NB II: négyet vágott a Puskás AFC, a ráadásban nyert a Soroksár

2017.04.02. 16:28
A Soroksár kicentizte a győzelmet a Vác ellen (Fotó: Földi Imre)
Vasárnap rendezték meg a labdarúgó NB II 27. fordulóját. A listavezető Puskás Akadémia 4–0-ra legyőzte a Cigándot, a Balmazújváros 3–1-re verte meg a Mosonmagyaróvárt, míg a Békéscsaba Sopronban nyert.  A Soroksár a hosszabbításban szerzett góllal győzte le a Vácot, míg a Budaörs szintén a ráadásban mentett pontot a ZTE ellen. Ismét kikapott a Nyíregyháza, a Dorog pedig elrontotta a Kozármisleny stadionavatóját.

A labdarúgó NB II 27. fordulójában a listavezető Puskás Akadémia magabiztosan, 4–0-ra legyőzte a Cigándot. Az első félidőben a kiesés ellen küzdő borsodiaknak is akadtak lehetőségeik, de ezeket elpuskázták, Sándor György lövésével pedig a PAFC szerzett vezetést. A szünet után próbált egyenlíteni a Cigánd, de Tischler Patrik révén Pintér Attila csapata szerzett újabb gólt, amelyet aztán megtoldott még kettővel, így végül könnyed felcsúti siker lett a vége.

Több nagy gólhelyzetet kidolgozott (és ki is hagyott) a Vác a feljutó helyen álló Soroksár otthonában, végül mégis pont nélkül maradt, mivel a 91. percben két soroksári cserejátékos összehozta a hazai győztes gólt: a góllövőlistát vezető Lovrencsics Balázs centerezését Gárdos András a váci kapuba lőtte. A Soroksár így tartja a lépést a listavezetővel.

Két vereség után ismét nyert a Balmazújváros, amely a jól játszó Mosonmagyaróvárt győzte le otthon. A hajdúságiaknál a veterán Belényesi Miklós duplázott, a hajrában pedig a balhátvéd Németh Ádám is betalált, így a csapat megerősítette dobogós helyét.

Elrontott kozármislenyi stadionavató (Fotó: Laufer László)

A Dorog elrontotta a Kozármisleny stadionavatóját, Bor Dávid és Medgyes Zoltán góljaival 2–0-ra győzött Baranyában. A hazaiak hiába dolgoztak ki több helyzetet ellenfelüknél, egyszer sem találtak be, így nem tudtak örömet szerezni az újjávarázsolt stadionban szépszámú közönségüknek.

Hét meccséből már az ötödiket veszítette el a Nyíregyháza Spartacus, amely most a Szeged 2011 ideiglenes otthonában, Gyulán kapott ki. Klausz László csapatában Zádori Krisztián szerzett győztes találatot, az NB II-es szinten erős kerettel rendelkező szabolcsiak így szégyenszemre már 18 pontos hátrányban vannak a feljutó helyen álló Soroksárral szemben.

Nem szép játékkal, de hozta a kötelezőt a Kisvárda, amely a SZEOL-t győzte le. A sereghajtó a második félidő elején még ki tudott egyenlíteni, de a második várdai gólra már nem volt válasza. A szabolcsiakhoz kapcsolódó hír, hogy a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón bejelentették,a nyártól Kondás Elemér lesz a csapat vezetőedzője.

Kétszer is vezetett a Budaörs ideiglenes otthonában, Tatabányán a ZTE, mégsem tudott győzni. Bobál Gergely mindkét zalai gólban benne volt (a másodikat ő maga szerezte), azonban mégis „benne volt” abban, hogy csapata nem nyert, mivel a hajrában ordító helyzetben hibázott. A Pest megyeiek pedig a legvégén büntettek, egy rossz szöglet után Petró Balázs elé került a labda, aki a hálóba lőtt.

Birtalan Botond két fejesgóljával a Békéscsaba elvitte mindhárom pontot Sopronból. A lila-fehérek taktikus játékukkal nyertek, Boér Gábor irányításával még veretlenek, míg a Sopron augusztus 14. óta képtelen nyerni otthon.

A 93. percben szerzett Szabó Viktor-góllal mentett pontot a Cegléd a Siófok ellen, a játék képe alapján nem érdemtelenül. Továbbra is nyeretlen tavasszal a Csákvár, amely Szolnokon is képtelen volt nyerni, pedig Oldal Tibor góljával még vezetett, a Tisza-partiak azonban Csirmaz István találatával hamar egyenlítettek.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

PUSKÁS AKADÉMIA–CIGÁND SE 4–0 (1–0)
Felcsút, Pancho Aréna, 1018 néző. Vezette: Gaál Ákos (Kulman Tamás, Király Zsolt)
PUSKÁS AKADÉMIA: Hegedűs L. – Heffler T., Vanczák, Hegedűs J., Spandler, Gyömbér (Zsidai, 65.) – Sándor Gy., Márkvárt (Szakály P., 78.) – Prosser, Lencse (Tischler, a szünetben), Szatmári L. Vezetőedző: Pintér Attila
CIGÁND: Sánta T. – Molnár R., Raducu, Csicsvári, Szilágyi L. – Balogh A., Baksa (Kuti K., a szünetben), Oltean, Angyal N., Katona Gy. (Barcsay, 75.), Popescu (Oláh L., 82.). Szakmai igazgató: Szénay Péter
Gólszerző: Sándor Gy. (1–0) a 27., Tischler (2–0) a 65., Prosser (3–0) a 73., Szatmári L. (4–0) a 92. percben
Pintér Attila
: – Tudtuk, hogy szervezett csapattal mérkőzünk, hiszen a Cigánd az utóbbi három meccsén háromszor döntetlent játszott. Ennek ellenére már az első félidőben eldönthettük volna a három pont sorsát, ám kihagytuk a helyzeteket, aztán a második gól után már felszabadultan futballoztunk. A nyugodtabb játék további gólokat eredményezett.
Szénay Péter: – Nehéz ilyen mérkőzés után bármit is mondani, hiszen a hatvanötödik percig jól játszott a csapat. Futballozni jöttünk, és ez meg is valósult, ám eredménnyel nem párosult. A második félidőben már nagyobb területeket engedtünk át a hazaiaknak, és ezt a rutinos labdarúgókból álló csapat könyörtelenül ki is használta

BALMAZÚJVÁROS–MOSONMAGYARÓVÁR 3–1 (1–0)
Balmazújváros, 800 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Lémon Oszkár, Mohos Milán)
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi – Vachtler, Bakos, Rus, Németh Á. – Farkas B. (Kovács Á., 72.), Sigér, Bódis, Vajda (Heffler N., 78.) – Fekete Á. (Vólent, 60.), Belényesi. Vezetőedző: Feczkó Tamás
MOSONMAGYARÓVÁR: Boros – Lázár P., Deák I., Galambos – Bartos, Schmatovich, Czár, Bohner – Darázs (Németh M., 66.), Jasarevic (Baranyai N., 73.), Koszó. Vezetőedző: Király József
Gólszerző: Belényesi (1–0) a 31., Lázár P. (1–1) az 56., Belényesi (2–1) a 80., Németh Á. (3–1) a 87. percben
Feczkó Tamás: – Nehéz mérkőzés volt, de megmutattuk, hogy a szívünk a helyén van, mindenki maximálisan átérezte a mérkőzés súlyát, és megérdemelten nyertünk a csodálatosan szurkoló közönségünk előtt.
Király József: – Talán a legjobb játékát nyújtotta a csapat, mégis pont nélkül maradtunk… Egy-egynél megvolt a meccslabdánk is, de sajnos a hibázásainkkal magunkat vertük meg.

SWIETELSKY-SOPRON–BÉKÉSCSABA 0–2
(0–1)
Sopron, 500 néző. Vezette: Oláh Gábor (Kóbor Péter, Király Krisztián)
SOPRON: Heinrich – Tóth D., Sifter, Póti, Németh M. – Nagy P., Csordás Sz. (Deme, 58.), Kapacina V. –Soós (Garda, 58.) Erdélyi, Gyürki (Harangozó, 72.). Szakmai igazgató: Supka Attila
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Fehér Zs. (Spitzmüller, 15.), Szélpál, Kelemen D., Juhász Gy. – Pilán (Babinyecz, 77.), Birtalan, Bagi, Viczián – Tóth D., Gyurján (Gránicz, 74.). Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Birtalan (0–1) a 24., Birtalan (0–2) a 63. percben
Supka Attila: – Ezer sebből vérzünk hetek óta. Sok a sérültünk, nehéz pótolni őket. Felkészültünk, mégis a begyakorolt helyzetek után kaptuk a gólokat. Játékban nem volt jobb a Békéscsaba, rossz szériába kerültünk.
Boér Gábor: – A stábtagok rengeteg energiát fektettek abba, hogy a csapat sikeres legyen ismét. A Sopronnak is gratulálnom kell, mert rögzített játékhelyzetek után nagyon veszélyes volt, többször kellett a kapusunknak bravúrral védenie.

SOROKSÁR SC–VÁC FC 1–0 (0–0)
Haraszti u., 600 néző. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Berényi Ákos)
SOROKSÁR: Jova – Lorentz, Gyepes, Gengeliczki, Silye – Sándor I. (Gárdos, 80.), Csilus T. – Huszák,Haris, Pál A. (Nagy O., 60.) – Bajzát (Lovrencsics B., 68.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
VÁC: Szentpéteri – Hegedűs Cs., Dlusztus, Görgényi, Gulyás M. – Tóth G., Tóth B. – Kákonyi (Rása, 75.), Niedermüller (Bőgér, 68.), Major – Balajti (Rusvay, 68.). Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző: Gárdos (1–0) a 91. percben
Lucsánszky Tamás: – Rendkívül szervezett Váccal játszottunk, amelynek nulla-nullánál óriási helyzete volt. Ők kihagyták, mi az utolsó pillanatban belőttük a saját ziccerünket. Örülök, hogy két cserejátékos hozta össze a gólt, bizonyítva ezzel, hogy minőségi játékosok ülnek a padon is.
Nagy Tibor: – Sajnos érvényesült a futball örök törvénye, idegenben a kevés helyzetből egyet legalább be kell lőni, mert a kimaradt helyzet megbosszulja magát. Az utolsó negyedórában néhány játékosom felelőtlenül futballozott, ennek is köszönhető, hogy óvodás gólt kaptunk.

KISVÁRDA MASTER GOOD–SZEOL SC 2–1 (1–0)
Kisvárda, 1250
néző. Vezette: Bogár Gergő (Kovács Gábor, Máyer Gábor)
KISVÁRDA: Ivancsics A. – Talabér, Fodor F., Vermes, Vári B. – Lucas, Oláh G. (Minczér, 86.), Horváth A. – Gosztonyi, Horváth Z. (Rajczi, 76.), Cseri T. (Bacsa, 72.). Szakmai igazgató: Révész Attila
SZEOL: Leindler – Búrány, Ikonomou, Gál Sz., Fehér I. – Buzási, Vágó L., Ferkó, Nagy R. (Mendebaba, 81.) – Kéri, Mihály D. (Péter A., 66.). Vezetőedző: Zoran Kuntics
Gólszerző: Vári B. (1–0) a 6., Nagy R. (11-esből, 1–1) a 48., Oláh G. (2–1) az 58. percben
Révész Attila
: – Sajnálom a közönségünket, hogy a pályánk rossz állapota miatt nem tudjuk megmutatni valós tudásunkat. Rengeteg helyzetet alakítottunk ki, és a szünet előtt már magabiztosan kellett volna vezetnünk. Az egyenlítés után sem voltunk türelmetlenek, és ez meghozta a győzelmet.
Zoran Kuntics: – Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, a kapusunknak köszönhető, hogy nem dőlt el a meccs az első félidőben. Az egyenlítés után felsejlett, hogy lehet keresnivalónk, de megérdemelten nyert a Kisvárda, ha pontot szereztünk volna, az az Isten ajándékának lett volna köszönhető.

SZEGED 2011-GA–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–0 (0–0)
Gyula, 350 néző. Vezette: Gyarmati II Tibor (Szvetnyik Bence, Pápai Zoltán)
SZEGED: Szántai – Áchim, Jagodics B., Farkas M., Mészáros M. – Coroian (Farkas A., 61.), Horváth A., Király P. (Pászka, 90.), Zabari – Zádori (Balogh G., 82.), Germán. Vezetőedző: Klausz László
NYÍREGYHÁZA: Hermány – Úr, Dvorschák, Rubus, Törtei – Szinanovics, Rudolf (Tisza, 72.), Tamási, Harsányi (Szécsi, 60.), Kártik (Holdampf, a szünetben) – Dragóner F. Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Zádori (1–0) a 68. percben
Klausz László
: – Tetszett a mérkőzés, és attól függetlenül, hogy az ellenfélnél nagyon sok jó képességű játékos szerepel, csapategységben mi voltunk az erősebbek. Mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, nekünk egyet sikerült értékesítenünk.
Véber György: – A mérkőzés hűen tükrözte a jelen helyzetünket. A küzdelemmel most tényleg elégedett lehettem, de a minőség hiányzott. Amikor már úgy látszott, hogy sikerül a pontszerzés, helyzet nélkül kaptunk egy gólt.

KOZÁRMISLENY–DOROGI FC 0–2 (0–0)
Kozármisleny, 1000
néző. Vezette: Farkas Tibor (Kepe Arnold, Vígh-Tarsonyi Gergő)
KOZÁRMISLENY: Horváth D. – Kiss M. (Tóth Márk, 79.), Causic, Lantos, Varga M. (Gubacsi, 60.) – Nagy E., Kocsis A. – Városi (Wittrédi, 60.), Kirchner, Beke – Grumics. Megbízott edző: Sándor Tamás
DOROG: Zima – Kővári, Berkó, Csató, Bora – Tóth Martin, (Grabant, 64.), Lénárt, Mészáros Á., Medgyes (Szedlár, 88.), Bor – Simon A. (Sitku, 80.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Bor (11–esből, 0–1) a 49., Medgyes (0–2) a 85. percben
Sándor Tamás
: – Sajnos az ünnepünket sikerült elrontania a Dorognak, két védelmi megingásból két gólt kaptunk, mi a sok helyzetből egyet sem tudtunk belőni.
Németh Szabolcs: – Nagyon jó teljesítményt nyújtott csapatom, több helyzetet dolgoztunk ki, ebből kettőt sikerült gólra váltanunk, mezőnyben pedig fegyelmezettek és agresszívek voltunk.

BUDAÖRSI SC–ZTE FC 2–2 (0–1)
Tatabánya, 150 néző. Vezette: Takács János (Szilágyi Norbert, Hofbauer Roland)
BUDAÖRS: Horváth G. – Menyhárt, Kinyik, Tányéros Á., Lajer (Papp M., a szünetben) – Petró, Stieber A., Sajbán Máté, Sajbán Miklós (Csobánki, 85.) – Horváth R., Deli. Vezetőedző: Bognár György
ZTE: Szappanos – Angyal, Króner, Polényi, Deutsch – Végh G. (Ágoston, 64.), Oláh B. (Patvaros 78.), Bedi – Babati, Bobál G., Paudits (Szatmári I. 78.). Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerző: Horváth R. (öngól, 0–1) a 22., Stieber A. (11-esből, 1–1) az 54., Bobál G. (1–2) a 76., Petró (2–2) a 90. percben
Bognár György: – Ha van videobíró a mérkőzésen, akkor mi nyerünk 2–1-re, ezért én is támogatom a bevezetését. Egyébként mindkét csapat nagyon rosszul játszott.
Csató Sándor: – Hiába vezettünk kétszer is, fegyelmezetlenségünk miatt itt hagytunk két pontot. Fiatal csapatomon kijött a rutintalanság.

CEGLÉDI VSE–SIÓFOK 1–1 (0–1)
Albertirsa, 500 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Garai Péter, Bornemissza Norbert)
CEGLÉD: Mursits – Nánási, Nagy S. (Karacs, 77.), Preklet, Farkas A. – Takács P. – Lengyel B., Peres, Albert Á., Asztalos (Szabó V., 63.) – Tóth L. (Kovács L., 84.). Vezetőedző: Miskei Attila
SIÓFOK: Tajti – Tamaskó, Czingráber, Farkas N., Gál M. – Nagy D., Czvitkovics, Kovács D. (Szalai, 88.), Lázár Zs. – Elek B. (Berde, 74.), Kozma (Petneházi, 79.). Vezetőedző: Disztl László
Gólszerző: Kovács D. (0–1) a 43., Szabó V. (1–1) a 93. percben
Kiállítva: Farkas N. (második sárga lap után) a 72. percben
Miskei Attila
: – Nagyon küzdelmes mérkőzés volt. Azt játszotta az ellenfél, amire készültünk. Ennek ellenére a találkozó első fele nem úgy alakult, ahogy szerettük volna. A fordulást követően mindent megmozgattunk azért, hogy legalább a döntetlent megszerezzük. Igazságtalan lett volna, ha nem tudunk kiegyenlíteni.
Disztl László: – Az első félidőben szervezetten, jól futballoztunk. Próbáltuk a szabad területeket megjátszani és sikerült is egy szép gólt szereznünk. A második félidőben a kiállításig uraltuk a játékot, ám az utolsó pillanatban szerencsétlen szituációból egyenlített a hazai csapat.

SZOLNOKI MÁV FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–1 (0–0)
Szolnok, 700
néző. Vezette: Molnár Attila (Horváth Zoltán, Bertalan Dávid)
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz, Horgosi, Balogh M., Dedics – Kenderes (Tóth B., 81.), Berdó – Pintér N. (Kánya, 62.), Rokszin, Tóth L. (Kovács O., 91.) – Pantovics. Vezetőedző: Balogh Pál
CSÁKVÁR: Kovács D. – Pintér B., Lipcsei Á., Dulló, Baranyai Á. – Kékesi – Molnár Cs. (Molnár T., 75.) – Oldal (Gottfried, 64.), Bakos, Mészáros D. (Nyilasi B., 89.) – Hodgyai. Vezetőedző: Vincze István
Gólszerző: Oldal (0–1) az 50., Csirmaz (1–1) a 68. percben
Balogh Pál
: – Nem volt egy szemet gyönyörködtető mérkőzés, bár az iramra nem lehetett panasz. Sajnos ebben a meccsben nem volt több, reális a döntetlen.
Vincze István: – Nagy taktikai csatát hozott a mérkőzés. Bosszantó, hogy nem tudtuk megtartani az egygólos vezetésünket, és ez már nem először fordult elő velünk a szezonban.