Gálázva szerezte meg a bajnoki címet a Szolnok

2010.06.06. 19:27
A Baktalórántháza nem bírt Pető Zoltánnal (jobbra) és a Szolnokkal (Fotó: Czagány Balázs)
Gálázva szerezte meg a bajnoki címet az NB II Keleti csoportjában a Szolnoki MÁV, amely a Baktalórántháza 6–0-s kiütésével azt is megünnepelte, hogy tegnap feljutott az élvonalba.

A Szolnok már tegnap, játék nélkül feljutott az élvonalba, mivel a Vác vereséget szenvedett a Debrecen második csapatától. A Tisza-partiak ma szerették volna győzelemmel ünnepelni a feljutást, és ehhez keresve sem találhattak volna megfelelőbb ellenfelet a Baktalórántházánál (az egész szezonban egy győzelmet szerző BVSE már kiesett a harmadosztályba).

VÁGÓ: MEGÉRDEMELT SIKEREK

„A fiúk becsületesen küzdettek az egész idényben, teljes mértékben megérdemlik a feljutást és a bajnoki címet. Nemcsak a pályán, hanem azon kívül is..." – nyilatkozta Vágó Attila a mérkőzést közvetítő Sport Tv-nek, amikor játékosai hátulról a nyakába zúdítottak egy vödör vizet.

Lendületesen kezdtek a hazaiak, a hatodik percben Lengyel Béla jobb alsó sarokba tartó lövésével meg is szerezhették volna a vezetést, de Nagy Zoltán szépen hárított. Következhetett a meccs első szöglete, de ekkor már nem állt a helyzet magaslatán a vendégek kapusa: kiejtette a beívelt labdát, amely Alex elé került, a támadó pedig közelről a BVSE kapujába lőtt.

Pár perccel később már kétgólos volt a Szolnok előnye, ugyanis Igor Pisanjuk középre adását követően Lengyel is betalált. A félidő vége előtt egy baktalórántházi játékos is feliratkozott a gólszerzők közé, igaz, Nagy Dávid lábáról saját hálójába pattant a labda egy szép szolnoki támadást követően.

Ekkor már biztos volt, hogy a bajnoki címet és a szolnoki örömünnepet semmi sem veszélyezteti, de Vágó Attila csapata a második félidőben is gondoskodott a nézők szórakoztatásáról.

A szolnokiak a második játékrészre is tartogattak három gólt, Kotula László például csodaszép lövéssel vette be Nagy kapuját. A MÁV teljesen megérdemelt sikert aratott, és a bajnoki címmel tette még szebbé a feljutást, amelyre régóta várnak Szolnokon, a csapat ugyanis 1948-ban szerepelt legutóbb az első osztályban.

A SIÓFOK KIHASZNÁLTA A GYIRMÓT BOTLÁSÁT

Igaz, hogy csak egy hajrában szerzett góllal, de végül kihasználta a Gyirmót tegnapi botlását a Siófok. Horváth Károly vezetőedző együttese Sowunmi Thomas góljával 1–0-ra győzött a Kaposvölgye otthonában, ezzel egypontos előnyre tett szert győri riválisával szemben a feljutásért folyó csatában.

A bajnokságból egy forduló van hátra, amelyet sikerének köszönhetően a Siófok várhat kedvezőbb helyzetből. A 30. fordulóban mindkét bajnokaspiráns saját stadionjában lép pályára, a Gyirmót a Szigetszentmiklóst, a Siófok a Barcsot fogadja.

NB II, KELETI CSOPORT
29. FORDULÓ
SZOLNOKI MÁV FC–BAKTALÓRÁNTHÁZA VSE  6–0 (3–0)
Tiszaligeti-stadion, 7000 néző. Vezette: Farkas T. (Butkai, Varga II. G.)
SZOLNOK: Farkas B. – Szalai B., Hegedűs Gy., Pető Z., Cornaci (Balogh P., 58.) – Heves-Tóth (Csehi T., 63.), Mile, Antal, Lengyel B.– Alex (Kotula, 58.), Pisanjuk. Vezetőedző: Vágó Attila
BAKTALÓRÁNTHÁZA: Nagy Z. (Marics, 86.) – Vágó Z., Szenes, Bodnár J. (Nagy D., 36.), Lévai – Rakóczi, Márkus Gy. – Török I. (Molnár L., a szünetben), Kozma J., Zámbori – Tolnai. Játékos-edző: Illés László
Gólszerző: Alex (1–0) a 8., Lengyel B. (2–0) a 13., Mile (3–0) a 37., Mile (4–0) a 69., Kotula (5–0) a 80., Antal (6–0) a 85. percben
Vágó Attila: – Az a csapat, amelyik a bajnokság vége előtt egy fordulóval nyolc ponttal áll a Vác és héttel a REAC előtt, az azt hiszem, megérdemli a bajnoki címet. Remélem az NB I-es bemutatkozásunk alkalmával is ugyanennyi szurkoló tölti majd meg a Tiszaligeti-stadiont.
Illés László: – Sajnos az elején gyorsan kaptunk két potyagólt, s azzal el is dőlt a mérkőzés.

BKV ELŐRE–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 1–1 (0–1)
Sport utca, 300 néző. Vezette: Ákos Dávid (Gyürüsi G., Mohos M.)
BKV ELŐRE: Tarczi – Nagy A., Baranyai N., Makrai, Mayer – Namuquita (Gajda, a szünetben), Csikós, Varga E. (Sebők I., a szünetben) – Faragó I., Csopaki (Halgas, 83.), Török S. Vezetőedző: Soós Imre
MEZŐKÖVESD: Tajti N. – Sivák, Vámosi, Kaszás, Nagy P. – Kovács P., Hegedűs T., Vitelki – Haburcsák (Ragó, 80.), Szabó V., Bogdány (Surányi, 87.). Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző: Haburcsák (0–1) a 15., Faragó I. (1–1) a 85. percben
Soós Imre: – Az elején eldönthettük volna a mérkőzést, igaz, később nekünk is szerencsénk volt, így egy jó mérkőzésen igazságos eredmény született.
Huszák Géza: – Az első tíz percben kapusunknak két óriási védése is volt, utána hatalmas helyzetek sokaságát hibáztuk el.

MAKÓI FC–VECSÉSI FC 2–1 (1–1)
Makó, 500 néző. Vezette: Fenyvesi Szabolcs (Vígh T., Agócs J.)
MAKÓ: Halász – Szamosszegi, Dálnaki, Tóth I., Rakonczai (Krucsó, a szünetben) – Kulacsik , Varga R., Magyar, Bány (Nagy Andor, 74.) – Maróti, Schreiber (Csák, 58.). Vezetőedző: Kolozsvári János
VECSÉS: Vezér – Máj, Mboussi, Gulyás, Kiss K. – Lannert, Hullám, Patkó (Gorjanácz, 72.) – Menyhárt, Kormos (Ponczok, 57.), Czipper. Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Varga R. (1–0) a 2., Czipper (1–1) a 24., Maróti (2–1) a 47. percben
Kolozsvári János: – Rossz helyzetkihasználásunk miatt végig idegeskednünk kellett. Bány Tamás búcsúmérkőzését így is emlékezetessé sikerült tennünk.
Horváth Ferenc: – Sajnos elfogytunk a végére, tizenhárom egészséges emberünk volt, ilyen körülmények között, úgy érzem, helytálltunk.

KAZINCBARCIKAI SC–BŐCS KSC 2–1 (1–0)
Kazincbarcika, 350 néző. Vezette: Sándor Csaba (L. Tóth L., Tóth I.)
KAZINCBARCIKA: Somodi – Vadász, Bányai, Kovács R., Nagy T. – Odrobéna (Horváth B., 58.), Ebala, Fehér B., Lipusz (Darai, 86.) – Stevica (Binder, 51.), Szilágyi N. Vezetőedző: Kócsi József
BŐCS: Hamar – Bokros, Ur, Juhász Gy., Vass – Siróczki (Czirba, 74.), Orlóczki (Lázár, a szünetben), Lipták, Vasas, Zsarnai (Ondó, 58.) – Urbin. Vezetőedző: Zsiga Gyula
Gólszerző: Nagy T. (1–0) a 30., Binder (2–0) a 72., Ondó (2–1) a 73. percben
Kiállítva: Urbin (megjegyzésért) a 79. percben
Kócsi József: – Rendkívül nehéz talajú pályán mindkét csapat szenvedett, de helyzeteink alapján megérdemelten szereztük meg a három pontot.
Zsiga Gyula: – Ezer sebből vérző csapatom szívében a játékvezetőnek sikerült megforgatnia a tőrt.
15. Baktalórántháza VSE* 27 1 3 23 21–93 –72  0*
 A Szolnok már bajnok. A Baktalórántházától 6 pont levonva.

NB II, NYUGATI CSOPORT
29. FORDULÓ
SZTK-ERIMA–PMFC 2–4 (2–2)
Szigetszentmiklós, 400 néző. Vezette: Böcskei (Péter, Makkosné)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Balikó – Fülöp N., Király A. (Kozma, a 69.), Rédei, Csurka – Pintér Z., Csepregi – Schrancz, Ivancsics, Bozsik J. (Meggyes, a 64.)  – Tóth M. (Mojzer, a 74.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
PMFC: Hegedüs L. – Nagy J., Stark, Sütő, Szamosi – Regedei, Pintér A., Lantos – Varga Z. (Simonfalvi, a 85.) − Lovrencsics (Szabó L., a 88.), Gyánó (Wittrédi, az 58.). Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Fülöp N (1–0) a 6., Varga Z. (1–1) a 15., Stark (11-esből, 1–2) a 22., Bozsik J. (2–2) a 32., Gyánó (2–3) az 51., Lovrencsics (2–4) a 68.percben
Aczél Zoltán: – Egy félidőnyi jó játék és ajándék gólok az ellenfélnek – így lehetne jellemezni a mérkőzést. Jó csapattól kaptunk ki.
Várhidi Péter: – Ahogy jön a bajnokság vége, a csapat egyre inkább kezdi megszokni azt a mentalitást, amit az első perctől kezdve szerettem volna látni. Rendezetten, odafigyelve futballoztunk.

KAPOSVÖLGYE VSC–BFC SIÓFOK 0–1 (0–0)
Nagyberki, 500 néző. Vezette: Oláh Gábor (Kispál R., Ring Gy.)
KAPOSVÖLGYE: Strublics – Jagodits, Menyhért, Vaskó, Fellai – Huzmi, Pedro, Sandro, Kardos (Körmöci, 67.) – Koller (Pintér, 61.), Horváth Gy. (Shevel, 80.). Vezetőedző: Horváth Lajos
SIÓFOK: Szalma – Mogyorósi, Graszl K., Fehér Zs., László – Thiago (Horváth A., 89.), Kanta Sz., Tóth B., Köntös (Roni, 60.) – Délczeg (Ludánszki, 71.), Sowunmi. Vezetőedző: Horváth Károly
Gólszerző: Sowunmi (0–1) a 76. percben
Horváth Lajos: – Tisztességes keretek között nagy küzdelemben a Siófok egy góllal megérdemelten nyert.
Horváth Károly: – A tegnapi eredmény függvényében a mai mérkőzésen is volt türelmünk, s ez a győzelmet jelentette nekünk.

BARCSI SC–VIDEOTON II-PUSKÁS AKADÉMIA 1–3 (1–1)
Barcs, 300 néző. Vezette: Pintér Csaba (Huszár B., Török K.)
BARCS: Dibusz – Kiss M. (Arnold, 26.), Balogh T., Matus, Pókos – Czafit (Nagy G., 58.), Kordé, Fülöp T., Horváth P. – Törtei (Gyaraki, 68.), Wojtcziak. Vezetőedző: Kuczkó Gábor
VIDEOTON II: Czirjék – Kerékgyártó (Kocsis D., a szünetben), Papucsek, Kocsis G., Fejes (Kovács T., 75.) – Margitics, Rása, Szolnoki, Soós – Móri, Máté (Baracskai, 66.). Edző: Varga István
Gólszerző: Kordé (1–0) a 2., Móri (11-esből, 1–1) a 45., Móri (1–2) az 51., Móri (1–3) a 65. percben
Kuczkó Gábor: – Szégyellem magam, de ez is az én csapatom volt.
Varga István: – Gratulálok a játékosainknak a tavaszi teljesítményéhez és az utolsó mérkőzéshez.