Détári győzelemmel mutatkozott be

2010.11.06. 19:02
Détári Lajos szerint öt vagy hat góllal is nyerhettek volna (Fotó: Török Attila, archív)
Sorozatban ötödik mérkőzését nyerte meg a Nyíregyháza NB II-es labdarúgócsapata úgy, hogy nem kapott gólt. A Szpari ezúttal a Vácot verte meg 2–0-ra, és továbbra is vezeti a Keleti csoport tabelláját.

A Mezőkövesd 3–1-re nyert Diósgyőrben, így megelőzte megyei riválisát, míg a Békéscsaba–Cegléd találkozón nyolcgólos döntetlent láthattak a nézők. Détári Lajos 2–0-s győzelemmel mutatkozott be Vecsésen, ahol a héten nevezték ki szakmai igazgatónak.

A Nyugati csoportban a Videoton-Puskás Akadémia és a Baja is nyert idegenben, így megelőzte a fordulót listavezetőként kezdő, vasárnap pályára lépő Gyirmótot.

NESS HUNGÁRIA NB II
13. FORDULÓ
DIÓSGYŐRI VTK–MEZŐKÖVESD SE 1–3 (0–1)
Diósgyőr, 800 néző. Vezette: Böcskei (Péter, Hofbauer R.)
DIÓSGYŐR: Rados – Illés R. (Zsivoczky, 34.), Gal, Horváth G., Gohér – Faggyas, Lippai, Dobos, Granát – Roszel (Szabó P., 68.), George. Vezetőedző: Benczés Miklós
MEZŐKÖVESD: Szántai – Kaszás, Vámosi, Elek N., Éles – Hegedűs T., Lakatos B., Sivák (Robson, 88.), Bogdány (Török S., 89.) – Szabó V., Husanik (Kovács B., 84.). Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző: Vámosi (0–1) a 22., Lippai (1–1) az 58., Sivák (1–2) a 83., Szabó V. (1–3) a 89. percben
Benczés Miklós: – Döntőnek bizonyult, hogy ellenfelünk szerezte meg a vezetést, így a Mezőkövesd a kontratámadásokkal megérdemelten nyert, míg mi képtelenek voltunk feltörni az ellenfél védekezését.
Huszák Géza: – Jól védekeztünk, hiszen kapusunknak egyszer sem kellett védenie. Magassági fölényünket jól használtuk ki, a hajrában a Diósgyőr nyitottabban védekezett, és ezt sikerült kihasználnunk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–DUNAKANYAR-VÁC 2–0 (1–0)
Nyíregyháza, 1500 néző. Vezette: Veizer (Berettyán, Horváth R.)
NYÍREGYHÁZA: Vojinovics – Perényi, Kovacsevics, Goia, Hurt – Demjén, Nacim, Minczér, Pákolicz (Bosnjak, 70.) – Fekete Á. (Makai, 61.), Andorka (Batizi-Pócsi, 81.). Vezetőedző: Brekk János
VÁC: Sztankó – Hegedűs Cs., Tányéros Á., Páles, Juhász B. – Rusvay (Rábold, 42.), Albert Á., Farkas P. (Fekete L., 81.), Ivanovici – Rob, Palásthy. Vezetőedző: Szabados György
Gólszerző: Pákolicz (1–0) a 42., Demjén (2–0) a 89. percben
Brekk János: – Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, mivel azonban ezt nem tettük meg, a folytatás gyötrelmes volt. A lényeg azonban, hogy megszereztük a három pontot.
Szabados György: – A sors minden kínját átéltük, Rusvay Gergely súlyosnak tűnő sérülése után gólt kaptunk, egy perccel a vége előtt százszázalékos helyzetben hibáztunk, az ellentámadásból pedig a hazaiak szereztek gólt.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–RESTART-CEGLÉDI VSE 4–4 (3–4)
Békéscsaba, 500 néző. Vezette: Fajkusz (Kormányos II G., Vígh T.)
BÉKÉSCSABA: Dénes – Oláh G., Csiszár (Horváth T., 31.), Makra, Juhász Gy. – Szélpál T., Pozsár, Mészáros L. (Bakró, 73.), Bernáth – Balázs J., Csák Z. (Olteanu, 62.). Vezetőedző: Pásztor József
CEGLÉD: Bácskai – Mojzes, Buzás, Villányi, Fekete A. – Kenderes (Nagy T., 64.), Nagy L., Ladiszlai, Nagy A. (Juhász D., 74.) – Busa (Szilasi, 91.), Rebecsák. Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Nagy A. (0–1) a 4., Makra (1–1) a 6., Buzás (1–2) a 8., Csák Z. (2–2) a 11., Villányi (2–3) a 23., Kenderes (2–4) a 27., Buzás (öngól, 3–4) a 43., Balázs J. (4–4) a 78. percben
Pásztor József: – Az első félidőben védekezésben hibát hibára halmoztunk. Szünet után mindent elkövettünk a győzelem érdekében, de csak egy pontot tudtunk menteni.
Ványi Zsolt: – Őrült mérkőzésen közel álltunk az első közös győzelemhez.

VECSÉSI FC–HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE 2–0 (2–0)
Vecsés, 500 néző. Vezette: Szabó Zs. (Pápai, Galán)
VECSÉS: Gyenes – Máj, Kovács II Z., Vasas Z., Radnai – Zana, Lannert, Fritz (Horváth D., 77.), Kiss K. (Törőcsik A., 74.) – Piros (Cseke, a szünetben), Ponczok. Szakmai igazgató: Détári Lajos
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Bákonyi – Szilágyi K., Giura, Póti, Hortó – Simtchatcha (Nagy D., a szünetben), Bellon (Kádár L., 82.), Kiss L., Lovas (Tóth T., 92.) – Urbin, Bogdanovics. Vezetőedző: Lajos Ferenc
Gólszerző: Ponczok (1–0) a 18., Ponczok (2–0) a 30. percben
Kiállítva: Giura (gólhelyzetben buktatta Ponczokot) az 58. percben
Détári Lajos: – Az első játékrészben jól játszottunk, a második félidőben pedig további gólokat szerezhettünk volna. Talán az öt, hatgólos győzelmünk sem lett volna túlzó.
Lajos Ferenc: – Az első félidőt átaludtuk, a másodikban tettük volna a dolgunkat, de a kiállítás után már képtelenek voltunk újítani.
REAC–OROSHÁZA FC 2–0 (1–0)
Budai II László Stadion, 200 néző. Vezette: García (chilei) (Vámos, Kovács II G.)
REAC: Somogyi – Dinka, Ferencz, Kovács B., Gáspár B. – Gulyás M. – Cseri G. (Lipcsei R., 57.), Menyhárt (Gamal, 90.), Dancs, Szabó Zs. (Tóth M., 81.) – Nyerges. Vezetőedző: Mátyus János
OROSHÁZA: Molnár F. – Szűcs D., Kerekes I., Futaki, Szabó N. – Balogh M. (Baranyai B., 60.), Kerepeczki – Retek, Petneházi, Ács – Pálinkó (Szabó T., a szünetben). Vezetőedző: Kvasznovszky József
Gólszerző: Szabó Zs. (1–0) a 24., Szabó Zs. (2–0) az 52. percben
Mátyus János: – Átalakulófélben lévő csapatunk egyre jobban fejlődik, s hétről hétre jobb teljesítményt nyújt.
Kvasznovszky József: – Hiába játszottunk mezőnyfölényben, hiába alakítottunk ki több helyzetet, a játék leglényegesebb elemében, a gólszerzésben a hazaiak bizonyultak jobbnak.

ENTERNET-FC TATABÁNYA–FC AJKA 2–1 (1–0)
Tatabánya, 400 néző. Vezette: Pintér B. (Huszár, Király K.)
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Bencze, Farkas V., Köntös – Szalai T. (Kollár D., a szünetben), Kovács I. (Vass N, 83.), Dombai V. – Deme, Farkas J., Kocsis D. (Folmer, 71). Vezetőedző: Herédi Attila
AJKA: Jánosi – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Szabó L.(Major, 56.), Pothárn, Kottán K. (Horváth Á., 85.) Páli N. (Gaál B., a szünetben) – Mihalecz P., Hegyi. Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Deme (1–0) a 9., Pákai (öngól, 2–0) a 60., Mihalecz P. (2–1) a 74. percben
Herédi Attila: – Azt kaptam a csapattól, amit vártam, de az utolsó húsz percben az ellenfél nagy erőket mozgósított az egyenlítésért.
Artner Tamás: – Nem úgy kezdtünk, ahogy szerettünk volna, az utolsó húsz percben viszont sikerült nyomás alatt tartanunk a hazai kaput. Sajnos a megérdemelt döntetlen elmaradt.

VESZPRÉM FC–BAJAI SE KALO-MÉH 1–3 (0–2)
Veszprém, 400 néző. Vezette: Mészáros I. (Kiss Z., Kepe)
VESZPRÉM: Varga T. – Garai, Lang, Fehér K., Leitold – Hudec (Szöllőskei, 73.), Kalcsó (Sánta A., 73.), Boromisza, Tatai (Babik, a szünetben) – Finta P., Karakai. Vezetőedző: Orbán Tamás
BAJA: Herbert – Villám, Vincze Z., Tamási G., Burucz – Domokos, Balázs R. (Császár, 86.), Nagy E. (Kurucsai, 57.), Kormos (Szabó N., 73.) – Szili, Frőhlich. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Kormos (11-esből, 0–1) a 10., Frőhlich (0–2) a 45., Szili (0–3) a 76., Szöllőskei (1–3) a 88. percben
Kiállítva: Karakai (a második sárga lap után) a 91., ill. Vincze Z. (a második sárga lap után) a 91. percben
Orbán Tamás: – A Baja a legkulturáltabban futballozó csapat, amelyik a szezonban eddig Veszprémben járt.
Bognár György: – Mindegy, mennyi gólt rúgunk, én mindig azt szeretném, ha eggyel több lenne, ezért mérgelődtem többször.

BUDAÖRSI SC–VIDEOTON-PUSKÁS FERENC LABDARÚGÓ AKADÉMIA 1–3 (1–1)
Budaörs, 150 néző. Vezette: Kiss N. (Kulman, Kiss I. B.)
BUDAÖRS: Kozma T. – Pleván, Hegedűs N., Lőrincz, Mihályi (Varga D., 75.) – Sándor I. (Roni, 75.), Farkas Á., Lászka – Márkus, Melczer (Horváth L., 79.), Kiss T. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA: Somodi – Rása, Papucsek, Szelecki, Présinger (Babos B., 43.) – Fejes – Máté J., Szolnoki, Kis R., Gyurcsó – Olasz D. (Elek B., 87.). Edző: Hartyáni Gábor
Gólszerző: Kiss T. (1–0) a 34., Máté J. (1–1) a 41., Babos B. (1–2) a 64., Gyurcsó (1–3) a 68. percben
Kiállítva: Kiss T. (második sárga lap) a 37. percben
Lucsánszky Tamás: – A kiállításig nagyszerűen játszottunk, majd egy súlyos egyéni hiba utáni piros lappal megvertük saját magunkat.
Hartyáni Gábor: – A kiállításig voltak problémáink, de utána rendeztük sorainkat, és a második félidő alapján megérdemelt győzelmet arattunk.

SZTK-ERIMA–KAPOSVÖLGYE VSC 4–0 (0–0)
Szigetszentmiklós, 200 néző. Vezette: Radványi (Forgács A., Sebestyén L.)
SZTK: Szabó K. – Csák K., Király A., Rédei (Kozma I., 50.), Szamosi – Pintér Z., Csurka, Csepregi (Somorjai, 72.), Majoros – Kincses, Mojzer (Bonifert, 68.). Vezetőedző: Várhidi Péter
KAPOSVÖLGYE: Horváth L. – Pintér L., Kállai, Vaskó J., Fellai – Dóczi, Huzmi, Sandro (Kalmár B., 73.), Horváth Á. (Reszli, 57.) – Ato (Balogh L., 41.), Ivusza. Vezetőedző: Horváth Lajos
Gólszerző: Kincses (1–0) a 48., Majoros (2–0) az 59., Csurka (3–0) a 67., Majoros (4–0) a 76. percben
Várhidi Péter: – Köszönjük a Kaposvölgyének, hogy ilyen helyzetben is kiállt a mérkőzésre. Az első félidőben nem játszottunk jól, de a másodikban kijött az erőnléti és a tudásbeli különbség.
Horváth Lajos: – Ato kiválásával elvesztettük az esélyt, hogy gólt szerezzünk. A második félidőben egyértelművé vált a hazai csapat fölénye.

KOZÁRMISLENY SE–BKV ELŐRE 1–0 (1–0)
Kozármisleny, 400 néző. Vezette: Szilasi (Lémon, Makkosné)
KOZÁRMISLENY: Gőcze – Bozsoki, Finta Z., Éles, Tasselmájer – Kovács T. – Kollega K. (Koplárovics, 67.), Berdó (Laki Z., 55.), Fónai (Andruskó, 50.), Tóth Z. – Lauer. Vezetőedző: Márton Gábor
BKV ELŐRE: Vezér – Fazakas (Merczel, 57.), Miklósvári, Makrai, Mayer – Cseri T., Baranyai N., Csikós, Selei (Boros J., 75.) – Csopaki, Gajda. Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Lauer (1–0) a 11. percben
Márton Gábor: – Végre nyertünk, de több pozitívumot nem tudok mondani.
Soós Imre: – Az első félidőben a buszon „maradtunk", a második félidőben hiába egykapuztunk, kellemes edzőpartnerek voltunk.

BARCSI SC–BP. HONVÉD-MFA 3–0 (1–0)
Barcs, 250 néző. Vezette: Ákos (Gyűrűsi, Mohos)
BARCS: Halasi – Dienes, Balogh T., Horváth P., Pókos – Kordé (Tompa, 80.), Hock, Koller K. (Gergulás, 69.), Bernardo (Pandur Á., 71.) – Sz. Pavicsevics, Scsepanovics. Vezetőedző: Dragan Puskas
HONVÉD II: Kunsági – Remes, Varga P., Stokic (Azevedo, 29.), Hidi – Baráth, Nagy G., Sós (Czár, 79.), Tisza K. – Moga, Bajner (Haruna, a szünetben). Edző: Gabala Krisztián
Gólszerző: Sz. Pavicsevics (11-esből, 1–0) a 2., Bernando (11-esből, 2–0) az 57., Sz. Pavicsevics (3–0) a 63. percben
Dragan Puskas: – A helyzetek alapján megérdemelten nyertünk. A győzelmünket Kuczkó Gábor kollégámnak ajánljuk születésnapja alkalmából.
Gabala Krisztián: – Akár korábban a Baja ellen, úgy kaptunk ki most is. A mérkőzés egyetlen pozitívuma, hogy Nagy Gergő a mezőny legjobbja volt.