NB II: fölényes gyirmóti és Balmaz-siker; feljutó helyen telel a ZTE

2015.11.28. 12:59
A Gyirmót könnyedén gyűjtötte be a három pontot (Fotó: gyirmotfc.hu)
A hétvégén utoljára léptek pályára 2015-ben a csapatok a labdarúgó NB II-ben. A 15. fordulóban a listavezető és őszi első Gyirmót FC Győr 4–0-ra nyert a Siófok otthonában, míg a Balmazújváros a Szigetszentmiklós, a Szolnok a Kisvárda ellen győzött négy gólt szerezve. A Vác fontos sikert aratott a Budaörs felett, a Sopron pedig kiesési helyosztón megverte a Soroksárt. Feljutó helyen telel a ZTE, amely Ajkán nyert 2–1-re.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ

FC AJKA–ZTE FC 1–2 (0–0)
Ajka, 400 néző. Vezette: Oláh Gábor (Király Krisztián, Kóbor Péter)
AJKA: Jánosa – Zsirai, Császár, Zámbó, Pesti – Horváth A., Pavliczky, Besztercei (Bölcsföldi, 74.) – Pál D. (Olasz D., 60.), Sowunmi, Stieber A. Vezetőedző: Jákli Péter
ZTE: Szappanos – Króner, Gyagya (Szalka, a szünetben), Forgács, Bedi – Nagy T., Szakály A. (Koller, 57.) – Babati (Szöllősi F., 80.), Horváth R., Patvaros – Városi. Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Szalkai (0–1) a 48., Olasz D. (1–1) a 78., Koller (1–2) a 85. percben
Jákli Péter:
– Egész ősszel apróságokon múltak a pontjaink vagy akár a győzelmeink. Ezúttal egy-egynél voltak lehetőségeink a gólszerzésre, de ilyen a futball, remélem, a tavasszal jobb lesz a folytatás.
Csank János: – Az első félidő kiegyenlített volt, de a kezdeti lendületünk nem tartott sokáig, s amikor az Ajka egyenlített, kapkodás jellemezte játékunkat. Cseréink sokat segítettek, nem volt sok gondunk, megérdemelten vittük el a három pontot.

Gólhelyzet nélkül játszotta le a feljutásra aspiráló ZTE az Ajka elleni mérkőzés első félidejét, de a szünet után rögtön előnybe került, a csereként beálló Szalkai Róbert lőtt a balösszekötő helyéről a hálóba. A találat után tovább támadott Csank János együttese, a helyzetek azonban kimaradtak, és egy ellentámadás során Olasz Dénes góljával egyenlített az Ajka. A találattól lendületbe jöttek a bakonyiak, de nem sokáig örülhettek, mert Koller Krisztián közeli góljával újból előnyhöz jutott a Zalaegerszeg. Olasz Dénes részéről a hajrában már csak egy kapufára futotta, így győzelmével a ZTE feljutó helyen töltheti a téli szünetet, míg az Ajka kieső helyen telel.

SOPRONI VSE–SOROKSÁR SC 1–0 (0–0)
Sopron, 400
néző. Vezette: Radványi Ádám (Huszár Balázs, Pápai Zoltán)
SOPRON:
Heinrich – Grabant P., Sifter, Szalai V., Szabó L. – Deme, Holdampf, Rácz B. (Baracskai, a szünetben) – Grabant B. (Károly B., 55.), Zamostny (Jancsó, 84.), Batizi-Pócsi B. Szakmai igazgató: Supka Attila
SOROKSÁR:
Holczer – Vass Zs. (Eördögh, a szünetben), Gyepes, Valencsik, Gohér – Kákonyi (Zsivóczky-Pandel, 72.), Peszmeg, Kapacina (Szalánszki, 62.), Korozmán – Gárdos, Pál A. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző:
Zamostny (1–0) a 60. percben
Supka Attila:
– A három pont megvan, ennek örülhetünk, de sok pontatlan, eladott labdánk volt, helyzeteinket sem értékesítettük. Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. A tavaszra egy-két helyen meg kell erősíteni a keretet.
Lucsánszky Tamás:
– Megérdemelt a hazai siker, egész heti munkánk tükröződött vissza. Nem hittük, nem akartuk a győzelmet. Nem voltunk egy súlycsoportban a Sopronnal.

Teljes unalomba fulladt a találkozó első félideje, a szünet után pedig a soproniak váltak aktívabbá, amelynek a 60. percben meg is lett az eredménye, hiszen Baracskai Roland baloldali beadását a középen érkező Zamostny Balázs hat méterről a hálóba lőtte. A gól után is a soproniak maradtak aktívabbak, Zamostny újabb találatot szerezhetett volna, de nagy helyzetben kivárt, így a védők beérték, és felszabadítottak. A támadójátékban szinte semmit sem mutató Soroksár a vereség miatt a bajnokság utolsó helyén telel.

SIÓFOK–GYIRMÓT FC GYŐR 0–4 (0–1)
Siófok, 300
néző. Vezette: Karakó Ferenc (Szilágyi Norbert, Márton Zsolt)
SIÓFOK: Filipánics – Rusvai, Czingráber, Tamás L., Farkas N. – Berki I. (Elek B., 60.) Szivacski, Gál M., Nagy J. (Hanzl, 68.) – Nagy D., Ivancsics G. (Nagy R., 75.) Vezetőedző: Goran Kopunovics
GYIRMÓT: Sebők Zs. – Nagy S., Lázár P., Balogh B., Völgyi (Présinger, 62.) – Horváth A., Kiss M. – Beliczky, Simon Ádám (Madarász, 72.), Paku (Tóth N., 82.) – Simon Attila. Vezetőedző: Bene Ferenc
Gólszerző: Paku (0–1) a 38., Beliczky (0–2) a 60., Kiss M. (0–3) a 66., Madarász (0–4) a 80. percben
Goran Kopunovics:
– Annak ellenére büszke vagyok a csapatomra, hogy az első félidőben kihagytuk két nagy helyzetet. Kikaptunk, de a négy kapott gólt túlzottnak tartom.
Bene Ferenc: – Remekül felkészült csapat ellen játszottunk, és az első tíz percet követően végre a helyzetkihasználásunk is az elvárt szerint alakult. A nagy különbségű győzelem is megérdemelt volt.

Jól kezdte a mérkőzést a Siófok, a 8. percben Berki István lekészítése után Szivacski Donát lőtt 11 méterről a jobb kapufára. Ezt követően már gyirmóti helyzetek következtek, amelyből egyet még az első játékrészben kihasználtak, Völgyi Dániel tekert középre, Paku Roland pedig a jobb alsó sarokba bólintott. A gyirmóti klub honlapjának beszámolója szerint a második félidőben aztán kijött a tudásbeli különbség a két csapat között, a 60. percben Kiss lőtt a jobb kapufára, a kipattanót Beliczky Gergő laposan lőtte a kapuba. Hat perccel később maga Kiss Máté is betalált, igaz, 17 méteres lövése megpattant Czingráberen, és a labda így kötött ki a kapu közepében. A hajrában még fölényesebbé tette sikerét a Gyirmót, a 80. percben Beliczky beadását Simon Attila elengedte, a hosszú oldalon lendületből érkező Madarász Márk pedig 18 méterről a kapu jobb oldalába lőtt.

SZOLNOKI MÁV–KISVÁRDA MASTER GOOD 4–2 (2–1)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 500
néző. Vezette: Iványi Zoltán (Kormányos II Gábor, Szvetnyik Bence)
SZOLNOK:
Hrabina (Pokorni, 6.) – Tóth Balázs (Zsdrál, 6.), Vermes, Kovács O., Rokszin – Kenderes, Búrány – Lengyel B., Gajdos, Nagy I. (Tóth Bence, 75.) – Urbin. Vezetőedző: Csábi József
KISVÁRDA:
Tarczy – Vári, Kornutjak (Kardos N., 59.), Izing, Fodor A. – Minczér, Müller Zs., (Kulcsár K., 59.) – Lucas, Erős G., Cseri T. – Eszlátyi (Rajczi, 70.). Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző:
Gajdos (1–0) a 12., Kornutjak (1–1) a 34., Urbin (2–1) a 39., Fodor A. (öngól, 3–1) a 46., Kovács O. (4–1) a 61., Kardos N. (4–2) 86. percben
Csábi József: – A kényszerű, korai cserék után okosan és taktikusan játszva értékes győzelmet arattunk a jó erőkből álló Kisvárda felett.
Soós Imre:
– A szezon leggyengébb játékát nyújtottuk. Több játékosom már idő előtt kivette éves szabadságát.

A Szolnok honlapja tudósított arról, hogy gól helyett kettős sérüléssel kezdődött a találkozó, Tóth Balázs és Hrabina Alex olyan szerencsétlenül ütköztek össze a szolnoki ötösön, hogy mindkét szolnoki játékost le kellett cserélni. Ez nem zavarta meg azonban a Tisza-partiakat, hiszen a 15. percben Nagy István bal oldali szögletét a jól érkező Gajdos Zsolt a kisvárdai kapu jobb oldalába fejelte. A 34.percben egyenlített a szabolcsi gárda, Eszlátyi István a bal oldalról a szolnoki kapu elé tekerte a labdát, az előrehúzódó Kornutjak Vologyimir pedig a szolnoki kapu bal oldalába fejelt. Ezután viszont már a motiváltan futballozó Szolnokról szólt a meccs, a félidő hajrájában előbb Urbin Péter fejelt 8 méterről a kapu jobb oldalába, majd a második félidőt kezdte góllal Csábi József együttese, egy bal oldali beadást Urbin a kapu elé bólintott, Fodor András fejéről meg a saját kapujába perdült a labda. A gálát Kovács Olivér tette teljessé, a védő fejjel talált a vendégek kapujába, Kardos Norbert 16 méteres bombája a hajrában már csak az eredmény kozmetikázására volt elég.

BALMAZÚJVÁROS–SZTK-ERIMA 4–1 (1–0)
Balmazújváros, 500
néző. Vezette: Nagy Róbert (Demeter János, Galán Roland)
BALMAZÚJVÁROS: Gazsi – Bokros, Kónya, Bakos B., Németh Á. – Karikás (Zsiga, 80.), Sigér D., Hadházi, Pintér N. (Bódis, 89.), Vajda – Fekete Á. (Belényesi, 82.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
SZIGETSZENTMIKLÓS: Sánta – Vágó L., Kovács J., Hevesi-Tóth – Benkő-Bíró, Szepessy, Balázs R., Sváb (Illés Gy., 57.), Puskás G. (Kollega, a szünetben) – Szabó B. (Lévai, 72.), Vólent. Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Pintér N. (1–0) a 14., Fekete Á. (2–0) a 48., Hadházi (3–0) a 67., Vólent (3–1) a 79., Zsiga (4–1) a 86. percben
Feczkó Tamás:
– Büszke vagyok a játékosokra. Régen nyertünk bajnokit, de ezúttal nagyon jól, és végre eredményesen futballoztunk, szépen búcsúzva lelkes szurkolóinktól.
Vágó Attila: – Nem ezt vártam a mérkőzéstől, mert két nehéz helyzetben lévő csapat találkozott egymással, ám a hazaiak megérdemelten nyertek.

Fölényesen legyőzte az öt forduló óta nyeretlen Balmazújváros a forduló előtt szintén ötmeccses nyeretlenségi sorozatban lévő Szigetszentmiklóst. A Pest megyei klub honlapjának közvetítése szerint a hajdúságiak már az első negyedóra végén vezetést szereztek, Pintér Norbert lőtt egy labdaszerzés után 15 méterről a kapuba, majd a szünet után közvetlenül a korábbi SZTK-játékos, Fekete Ádám passzolt közelről a kapuba. A félidő középen jött a harmadik Balmaz-gól, Hadházi Dávid vette át a labdát, kettőt tolt rajta, és 28 méterről kilőtte a bal felső sarkot. Vólent Roland szépítő találata után pedig a hajrában Zsiga Ervin foglalta keretbe a meccset, aki Hadházi beadását lőtte a hálóba.

VÁC FC–BUDAÖRSI SC 1–0 (0–0)
Vác, 250
néző. Vezette: Takács János (Vígh-Tarsonyi Gergő, Szert Balázs)
VÁC: Palásthy D. – Hegedűs Cs., Görgényi, Tányéros G., Németh G. – Tóth B., Tóth G. – Obot (Csirszki, 90.), Sipeki (Rása, 64.), Rusvay – Frank (Prasler, a szünetben). Megbízott edző: Nagy Tibor
BUDAÖRS: Szentpéteri – Ferkó, Tányéros Á., Hegedűs J., Ódé – Csobánki (Menyhárt, 30.), Sajbán Miklós (Varga B., 84.) – Csillag D., Bogáti (Sajbán Máté, 66.), Papp M. – Szabó V. Vezetőedző: Miskei Attila
Gólszerző: Rusvay (1–0) a 82. percben
Kiállítva: Rása (második sárga lap után) a 91. percben
Nagy Tibor:
– Fegyelmezettek voltunk, két-három nagy helyzetet is kialakítottunk, és megérdemelten győztük le a nagyon erős Budaörsöt.
Miskei Attila: – Egyenlő erők küzdelmében egy jól eltalált lövés döntötte el a három pont sorsát. A vereség ellenére csapatom nagyszerűen teljesített az ősszel.

Az első félidő óvatosabb játéka után nyíltabb futballt vállalt fel a Vác a Budaörs ellen, de a piros-kékek sokáig csak helyzetekig jutottak. A váci klub honlapja szerint ekkor Tóth Barnabás előtt adódtak lehetőségek, de a középpályás előbb Szentpéteri Viktorba rúgta a labdát, majd Sipeki passza után a lécre lőtt. A hajrához közeledve a vendégek is többször eljutottak a váci kapuig, előbb Tányéros Ádám fejelt Palásthy Dávid kezébe, aztán Szabó Viktor lövését Tóth Gergely mentette a gólvonalról. Egy perccel ezután azonban megszületett a Vác győztes gólja, egy szöglet után a labda Rusvay Gergely elé pattant, aki egy igazítás után 24 méterről kilőtte a hosszú sarkot. A 91. percben a csereként beálló Rása Gergő megkapta második sárga lapját, mert rácsúszott Szentpéterire. A Vác hosszú idő után nem sereghajtó a bajnokságban, és Nagy Tiborral a kispadon három meccsen hét pontot szerzett.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZEGED 2011 3–2 (2–1)
Csákvár, 200
néző. Vezette: Böcskei Balázs (Horváth Zoltán, Kiss Balázs)
CSÁKVÁR: Gróf – Hajdú S., Szalai T. (Dulló, a szünetben), Racskó, Baranyai Á. – Domján, Bakos Sz. – Molnár T. (Mihály, 88.), Kocsis G. (Nyilasi B., 90.), Molnár Cs. – Makrai. Vezetőedző: Toldi Gábor
SZEGED: Szántai – Achim, Tóth G., Farkas M., Zabari – Oláh G. (Pászka, 53.), Berde – Szabó P., Zelenyánszki, Geiger (Czirok, 80.) – Germán. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Molnár Cs. (1–0) az 5., Makrai (2–0) a 9., Geiger (2–1) a 34., Germán (11-esből, 2–2) a 47., Makrai (3–2) az 51. percben
Toldi Gábor: – Nagy skalpot szereztünk. Mindvégig nagy iramot diktáltunk, és nemcsak kétgólos előnyre tettünk szert, hanem a szegediek egyenlítése után is képesek voltunk a megújulásra.
Klausz László: – Már az elején eldőlt a mérkőzés, s bár kapaszkodtunk, végül nem szereztünk pontot.

Villámrajtot vett a Csákvár a klub honlapjának tudósítása alapján, hiszen kilenc perc után már két góllal vezetett a Szeged 2011 ellen; Molnár Csaba és Makrai Gábor egy-egy kipattanót juttatott közelről a hálóba. A szegediek nem adták fel, a félidő hajrájában Geiger Norbert pontos lövésével szépítettek, majd a szünet után az Oláh Gergő buktatásáért megítélt tizenegyest Germán Tamás értékesítette. Az 51. percben azonban jött a csákváriak harmadik „lesipuskás” gólja, amelyet ismét Makrai szerzett, a hátralévő időben pedig Szántai Levente bravúrjai akadályozták meg a negyedik csákvári találatot. A Csákvár az egyetlen csapat a bajnokságban, amely ősszel nem játszott döntetlent.