Lisztes duplája is kellett a szegedi sikerhez

2012.08.18. 20:30
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság első fordulójában a Keleti csoportban Lisztes Krisztián két góllal segítette győzelemhez a Szegedet a Honvéd MFA ellen. Tíz gól esett a Cegléd békéscsabai vendégjátékán. A házigazdák a 3–3-as első félidőt követően kétgólos győzelmet arattak. A Vasas otthon nem bírt a Putnokkal, az angyalföldiek a 79. percben mentették ikszre a mérkőzést.

Hamar Ádám két góljával nyert minimális különbséggel a Mezőkövesd Szolnokon, az Újpest élvonalbeli rutinnal is bíró játékosok sorát felvonultató B-csapata kétgólos vereséget szenvedett Orosházán. A Vác 3–1-es győzelemmel szerzett három pontot Kazincbarcikán.

Győztes rajtot vett hazai környezetben a Szeged
(Fotó: delmagyar.hu)
Győztes rajtot vett hazai környezetben a Szeged (Fotó: delmagyar.hu)

Nyugati csoport

A Nyugati csoportban a bajnokaspiráns Gyirmót hazai környezetben minimális különbséggel kerekedett a Szigetszentmiklós fölé. Az első félidő közepén a házigazdák szerezték a mérkőzés első találatát, de a vendégek még a szünet előtt egalizáltak. A három pont sorsáról Tóth Norbert 86. percben szerzett találata döntött. A Kozármisleny hazai pályán négy góllal nyert a BKV Előre ellen. A házigazdák a 17. percben szereztek vezetést, amit a szünet előtt megdupláztak, a kiütéses különbség a hajrá perceiben jött össze újabb két gól formájában.

A Kaposvár II a 92. percben mentett pontot a vezetést a 65. percben megszerző Haladás II otthonában. A Soproni VSC Baján nyert kiütéssel, a győztes csapatban Gyánó Szabolcs mesterhármast szerzett. A vendégek 3–0-s vezetésük után a második félidőben emberelőnyben játszhattak. A 72. percig 1–0-ra vezetett a PFLA Csákváron, majd a hazai egyenlítést három felcsúti gólt követte.

NB II, KELETI CSOPORT, 1. FORDULÓ
OROSHÁZA FC–ÚJPEST FC B 3–1 (1–0)
Orosháza, 350 néző. V: Gyarmati II T. (Butkai, Márton Zs.)
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Kerekes I., Milenkovics, Futaki, Szabó N. – Kerepeczki (Szabó T., 80.), Varga R., Ács L., Végh A. (Szűcs D., 86.) – Tóth D., Bernáth P. (Ondrejó, 72.). Vezetőedző: Major László
ÚJPEST B: Banai D. – Szokol, Kálmán Zs., Takács Z., Baranyai Á. – Magos (Szabó B., 53.), Tajthy, Banai B., Popovics – Zamostny (Üveges, 65.), Rajczi. Edző: Víg Péter
Gólszerző: Bernáth (1–0) a 13., Tóth D. (2–0) a 62., Szabó B. (2–1) a 66., Milenkovics (3–1) a 76. percben
Major László: – Színvonalas mérkőzésen a jó Újpestet akár több góllal is megverhettünk volna.
Víg Péter: – Az irreális körülményekhez jobban alkalmazkodott az Orosháza.
SZEGED 2011–BP. HONVÉD-MFA 3–2 (1–1)
Szeged, 1500 néző. V: Botló (Iványi I., Buzás)
SZEGED: Belecsan – Kéri, Kapic (Laczkó J., 68.), Toca, Farkas Z. – Ulvicki, Borbély – Kis R., Lisztes, Gomez (Geiger, 62.) – Rézműves (Jovánczai, a szünetben). Vezetőedző: Tóth Bálint
HONVÉD-MFA: Vereckei – Moga, Remes, Gengeliczki, Kovács G. (Varga M., 75.) – Lengyel Gy., Csontos (Nagy G., 68.), Futó, Czár (Kosztics, 56.) – Vólent, Nagy M. Edző: Pári Sándor
Gólszerző: Lisztes (1–0) a 28., Nagy M. (1–1) a 41., Jovánczai (2–1) az 58., Lisztes (3–1) a 78., Varga M. (3–2) a 81. percben
Tóth Bálint: – A fiatal, tehetséges játékosokat felvonultató ellenféllel szemben azért nyertünk nehezen, mert elkerülhető gólokat kaptunk.
Pári Sándor: – Lisztes, Jovánczai–Honvéd-MFA három kettő. Tizenkilenc egész háromtized év átlagéletkorú csapatom teljesítményével maradéktalanul elégedett vagyok.
KAZINCBARCIKAI SC–DUNAKANYAR-VÁC1–3 (0–1)
Kazincbarcika, 400 néző. V: Karakó (L. Tóth, Kulcsár J.)
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Komlósi, Czégel, Nyisalovits (Szala, 41.), Fótyik – Fehér B., Renan, Ngalle, Luiz (Nyitrai, 85.) – Hornyák (Tátrai, 54.), Kovács P. Vezetőedző: Szabó János
VÁC: Palásthy D. – Króner, Páles, Benke (Farkas P., 22.), Petrezselyem – Kákonyi, Papp K., Gulyás M. (Király P., a szünetben), Rusvay – Palásthy N. (Gulyás G., 74.), Berki I. Vezetőedző: Mózner János
Gólszerző: Palásthy N. (0–1) a 38., Rusvay (11–esből, 0–2) az 53., Berki I. (0–3) a 63., Tátrai (1–3) a 73. percben
Szabó János: – Lényegesen többet vártam csapatomtól, a helyzeteink megvoltak, de a vendégek sokkal jobban kihasználták adódó lehetőségeiket.
Mózner János: – Remélem, ez a vegyület, amit most kikevertünk, tartós marad, és a későbbiekben is sok sikert hoz nekünk a bajnokikon.
VASAS–PUTNOK VSE1–1 (0–1)
Illovszky-stadion, 1000 néző. V: Farkas Á. (Mohos, Gyürüsi)
VASAS: Halasi – Görgényi, Mehmedagic, Kárpáti, Katona M. – Reidan (Vencel, a szünetben), Ferkó Á. – Szilágyi P. (Füredi, 51.), Mundi R., Polényi (Csoór, 71.) – Balogh B. Vezetőedző: Joaquim Machado Goncalves
PUTNOK: Roza – Szögedi, Nagy Cs., Kovács R., Horia – Zabos – Odrobéna (Illés R., 74.), Szabó Á., Zimányi – Monyók (Matis, 66.), Elek B. (Luptak, 83.). Vezetőedző: Koszta Péter
Gólszerző: Monyók (11-esből 0–1) a 19., Csoór (1–1) a 78. percben
Joaquim Machado Goncalves: – Az első mérkőzés mindig nehéz, de elégedett vagyok a döntetlennel. Az utolsó negyedórát emberhátrányban játszottuk le, ennek ellenére majdnem sikerült megnyernünk a mérkőzést.
Koszta Péter: – A találkozó előtt kiegyeztem volna a döntetlennel, így, hogy a vége előtt kaptuk a gólt, hiányérzetem van.
SZOLNOKI MÁV–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 1–2 (0–1)
Szolnok, 700 néző. V: Berger (Varga II G., Szvetnyik)
SZOLNOK: Tóth Z. – B. Tóth, Mile, Szeleczki, Fritz – Bohner, Zováth, Szepessy R., Kállai I. (Kocsis D., 63.) – Nagy I. (Tisza K., 75.), Vári (Kocsis D., a szünetben). Vezetőedző: Romanek János
MEZŐKÖVESD: Szántai – Hegedűs Cs., Lakatos B., Elek N., Éles – Irhás (Bagi, 67.), Sigér, Bognár I. – Bogdány (Dobos, 56.), Hamar Á., Lipusz (Szalai V., 90.). Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Hamar Á. (0–1) a 35., Hamar Á. (0–2) a 49., Mile (1–2) az 52. percben
Romanek János: – Az első félidőben nagyon gyengén játszottunk. A szünet után próbálkoztunk, voltak lehetőségeink is, de azokat kihagytuk, így törvényszerű a vereségünk.
Véber György: – Az eredménnyel elégedett vagyok, a mutatott játékkal azonban már nem. Értékes győzelmet arattunk a rangadón.
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–CEGLÉDI VSE 6–4 (3–3)
Békéscsaba, 600 néző. V: Takács J. (Horváth R., Demeter)
BÉKÉSCSABA: Máthé G. – Kiss Z. (Balogh M., 37.), Botis, Huszár G. (Balázs J., a szünetben), Horváth T. – Raducu, Makra, Pozsár (Nadaban, 63.) – Obot, Majoros, Leucuta. Vezetőedző: Dajka László
CEGLÉD: Miski – Szalai B. (Szkunc, 68.), Miklósvári, Balogh P., Vincze Z. – Robson, Koncz, Brdaric (Balog M., 62.), Nagy L., (Csurka, 87.) Juhász D. – Medgyesi. Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Robson (0–1) a 3., Medgyesi (0–2) a 9., Leucuta (1–2) a 12., Obot (2–2) a 19., Medgyesi (2–3) a 22., Obot (3–3) a 43., Pozsár (4–3) az 52., Balog M. (4–4) a 67., Miklósvári (öngól, 5–4) a 77., Majoros (6–4) a 91. percben
Dajka László: – Húszéves edzői pályafutásom alatt ilyen mérkőzést még nem játszottunk. Fantasztikus támadójáték mellett védekezésben gyermeteg hibákat követtünk el.
Ványi Zsolt: – Végig kiélezett, közönségszórakoztató mérkőzésen maradtunk alul.
Vasárnapi mérkőzés
Balmazújváros–DVSC-DEAC
Pénteki mérkőzés
Nyíregyháza–FTC II 1–0

NB II, NYUGATI CSOPORT, 1. FORDULÓ
FC AJKA–FC TATABÁNYA 0–0
Ajka, 400 néző. V: Erdős (Kiss I B., Huszár)
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Czanik, Horváth A., Kanta Sz., Szabó L. (Nagy B., 86.) – Mihalecz P. (Szabó P., 55.), Major N. Vezetőedző: Németh Zoltán
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Hegedűs N., Böjte A., Szekér D. – Kovács I., Bakos Sz., Huszák, Skriba (Frank, 59.) – Weitner (Z. Vujovics, 59.), Móri (Csovics, 78.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Németh Zoltán: – Jó csapat ellen értünk el döntetlent, volt két meccslabdánk, amelyből gólt lőhettünk volna, de sajnos kihagytuk. A döntetlen igazságos.
Csertői Aurél: – Csapatomból hiányoltam az egyéni kvalitásokat. Az Ajka nagyon jó csapat, bár a mérkőzés folyamán többször uraltuk a játékot, de az eredmény igazságosnak mondható.
CSÁKVÁRI TK–PUSKÁS AKADÉMIA 2–4 (0–1)
Csákvár, 1000 néző. V: Fenyvesi (Péter, Hofbauer)
CSÁKVÁR: Hegedűs F. – Ambrus, Racskó, Burucz, Ódé – Csordás Sz., Domján (Tornyai, 56.) – Molnár Cs. (Szarka, 78.), Rigó, Burányi – Folmer. Vezetőedző: Bognár György
PUSKÁS AKADÉMIA: Pajovics – Margitics, Papucsek, Aposztolopulosz, Farkas N. (Fabio, 59.) – Tóth B. (Soós, 86.), Polonkai – Kleinheisler, Szakály D., Baracskai (Gajdos, 76.) – Zsolnai. Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Zsolnai (0–1) a 43., Racskó (1–1) a 72., Szakály D. (1–2) a 75., Gajdos (1–3) a 79., Polonkai (1–4) a 82., Folmer (2–4) a 87. percben
Bognár György: – Látszott, hogy fel kell vennünk és meg kell szoknunk az NB II-es ritmust. Játszhattunk volna szoros mérkőzést is, de megérdemelt a fehérváriak győzelme.
Benczés Miklós: – A győzelemmel elégedett vagyok, ahogy vártam, nehéz meccset játszottunk. Az első félidőben jobbak voltunk, de a fordulás után kialakult őrült futballban a szabad- és szögletrúgások döntöttek a javunkra.
BAJAI LSE–SOPRONI VSE 1–6 (0–3)
Baja, 300 néző. V: Iványi Z. (Medovarszki, Kormányos II G.)
BAJA: Tulipán – Hajnal G., Dudu (Szénási, 73.), Szilasi, Szabó Gy. – Lógó, Kazi – Szentgyörgyi, Deszpotovics, Illés D. (Szöllősi T., a szünetben) – Nagy E. (Szabó Sz., 73.). Vezetőedző: Goretich Krisztián
SOPRON: Sásdi – Bognár Zs., Baranyai N., Seper, Varga K. – Varga G. (Csikós, 67.), Pintér A. – Fazakas (Balázs R., 65.; Horváth P., 73.), Gaál B., Deme – Gyánó. Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Gaál B. (0–1) a 12., Gyánó (11-esből, 0–2) a 26., Gyánó (11-esből, 0–3) a 45., Szöllősi T. (1–3) a 47., Deme (1–4) a 67., Gaál B. (1–5) a 69., Gyánó (1–6) a 70. percben
Kiállítva: Szilasi (Fazakast buktatta gólhelyzetben) a 45. percben
Goretich Krisztián: – Két tizenegyest és egy kiállítást ajándékoztunk a vendégeknek. Szépítésre még futotta, de az egy háromnál kihagyott büntetőnk volt a fordulópont. Óriási hibákat követtünk el, egyénileg és csapatszinten is.
Soós Imre: – Fontos volt, hogy jól kezdjük a szezont. Remélem, a folytatás is hasonló lesz. Az döntött, hogy jobb csapatunk van, osztálykülönbség volt a két klub között.
KOZÁRMISLENY–BKV ELŐRE SC 4–0 (2–0)
Kozármisleny, 200 néző. V: Becséri D. (Becséri G., Horváth Z.)
KOZÁRMISLENY: Sólyom (Helesfay, 87.) – Vég, Balaskó Cs., Tányéros Á., Kiss M. – Kovács T., Koller K. – Karacs, Szabó B., Zsdrál – Puskás (Boda, 70.). Vezetőedző: Márton Gábor
BKV: Horváth G. – Fürjes, Madar M., Menyhért, Sebők I. – Kiss K. (Enyingi, 75.), Berki P., Wilson (Halápi, 61.), Havlik – Eszlátyi, Michel (Máj, 75.). Vezetőedző: Menczeles Iván
Gólszerző: Szabó B. (1–0) a 18., Puskás (2–0) a 41., Boda (3–0) a 85., Koller K. (4–0) a 90. percben
Márton Gábor: – Nem jutok szóhoz… Ilyen körülmények között, ilyen lebecsült pofozógépnek kikiáltott csapat simán nyert.
Menczeles Iván: – Lelkesedésben és játékban is felülmúlt minket a hazai csapat, de éppen idejében vagyunk ahhoz, hogy észbe kapjunk.
HALADÁS II–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI II 1–1 (0–0)
Szombathely, 500 néző. V: Kiss N. (Kepe, Kulman)
HALADÁS II: Gőcze – Zsirai (Németh M., 63.), Devecseri, Nagy Z. (Jagodics M., 80.), Farkas M. – Szeles – Szakály A., Hanzl – Gyurján, Kulcsár K. (Dalos, 84.), Horváth D. Edző: Tóth László
KAPOSVÁR II: Horváth L. – Fenyvesi, Vadas, Major, Laczkó D. (Földes, 70.) – Böjte P., Kirchner (Katona Gy., a szünetben), Böröczky, Bőle – Haruna, Horváth Á. (Diallo, a szünetben). Edző: Barna László
Gólszerző: Szakály A. (1–0) a 66., Haruna (1–1) a 92. percben
Tóth László: – Fájó, hogy a kilencvenkettedik percben kiegyenlített az ellenfél, de megérdemelt a kaposváriak pontszerzése.
Barna László: – Sok mindenen kell még javítanunk, úgy az erőnléten, mint az összjátékon, hogy eredményesebben futballozzunk. Ennek ellenére örülök, hogy egy pontot elvittünk Szombathelytől.
GYIRMÓT FC GYŐR–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 2–1 (1–1)
Győr-Gyirmót, 700 néző. V: Farkas T. (Kóbor, Aradi)
GYIRMÓT: Holczer – Csizmadia, Balog Z., Gévay, Illés Gy. – Regedei, Molnár B. (Tóth N., 77.), Magasföldi, Cseri T. (Fitos, 69.) – Laki B. (Varga L., a szünetben), Oross. Vezetőedző: Csank János
SZTK: Kozma T. – Kornis, Szamosszegi, Csiszár Z., Szamosi – Kaio, Barna Zs., Besztercei (Zsivoczky, 75.), Lannert – Kiss K. (Bali, 69.), Márkus (Urbán G., 64.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Magasföldi (1–0) a 27., Márkus (1–1) a 42., Tóth N. (2–1) a 86. percben
Csank János: – Nehéz találkozón vagyunk túl, mert az osztály egyik legjobb csapata ellen játszottunk. Az első félidőben a helyzetek alapján eldönthettük volna a meccset, míg a szünet után kiegyenlített volt a játék. Akadozott a gépezet, de szerencsére a végén a helyzeteink góllá értek.
Horváth Ferenc: – Büszke vagyok csapatomra, mert az NB II Manchester Cityje ellen a szigetszentmiklósi Sport utca nyolcból helytálltak a srácok.