NB II: a Vác elrontotta a Szolnok stadionavatóját; újra jó úton a ZTE

2016.04.09. 16:20
A szolnokiak vadonatúj otthona (Fotó: MTI)
A labdarúgó NB II 22. fordulójában tovább folytatódott az SZTK-Erima negatív sorozata, a héten edzőt váltó Pest megyeiek szombaton Kisvárdán kaptak ki 5–0-ra. Elrontotta a Szolnok stadionavatóját a Vác, amely egygólos győzelemmel tért haza a Tisza-partiaktól. A Soroksár fontos sikert aratott az Ajka ellen, a Szeged 2011 pedig a Budaörsöt verte meg. A Csákvár hazai környezetben 4–0-ra legyőzte a Dunaújvárost, míg a ZTE háromgólos sikert aratott a Siófok ellen.

A labdarúgó NB II 22. fordulójában a Vác 1–0-ra megverte a Szolnokot a Tisza-partiak stadionavatóján, ezzel sorozatban a harmadik idegenbeli győzelmét aratta, és elmozdult a kiesőzónából. A találkozó egyetlen gólját a 22. percben Rusvay Gergely szerezte tizenegyesből, amelynek előzménye egy kezezés volt: Zsolnai Richárd bal oldali beadása után Villám Balázs kezét érintette a labda. A gól után a váciaknak további ziccereik voltak, de az 55. perctől átvette az irányítást a Szolnok, sőt, nagy fölénybe került, igazi gólhelyzetig azonban nem jutott el, így kikapott. A Szolnok pályaválasztóként a legutóbbi négy meccsén egyetlen pontot gyűjtött és a vereséggel elrontotta a stadionavatóját.

Két vereség után ismét győzni tudott a ZTE, amely a Siófokot múlta felül hazai pályán. A zalai gólgyártás az első félidő végén indult be, amikor Wittrédi Dávid értékesítette a Városi Viktor fellökéséért megítélt tizenegyest, majd a szünet után Bedi Bence lőtt távolról – immár második alkalommal a bajnokságban – óriási gólt. A végeredményt a hajrában Horváth Roland állította be, és Csank János csapata ismét feljutó helyen áll – igaz, ha a Mezőkövesd győzni tud vasárnap a Gyirmót vendégeként, akkor a zalaiak a harmadik helyen maradnak.

Egyre nagyobb bajban van a Szigetszentmiklós, amely most Kisvárdáról távozott egy „ötössel” és már 13 mérkőzés óta nyeretlen. A szabolcsiak korán, már a 14. percben megszerezték a vezetést, Koszta Márk lőtt Cseri Tamás beadása után a hálóba. A szünet után pedig beindult az igazi henger: Délczeg fejjel, majd Koszta ismét lábbal talált a hálóba és még a hajrára is maradt két hazai gól, amelyet Vári Barnabás és Cseri szerzett. Tamási Zoltánnak nem lesz könnyű dolga, hogy gatyába rázza a Pest megyei együttest. A Kisvárda egyébként a legutóbbi öt meccséből négyet megnyert.

Nem megy tavasszal a Budaörsnek, amely most Gyulán, a Szeged 2011 ideiglenes otthonában maradt alul. Klausz László együttese viszonylag gyorsan eldöntötte a találkozót: a szegedma.hu tudósítása szerint a 24. percben Zabari Dávid jó beadása után a hosszún érkező Achim Ádám kapásból lőtt a bal sarokba, majd négy perc elteltével Szabó Péter centerezésére érkezett Király Patrik, akinek fejese a budaörsi kapu léce alatt kötött ki. A szünet után Andorka Péter hibázott nagy helyzetben, majd Obot Denis Samuel is kihagyott egy komoly lehetőséget. Az utolsó negyedórára csak tízen maradtak a budaörsiek, de nem kiállítás, hanem sérülés miatt, hiszen Tányéros Ádám nem tudta folytatni a játékot, ám addigra mindhárom lehetőségét kihasználta a vendégcsapat.

Fontos győzelmet aratott a Soroksár, az Ajkát múlta felül, amely tavasszal még nyeretlen, egyébként pedig idegenben lassan két éve képtelen győzni. A mindent eldöntő találatot Csilus Ádám szerezte, az ezúttal csatárként játszó futballista a 21. percben a jobbösszekötő helyéről, 10 méterről, a kifutó Gőcze Gergő felett a kapu közepébe emelt. A második félidőben próbálkoztak az egyenlítéssel a vendégek, s esélyeiket elméletileg növelte, hogy a 69. percben Gyepes Gábor a kiállítás sorsára jutott, ennek ellenére a hajrában már helyzetig sem jutottak el. Érdekesség, hogy első alkalommal lépett pályára soroksári színekben Bajzát Péter, akit a télen igazolt a klub, és nemrég épült fel a vádlisérüléséből.

Könnyed győzelmet aratott a Csákvár a Dunaújváros ellen. Toldi Gábor együttese Kocsis Gábor közeli lövése révén szerezte meg a vezetést, majd a szünet után 12 perc alatt lerendezte a találkozót, hiszen háromszor talált a hálóba – Molnár Tibor fejjel, Molnár Csaba és Lőrincz Attila lábbal talált a hálóba.

NB II
22. FORDULÓ

ZALAEGERSZEG–SIÓFOK 3–0 (1–0)
Zalaegerszeg, 1748
néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Mohos Milán, Aradi József)
ZTE: Kovács D. – Simonfalvi, Gyagya, Forgács, Szalkai – Nagy T. (Patvaros, 76.), Bedi – Babati (Koller, 65.), Wittrédi, Városi (Ekker, 85.) – Horváth R. Vezetőedző: Csank János
SIÓFOK: Gábor – Baksa, Tamás L., Farkas N. (Elek B., 59.), Rusvai – Gál M., Nagy J. – Nagy D., Ivancsics, Nagy R. (Gréczi, 61.) – Murka. Vezetőedző: Kopunovics Goran
Gólszerző: Wittrédi (11-esből, 1–0) a 43., Bedi (2–0) az 56., Horváth R. (3–0) a 82. percben
Csank János:
– Tudtam, hogy több alapember hiányzik a Siófokból, ez talán egy kicsit megkönnyítette a dolgunkat. Bizonyos időszakokban mindkét oldalon nyílt játék folyt, a védekezés szellős volt. Négy-öt ziccert is elhibáztunk, de az elmúlt hetek sikertelensége után a csapatnak és a közönségnek is kellett a győzelem. Remélem, új fejezet kezdődik.
Kopunovics Goran: – Öt országban edzősködtem, Magyarországon most először, s emlékszem, egy neves edző azt mondta, a futball egyszerű, sokat kell futni és pontosan passzolni. Ezt itt nem nagyon tudtam még megtanítani. Ennek ellenére fiatal csapatom tisztességgel küzdött, ám az utolsó passzoknál sokat rontottunk, így nem tudtunk gólt szerezni.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–DUNAÚJVÁROS PASE 4–0 (1–0)
Csákvár, 300
néző. Vezette: Botló Béla (Bozó Zoltán, Iványi István)
CSÁKVÁR: Gróf – Fényes, Dulló, Spandler, Baranyai Á. – Bakos Sz., Lőrincz (Bartos, 64.) – Molnár T. (Karacs, 71.), Molnár Cs. (Nyilasi, 76.), Oldal – Kocsis G. Vezetőedző: Toldi Gábor
DUNAÚJVÁROS: Dániel Cs. – Tamaskó, Koval, Hajdók, Huszárik – Vajda D., Szellák – Kercsó, Rosta (Maka, a szünetben), Keglovics – Tóth T. Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Kocsis G. (1–0) a 34., Molnár T. (2–0) a 49., Molnár Cs. (3–0) az 58., Lőrincz (4–0) a 61. percben
Toldi Gábor:
– Nagyszerűen futballoztunk és mindez gólokban is megmutatkozott. Tudtuk, hogy csak akkor törhetjük fel a szervezett Dunaújváros védelmét, ha diktáljuk a tempót. Megtettük.
Dobos Barna: – Jobb játékosok alkotják a csákvári együttest, amely ennélfogva megérdemelten nyert.

KISVÁRDA MASTER GOOD–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 5–0 (1–0)
Kisvárda, 1082
néző. Vezette: Nazsa Tamás (Galán Roland, Punyi Gyula)
KISVÁRDA: Lékai – Vári B., Izing (Rajczi, 81.), Papucsek, Csilus T. – Lucas, Erős G. (Fodor A., 83.), Bagi I. – Koszta (Kulcsár K., 81.), Délczeg, Cseri T. Vezetőedző: Soós Imre
SZIGETSZENTMIKLÓS: Sánta A. – Puskás G., Kovács J., Hevesi-Tóth, Sváb – Lévai N., Barna Zs., Kokenszky (Irmes, 65.), Gulyás M. – Horváth P., Vólent. Megbízott edző: Pintér Zoltán
Gólszerző: Koszta (1–0) a 14., Délczeg (2–0) az 59., Koszta (3–0) a 63., Délczeg (4–0) a 84., Cseri T. (5–0) a 88. percben
Soós Imre:
– Végig mi kezdeményeztünk, különösen a második félidőben érvényesült az akaratunk, és ilyen különbséggel is teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. Annak is örülök, hogy két meccs után végre teljes létszámban fejeztük be a mérkőzést.
Pintér Zoltán: – Az eredmény önmagáért beszél, csak az első félidőben tudtuk megvalósítani mindazt, amit elterveztünk, a folytatásban egyértelműen átvette az irányítást a Kisvárda.

SOROKSÁR SC–FC AJKA 1–0 (1–0)
Haraszti út, 500
néző. Vezette: Lovas László (Kiss Zoltán, Kovács II Gábor)
SOROKSÁR: Holczer – Fülöp N., Gyepes, Gengeliczki, Gohér – Peszmeg, Papp M. – Mihály D. (Huszák, 68.), Sándor I. (Bajzát, 59.), Pál A. – Csilus Á. (Valencsik, 71.) Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
AJKA: Gőcze (Jánosa, 33.) – Jagodics B., Kovács G., Fodor M., Csehi T. – Pál D., Nagy B., Petneházi, Czár (Major N., 70.) – Kollega (Sóron, 34.), Stieber A. Szakmai igazgató: Artner Tamás
Gólszerző: Csilus Á. (1–0) a 21. percben
Kiállítva: Gyepes (második sárga lap után) a 69. percben
Lucsánszky Tamás:
– A vezető gólunkig jól játszottunk, aztán sajnos sokadszorra csak az eredmény őrzésére törekedtünk a szervezetten játszó Ajka ellen. Kifejezetten örülök, hogy kapott gól nélkül hoztuk a mérkőzést.
Artner Tamás: – Összeszedetten, fegyelmezetten futballoztunk, a tavaszi szezon egyik legjobb teljesítményét nyújtottuk. A támadózónában a jó döntések hiányoztak. Ez egy egygólos mérkőzés volt, s ezt a Soroksár szerezte.

SZEGED 2011-GROSICS AKADÉMIA–BUDAÖRS 2–0 (2–0)
Gyula, 350
néző. Vezette: Berger József (Szilágyi Norbert, Szvetnyik Bence)
SZEGED: Szántai – Achim, Tóth G., Farkas M., Zabari – Szabó P., Oláh G., Berde, Király P. (Pászka, 73.) – Germán (Hegedűs M., 61.), Andorka (Obot, 55.) Vezetőedző: Klausz László
BUDAÖRS: Tulipán – Ferkó, Hegedűs J., Tányéros Á., Ódé – Menyhárt, Sajbán Miklós, Csobánki (Csillag D., a szünetben), Bogáti (Varga B., 64.) – Sajbán Máté, Tóth P. (Szabó V., a szünetben) Vezetőedző: Miskei Attila
Gólszerző: Achim (1–0) a 24., Király P. (2–0) a 28. percben
Klausz László:
– Két ellentétes félidőt láthattunk, az elsőben sikerült azt a játékot produkálni, amit szerettünk volna. A második félidőben hektikussá vált a játék képe, de ekkor is voltak helyzeteink, és megérdemelten nyertük meg a meccset.
Miskei Attila: – Amit megbeszéltünk, azt nem tudtuk az első félidőben teljesíteni, hamar és könnyen kaptunk gólokat. Ezt követően már hiába próbáltunk visszajönni a mérkőzésbe.

SZOLNOKI MÁV–VÁC FC 0–1 (0–1)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion
, 1500 néző. Vezette: Takács János (Szécsényi István, Szalai Balázs)
SZOLNOK: Somogyi Cs. – Villám (Rokszin, a szünetben), Kenderes, Papp Sz., Fritz – Zvara, Zsdrál (Kánya, 91.) – Nagy I., Gajdos, Lőrinczy (Balajti,72.) – Urbin. Vezetőedző: Csábi József
VÁC: Palásthy D. – Görgényi, Dlusztus, Tóth F., Hegedűs Cs. – Tóth G., Tóth B. – Rusvay G. (Németh G., 70.), Zsolnai R., Sipeki (Rása, 91.) – Magos (Majoros, 59.). Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző: Rusvay (11-esből, 0–1) a 20. percben
Csábi József:
– Elrontottuk a stadionavatót. A hosszabb ideje sérült három emberünk mellé most újabb négy stabil játékosunkat kellett nélkülöznünk. Össze kell kapnunk magunkat, és kiharcolnunk a bennmaradást.
Nagy Tibor: – Az első félidőben volt három-négy ziccerünk, eldönthettük volna a meccset. A szünet után viszont beszorított bennünket a Szolnok, sajnos már csak a védekezésre koncentráltunk.

1. Gyirmót FC Győr 21 14 5 2 35–16 +19 47
2. ZTE FC 22 12 3 7 40–22 +18 39
3. Mezőkövesd Zsóry FC 21 11 5 5 30–21 +9 38
4. Kisvárda 22 10 6 6 45–27 +18 36
5. Aqvital FC Csákvár 22 11 2 9 43–39 +4 35
6. Balmazújváros 22 10 5 7 31–28 +3 35
7. Szeged 2011 22 9 4 9 29–30 –1 31
8. Soproni VSE-GYSEV 22 9 3 10 31–26 +5 30