Fergeteges nyíregyházi hajrá Cegléden

2012.02.25. 17:40
A labdarúgó NB II tavaszi nyitányán a Veszprém 1–0-ra győzött otthon a Soproni VSE ellen, míg a Tatabánya szigetszentmiklósi vendégjátékán nem született gól. A télen alaposan megerősödött Gyirmót simán megverte a mumusának számító Ajkát. A Keleti csoportban a Nyíregyháza a Ceglédet, az Eger pedig az Orosházát verte meg három góllal, a DVSC-DEAC 2–0-ra nyert otthon, a Vác Kazincbarcikán diadalmaskodott.

A helyezések alapján a Nyíregyháza 4–1-es ceglédi sikere számít a legnagyobb meglepetésnek, ám a találkozó korántsem volt annyira sima, mint azt az eredmény mutatja. A 77. percben még 1–1-re álltak a felek, a záró negyedórában viszont a vendégek háromszor is betaláltak, így fölényes sikert arattak az őszi szezont a negyedik helyen záró Cegléd otthonában.

SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–FC TATABÁNYA 0–0
Szigetszentmiklós, 300 néző. Vezette: Böcskei (Péter, Hima)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma – Csák K., Csiszár, Szamosszegi, Szamosi – Somorjai, Barna Zs., Lannert, Hullám (Bonifert, 70.) – Varga Z., Bölcsföldi (Márkus T., 70.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
TATABÁNYA: Boros – Almási, Böjte, Izing, Szekér D. – Móri, Milanovic, Béres F. (Deme, 54.), Lajtos – Sitku (Farkas J., 65.), Z. Vujovics. Vezetőedző: Kiprich József
Horváth Ferenc: – Közelebb álltunk a győzelemhez. Jól játszottunk, de egy gól hiányzott.
Kiprich József: – Elhibáztuk a ziccereket, megvolt a győzelmi esélyünk, de nem éltünk a gólszerzéssel. Szoros mérkőzés volt.
VESZPRÉM FC–SOPRONI VSE 1–0 (1–0)
Veszprém, 400 néző. V: Mészáros I. (Szalai, Becseréi)
VESZPRÉM: Varga T. – Garai (Szőllőskei, 64.), Császár, Lang, Bosnjak – Thiago (Ihász, 17.), Hevesi-Tóth, Nikolin, Leitold – Finta (Pálfi, 86.), Bali. Vezetőedző: Vágó Attila
SOPRON: Bozsó – Csontos, Szmiljanics, Baranyai T., Perics – Tornyai (Tamási R.–, 63.), Lazics, Despotovics, Simon András (Bognár Gy., a szünetben) – Bausz, Vólent (Simon Attila, 73.). Vezetőedző: Végh Tibor
Gólszerző: Bali (1–0) a 9. percben
Vágó Attila: – Nehézségeink ellenére kiküzdöttük a győzelmet, ezzel visszavágtunk őszi vereségünkért.
Végh Tibor: – A Veszprém kihasználta egyetlen helyzetét, sajnos ezzel nyerni is tudott.
GYIRMÓT FC–FC AJKA 3–0 (1–0)
Győr-Gyirmót, 500 néző. Vezette: Szabó Zs. (Kiss I. B., Kulman T.)
GYIRMÓT: Somodi – Bognár Zs., Kardos, Csizmadia, Nagy II. G. – Molnár B.. – Fitos (Horváth R., 88.), Cseri, Laki B. (Tóth N., 84.), Varga L. (Makrai, 76.) – Ferenczi I. Vezetőedző: Soós Imre
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Horváth A. (Szalai R., 88.), Kovács Zs. – Gaál B., Szabó L., Major (Domján, 88.) – Mihalecz. Vezetőedző: Jákli Péter.
Gólszerző: Laki B. (1–0) a 33., Ferenczi I. (2–0) a 63., Laki B. (3–0) a 83. percben
Soós Imre: – Nehéz mérkőzésre készültünk, de sikerült a mumusunkat ilyen arányban is megérdemelten legyőzni.
Jákli Péter: – Kétgólos hátrányban is bátrabban futballoztunk, de a lehetőségeinket, sajnos kihasználatlanul hagytuk. Megérdemelt a hazai siker.
14.00: Honvéd II–Balmazújváros
CEGLÉDI VSE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–4 (0–1)
Cegléd, 300 néző. Vezette: Pánczél (Gyürüsi, Mohos)
CEGLÉD: Miski – Robson, Fekete A., Koncz Zs., Vincze Z. – Kenderes (Tóth M., 77.), Nagy L., Sándor I., Farkas I. – Rebrik, Laurinyecz (Markó, 67.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
NYÍREGYHÁZA: Sánta T. – Farkas M., Nánási, Dajka L., Mészáros M. – Minczér – Csorba, Reznek (Ur, 89.), Pákolicz (Orosz M., 87.) – Germán T., Vinicius (Batizi-Pócsi, 69.). Szakmai igazgató: Brekk János
Gólszerző: Pákolicz (0–1) a 7., Koncz Zs. (11-esből, 1–1) a 73., Germán T. (11-esből, 1–2) a 78., Batizi-Pócsi (1–3) a 80., Mészáros M. (1–4) a 93. percben
Ványi Zsolt: – Az első félidőben két mérkőzés megnyeréséhez elegendő helyzetet hagytunk ki, a másodikban pedig durva egyéni hibákat követtünk el.
Brekk János: – A hazaiak többet birtokolták a labdát, de győzelmünk még ekkora különbséggel is megérdemelt.
EGRI FC–OROSHÁZA FC 3–0 (1–0)
Eger, 300 néző. Vezette: Nagy R. (Márkus, Galán)
EGER: Sztankó – Preklet (Debreceni D. 0, 61.), Bíró P., Knakal, Hamouz – Cs. Pavicsevics – Romhányi, Dobrics (Olasz J., 36.), Farkas Á., Pavlov, Hrisztov (Bojtor 0, 75.). Vezetőedző: Simon Antal
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Szűcs D., Milenkovics, Futaki, Lupsa – Kerepeczki, Varga R. (Randelovics, 54.), Juhász N. (Bozóki, 83.), Végh – Ács (Tóth D., 76.), Szabó T. Vezetőedző: Major László
Gólszerző: Pavlov (1–0) a 10., Preklet (2–0) az 50., Romhányi (3–0) az 56. percben
Simon Antal: – A mérkőzés elején tudtunk rúgni egy gólt, ez megnyugtatta a csapatot. A második félidő elején ez újra sikerült, így megérdemelten győztünk.
Major László: – Edzettünk egy jót…

KAZINCBARCIKA SC–DUNAKANYAR-VÁC 0–1 (0–0)
Kazincbarcika, 400 néző. Vezette: Takács J. (L. Tóth, Kulcsár J.)
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Toplenszki, Nyisalovits, Komlósi, Tátrai – Fehér B., Kovács P., Nyitrai, Molnár G. (Vasas, 59.) – Bene, Gomez. Vezetőedző: Szabó János
VÁC: Héger – Króner, Tányéros, Páles, Juhász B. – Arany Z. (Berki, 77.), Albert Á., Gulyás, Rusvay (Szabados T., 88.), Hegedűs Cs. – Palásthy N. (Michel, 73.). Vezetőedző: Híres Gábor
Gólszerző: Michel (0–1) a 81. percben
Szabó János: – Megvoltak a gólszerzési lehetőségeink, de ezeket sajnos kihagytuk. Egy kapu előtti kavarodásból elért szerencsés találat döntötte el a mérkőzést.
Híres Gábor: – Rendkívül nehéz mérkőzésen egy remekül és szervezetten játszó Kazincbarcikát sikerült legyőzni.
DVSC-DEAC–MEZŐKÖVESD 2–0 (2–0)
Debrecen, 200 néző. Vezette: Berke (Márton Zs., Kovács P.)
DVSC: Tóth Cs. – Boros J., Nikolov, Ludánszki B., Kovács M. – Oláh G., Alisic, Lucas (Treznai, 51.), Burics - Zahovaiko, Szécsi. Edző: Fórián Zsolt
MEZŐKÖVESD: Szántai – Kaszás, Vámosi, Lakatos B., Elek N. – Kákonyi, Bagi, Irhás (Szabó Á., a szünetben), Jeremiás (Lipusz, 62.) – Bogdány, Hamar (Olasz, 81.). Vezetődző: Szabados György
Gólszerző: Zahovaiko (1–0) a 18., Lucas (2–0) a 39. percben.
Fórián Zsolt: – Remek felfogásban és mentalistással, jól futballozva, megérdemelten szereztük meg a három pontot. Örülök, hogy első NB II-es meccsüket játszó fiataljaink jól teljesítettek, ebben sokat segítettek nekik rutinos csapattársaik.
Szabados György: – Rémálom az Elm utcában...
1. Szolnoki MÁV FC 15 10 3 2 35–10 +25 33
2. Békéscsaba 1912 15 8 6 1 25–11 +14 30
3. DVSC-DEAC 16 8 5 3 27–18 +9 29
4. Balmazújváros 15 8 3 4 29–18 +11 27
5. Restart-Ceglédi VSE 16 8 3 5 23–19 +4 27
6. Egri FC 16 7 4 5 19–17 +2 25
7. Mezőkövesd-Zsóry 16 6 5 5 23–23 0 23