ellenünk ítélt tizenegyes megpecsételte sorsunkat, míg mi a saját büntetőnket nem tudjuk értékesíteni.
Szijjártó István: – A fiúk elhitték, hogy tudnak győzni, és több döntetlenünk után jó helyzetkihasználásunknak köszönhetően sikerült is begyűjtenünk a bajnoki pontokat. Az ETO a fordulás után meddő fölényben játszott, de szerencsére átvészeltük a nyomást.

BALMAZ KAMILLA GYÓGYFÜRDŐ–CEGLÉDI VSE 2–2 (1–1)
Balmazújváros, 800
néző. Vezette: Radványi Ádám (Horváth Zoltán, Bertalan Dávid)
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi – Szalai A., Papucsek, Jagodics B., Farkas N. – Peres (Harsányi, 70.), Peszmeg (Zádori, 77.), Erdei, Óvári, Berki I. – Bíró Á. (Kamarás, 70.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
CEGLÉD: Mursits – Wild, Nánási, Preklet, Farkas A. – Bíró G. – Lukács R., Albert I., Nyilas – Asztalos (Tímári, 68.), Réti (Kitl K., 88.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Nyilas (0–1) a 6., Szalai A. (1–1) a 44., Albert I. (1–2) a 75., Papucsek (11-esből, 2–2) a 95. percben
Horváth Ferenc
: – Ha Petőfi nyelvén fogalmaznék, akkor füstbe ment terv, de komolyra fordítva a szót: az utolsó percben a sírból mentettünk pontot.
Klausz László: – Az idegenben szerzett pontnak örülök, végre a bírók is külföldi színvonalon hagyták játszani a csapatot...

BUDAFOKI MTE–GYIRMÓT FC GYŐR 1–0 (1–0)
Promontor utca, 300
néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Vígh-Tarsonyi Gergő)
BUDAFOK: Szabó B. – Margitics, Khiesz, Króner, Lakatos Cs. – Vass M., Oláh B. – Vankó (Fekete M., 84.), Kovács D., Kercsó (Micsinai, 81.) – Boros G. (Veszelinov, 77.). Vezetőedző: Vitelki Zoltán
GYIRMÓT: Rusák – Varga P., Szilvási, Kontár (Széles, 34.), Présinger – Nagy P., Lázár P., Strestik – Herjeczki, Vólent (Horváth R., 54.), Heffler N. (Sandal, 69.). Vezetőedző: Szepessy László
Gólszerző: Kovács D. (1–0) a 36. percben
Vitelki Zoltán
: – Tudatosan, fegyelmezetten játszottunk, minden játékosom nagy szívvel küzdött, és ezzel a hozzáállással nagyon fontos három bajnoki pontot szereztünk.
Szepessy László: – Már második alkalommal nem tudtunk a kilencven perc alatt gólt szerezni, sajnos gól nélkül nem lehet mérkőzést nyerni. Remélem, a bajnoki szünet után visszatalálunk a helyes útra, és folytatjuk jó szereplésünket.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SIÓFOK 2–0 (1–0)
Békéscsaba, 710
néző. Vezette: Kovács Gábor Péter (Kormányos II Gábor, Baghy Csaba)
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Pilán, Viczián, Szélpál (Babinyecz, 66.), Zahorán (Szalai D., 63.) – Hursán, Mezei (Lustyik, 69.), Király P. – Gránicz, Urbin, Szatmári I. Vezetőedző: Boér Gábor
SIÓFOK: Molnár P. – Csilus T., Fehér Zs., Lorentz, Nemes M. (Szilágyi P., 75.) – Gál M. 5, Réti (Csibra, 75.), Tóth M. (Nagy D., 59.) – Bolla, Elek B., Medgyes Z. Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Király P. (1–0) a 13., Viczián (2–0) az 58. percben
Boér Gábor
: – Az volt a célunk, hogy az első félidőt megnyomjuk. Szervezetten, jól futballoztunk, az első harmincöt percben el is dönthettük volna a mérkőzést. A második felvonásban elfáradtunk, nem tudtunk megfelelően frissíteni, ám férfiasan küzdöttünk.
Varga Attila: – Elöl hiányzott a minőség, a gól. A Békéscsaba pont akkor szerezte a második találatát, amikor mi lendületben voltunk. Kettő nulla után is mindent megpróbáltunk, de akkor már futottunk a veszett fejsze nyele után.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–BSS MONOR 3–2 (1–1)
Kaposvár, 942
néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Iványi István, Kis Zoltán)
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler, Úr, Szabó A. ,Hadaró – Szakály A. (Nagy R., 70.), Godzsajev – Zsiga (Nagy K., 59.), Beliczky, Bíró D. (Csernák, 40.) – Rajczi. Vezetőedző: Waltner Róbert
MONOR: Bozsó – Sági, Fülöp N., Tóth F., Balanescu (Szerencsi, 65.) – Karacs D., Bori – Szuhodovszki (Szabó D., a szünetben), Palincsár (Tóth Á.,75.), Ficsor – Tóth B. Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző: Karacs (1–0) a 20., Tóth B. (1–1) a 28., Rajczi (2–1) az 50., Nagy K. (3–1) a 83., Tóth B. (3–2) a 92. percben
Kiállítva: Karacs (sportszerűtlen viselkedésért) a 42. percben
Waltner Róbert
: – Megértem a szurkolókat, hogy azt akarják, hogy támadjunk. De egy szerdai meccs után, amelyen mindent kiadtunk magunkból, nem könnyű vasárnap ugyanazt a futómennyiséget produkálni. A Monor nem rossz csapat, mindenki megszenved ellene. Mi megnyertük a mérkőzést, és már hat meccs óta veretlenek vagyunk. A lényeg, hogy megszereztük a három pontot.
Horváth Dávid: – A huszadik perc környékén sok technikai hiba csúszott be, ez picit megzavart bennünket. Öngólt is vétettünk, és a kiállítás megpecsételte a helyzetünket. Az volt a cél a második félidőben, hogy minél tovább kibírjuk kapott gól nélkül, ez sem sikerült. Megtettünk mindent, hősies volt utána a küzdelem, de kevésnek bizonyult a pontszerzéshez

DUNA ASZFALT TISZAKÉCSKE–ZTE FC 1–2 (1–2)
Tiszakécske, 600
néző. Vezette: Pillók Ádám (Medovárszki János, Csatári Tibor)
TISZAKÉCSKE
: Molnár M. – Oláh M., Kardos N., Csáki, Polyák – Szabó D., Puskás (Juhász L.,72.), Kocsis G. (Ludánszki, 54.), Szabó L. (Károly, 63.), Tölgyesi – Batizi-Pócsi. Vezetőedző: Szabó István
ZTE:
Zöldesi – Kónya, Lesják, Devecseri, Gergényi (Horváth K., a szünetben) – Madarász M., Kiss M., Bedi, Babati (Balázs Zs., 84.), Popin (Hudák, 61.) – Gajdos. Vezetőedző: Nagy Tamás
Gólszerző
: Bedi (0–1) a 13., Gergényi (öngól, 1–1) 32., Gajdos (1–2) a 40. percben
Szabó István
: – Izgalmas, jó mérkőzést láthattak a nézők, persze nem lehetünk elégedettek, mert kikaptunk. El kell ismerni, hogy a Zalaegerszegnek jobb játékosai vannak, ezt próbáltuk küzdéssel és csapatszellemmel ellensúlyozni. Voltak lövéseink, helyzeteink, de ezeket nem tudtuk jól befejezni. Sajnálom, mert megérdemeltük volna a döntetlent.
Nagy Tamás: – Úgy alakítottuk a mérkőzést, ahogyan szerettük volna. Az első tizenöt percben gólokkal kellett volna vezetnünk, de nem sikerült. Ezt követően magunkra húztuk az ellenfelünket, és bizonyos időszakban nehézzé tettük a mérkőzést. Büszke vagyok a csapatra, hogy ilyen fárasztó hét után nyerni tudtunk.

VÁC FC–BUDAÖRS 1–0 (1–0)
Hévizi út, 300
néző. Vezette: Gaál Ákos (Kulman Tamás, Hofbauer Roland)
VÁC
: Halasi – Búrány, Dlusztus, Szabó N., Földi M. – Szekszárdi – Kákonyi (Mátyás Zs., 60.), Zsolnai R., Pintér B., Varga Sz. (Borvető, 50.) – Csillag D. (Murai S., 79.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak
BUDAÖRS
: Demjén – Menyhárt, Fényes (Gyurácz, a szünetben), Tányéros Á., Ódé – Csobánki – Lengyel B., Végh G. (Fodor D., 67.), Kesztyűs (Sajbán Miklós, 76.), Czvitkovics – Sajbán Máté. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző
: Varga Sz. (1–0) a 34. percben

Zoran Szpisljak
: – A fiúk teljesítették, amit elterveztünk, taktikus, fegyelmezett játékkal, mély talajhoz alkalmazkodva végrehajtották, amit akartam, és megérdemelten szereztük meg a győzelmet.
Bognár György
: – Végre sikerült rossz játékkal kikapnunk egy mérkőzésen.

DOROGI FC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 0–2 (0–0)
Dorog, 500
néző. Vezette: Kovács Gergely (Huszár Balázs, Szabó Péter)
DOROG: Horváth G. – Erdélyi, Csató M., Nagy Zs., Papp M. – Nagyházi (Zachán, 71.), Nagy I. – Faragó T., Mészáros Á., Fodor Á. (Kitl M., 60.) – Városi (Sitku, 78.). Szakmai igazgató: Balogh Pál
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Sziklási, Vágó L., Forgács A. – Bakos B. (Darázs, 63.), Zsirai – Kovács B., Stieber A. (Kovács Á., 80.), Kapacina V., Winkler (Szalka, 59.) – Szabó V. Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Stieber A. (0–1) a 73., Szabó V. (0–2) a 93. percben
Balogh Pál:
– Igaz, nem játszottunk jól, ennek ellenére több lehetőségünk is volt a gólszerzésre, de ezekkel nem tudtunk élni. A vendégcsapat, amit akart, elérte, lassította a játékunkat, kivárásra játszott, és ez eredményes is volt a számára.
Várhidi Péter: – Tökéletes hozzáállás, remek csapatmunka, szuper teljesítmény. Ez hozta meg a sikert.

SOROKSÁR SC–KAZINCBARCIKAI SC 4–3 (3–2)
Szamosi Mihály Sporttelep, 500
néző. Vezette: Ducsai József (Lémon Oszkár, Aradi József)
SOROKSÁR
: Kovács D. – Gárdos, Gyömbér, Valencsik, Bor – Tamási Zs. (Frőhlich, 58.), Huszák – Albert Á. (Lőrinczy, 64.), Orosz M. (Pál A., 80.), Kundrák – Lakatos I. Vezetőedző: Lipcsei Péter
KAZINCBARCIKA: Somodi – Palmes (Krausz, 51.), Heil, Belényesi Cs., Fótyik – Kovács O., Kiss B. – Gábor (Mikló, 35.), Takács P., Tóth L. – Olasz D. (Lukács R., 76.). Vezetőedző: Koleszár György
Gólszerző: Olasz D. (0–1) az 5., Tóth L. (0–2) a 16., Heil (öngól, 1–2) a 20., Kundrák (2–2) a 25., Orosz (3–2) a 34., Olasz D. (3–3) a 49., Kundrák (4–3) a 82. percben
Lipcsei Péter
: – Rosszul kezdtük a meccset, két pontrúgásból kétgólos hátrányba kerültünk. Erőnket dicséri, hogy felálltunk, és még a szünetig megfordítottuk az eredményt. Nyolc nap alatt harmadik győzelmünket arattuk, s ez biztató a jövőre nézve, ugyanakkor figyelmeztető, hogy két hazai meccsen kétszer kaptunk három gólt. Számunkra most rosszkor jön a bajnoki szünet.
Koleszár György: – A döntetlen reálisabb eredmény lett volna.

1. Soroksár SC 7 5 1 1 17–8 +9 16
2. Békéscsaba Előre 7 4 2 1 12–6 +6 14
3. ZTE FC 7 4 2 1 12–8 +4 14
4. Kaposvári Rákóczi FC 7 4 2 1 14–11 +3 14
5. Vasas FC 7 3 4 14–11 +3 13
6. Gyirmót FC Győr 7 4 3 13–7 +6 12
7. FC Csákvár 7 2 5 13–10 +3 11