Bajzát döntött, nyíregyházi siker az NB II csúcsrangadóján

2014.02.28. 14:29
A Nyíregyháza nyerte meg az NB II csúcsrangadóját (Fotó: Tumbász Hédi)
A labdarúgó NB II 17. fordulójának nyitó mérkőzésén az éllovas Nyíregyháza Bajzát Péter góljával idegenben 1–0-ra legyőzte a második helyen álló Dunaújvárost.

Az újvárosiak nagyszerű hazai formában várták a bajnokit, hiszen a szezonbeli nyolc otthoni mérkőzésből hetet megnyertek, egyen pedig döntetlen született.

Ennek megfelelően a házigazda kezdte aktívabban a mérkőzést, bár ez helyzetekben sokáig nem nyilvánult meg. Az első negyedóra végén egy bal oldali Petneházi-szöglet után Balogh rosszul számította ki a labda ívét, így a nagyon aktív Böőr került helyzetbe, ő azonban közelről már nem tudott a léc alá bólintani.

A vendégek egy Sándor-szabadrúgással jelentkeztek, de tekerése után kevéssel a léc fölé szállt a labda, majd ismét Böőr pillanatai következtek. Előbb 12 méteres kapáslövésénél eltörte a labdát, a 31. percben azonban közel volt a vezető gól, de 25 méteres szabadrúgását Balogh szögletre paskolta.

A játékrész során még egy Bajzát-próbálkozást jegyezhettünk fel, azonban a támadó a léc fölé húzta a labdát, így gól nélküli állás mellett fordultak a felek.

A második félidő elején úgy tűnt, felpörögtek kicsit a csapatok, előbb Thiago reklamált feleslegesen büntetőt, majd a túl oldalon Rezes fejesét kellett Milintének hatástalanítania, ezután azonban hosszú percekig csak a mezőnyjáték dominált.

A passzivitást Böőr unta meg, és távolról a nyíregyházi kapu jobb alsó sarkát vette célba, de az egész meccsen jól védő Balogh ezúttal is odaért.

Az 58. percben gyakorlatilag a semmiből szerezte meg a vezetést a Nyíregyháza, egy hazai hiba után Rezes indította Bajzátot, aki az ötös sarkáról jobbról a jobb alsóba lőtt (0–1).

Percekkel később jöhetett volna a hazai válasz, Petneházi szabadrúgása azonban kevéssel elkerülte a kaput. Támadásban maradtak a dunaújvárosiak, de a következő nagyobb helyzet ismét a vendégek előtt adódott, Kákonyi beadása után Sándor azonban elcsúszott a 16-oson belül.

A 78. percben végleg eldönthette volna a mérkőzést a Szpari, Kákonyi lövésébe azonban beleléptek a védők, így a hajrában óriási elánnal rohamozó újvárosiak számára megmaradt az esély a pontszerzésre, végül azonban senki sem tudott túljárni Balogh eszén.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

Dunaújváros PASE–Nyíregyháza0–1 (0–0)
Dunaújváros, 1200 néző. V: Szabó Zs. (Butkai, Kovács II.)
Dunaújváros PASE: Milinte – Villám, Burucz, Farkas V., Csehi T. – Sárközi, Böőr, Petneházi – Thiago (Ato, 67.), Urbin (Jakab, 76.), Godslove. Vezetőedző: Dobos Barna
Nyíregyháza: Balogh J. – Szokol, Rubus, Gengeliczki, Törtei – Csordás, Ulvicki (Huszák T., 74.) – Kákonyi, Sándor I., Rezes – Bajzát (Szilágyi, 92.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Bajzát (58.)
DOBOS BARNA, a Dunaújváros vezetőedzője:
– Rangadót játszottunk, de sajnálom, hogy rossz talajon. Az eltervezett játékunkat nehezebb volt végrehajtani, a mély és sáros pálya számunkra volt hátrányos. Lehetőségeink voltak, de igazi helyzetet nem alakítottunk ki. A Nyíregyháza célfutballja eredményre vezetett.
LUCSÁNSZKY TAMÁS, a Nyíregyháza vezetőedzője: – Lehetőségünk volt arra, hogy stabil védekezésből középpályás labdaszerzésekkel támadjunk. Egy igazi adódó lehetőségünket Bajzát Péter révén gólra váltottuk, és ez el is döntötte a három pont sorsát.

NB II, 17. FORDULÓ
február 28., péntek
Dunaújváros PASE–Nyíregyháza 0–1 (Bajzát 58.)

92.
Ato 17 méteres kapáslövése a bal alsó sarok mellé szállt.
91.
Óriási nyomás a nyíregyházi kapu előtt, de Balogh védett, majd nem tudták begyötörni a labdát.
91.
Petneházi sokadik szöglete után Jakabig jutott el a labda, ő pedig balról hét méterről a hosszú alsó irányába lőtt, de nem talált kaput.
90.
Két perc hosszabbítás lesz.
88.
Csehi bal oldali beadása mindenki feje felett elszállt, a földről felpattanó labdát pedig Balogh védte a bal saroknál.
81. Ato jobb oldali beadása Petneházi mögé érkezett, így utóbbi kapáslövése nem találhatott kaput.
79.
Törtei szöglete után nincs helyzet.
78.Kákonyi került helyzetbe a 16-oson belül, jobbról kilenc méterről kapura lőtt, de a lövésbe beleléptek a védők.
76. Urbin helyére Jakab állt be.
75. Sárközi és Csordás ütközött a félpályánál, előbbi sárgát kapott.
74. Ulvicki helyén Huszák folytatja.
72.
Kákonyi jobb oldali beadása eljutott ugyan Sándorig, de utóbbi elcsúszott a 16-oson belül, így nincs helyzet.
71. Böőr próbálkozik, egyelőre hiába, most egy jobb oldali beadása került el mindenkit.
69. Milinte vetődött ki a labdára. Bajzát mellett elesett az esetet követően Villám, és bár látszólag semmi kontaktus nem volt, a támadó kapott egy sárgát.
68.
Petneházi 35 méteres szabadrúgása után könnyedén mentettek a nyíregyháziak.
67. Thiago helyén Ato folytatja.
66.
Thiago csapta be védőjét, beadása azonban pontatlan lett.
62. KÖZEL VOLT AZ EGYENLÍTÉS! Petneházi
végezhetett el szabadrúgást a kaputól 20 méterre jobbról, de tekerése kevéssel elkerülte a kapu bal oldalát.
60. Két hazai szöglet után felszabadult a vendégkapu.
58. VEZET A NYÍREGYHÁZA! Egy újvárosi hiba után Rezes a felezővonaltól indította a jobb oldalon kilépő Bajzátot, aki betört a 16-oson belülre, majd az ötös sarkáról a hosszú alsóba lőtt. 0–1
53. Baloghnak kellett kétszer is résen lennie, előbb Böőr 27 méterről, kissé balról lőtt a jobb alsó irányába, majd a kipattanót követő Urbin-beadást is hatástalanította a nyíregyházi kapus.
48. Szokol jobb oldali beadását követő Rezes-fejes után másodjára már Milinte megkaparintotta a labdát.
47.
Tizenegyest reklamálnak a hazaiak! Thiago kapott labdát a 16-oson belül, lefordult védőjéről, majd annak szorításában elesett. A visszajátszás alapján nagyon könnyen megadta magát a támadó, jó ítélet volt a tovább.
46.Folytatódik a mérkőzés.
Egyik csapat sem cserélt a szünetben.
45. Véget ért az első félidő.
45.
Egy felezővonaltól felívelt szabadrúgás után Balogh saját védőjével ütközve kiejtette a labdát, de szerencséjére a közelben nem volt újvárosi.
44. Böőr
ezúttal a bal alsó irányába lőtt, de most nem találta el a kaput.
43. Rubus akasztotta Godslove-ot a kaputól 27 méterre.
38.
Petneházi újabb beívelését nem követte helyzet.
37.
Urbin harcolt ki szögletet két védő között.
36.
Böőr kígyózott el a jobb oldalon, beadása kicsit magas lett Godslove-nak, aki így már nem tudott megfelelően fejelni.
33. Ulvicki bal oldali beadása után a kapunak háttal álló Bajzát előbb átvette a labdát, majd fordulásból a kapu fölé húzta hét méterről.
31. A sarokrúgás után nincs újabb helyzet.
31. AZ ELSŐ IGAZÁN NAGY LEHETŐSÉG. Böőr tekerte a labdát a jobb felső irányába, de Balogh szögletre tudta ütni.
30.
Böőrt vágták fel a kaputól 25 méterre.
28. Böőr fordult kapura 12 méterről, de nagy helyzetben eltörte a labdát.
26.
Nyom a hazai csapat, beszorítja ellenfelét a kapuja előterébe, de igazi veszély nélkül.
24.
Dunaújvárosi szabadrúgás után szöglet jöhet, helyzet azonban ezúttal sem alakult ki.
19. Sándor tekerése kevéssel a léc fölött hagyta el a pályát.
19.
Veszélyes helyről, a kaputól 29 méterre, kissé balról jöhet nyíregyházi szabadrúgás.
18.
Urbin várta kiugrásra készen a labdát, de Balogh valamivel gyorsabb volt, így megkaparintotta előle.
14. A sarokrúgás után éppen Böőr került helyzetbe, a kaputól másfél méterre azonban már nem tudott lefelé bólintani, így a labda a bal felső fölé szállt.
14.
Böőr próbált beadni a 16-os bal oldalától, de a védőkről szögletre pattant a labda.
11.
Böőr maradt lent egy kemény szerelés után, de folytatni tudja.
11.
Bajzát elől fejjelt tisztáztak az újvárosiak, a 20 méteres ismétlés pedig nem okozott gondot Milintének.
9.
Egy felívelt nyíregyházi szabadrúgás után indult a hazai támadás, de Villám Böőrnek szánt indításába bele tudtak érni a védők.
8.
Villám bedobása után kontrázhatott a Szpari, de a jobbhátvéd nevéhez méltón ért vissza, és fejjel tisztázott.
6. Villám és Rezes csatázott a hazai 16-os bal oldalánál, de utóbbi szabálytalankodott.
3. Urbin kapott indítást a jobb oldalon, de kissé hosszú lett, így a nyíregyházi kapus ezúttal is megszerezte a labdát.
1. Villám léc alá tartó, lecsúszó jobb oldali beadását Balogh kaparintotta meg.