NB II: győzött, és feljutó helyen a Mezőkövesd; újabb ZTE-bukta

2016.04.02. 16:27
A labdarúgó NB II 21. fordulójának szombati játéknapján hét mérkőzést rendeztek. A forduló meglepetése, hogy a ZTE 1–0-ra kikapott Balmazújvárosban, így egymás után második vereségét szenvedte el a bajnokságban. A Mezőkövesd viszont zsinórban ötödször nyert (most a Csákvár ellen 3–0-ra), így a zalaiakat megelőzte a tabellán, amivel már feljutó helyen áll. A listavezető Gyirmót gólgazdag meccsen a Budaörsöt győzte le, a Soroksár siófoki sikerének köszönhetően elkerült a kieső helyről, az ifistákkal felálló Dunaújváros pedig ismét pontot szerzett. Az SZTK-Erima és az Ajka az újabb vereséggel viszont egyre nagyobb bajban van.

A labdarúgó NB II 21. fordulójában újra nyert a listavezető Gyirmót FC Győr, amely tovább robog a bajnoki cím felé. Simon Attila két pontos lövéssel juttatta előnyhöz együttesét, de a félidő végén Bogáti Péter szabadrúgásból szépített. A szünet után visszaállt a kétgólos gyirmóti vezetés – Szekeres Adrián lőtt egy bal oldali beadás után a hálóba –, a budaörsiek pedig csak a hosszabbításban tudtak ismét közelebb kerülni ellenfelükhöz, ekkor Sajbán Miklós fejelt a kapuba. A Gyirmót így már nyolc mérkőzés óta veretlen, és kilenc pontos előnnyel vezeti a bajnokságot.

Az első félidőben a hazaiak akarata érvényesült a Balmazújváros–ZTE találkozón, de helyzeteikkel nem tudtak élni, a fordulás után pedig hiába kerültek a zalaiak mezőnyfölénybe, a hajrában egy jól eltalált, de megpattanó Sigér Dávid-lövés a hazaiak győzelmét eredményezte. A lefújás előtt kakaskodás miatt Kiss László és Daru Bence is a kiállítás sorsára jutott, a vereséggel – amely sorozatban a második volt – pedig a ZTE lecsúszott a feljutó helyről. A Balmazújváros viszont legutóbbi négy meccsét megnyerte.

Élt a ZTE által kínált eséllyel a Mezőkövesd, és a Csákvár elleni találkozót végig uralva háromgólos győzelmet aratott. Az első félidőben Molnár Gábor adott középre, az üresen érkező Szatmári Lóránd pedig 13 méterről a kapuba lőtt. A második játékrészben növelte előnyét Pintér Attila együttese, a 60. percben aztán Szatmári adott be jobb oldalról, középen Molnár és Frőhlich Roland is emelkedett, és utóbbi bólintott a hálóba. A hajrában pedig Molnár Gábor egy szöglet után maga is betalált, így a Mezőkövesd föllépett a második, feljutást érő helyre a tabellán.

Önmagát okolhatja az Ajka, hogy ismét kikapott, hiszen megvolt az esélye arra, hogy legyőzze a Kisvárdát. A 19. percben Ribánszky László elütötte a 16-os vonalánál Sowunmi Thomast, ezért piros lapot kapott, az ajkaiak emberelőnybe kerültek. Az ítéletet egyébként a vendégdrukkerek nem tudták elfogadni, ezért Botló Béla játékvezető a szurkolók magatartása miatt néhány percre félbeszakította a találkozót. A rend helyreállása azonban a szabolcsiaknak tett jót, a félidő végén Erős Gábor tizenegyesgóljával előnyhöz jutottak, és az Ajka hiába játszott a szünet után mezőnyfölényben, képtelen volt gólt szerezni, így kikapott, és továbbra is nyeretlen tavasszal.

Feszült hangulatú meccsen szerzett ismét pontot a Dunaújváros. Az első félidőben Fritz Attila kapu felé megiramodó Keglovich Bencét utolsó emberként buktatta a 16-oson belül, a megítélt tizenegyest Koval Viktor értékesítette. Az emberelőny ellenére sokáig nem tudott mezőnyfölénybe kerülni az Újváros, a Szolnok pedig egyenlített is, szöglet után Gajdos Zsolt fejelt a hálóba. A fordulás után többet birtokolta a labdát a hazai csapat, voltak helyzetei is, de mindet elpuskázta, így maradt a döntetlen.

A délutáni mérkőzéseken Pál András találatával fontos győzelmet aratott a Soroksár a Siófok otthonában, ennek köszönhetően elkerült a kieső helyről, míg a Balaton-partiak egymás után harmadszor kaptak ki, pedig a tavaszt még három sikerrel kezdték. A Szigetszentmiklós rossz sorozata sem ért véget, a Pest megyeiek már tizenkét nyeretlen meccsnél tartanak, a Szeged 2011 tizennyolc perc leforgása alatt rámolt be három gólt a kapujukba.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–BUDAÖRS 3–2 (2–1)
Győr-Gyirmót, 1000
néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Viszokai László, Mohos Milán)
GYIRMÓT: Sebők Zs. – Nagy S., Szekeres A., Balogh B., Völgyi – Kiss M., Horváth A. – Bori, Simon András (Tóth N., 68.), Beliczky (Madarász, 74.) – Simon Attila (Gyurján B., 81.). Vezetőedző: Bene Ferenc
BUDAÖRS: Tulipán – Ferkó, Tányéros Á., Hegedűs J., Ódé (Varga B., 80.) – Sajbán Miklós, Csobánki (Sajbán Máté, a szünetben) – Bogáti, Nagy T., Menyhárt – Szabó V. (Tóth P., 64.). Vezetőedző: Miskei Attila
Gólszerző: Simon Attila (1–0) a 2., Simon András (2–0) a 30., Bogáti (2–1) a 40., Szekeres A. (3–1) az 54., Sajbán Miklós (3–2) a 92. percben
Bene Ferenc:
– Nagyon kulturáltan futballozó csapat ellen gólfiesztát rendezhettünk volna. Sajnos elől túl idegesek, hátul viszont túl nyugodtak voltunk. Mindhárom gólszerzőnk a hét elején sérüléssel bajlódott, ezért ebben a győzelemben az orvosi stábunknak nagy érdemei vannak.
Miskei Attila: – A mérkőzésre úgy érkeztünk, hogy nem szerettük volna feladni győzelmi reményeinket a jó futballt játszó hazaiakkal szemben. Van egy klubfilozófiánk, amit minden meccsen szeretnénk viszontlátni a pályán, még ha kockázattal is jár.

BALMAZÚJVÁROS–ZTE FC 1–0 (0–0)
Balmazújváros, 600
néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Takács Gábor, Márton Zsolt)
BALMAZÚJVÁROS: Horváth L. – Bokros, Papp F., Kiss L., Virág – Vajda S., Sigér D., Kónya, Bor (Zsiga, 82.) – Belényesi (Hadházi, 88.), Kovács Á. (Fekete Á., 69.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
ZALAEGERSZEG: Szappanos – Króner, Forgács A., Gyagya, Bedi – Babati, Patvaros (Szalkai, 57.), Nagy T., Városi – Daru, Wittrédi (Szakály A., 67.). Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Sigér D. (1–0) a 86. percben
Kiállítva: Kiss L. (lefejelte ellenfelét), Daru (könyöklésért), mindkettő a 90. percben
Feczkó Tamás:
– Az első félidőben eldönthettük volna a három pont sorsát, a folytatásban viszont a Zalaegerszeg jobban futballozott, de a játékosok remekül küzdöttek, és a kontráinkban benne volt a veszély, amelyekből sikerült a végén egyet értékesítenünk.
Csank János: – A csapat idegesen játszott, sok hibával, a könnyedén játszó hazaiak kihasználták ezt, és ahogy ilyenkor lenni szokott, egy megpattanó lövés eldöntötte a mérkőzést.

MEZŐKÖVESD ZSÓRY–AQVITAL FC CSÁKVÁR 3–0 (1–0)
Mezőkövesd, 1800
néző. Vezette: Szőts Gergely (Szalai Dániel, Szalai Balázs)
MEZŐKÖVESD: Dombó – Polényi G., Szeles, Szilvási, Fótyik – Tóth B., Hegedűs D. – Molnár G. (Csirmaz, 86.), Rácz F. (Sós B., 70.), Szatmári L. – Fröhlich. Vezetőedző: Pintér Attila
CSÁKVÁR: Gróf – Pintér B. (Szalai T., 67.), Racskó (Dulló, 58.), Spandler, Baranyai Á., Fényes, Domján (Molnár T., 60.) – Bakos, Makrai, Kocsis G. – Bartos. Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Szatmári L. (1–0) a 19., Fröhlich (2–0) a 60., Molnár G. (3–0) a 83. percben
Pintér Attila:
– A látottak alapján rászolgáltunk az ilyen különbségű sikerre a felszabadultan játszó ellenféllel szemben. Jól szórakozott a közönség, köszönjük a buzdítást.
Toldi Gábor: – Sajnos rossz napot fogtunk ki, néhányan gyenge teljesítményt nyújtottak, de ilyen is van a futballban.

FC AJKA–KISVÁRDA MASTER GOOD 0–1 (0–1)
Ajka, 300 néző. Vezette: Botló Béla (Horváth Zoltán, Hofbauer Roland)
AJKA: Gőcze – Fodor M., Jagodics B. (Kollega, 75.), Zámbó, Csehi T. – Horváth A., Melczer V. (Sóron, a szünetben), Czár – Stieber A., Sowunmi, Major N. (Pál D., a szünetben). Vezetőedző: Székely Tibor
KISVÁRDA: Ribánszky – Izing, Papucsek, Vári B., Csilus T. – Lucas, Bagi I. – Délczeg, Erős G. (Molnár R., 78.), Cseri T. (Koszta, 88.) – Eszlátyi (Lékai, 20.). Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Erős G. (11-esből, 0–1) a 44. percben
Kiállítva: Ribánszky (buktatta a gólhelyzetben kilépő Sowunmi Thomast) a 19. percben
Székely Tibor:
– Úgy érzem, hogy megszeppentünk a kiállítástól, utána pedig egy buta tizenegyes megpecsételte a sorsunkat. Azt követően már semmi sem sikerült.
Soós Imre: – Nagyon nagyot küzdöttek a játékosaim, hetven percig emberhátrányban játszottak, és így is nyerni tudtak. Igazából három pontért jöttünk, ezért gratulálok csapatomnak.

DUNAÚJVÁROS–SZOLNOKI MÁV 1–1 (1–1)
Dunaújváros
, 300 néző. Vezette: Takács Tamás (Szpisják Zsolt, Medovarszki János)
DUNAÚJVÁROS: Dániel Cs. – Lorentz, Koval, Hajdók, Huszárik – Abért (Tamaskó, 61.), Szellák, Vajda D. – Kercsó (Kozma M., 92.), Tóth T., Keglovics (Polácsek, 84.). Vezetőedző: Dobos Barna
SZOLNOK: Somogyi Cs. – Villám, Kovács O. (Papp Sz., 63.), Vermes, Fritz – Kenderes, Lőrinczy (Balajti, 83.), Nagy I. (Zsdrál, 61.) – Gajdos, Urbin, Rokszin. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Koval (11-esből, 1–0) a 23., Gajdos (1–1) a 31. percben
Kiállítva: Fritz (buktatta a gólhelyzetben kilépő Keglovics Bencét) a 22. percben
Dobos Barna:
– Nagyon közel álltunk a győzelemhez, különösen a kiállítás után. Sajnos nem tudtuk értékesíteni a ziccereinket, de biztató, hogy több helyzetet is kialakítottunk, és szereztünk egy pontot.
Csábi József: – Korán ember- és gólhátrányba kerültünk, ezt követően sokat dolgoztunk, tíz emberrel is szerettük volna megnyerni a meccset. Sajnos sokadszorra sem jött össze, emiatt nagyon bosszús vagyok.

SZTK-ERIMA–SZEGED 2011-GA 0–3 (0–0)
Szigetszentmiklós, 300
néző. Vezette: Böcskei Balázs (Kiss Zoltán, Szécsényi István)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Czuczi – Benkő-Bíró (Puskás G., 55.), Gubacsi, Kovács J., Sváb – Lévai (Irmes, 82.), Barna Zs., Gulyás M., Horváth P. – Vólent (Kokenszky, 86.), Szepessy R. Vezetőedző: Vágó Attila
SZEGED: Szántai – Áchim, Farkas M., Tóth G., Zabari – Oláh G. (Zelenyánszki, 76.), Berde – Szabó P. (Pászka, 67.), Germán, Király P. – Andorka (Obot, a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Berde (0–1) az 59., Obot (0–2) a 62., Pászka (0–3) a 77. percben
Kiállítva: Szepessy R. (összeakaszkodott Zelenyánszki Lászlóval) a 82. percben
Vágó Attila
: – Bíztam a győzelemben, sajnálom, hogy így alakult a mérkőzés. Az első góllal eldőlt a három pont sorsa.
Klausz László: – Értékes győzelmet arattunk, annyi keserűség után ma jó szájízzel zártunk. A legutóbbi fordulókban is jól játszottunk, de remélem, hogy ma átszakadt a gát, és mérkőzésről mérkőzésre javulunk.

BFC SIÓFOK–SOROKSÁR 0–1 (0–0)
Siófok, 300 néző. Vezette: Kiss Norbert (Kepe Arnold, Kulman Tamás)
SIÓFOK: Filipánics – Rusvai, Czingráber, Tamás, Farkas N. – Mogyorósi – Nagy D., Bognár B. (Berki I., 46.; Nagy J., 71.), Ivancsics G., Gréczi (Paudits, 58.) – Elek B. Vezetőedző: Goran Kopunovics
SOROKSÁR: Holczer – Fülöp N., Gyepes, Gengeliczki, Gohér – Peszmeg, Papp M. – Csilus Á. (Gárdos, 67.), Korozmán (Huszák, 67.), Pál A. – Mihály D. (Haris A., 77.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Pál András (0–1) az 56. percben
Goran Kopunovics:
– Az első félidő focisuli volt a Soroksár részéről, ezért megérdemelten nyertek. A mai produkció szégyen csapatomra nézve. Ráadásul még nem is maradtunk bent. Bejött, amitől féltem, a téli átigazolások minőségileg és mennyiségileg sem sikerültek.
Lucsánszky Tamás: – Nyolcvan percig irányítottuk a mérkőzést, rengeteg pontrúgást, szögletet harcoltunk ki. A gól utáni utolsó tíz percet nem értettem, de nyilván a tét nyomta a játékosaimat, és ezért kapkodtak.