NB II: őrült hajrák – nyert a ZTE és a Kövesd, kiesett az Ajka

2016.05.21. 17:59
A kövesdi drukkerek nehezen kivívott sikernek örülhettek (Fotó: MTI, archív)
A labdarúgó NB II 28. fordulójában a ZTE hazai pályán a 76. és a 82. percben elért gólokkal 2–0-ra legyőzte a Kisvárdát, míg a Mezőkövesd Fröhlich Roland 84. percben szerzett találatával 1–0-ra megverte a Budaörsöt Felcsúton, így megmaradt a kövesdiek kétpontos előnye a zalaiakkal szemben. A Vác a 93. perces Hegedűs Csaba-góllal verte meg az Ajkát, amely kiesett a másodosztályból. A tavasszal remekül szereplő Soroksár sorozatban kilencedik győzelmét aratta, a budapesti csapat a szintén jó formában lévő Balmazújvárost 5–0-ra ütötte ki. Életben tartotta bennmaradási reményeit a Szigetszentmiklós, amely a 90. percben szerzett góllal 2–1-re verte meg a Dunaújvárost. A Szeged 2011 nem bírt a Sopronnal. A Sopron a Szeged 2011 elleni 0–0-val bennmaradt a másodosztályban.

A labdarúgó NB II 28. fordulójában lesgólt és kapufát is elért a jól játszó Kisvárda a ZTE otthonában, a hajrá mégis a zalaiaké volt, ez pedig győzelmet eredményezett a hazaiak számára. Először a 79. percben egy szöglet utáni kavarodást követően Bedi Bence talált be, majd három perccel később Babati Benjamin büntetőből volt eredményes. A legvégén Koller Krisztián még eltalálta a kapufát, azonban a zalaiak mégsem lehetnek teljesen elégedettek, hiszen alighogy előnybe kerültek, a Budaörssel Felcsúton játszó Mezőkövesd is gólt szerzett, amely szintén három pontot ért… A Pancho Arénában a kövesdiek végig jobban játszottak ellenfelüknél, sok helyzetet kialakítottak, de talán a ZTE góljai „ébresztették fel” igazán őket, hiszen a 84. percben érték el a sikert érő találatot: egy ide-oda pattogó labdát Fröhlich Roland talált meg és lőtt 15 méterről a hálóba. Az eredményeknek köszönhetően továbbra is megmaradt a kövesdiek kétpontos előnye a zalaiakkal szemben.

Kiesett a másodosztályból az Ajka, amely otthon egy 93. percben kapott góllal maradt alul a Vác ellenében. A vezetést az első félidő végén szerezték meg a váciak az egyszeres válogatott Majoros Árpád idénybeli első találatával; a csatár Zsolnai Richárd passza után lőtt a hálóba. A szünet után mezőnyfölénybe került a bakonyi együttes és Pákai Gergő találatával egyenlített is, de a jól kontrázó váciak a legvégén „lecsaptak”, egy szöglet Dlusztus András lefejelt labdáját az üresen álló Hegedűs Csaba passzolta a kapuba. A váciak nagyon fontos sikert arattak.

Életben tartott bennmaradási reményeit a Szigetszentmiklós, amely emberhátrányban, a 90. percben szerzett góllal 2–1-re verte meg a Dunaújvárost. A vezetést a fiatal vendégcsapat szerezte meg és bár az egyenlítés a szünet előtt összejött, Hevesi-Tóth Tamás durva szabálytalansága miatt az utolsó 25 percre tíz emberrel maradt az SZTK. Ennek ellenére összejött a siker, a legvégén Kovács János elé került a labda, aki tíz méterről a hosszú sarokba passzolt. A Pest megyeiek helyzete így is nehéz, várhatóan két győzelem kell a bennmaradásukhoz.

Nem fékez a tavasszal remeklő Soroksár, amely a szintén jó formában lévő Balmazújvárost 5–0-ra ütötte ki. Mihály Dávid már a 6. percben megkezdte a gólgyártást – igaz, nem sokkal ezután Kovács Ádám csúnyán buktatta, amiért le kellett cserélni –, a félidő végén pedig Bajzát Péter lőtt 14 méterről a hálóba. A szünet után Huszák Tamás fejjel és lábbal is betalált, végül Mihály cseréje, Gárdos András foglalta keretbe a hajrában a meccset. A soroksáriak kilences győzelmi sorozatban vannak és előző három meccsükön 16 (!) gólt szereztek!

Sok helyzetéből egyet használt ki a Csákvár a Siófok ellen, a tavasszal remeklő együttes a 76. percben szerezte meg győztes gólját: Molnár Tibor beadása után Domján Attila a bal alsó sarokba helyezett. Toldi Gábor csapata már a negyedik helyen áll a bajnokságban. Értékes döntetlent ért el a Sopron a Szeged 2011 vendégeként, Gyulán, a 0–0-val Supka Attila együttese biztosította bennmaradását.

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

ZTE FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 2–0 (0–0)
Zalaegerszeg,
ZTE-Aréna, 1450 néző. Vezette: Solymosi Péter (Lémon Oszkár, Huszár Balázs)
ZALAEGERSZEG: Szappanos – Simonfalvi, Króner, Forgács, Bedi – Szakály A. (Koller, 60.), Patvaros – Babati, Wittrédi (Bailo, 77.), Városi – Horváth R. (Szalkai, 60.). Megbízott edző: Molnár Balázs
KISVÁRDA: Ivancsics A. – Vári, Izing, Bagi, Csilus T. – Minczér (Fodor A., 81.), Lucas – Délczeg (Eszlátyi, 6.), Erős G., Cseri (Rajczi, 76.) – Koszta. Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Bedi (1–0) a 79., Babati (11-esből, 2–0) a 82. percben
Molnár Balázs:
– Az első negyvenöt percben görcsösen és kapkodva futballoztunk. A szünet után fordulópontot jelentett, amikor a vendégek a kapufát találták el, azt követően azonban többet kezdeményeztünk, és két gólt is rúgtunk.
Soós Imre: – A mérkőzés elején többet birtokoltuk a labdát, helyzeteink is voltak, de kimaradtak. Délczeg Gergely korai sérülése megzavarta cserelehetőségeinket, igaz, a fordulás után mindkét csapat felvállalta a nyílt játékot.

BUDAÖRSI SC–MEZŐKÖVESD ZSÓRY 0–1 (0–0)
Felcsút,
Pancho Aréna, 300 néző. Vezette: Szabó Zsolt (Erős Gábor, Farkas Balázs)
BUDAÖRS: Szentpéteri – Horváth L., Gál Sz., Hegedűs J, Lajer – Sajbán Miklós, Csobánki – Csillag, Sajbán Máté (Menyhárt, 66.), Papp M. (Bogáti, 79.) – Szabó V. Vezetőedző: Miskei Attila
MEZŐKÖVESD: Dombó – Vági, Szeles, Devecseri, Fótyik – Nicorec (Heffler N., 71.) Hegedűs D. – Molnár G. (Sós, 54.), Tóth B., Fröhlich (Orosz M., 85.) – Szatmári L. Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző: Fröhlich (0–1) a 84. percben
Kiállítva: Szabó V. (Tóth Bence megrúgásáért) a 88. percben
Miskei Attila:
– Büszke vagyok a játékosokra, mert taktikusan, fegyelmezetten játszottak, s csak egy jól eltalált lövés döntötte el a három pont sorsát.
Pintér Attila: – Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, volt, amikor az ellenfél kapusa bravúrral védett, volt, amikor mi hibáztunk. Most az volt a lényeg, hogy megszerezzük a győzelmet.

SOROKSÁR SC–BALMAZÚJVÁROS 5–0 (2–0)
Budapest,
Haraszti út, 500 néző. Vezette: Nagy Róbert (Varga Zsolt, Szert Balázs)
SOROKSÁR: Holczer – Fülöp N., Gyepes (Haris, 80.), Gengeliczki, Gohér – Peszmeg, Valencsik – Mihály D. (Gárdos, 12.), Huszák, Pál A. – Bajzát (Lovrencsics B., 69.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
BALMAZÚJVÁROS: Horváth L. – Németh Á, Papp F., Kiss L., Virág A. – Kónya – Zsiga (Farkas II B., 75.), Belényesi (Fekete Á., 59.), Hadházi, Bor (Pintér N., 66.) – Kovács Á. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Mihály D. (1–0) a 6., Bajzát (2–0) a 43., Huszák (3–0) az 50., Huszák (4–0) a 65., Gárdos (5–0) a 86. percben
Lucsánszky Tamás:
– Az első félidő nagyszerű játékot hozott, aztán a folytatásban komoly mezőnyfölényben játszottunk, s dicséret illeti csapatomat, mert ekkor tetszetősen és eredményesen futballoztunk.
Feczkó Tamás: – A győzelem reményében utaztunk Soroksárra, de nem sikerült. Ellenfelünk nem véletlenül vezeti a tavaszi tabellát, minden elismerésem Lucsánszky Tamásnak és csapatának.

FC AJKA–VÁC FC 1–2 (0–1)
Ajka, 300 néző. Vezette: Kiss Norbert (Kóbor Péter, Kepe Arnold)
AJKA: Jánosa – Pál D., Jagodics B, Pákai, Fodor M. (Sowunmi, a szünetben) – Horváth A., Petneházi (Lattenstein, 67.), Czár, Zámbó – Stieber A. (Nagy B., 78.), Kollega. Vezetőedző: Lengyel Ferenc
VÁC: Czirjék – Rása, Dlusztus, Tóth F., Hegedűs Cs. – Sipeki, Tóth Barnabás – Tóth G., Rusvay (Frank, 86.), Majoros (Görgényi, 62.) – Zsolnai R. (Németh G., 80.). Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző: Majoros (0–1) a 44., Pákai (1–1) a 80., Hegedűs Cs. (1–2) a 92. percben
Lengyel Ferenc:
– Minden problémánk kijött a mérkőzésen, ezért megérdemelten nyert a Vác.
Nagy Tibor: – Az Ajka végig mezőnyfölényben játszott, viszont nagyon jól kontráztunk. Nagy probléma azonban, hogy a helyzeteinket nem értékesítettük. Végül a szerencse és egy-két játékos akarata mellénk állt, s az utolsó pillanatban megnyertük a mérkőzést.

SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–DUNAÚJVÁROS 2–1 (1–1)
Szigetszentmiklós, 300
néző. Vezette: Szőts Gergely (Kelemen Attila, ifj. Varga Gábor)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Czuczi – Benkő-Bíró, Hevesi-Tóth, Bora, Sváb – Kokenszky (Horváth P., 34.), Puskás G., Gulyás M. (Gubacsi, 85.), Nagy O. – Kovács J., Vólent (Balázs R., 76.). Vezetőedző: Tamási Zoltán
DUNAÚJVÁROS: Dániel – Tamaskó, Lorentz, Koval, Huszárik – Abért, Vajda – Keglovics, Szellák, Rosta (Polácsek, 76, Maka, 89.) – Kercsó. Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Szellák (0–1) a 4., Vólent (11-esből, 1–1) a 38., Kovács J. (2–1) a 90. percben
Kiállítva: Hevesi-Tóth (letalpalta Huszárikot) a 64. percben
Tamási Zoltán:
– A csapat hozzáállásáról mindent elmond, hogy tíz emberrel is sikerült megszerezni a számunkra létfontosságú három pontot. Megyünk tovább ezen az úton, és biztos vagyok benne, hogy a Szigetszentmiklós bent marad az NB II-ben.
Dobos Barna: – Mikor legutóbb itt jártunk, akkor is kettő–egyre veszítettünk. Helyenként szépen játszottunk, fiataljaink jól helytálltak. Többször is esélyünk volt az egyik pont megszerzésére.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SIÓFOK 1–0 (0–0)
Csákvár, 400
néző. Vezette: Berke Balázs (Király Krisztián, Vígh-Tarsonyi Gergő)
CSÁKVÁR: Gróf – Fényes, Dulló, Spandler, Baranyai Á. – Molnár Cs., Domján – Molnár T., Nyilasi B. (Szalai T., 65.), Lőrincz (Oldal, a szünetben) – Makrai (Bartos, 75.). Vezetőedző: Toldi Gábor
SIÓFOK: Filipánics – Baksa, Mogyorósi, Czingráber, Farkas N. – Gál M., Futó – Nagy D., Ivancsics G., Körmendy (Kozma R., 86.) – Elek B. Vezetőedző: Goran Kopunovics
Gólszerző: Domján (1–0) a 76. percben
Toldi Gábor
: – A sors igazságtalansága lett volna, ha nem nyerünk. Számtalan helyzetet dolgoztunk ki, de ezúttal csak egyet értékesítettünk. A lényeg, hogy megvan a három pont.
Goran Kopunovics: – Két remekül játszó csapat jó meccsén az egyetlen gólt a hazaiak szerezték, ezért pont nélkül maradtunk.

SZEGED 2011–SOPRONI VSE 0–0
Gyula,
Grosics Akadémia, 300 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Horváth Róbert, Szilágyi Norbert)
SZEGED: Molnár F. T. – Achim, Balogh M., Tóth G., Zabari – Szabó P., Veszelinov (Király P., a szünetben), Oláh G., Pászka – Germán, Zádori (Andorka, a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
SOPRON: Halasi – Grabant P., Jovetics, Jancsó, Szabó L. – Grabant B. (Tihanyi, 79.), Holdampf, Kapacina V. (Deme, 73.), Baracskai – Zamostny (Sifter, 84.), Rácz B. Vezetőedző: Supka Attila
Klausz László:
– Izgalmas volt a mérkőzés, tudtuk, hogy a Sopron kulturált csapat, ezért nem vagyok elégedetlen az elért eredményünkkel.
Supka Attila: – A játék képe alapján nem vagyok elégedett az egy ponttal. Durván becsülve hetven-harminc százalékos volt a labdabirtoklás a javunkra. Győzelmet érdemeltünk volna.

1. Gyirmót FC Győr 27 18 5 4 48–22 +26 59
2. Mezőkövesd Zsóry FC 28 15 6 7 37–25 +12 51
3. ZTE FC 28 15 4 9 48–29 +19 49
4. Aqvital FC Csákvár 28 15 3 10 54–45 +9 48
5. Kisvárda 28 13 7 8 56–34 +22 46
6. Balmazújváros 28 13 6 9 39–38 +1 45
7. Soroksár SC 28 12 8 8 42–26 +16 44
8. BFC Siófok 28 11 5 12 32–40 –8 38