Siófokon nyert és élre ugrott a Vasas, nagy pofont kapott otthon a Nyíregyháza

2018.08.12. 17:24
A labdarúgó NB II-ben 3. fordulójának legnagyobb meglepetését a Budaörs szolgáltatta azzal, hogy idegenben 3–0-ra verte a Nyíregyházát. A Vasas siófoki diadalával immár pontelőnnyel vezeti a mezőnyt, miután az eddig élen álló Gyirmót alulmaradt Balmazújvárosban. Gól nélküli döntetlent játszott a Soroksár Óbudán a Vác, illetve a ZTE Győrben a az ETO ellen. Megszerezte első pontját az újonc Tiszakécske, a szebb napokat látott Siófok pedig visszacsúszott az utolsó helyre.

A Vasas a siófoki győzelmével átvette a vezetést az NB II-ben (Fotó: Facebook/VasasFC)

Három csapat kezdte százszázalékos statisztikával a fordulót, ám közülük egyedül a Vasas tudott nyerni. Birtalan Botond fejesével a piros-kékek rögtön a mérkőzés elején előnyhöz jutottak, de a Békéscsabáról igazolt gólerős támadó csak egy bő negyedórát tudott a pályán tölteni, mert sérülés miatt el kellett hagynia a pályát. Az elmúlt idény gólkirálya szerencsétlenül ütközött a siófoki kapussal, Molnár Péterrel, s végül hordágyon vitték le. A félidő végén egy szabadrúgást követően egyenlített a Siófok, csakhogy mindössze két percig állt döntetlenre a találkozó, mert még a pihenő előtt a héten Vácról igazolt támadó, az U20-as vb-bronzérmes Balajti Ádám értékesített egy büntetőt, így újra az angyalföldiek vezettek. Fordulás után a siófoki Horváth Attilát második sárga lappal kiállította a játékvezető, így Kis Károly együttesének egy fél félidőt emberelőnyben játszva sikerült megőriznie az előnyét.

A Soroksár alacsony színvonalú mérkőzésen csak egy 0–0-ás döntetlenre volt képes a Vác ideiglenes otthonában, Óbudán, Lipcsei Péter együttese azonban továbbra is veretlen, s ott van a dobogón

A tabellát az előző játéknap után még vezető két győzelem után Gyirmót megtorpant Balmazújvárosban, Horváth Ferenc együttese pedig 2–0-s diadalával első pontjait gyűjtötte be ebben a bajnokságban.

Alaposan borult a papírforma Nyíregyházán, ahol a Budaörs kiütötte a szabolcsi együttest. Bognár György csapata Lengyel Béla tizenegyesével került előnybe. Ezt a fordulás után Sinan Medgyes egy távoli lövéssel növelte kettőre, majd a végeredményt egy fejessel Lengyel állította be.

Érdekesség, hogy a tízből három találkozón sem esett gól. Ennek az odahaza játszó újonc tiszakécskeiek azért örülhettek, mert bár gólt még továbbra sem tudtak lőni a második vonalban, viszont a Kazincbarcika elleni döntetlennek köszönhetően egy pont azért már ott áll a nevük mellett.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

BUDAFOKI MTEDOROG3–1 (1–1)
Budapest, Promontor utca, 600 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Csatári Tibor, Mohos Milán)
BUDAFOK: Poser – Margitics, Khiesz, Oláh B., Lakatos Cs. – Vass M., Kercsó, Filkor – Ihrig-Farkas (Vankó, 42.), Pölöskei P. (Veszelinov, 76.), Kovács D. (Boros G., 64.). Vezetőedző: Vitelki Zoltán
DOROG: Horváth G. – Erdélyi, Csató, Zachán, Nagy Zs. – Mészáros Á., Lénárt (Városi, 78.) – Nagy I., Sitku (Hegedűs M., 62.), Szedlár – Vígh (Faragó, a szünetben). Vezetőedző: Miskei Attila
Gólszerző: Pölöskei P. (1–0) a 33., Szedlár (1–1) a 40., Vankó (2–1) a 67., Vass M. (3–1) a 87. percben
Vitelki Zoltán: – Nagyon kellett ez a győzelem, a mögöttünk hagyott három mérkőzésen minden alkalommal jól játszott a csapat, de a győzelmet a mai találkozó hozta meg. Büszke vagyok csapatom teljesítményére, köszönet a szurkolóknak a biztatásért.
Miskei Attila: – Ebben az NB II–es mezőnyben minden mérkőzésen bármi előfordulhat. Ma nem játszottunk valami jól, de küzdöttünk és ez biztató a jövőre nézve. Mai teljesítményünkre nem vagyok büszke, van hova fejlődnünk.

BFC SIÓFOK–VASAS FC 1–2 (1–2)

Siófok, 1500 néző.Vezette: Molnár Attila (Horváth Zoltán, Bede Tamás)SIÓFOK: Molnár P. – Bolla, Gál, Lorentz, Nemes M. – Réti, Horváth A., Petneházi – Nagy D. (Opavszky, 86.), Elek B. (Szilágyi P., 74.), Medgyes. Vezetőedző: Varga Attila
VASAS:
Bese B. – Szivacski, Vaskó, Szokol (Szilágyi Z., a szünetben), Rokszin – Hinora, Murka, Szatmári – Hrepka, Balajti, Birtalan (Bévárdi, 16., Ádám M., 78.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző:
Birtalan (0–1) a 2., Bolla (1–1) a 42., Balajti (11-esből, 1–2) a 45. percben
Kiállítva:
Horváth Attila (második sárga lap után) a 67. percben

Varga Attila:
– Ha a mérkőzés összképét nézem, a sors igazságtalan volt, és lehet, hogy ezt csak most mondom, de ekkora segítséget, amit a Vasas a játékvezetéstől kapott, nem bírt el a csapatunk. Játékosaimat megdicsértem, s úgy érzem, fiataljaink talán nem is értik ezt az igazságtalanságot. Tudnám tovább is mondani, ami a szívemet nyomja, de nem merem, mert érzem, hogy következményei lehetnek.
Kis Károly:
– Nagyon nehéz mérkőzésen sikerült három pontot szereznünk, de a későbbiekben ennél többet kell nyújtatnunk. A küzdőszellemünk jó volt, ám a támadójátékunk egyelőre csak a szabad- és szögletrúgásokra épül. Sajnáljuk a sérültjeinket, még nem tudjuk, mikor térhetnek vissza.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUSBUDAÖRS0–3 (0–1)
Nyíregyháza, 1352 néző. Vezette: Pillók Ádám (Medovarszki János, Pápai Zsolt)
NYÍREGYHÁZA: Jova – Nagy J., Fodor F., Pejovics, Forró – Ötvös B. (Sztaroszta, 75.), Kártik – Gyurján B. (Daru, 59.), Gulyás M. (Farkas M., 84.), Pekár – Rezes. Vezetőedző: Bozsik József
BUDAÖRS: Demjén – Menyhárt A., Kékesi, Tányéros Á., Ódé – Fényes, Kesztyűs – Sajbán Máté, Lengyel B. (Vincze Á., 89.), Medgyes S. (Sajbán Miklós, 78.) – Fodor D. (Végh G., 63.). Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Lengyel B. (11-esből, 0–1) a 25., Medgyes S. (0–2) az 54., Lengyel B. (0–3) az 58. percben
Bozsik József: – A Budaörs azt a játékot mutatta, amire készültünk, de a tervünket nem tudtuk megvalósítani, hiába tolta fel a védelmi vonalát az ellenfél. Az első helyzet a miénk volt, de a bután összehozott tizenegyes után megváltozott a meccs menete, a második gól után a hitünk is elszállt.
Bognár György: – Úgy ítéltem meg, hogy a Budaörs jobb játékosokkal rendelkezik, mint a Nyíregyháza, ezért az első perctől felvállaltuk az egész pályás letámadást, hogy már az ellenfél térfelén hibára késztessük a hazaiakat. Ez a tervünk teljesen bevált, így megérdemelten nyertünk, három nullás vezetésünk után sem álltunk le, és közel jártunk a negyedik gólhoz is.

ETO FC GYŐRZTE FC0–0
Győr, 1450 néző. Vezette: Ducsai József (Szalai Dániel, Márkus Péter)
GYŐR: Horváth T. – Kovács K., Tar, Debreceni, Völgyi – Bagi, Vukaszovics – Szimcsó, Magasföldi, Baracskai – Mervó (Hamar Á., 78.). Vezetőedző: Mészöly Géza
ZTE: Zöldesi – Szépe, Lesjak, Devecseri, Gergényi (Popin, 85.) – Vojnovics – Gajdos, Kiss M., Hudák (Bedi, 76.), Babati – Novák (Horváth K., 65.). Vezetőedző: Nagy Tamás
Mészöly Géza: – Jól védekeztünk, nem volt veszély a ZTE támadásaiban. Nem bánt a döntetlen, pedig sokat tettünk a győzelemért, de a kapu előtt jobban kellene dönteni.
Nagy Tamás: – Két jó képességű csapat küzdött egymással, mindkettő győzelemre játszott. Az ETO kezdeményezőbb volt, mi sokszor az energiánkat labdaszerzésre használtuk. Többet kellett volna felvállalni a támadójátékból. Mindvégig nyerni szerettünk volna, ennek példája, hogy az utolsó tíz percben három gólszerzési lehetőségünk is adódott. Összességében jobb volt az ETO, de nem érdemtelen a pontszerzésünk.

BÉKÉSCSABACEGLÉDI VSE2–0 (1–0)
Békéscsaba, 1230 néző. Vezette: Nagy Norbert (Szilágyi Norbert, Berényi Ákos)
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Pilán, Nagy S., Szélpál, Mészáros M. – Mezei (Hursán, 71.), Király P., Viczián – Gránicz (Máris, 69.), Urbin (Tóth D., 81.), Szatmári I. Vezetőedző: Boér Gábor
CEGLÉD: Mursits – Wild, Nánási, Preklet, Rétyi – Asztalos (Gyürki, a szünetben), Albert I., Sigér Á., Oldal (Makszimovics, 73.) – Tímári, Hujber (Lukács R., 25.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Urbin (1–0) a 20., Szatmári I. (2–0) a 80. percben
Boér Gábor: – Jó mérkőzést játszottunk, meggyőzően futballoztunk és többet birtokoltuk a labdát. A második félidő elején ránk ijesztett a Cegléd, de aztán hamar újra lábra kapott a csapat, mi irányítottuk a mérkőzést és megérdemelten nyertünk. Labdarúgóink profi módon játszottak.
Klausz László: – Nem lőttünk gólt, de azért jobbak voltunk, mert tavaly hatot kaptunk. Stabil védekezésre rendezkedtünk be és a kontrákra építettünk, de ebből az első félidőben vajmi kevés valósult meg. A fordulás után már mindez jobban sikerült.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZIMOSONMAGYARÓVÁR2–2 (1–1)
Kaposvár, 1400 néző. Vezette: Gaál Ákos (Király Krisztián, Aradi József)
KAPOSVÁR: Slakta – Vachtler, Ur, Hegedűs D., Fodor M. – Horváth A. (Ivancsics, 54.), Szakály A. (Zsiga, 62.) – Csernák (Szabó A., 54.), Beliczky, Bíró D., Rajczi. Vezetőedző: Waltner Róbert
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Kovács B., Vágó L., Forgács, Katona K. (Szalka, 81.) – Zsirai, Darázs – Kapacina (Kozma, 73.), Stieber A. (Maly, 82.) Eszlátyi – Jelena. Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Zsirai (0–1) a 28., Beliczky (1–1) a 46., Forgács (1–2) a 78., Beliczky (2–2) a 84. percben
Waltner Róbert: – Kétszer sikerült hátrányból felállnunk, ami nem könnyű, a csapat mindent megtett, kihajtotta magát, az utolsó másodpercig küzdött a győzelemért. A hibákból tanulni kell, és remélem, minél hamarabb megszületik az első győzelmünk.
Várhidi Péter: – Nem lehet minden cserénél szerkezetet módosítani.

CSÁKVÁRMONOR2–1 (2–1)
Csákvár, 400
néző. Vezette: Nagy Róbert (Király Zsolt, Punyi Gyula)
CSÁKVÁR: Tóth Balázs – Csilus Á., Csonka, Kiprich D., Baranyai (Sejben, a szünetben) – Farkas A., Mészáros D. – Tamás N. (Daróczi, 61.), Molnár Cs. (Dulló, 80.), Deutsch L. – Bobál G. Vezetőedző: Szijjártó István
MONOR: Bozsó – Sági (Szabó T., 84.), Karacs, Fülöp N., Balanescu – Bori, Hunya (Balogh M., 67.), Szuhodovszki – Szabó D. (Bayer, a szünetben), Tóth Barna, Tóth Á. Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző: Bobál G. (11-esből, 1–0) a 13., Tóth B. (1–1) a 25., Molnár Cs. (2–1) a 30. percben
Szijjártó István: – Az első félidő után a saját dolgunkat nehezítettük meg, de végül megérdemelten nyertünk.
Horváth Dávid: – Az első félidőben gyakorlatilag meccsen kívül voltunk, a szünet után hiába tettünk meg mindent a fordításért, ez még a pontszerzéshez is kevésnek bizonyult.

VÁC FC–SOROKSÁR FC 0–0
Budapest, Hévízi út,
450 néző. Vezette: Bogár Gergő (Kepe Arnold, Iványi István)
VÁC:
Halasi – Tóth G., Dlusztus, Szabó N., Görgényi – Durso, Pintér B. (Búrány, 75.), Kákonyi (Csillag D., 57.), Zsolnai R., Varga Sz. – Borvető (Szekszárdi, 80.) Vezetőedző: Zoran Szpisljak
SOROKSÁR:
Kovács D. – Molnár R., Dvorschák, Szpirulisz, Bor – Huszák, Gyömbér, Lőrinczy (Albert Á., 69.) – Orosz M. (Pál Á., 78.), Kundrák, Lakatos I. Vezetőedző: Lipcsei Péter

Zoran Szpisljak:
– Értékes pontot szereztünk, de közelebb álltunk ahhoz, hogy többet is kihozzunk a mérkőzésből. Ha kicsit pontosabbak leszünk a végjátékban, akkor a jövőben több pontot és gólokat is szerzünk majd.
Lipcsei Péter:
– Idegenből mindig értékes elhozni egy pontot, de mivel a második félidőben jobban játszottunk, akár meg is nyerhettük volna a találkozót.

BALMAZ KAMILLA GYÓGYFÜRDŐGYIRMÓT FC GYŐR2–1 (2–0)
Balmazújváros, 800
néző. Vezette: Farkas Tibor (Kovács II Gábor, Kovács Gábor – Radványi Ádám)
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi – Szalai, Papucsek, Bora, Farkas N. – Ternován (Jagodics, 72.), Peszmeg (Szabó B., 33.), Domokos, Kóródi – Óvári (Balázs R., 62.), Zádori. Vezetőedző: Horváth Ferenc
GYIRMÓT: Rusák – Varga P. (Krebsz, 79.), Széles, Szilvási, Présinger (Kontár, 56.) – Herjeczki, Trestik (Vólent, 56.), Nagy P., Lázár, Heffler – Szarka. Vezetőedző: Szepessy László
Gólszerző: Papucsek (11-esből, 1–0) a 20., Farkas N. (2–0) a 35., Széles (2–1) a 69. percben
Horváth Ferenc: – Az első győzelem a legnehezebb, de a legszebb is, viszont büszkék lehetünk rá, hogy sokáig húztuk.
Szepessy László: – Az első félidőben pontrúgás után kapott gólok miatt hátrányba kerültünk, és a folytatásban hiába játszottunk mezőnyfölényben, a helyzetkihasználásunkon van még mit javítani.

DUNA ASZFALT TISZAKÉCSKEKAZINCBARCIKA BSC0–0
Tiszakécske: 800 néző.Vezette: Dolnegó Bálint (Horváth Róbert, Baghy Csaba)
TISZAKÉCSKE: Helesfay – Oláh M., Csáki, Ludánszki (Puskás, a szünetben), Polyák – Gréczi M., Tölgyesi, Stoiacovici, Kirchner (Gréczi G., 60.), Kocsis G. – Károly (Juhász L., 82). Vezetőedző: Szabó István
Kazincbarcika: Somodi – Fótyik, Belényesi, Heil, Kiss B. – Krausz, Kovács O. (Szabó L., 65.), Toma (Oltean, 83. ), Mikó – Lukács, Olasz (Tóth L. 57.) Vezetőedző: Koleszár György
Szabó István: Több fordulópontja volt a mérkőzésnek, mind a két csapat nyerhetett volna. Végül igazságos döntetlen született.
Koleszár György: Jól játszott a csapatom, tele voltunk lehetőségekkel, de azokat mind kihagytuk. Nem igazságos a döntetlen, mert a helyzetek alapján nekünk kellett volna nyerni.

1. Vasas FC 3 3 6–3 +3 9
2. Békéscsaba Előre 3 2 1 7–2 +5 7
3. Soroksár SC 3 2 1 6–1 +5 7
4. Budaörs 3 2 1 6–2 +4 7
5. Gyirmót FC Győr 3 2 1 8–2 +6 6
6. FC Csákvár 3 1 2 6–5 +1 5
7. ZTE FC 3 1 2 4–3 +1 5
8. Vác FC 3 1 2 3–2 +1 5