Megszakadt az MTK nagy sorozata, megtorpant a Szolnok is

2011.11.19. 17:30
Tischlerék nem bírtak a Szigetszentmiklóssal (Fotó: Szabó Miklós – archív)
Az éllovas MTK Budapest hazai pályán csak gól nélküli döntetlenre végzett a Szigetszentmiklóssal a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 14. fordulójában. Keleten sem ment az első helyezettnek, a Szolnok egy hajrábeli góllal kikapott Vácon.

KELETI CSOPORT

A Keleti csoportban a Szolnok az elmúlt öt fordulóban négyszer győzött, ám ezúttal gyenge napot fogott ki, ráadásul az utolsó percekben az addig őrzött egy pont is kicsúszott a kezéből. A kiesőzónából menekülő Vác Hegedűs fejes góljával nyerte meg a mérkőzést.

A szolnokiak balszerencséjére két legközelebbi üldözőjük egyaránt győzött: a hosszú veretlenségi sorozatát a múlt héten eltemető Békéscsaba könnyedén felülmúlta a Honvéd akadémistáit, míg a Cegléd – az elmúlt hetek két döntetlenje után – Orosházáról hozta el a három pontot.

NYUGATI CSOPORT

Hét győzelem után megtorpant az MTK. A sérült Németh Krisztián és Pál András nélkül kiálló kék-fehérek jelentős mezőnyfölényben játszottak a Szigetszentmiklós ellen, ám helyzetet alig alakítottak ki, s azt a keveset is elrontották, így be kellett érniük a gól nélküli döntetlennel.

Az üldözők közül a Tatabányának egymás utáni második hazai meccsén nem sikerült érvényesítenie a papírformát, pedig ellenfele, a Sopron három vereségből lábadozva érkezett.

A Kozármisleny ellenben nem kímélte a zuhanórepülésben lévő, szebb napokat látott Budaörsöt. A négy gólszerző között ott található Wittrédi Dávid is, akinek szerződésén talán még ki sem hűlt a pecsét.

A kora esti mérkőzésen a Gyirmót kétszeri visszakapaszkodás után 4–2-re legyőzte a BKV Előre legénységét, és visszaszerezte második helyét a Nyugati csoportban.

NB II, KELETI CSOPORT
14. FORDULÓ
DUNAKANYAR-VÁC–SZOLNOKI MÁV FC 1–0 (0–0)
Vác, 200 néző. Vezette: Fábián M. (Varga Zs. Punyi Gy.)
VÁC: Héger – Króner, Páles, Tányéros G., Hegedűs Cs. – Rábold (Papp K., 91.), Albert Á., Arany Z., Berki (Szabados T., 68.) – Rusvay – Michel (Lovrencsics B., 87.). Vezetőedző: Híres Gábor
SZOLNOK: Rézsó – Papp Sz., Mile, Szeleczki, B. Tóth (Balogh P., 79.) – Lengyel B., Antal (Kalmár, 62.), Ulviczki, Kis R. (Szepessy R., 31.), Mundi – Vári. Vezetőedző: Romanek János
Gólszerző: Hegedűs Cs. (1–0) a 89. percben
Híres Gábor: – Van egy csodálatos Hegedűsünk, aki elhúzta a Szolnok nótáját, de ehhez kellett a háttérben egy jól működő zenekar is.
Romanek János: – Most látszik, hogy mégsem vagyunk olyan jó csapat. Nem játszottunk jól az első félidőben, de attól még ezt a meccset döntetlenre kellett volna hoznunk.
BÉKÉSCSABAI ELŐRE–BUDAPEST HONVÉD-MFA 4–1 (2–0)
Békéscsaba, 300 néző. Vezette: Solymosi (Demeter, Berettyán)
BÉKÉSCSABA: Máthé – Kerekes I., Kállai, Makra, Juhász Gy. – Szélpál T. (Sztrunga, 55.), Ferenczi M. (Szigeti, 68.), Balázs J., Pozsár (Tóth N., 78.) – Tchana, Leucuta. Vezetőedző: Pásztor József
HONVÉD: Szemerédi – Gengeliczki, Fejes J., Baráth, Sundas (Szatmári P., 67.) – Vécsei, Vernes, Tisza K., Ihrig-Farkas (Vólent, a szünetben) – Hercegfalvi, Kapacina (Kovács G., 78.). Vezetőedző: Vincenzo Mazzeo
Gólszerző: Balázs J. (1–0) a 13., Kállai (2–0) a 33., Leucuta (3–0) az 53., Kállai (4–0) a 77., Vólent (4–1) a 90. percben
Pásztor József: – Nem játszottunk igazán jól, de jó ütemben rúgtuk a gólokat, és még így is megérdemelten nyertünk.
Vincenzo Mazzeo: – Fiatal csapattal álltunk ki. Jól játszottunk, de sajnos nem rúgtunk gólokat az utolsó percet kivéve, ráadásul volt négy nagy hibánk is.
OROSHÁZA FC–CEGLÉDI VSE 0–1 (0–1)
Orosháza, 250 néző. Vezette: Lovas L. (Forgács, ifj. Kormányos)
OROSHÁZA: Bordás – Milankovic, Futaki, Szabó A. – Kerepeczki, Juhász N. (Bozóki, 46.), Varga R. (Tóth D., 84.), Ács L. – Petneházi – Lupsa (Szabó T., 80.), Randalovics. Vezetőedző: Major László
CEGLÉD: Miski – Robson, Buzás, Ladiszlai, Vincze Z. – Kenderes (Markó, 79.), Kurucsai, Odrobéna (Fekete A., 64.), Koncz Zs. – Farkas I., Balog A. (Medgyesi, 70.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Balog A. (0–1) a 14. percben
Major László: – Ha reggelig játszunk, akkor sem rúgunk gólt.
Ványi Zsolt: – A várakozásnak megfelelően, küzdelmes, nehéz mérkőzésen fontos három pontot szereztünk.
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–KAZINCBARCIKAI SC 1–1 (1–0)
Nyíregyháza, 500 néző. Vezette: Iványi Z. (Horváth R., Buzás B.)
NYÍREGYHÁZA: Vojinovics – Erdélyi D., Nánási, Radványi D., Orosz M. – Farkas M., Mészáros M. (Haburcsák, 29.) – Kovács Á., Reznek, Batizi-Pócsi (Makai, 89.) – Salami. Vezetőedző: Gálhidi György
KAZINCBARCIKA: Hamar Zs. – Toplenszki, Nyisalovits, Komlósi, Horváth Sz. (Badalik, 67.) – Konate (Dávid Z., 44.) – Nyitrai (Tátrai, a szünetben), Fehér B., Kovács P., Horváth B. – Bene A. Vezetőedző: Szabó János
Gólszerző: Salami (1–0) a 28., Kovács P. (1–1) a 89. percben
Gálhidi György: – Rendkívül csalódott vagyok, mert megint az utolsó perekben engedtük ki a győzelmet a kezünkből. Megfejthetetlen számomra, hogy milyen buta hibákat követünk el sorozatban.
Szabó János: – Jól kezdtük a mérkőzést, de hamar kicsúszott a kezünkből az irányítás. Nem érdemtelenül szerzett vezetést a Nyíregyháza, de a második félidőben már több lehetőségünk volt, és a végén sikerült kiegyenlíteni, amiért megdolgoztunk.

KOZÁRMISLENY SE–BUDAÖRSI SC 4–0 (1–0)
Kozármisleny, 150 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe, Kulman)
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Kiss M., Fodor F., Balaskó Cs., Vég B. – Ato, Nagy E. (Karacs, 73.), Kovács T., Rácz F. – Wittrédi (Laki Z., 77.), Godslove (Asztalos, 68.). Vezetőedző: Márton Gábor
BUDAÖRS: Tulipán – Lőrincz Gy. (Szűcs P., 68.), Hegedűs N., Csobánki, Mihályi – Kollega K., Tóth Cs., Horváth L., Lászka (Farsang, 72.), Papp G. (Németh P., 75.) – Tüske. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Rácz F. (1–0) a 13., Ato (2–0) a 60., Wittrédi (3–0) a 64., Asztalos (4–0) a 69. percben
Márton Gábor: – Az utolsó két-három hetet leszámítva benne volt a játékunkban a nagyobb különbségű győzelem. Kicsit hiányérzetem van, a negyedik gól után megálltunk.
Lucsánszky Tamás: – Nagyszerűen futballoztak a hazaiak, minden hibánkért megbüntettek bennünket.
MTK BUDAPEST–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 0–0
Budapest, Hidegkuti Stadion, 500 néző. Vezette: Karakó (Szalai D., Szilágyi N.)
MTK: Hegedűs – Wolfe, Szekeres A., Kálnoki Kis, Vadnai – Nikházi, Kanta J., Zsidai – Frank (Ladányi, 75.), Tischler, Csiki (Pölöskey Zs., 58.). Szakmai igazgató: Garami József
SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma – Csák, Csiszár, Szamosszegi, Szamosi – Kvekveskiri, Barna Zs. – Bonifert (Fekete L., 75.), Somorjai (Csepregi, 83.), Sadjo – Fekete Á. (Ngalle, 70.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Garami József: – Küzdelmes mérkőzésen nem tudtuk leküzdeni az ellenfelet, kevés helyzetet tudtunk kialakítani, ezért lett döntetlen.
Horváth Ferenc: – Kerestem, de nem találtam a különbséget a tabellán elfoglalt helyek között.
DUNAÚJVÁROS PÁLHALMA–GYŐRI ETO FC II 2–1 (1–0)
Dunaújváros, 200 néző. Vezette: Barna G. (Kis, Verbászi)
DUNAÚJVÁROS: Abu – Huber, Kőkuti, Salamon, Berényi – Bezerédi, Vaskó J. (Kocsis G., 36.), Rottmann, Dudás P., Márki – Nagy D. (Szmoljanovics, 86.). Vezetőedző: Nagy I Zoltán
GYŐR II: Nacsa – Kálmán A., Paget, Zámbó B., Nagy Á. – Markovics (Berde, a szünetben), Horváth G. (Németh L., 65.), Kiss Sz. – Varga T., Molnár T., Miklós (Serfőző, a szünetben). Edző: Klement István
Gólszerző: Nagy D. (1–0) a 23., Kocsis G. (2–0) az 50., Varga T. (2–1) a 89. percben
Kiállítva: Kiss Sz. (hátulról történő buktatásért) a 81. percben
Nagy I Zoltán: A múlt heti kisiklás után rájött a csapat, hogy rossz úton jár, és nagyszerű találkozón, jó teljesítménnyel megérdemelten győzött.
Klement István: – Két buta hibánkat kihasználta az egyébként az egész mérkőzésen kilenc emberrel védekező Dunaújváros. Későn rúgtuk a szépítő gólt.
BAJAI LSE KALO-MÉH–VESZPRÉM FC 1–1 (1–1)
Baja, 200 néző. Vezette: Pánczél (Viszokai, Iványi)
BAJA: Herbert – Szauter, Zahorecz, Forgács, Villám – Domokos, Szöllősi F. – Balázs (Kormos, a szünetben), Micskó (Lógó, 67.), Varga Z. (Szőllősi T., 55.) – Covic. Vezetőedző: Bognár György
VESZPRÉM: Varga T. – Garai, Hegedűs, Lang, Bosnjak (Nikolin, 76.) – Thiago, Molnár, Hevesi-Tóth, Leitold (Finta, 82.) – Novothny, Alex (Czvetkó, 86.). Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Alex (0–1) a 40., Domokos (1–1) a 44. percben
Bognár György: – Igazságos döntetlen született, a Veszprém egyenrangú ellenfél volt. Azt azért kikérem magamnak, hogy egy húszéves bíró vagy partjelző kioktasson.
Vágó Attila: – Küzdelmes mérkőzésen helyzet itt, helyzet ott. Mindkét védelem sokat hibázott, ezek után igazságos a döntetlen.
FC TATABÁNYA–SOPRONI VSE 1–1 (0–1)
Tatabánya, 250 néző. Vezette: Berke (Gyűrűsi, Mohos)
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Böjte, Simkó – Móri (Nyilas, 56.), Farkas V., Milanovics (Sitku, 76.), Szekér, Deme – Béres, Farkas J. Vezetőedző: Kiprich József
SVSE: Borsi – Perics, Szmiljanics, Tóth D., Nagy Z. – Csontos, Lazics, Szabó L., Bausz (Planéta, 93.) – Bognár Gy. (Tamási, 79.), Csordás Cs. (Fazekas, 89.). Vezetőedző: Végh Tibor
Gólszerző: Szmiljanics (0–1) a 31., Béres (1–1) az 53. percben
Kiállítva: Szabó L. (Nyilas Elekkel szemben elkövetett súlyos sportszerűtlenségért) a 70. percben
Kiprich József: – Bunkerfutballra számítottunk, és az is lett.
Végh Tibor: – Küzdelmes, nyílt mérkőzésen rászolgáltunk az egy pontra.
FC AJKA–VIDEOTON-PFLA 0–0
Ajka, 200 néző. Vezette: Fenyvesi Sz. (Péter T., Hofbauer)
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Kovács Zs. (Vittman, 89.), Szabó L., Pothárn, Pavliczky (Major N., a szünetben) – Mihalecz P., Gaál (Szalai R., 77.). Vezetőedző: Artner Tamás
VIDEOTON: Somodi – Margitics, Vaszicsku, Papucsek, Farkas N. – Soós J., Macsicza, Szolnoki, Balogh G. (Király P., 87.) – Máté J. (Elek B., 90.), Babos B. (Baracskai, 79.). Edző: Hartyáni Gábor
Artner Tamás: – A szervezetten játszó fehérváriak ellen a helyzetek alapján gólokkal kellett volna nyernünk.
Hartyáni Gábor: – Az első félidőben eldönthette volna az Ajka a mérkőzést, de a szünet után kiegyenlített játék volt, s így értékes pontot szereztünk.

GYIRMÓT FC–BKV ELŐRE 4–2 (1–1)
Győr–Gyirmót, 300 néző. Vezette: Szabó Zs. (Király K., Kóbor P.)
GYIRMÓT: Tarczy – Bognár Zs., Kozmér, Makrai, Szabó Cs. – Czanik (Tóth N., 55.), Molnár B., Cseri T. (Polyák, 63.), Nagy L. – Weitner (Tóth B., 80.), Laki B. Vezetőedző: Soós Imre
BKV: Vezér – Katona D., Máj, Halápi, Sebők I. – Rápó (Pataki, a szünetben), Dányi, Császár, Mayer – Szabó V., Boros. Vezetőedző: Szapor Gábor
Gólszerző: Szabó V. (0–1) a 8., Laki B. (1–1) a 38., Szabó V. (1–2) az 53., Tóth N. (2–2) a 66., Laki B. (3–2) a 78., Tóth N. (4–2) a 83. percben
Kiállítva: Dányi (második sárga lap után) az 58. percben
Soós Imre: – Magunknak nehézzé tett mérkőzésen rengeteg helyzetet kidolgoztunk, szereztünk négy gólt, és mellette viccbe illőket kaptunk.
Szapor Gábor: – Az eredmény nem tükrözi a játék képét, nagyszerű csapatjátékot mutattunk, a kiállítás után dőlt el a mérkőzés.