A Gyirmót vert helyzetből nyert Tatabányán, és előzött

2012.03.31. 19:15
A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 21. fordulójában a Szeged 2011 hazai pályán 1–1-re végzett a Békéscsabával. A Nyugati csoport rangadóján Tatabányán egygólos hátrányból nyert minimális különbséggel a Gyirmót, így utóbbi lépett a tabella második helyére, letaszítva onnan a legyőzött gárdát.

NYUGATI CSOPORT NYUGATI CSOPORT

A Tatabánya az első félidő közepén jutott előnyhöz, de a gyirmótiak a 69. percben egyenlítettek, majd a hajrában a győztes gólt is megszerezték. A szünet után a viharos erejű szél miatt technikai szünetet kellett beiktatnia a játékvezetőnek, mert leszakadt az egyik kapu mögötti hálótartó vasszerkezet, amely erősen belógott a pályára, így balesetveszélyt jelentett. A rendezőknek majd' órájukba telt, amíg elhárították a problémát.

A Szigetszentmiklós az első félidő végén, és a második felvonás elején is egy-egy góllal „kedveskedett” a Győri ETO II-nek, így a házigazdák otthon tartották a három pontot, tizenegyedik hazai fellépésükön immár harmadszor. A győriek tizenegyedik idegenbeli fellépésükön hetedszer maradtak pont nélkül.

A kieső helyen álló BKV Előre Baján szerzett pontot. A Veszprém Thiago duplájával nyert hazai környezetben a Dunaújváros-Pálhalma ellen, a vendégek kétgólos hátrányba kerülve még szépítettek, de a hátralévő húsz percben nem tudtak egyenlíteni.

A Videoton-PFLA egy pontot szerzett Sopronban. A felcsútiak kétszer jutottak vezetéshez: előbb egy öngólnak köszönhetően, majd a 66. percben már emberhátrányban futballozva. A házigazdák azonban mindkétszer egyenlítettek, utóbb a 86. percben.

Szegeden megtelt a SZVSE-stadion főlelátója (Fotó: delmagyar.hu/Segesvári Csaba)

KELETI CSOPORT

A Szeged már a 11. percben előnybe került, a békéscsabaiak a 90. minutumban mentették döntetlenre a meccset. A Szeged a mérkőzés utolsó fél óráját emberhátrányban játszotta Bamba kiállítása miatt.

A Nyíregyháza hazai pályán kapott ki 2–0-ra az Orosházától, a vendégek zsinórban ötödik meccsükön nem találtak legyőzőre. A kiesés elől menekülő Vác fontos győzelmet aratott, hazai környezetben győzte le a DVSC-DEAC-ot. A Budapest Honvéd második csapata légiósainak vezérletével 3–0-ra nyert a Kazincbarcika vendégeként.

LABDARÚGÓ NB II
NYUGATI CSOPORT
21. FORDULÓ
FC TATABÁNYA–GYIRMÓT FC 1–2 (1–0)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 600 néző. V: Erdős (Király K., Huszár)
TATABÁNYA: Boros – Domokos B. (Deme, 82.), Böjte, Izing, Szekér – Móri, Milanovic, Kovács I., Lajtos – Sitku (Béres, 78.), Z. Vujovics (Farkas J., 60.). Vezetőedző: Kiprich József
GYIRMÓT: Somodi – Bognár Zs., Kardos N., Nagy II G., Varga L. – Czanik (Horváth R., 80.), Cseri T., Makrai, Molnár B. (Fitos, 66.) – Laki B. (Tóth N., 60.), Ferenczi I. Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Móri (1–0) a 27., Czanik (1–1) a 68., Tóth N. (1–2) a 80. percben
Kiprich József: – Nem érdemeltünk vereséget. Széllel szemben is sok helyzetet dolgoztunk ki.
Csank János: – Az erős szél elrontotta a találkozót. Csupán annyi történt, hogy mi kétszer, míg a hazaiak csak egyszer találták el a kaput…
SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–GYŐRI ETO II 2–0 (1–0)
Szigetszentmiklós, 200 néző. V: Nagy R. (Pápai, Punyi)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma T. – Nagy T., Csiszár, Szamosszegi, Szamosi – Király A., Barna Zs., Lannert – Bonifert (Márkus T., 65.), Urbán G. (Fabio, 84.), Hullám (Ngalle, 78.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
ETO II: Nacsa – Kálmán A., Köles, Paget, Nagy Á. – Nyitrai, Matetits (Horváth G., 64.), Kiss M. – Molnár T. (Kozma M., 73.), Nicsenko, Kiss Sz. (Vankó, a szünetben). Edző: Sándor István
Gólszerző: Urbán G. (11-esből, 1–0) a 36., Bonifert (2–0) az 58. percben
Horváth Ferenc: – Pofon után újra talpon.
Sándor István: – Egy pozitívuma volt a mérkőzésnek, hogy három ifista debütált az NB II-ben. Sajnos vereséggel.
VESZPRÉM FC–DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA 2–1 (1–0)
Veszprém, 300 néző. V: Fenyvesi (Iványi I., Hofbauer)
VESZPRÉM: Tarczy – Garai, Császár, Lang, Bosnjak – Nikolin – Hevesi-Tóth, Molnár Z. (Ihász, 83.), Thiago (Burcsik, 84.) – Bali, Eggmann (Leitold, 77.). Vezetőedző: Vágó Attila
DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA: Abu – Nagy A. (Berényi, 82.), Urbán P., Salamon, Szolomájer – Kocsis Gábor, Vörös P., Márki, Micskó – Godslove (Kocsis Gergő, 70.), Perovics (Bezerédi, 59.). Vezetőedző: Jakab Elek
Gólszerző: Thiago (1–0) a 36., Thiago (11-esből, 2–0) a 64., Kocsis G. (11-esből, 2–1) a 71. percben
Vágó Attila: – Roppant nehéz mérkőzésen vagyunk túl, döntő volt egy nullás állásnál, hogy ellenfelünk kihagyta a büntetőt, míg mi értékesítettük.
Jakab Elek: – Az első félidei mérsékelt teljesítményt nem tudtuk ellensúlyozni a második félidei biztató produkcióval.
BAJAI LSE–BKV ELŐRE SC 0–0
Baja, 250 néző. V: Iványi Z. (Buzás, Verbászi)
BAJA: Herbert – Szauter, Burucz, Forgács A., Villám – Bakos Sz., Szöllősi F., Kőbányai (Berdó, 75.) – Balázs R. (Lógó, 63.), Csovics (Szabó N., 80.), Kormos. Vezetőedző: Bognár György
BKV ELŐRE: Vezér – Fazakas, Baranyai N., Miklósvári, Sebők I. – Csikós, Mayer – Kiss K., Selei (Berki, 70.), Eszlátyi – Szabó V. Vezetőedző: Menczeles Iván
Bognár György: – Annyi plusz hiányzott a csapatból mentálisan, amennyit egy jó felkészülés adhatott volna. Ez éreztette is hatását az első félidő végén, ezért igazságos az eredmény.
Menczeles Iván: – Küzdelmes mérkőzésen szereztünk egy pontot, ami a mi helyzetünkben jó eredmény. Akár a győzelem is összejöhetett volna, de a vereség sem volt kizárható.
SOPRONI VSE–VIDEOTON-PFLA 2–2 (0–1)
Sopron, 600 néző. V: Ákos (Kóbor, Aradi)
SOPRON: Bozsó – Csontos (Tamási R., 76.), Szmiljanics, Baranyai T., Nagy Z. – Bieder, Lazics, Bausz, Simon A. (Fazekas N., 76.), Szabó L. (Perics, 67.), Vólent. Vezetőedző: Soós Imre
VIDEOTON II: Czirják – Margitics, Papucsek, Aposztolopulosz, Farkas N. – Macsicza – Gosztonyi (Molnár T., a szünetben), U. Nikolics, Soós (Vaszicsku, 52.), Jeff Silva – Máté J. (Jankovics, 82.). Edző: Hartyáni Gábor
Gólszerző: Baranyai T. (öngól, 0–1) a 24., Szabó L. (11-esből, 1–1) a 48., Máté J. (1–2) a 66., Vólent (11-esből, 2–2) a 86. percben
Kiállítva: Papucsek (Szabó László buktatásáért) a 48. percben
Soós Imre: – Nem érdemtelenül, kétszer is egyenlítve, végre gólokat is lőve megérdemeltük az egy pontot.

21. FORDULÓ
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–OROSHÁZA FC 0–2 (0–1)
Nyíregyháza, 800 néző. Vezette: Fábián (Demeter, Galán)
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Ur, Nánási, Szilágyi K., Mészáros M. – Farkas M. (Batizi-Pócsi, 60.), Minczér – Csorba, Reznek (Vinicius, 81.), Pákolicz – Germán T. Szakmai igazgató: Brekk János
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Szűcs D., Milenkovics, Futaki, Szabó N. – Ács L., Petneházi (Bozoki, 91.), Szabó A., Végh A. (Lupsa, 87.) – Tóth D. (Szabó T., 82.), Randelovics. Megbízott edző: Csizmadia Imre
Gólszerző: Petneházi (0–1) a 4., Randelovics (0–2) a 93. percben
Brekk János: – Rúgtunk három kapufát, csak az a baj, hogy a futballt gólokra játsszák. A döntetlen reálisabb lett volna.
Csizmadia Imre: – Némi szerencsével, de fegyelmezett játékkal és szép megoldásokat bemutatva szereztük meg a megérdemelt győzelmünket.
SZEGED 2011–BÉKÉSCSABA ELŐRE SE 1–1 (1–0)
Szeged, 2500 néző. Vezette: Berger (Kis Z., Szvetnyik)
SZEGED: Belecan – Bamba, Tóth I., Toca, Radnai – Borbély, Laczkó J. – Kis R. (Guzsik, 90.), Podonyi (Gahwagi, 77.), Orosz M. (Rézműves, 84.) – Folmer. Vezetőedző: Futó Tamás
BÉKÉSCSABA: Máthé G. – Kerekes I., Kállai N., Makra, Juhász Gy. (Horváth T., 71.) – Leucuta, Mészáros L. (Ferenczi M., 62.), Balázs J., Majoros – Farkas K. (Claudiu, 76.), Tchana. Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Tóth I. (11-esből, 1–0) a 11., Kállai N. (1–1) a 90. percben
Kiállítva: Bamba (sportszerűtlen magatartásért) a 60. percben
Futó Tamás: – Valami gátol minket abban, hogy három pontot szerezzünk.
Pásztor József: – A Szeged helyzet nélkül a nyolcvannyolcadik percig vezetett. Ilyen rossz talajú pályán borzasztó nehéz fordítani.
KAZINCBARCIKAI SC–BP. HONVÉD-MFA 0–3 (0–2)
Kazincbarcika, 300 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Varga II G., Bozó)
KAZINCBARCIKA: Hamar Zs. – Toplenszki (Illés R., 61.), Komlósi, Nyisalovits, Sütő A. (Gomez, a szünetben) – Nyitrai, Fehér B., Kovács P., Tátrai – Horváth B., Bene A. (Molnár G., 61.). Vezetőedző: Szabó János
HONVÉD-MFA: Czuczi – Moga, Baráth, Bjelkanovic (Lengyel Gy., a szünetben), Gengeliczki – Miskovicz, Futó, Szala – Varga M. (Radu, 84.), Porcari – Erdélyi (Karacs, 75.). Edző: Pári Sándor
Gólszerző: Porcari (0–1) a 28., Moga (0–2) a 43., Karacs (0–3) a 83. percben
Kiállítva: Komlósi (megütötte Gengeliczkit) a 83. percben
Szabó János: – Szégyellem magam a csapat helyett is. Erre a teljesítményre nincs mentség. A Honvéd fiataljai nagyobb becsvággyal küzdöttek.
Pári Sándor: – Irreális körülmények között, mély talajú pályán, a mezőny legfiatalabb átlagéletkorú csapatával megérdemelt győzelmet aratottunk.
DUNAKANYAR-VÁC–DVSC-DEAC 1–0 (1–0)
Vác, 150 néző. Vezette: Barna (Kiss I B., Becséri G.)
VÁC: Héger – Króner, Páles, Tányéros Á., Hegedűs Cs. – Albert Á., Gulyás G., Kiss R., Arany Z. (Aranyos, 86.) – Rusvay (Papp K., 91.) – Palásthy N. (Michel, 69.). Vezetőedző: Híres Gábor
DVSC-DEAC: Tóth Cs. – Treznai, Albert I. Mardare, Boros – Szécsi, Lucas, Oláh G., Burics – Salami, Méyé (Kovács M., 73.). Edző: Fórián Zsolt
Gólszerző: Kiss R. (1–0) a 26. percben
Kiállítva: Mardare (második sárga lap után) a 78. percben
Híres Gábor: – A szerencsével továbbra is hadilábon állunk, de sok helyzetünkből most végre sikerült egyet értékesítenünk.
Flórián Zsolt: – Az nem elég a győzelemhez, ha csak a csapat fele játszik jól.