Botlott a Puskás FC, a Szpari Kazincbarcikán nyert

2012.09.29. 18:56
A Nyíregyháza 2–1-re győzött a Kazincbarcika ellen idegenben a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 7. fordulójában. Nyugaton az Ajka gól nélküli döntetlent játszott az éllovas Puskás Akadémia ellen hazai pályán.
NB II
KELETI CSOPORT, 7. FORDULÓ
KAZINCBARCIKAI SC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–2 (1–0)
Kazincbarcika, 800 néző. Vezette: Fenyvesi Sz. (Szalai D., Becséri G.)
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Nyitrai, Privigyei, Fótyik, Szala – Horváth B. (Kovács P., 68.), Maicon, E. Messi, Luiz – Menougong, Salvador (Ngalle, 61.). Vezetőedző: Kiprich József
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. (Hrabina, 68.) – Ur, Ambrusz, Farkas A., Mészáros M. – Szilágyi K. (Kovács Á., a szünetben) – Csorba, Reznek, Petneházi, Pákolicz – Montvai (Germán, a szünetben). Vezetőedző: Brekk János
Gólszerző: Salvador (1–0) a 6., Germán (1–1) a 82., Kovács Á. (1–2) a 90. percben
Kiprich József: – Az első félidőben el kellett volna dönteni a mérkőzést, de órási helyzeteket hagytunk kihasználatlanul. A szünet után gyermeteg gólokat kaptunk, így pont nélkül maradtunk.
Brekk János: – Az első negyvenöt percben jogosan jutott vezetéshez a hazai együttes. A szünet után sem alakult ki folyamatos játék, de fordítani tudtunk. Rászolgáltunk a győzelemre.
OROSHÁZA FC–FERENCVÁROS II 4–1 (2–0)
Orosháza, 300 néző. Vezette: Varga L. (Demeter, Pápai)
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Szűcs D., Futaki, Milenkovics, Szabó N. (Ondrejó, 66.) – Ács L. (Petrovics, 83.), Kerekes I., Kerepeczki, Végh A. – Tóth D., Bernáth P. (Szabó T., 76.). Vezetőedző: Major László
FERENCVÁROS: Hermány – Simita, Erdei, Oláh M., Birtalan J. (Menyhárt A., 75.) – Kleizer (Gárdos, a szünetben), Vass M., Peszmeg (Nehéz, a szünetben), Papp M. – Holman, Beliczky. Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Végh A. (1–0) a 4., Bernáth P. (2–0) a 8., Milenkovics (3–0) a 70., Gárdos (3–1) a 82., Szabó T. (4–1) a 86. percben
Major László: – Három vereség után nagyon kellett az önbizalom-növelő győzelem. Úgy érzem, megérdemelten nyertünk.
SZEGED 2011–SZOLNOKI MÁV 0–1 (0–1)
Szeged, 600 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Butkai, Márton Zs.)
SZEGED: Trepák – Laczkó J. (Radnai, a szünetben), Petrók, Toca, Farkas Z. – Ulvicki, Borbély – Kis R., Lisztes (Kéri, 66.), Gomez (Geiger, a szünetben) – Jovánczai. Vezetőedző: Tóth Bálint
SZOLNOK: Tóth Z. – B. Tóth (Szepessy R., 64.), Kiprich D., Tamási G., Pintér L. – Kállai I., Tisza K. – Bohner, Nagy I. (Kocsis D., 74.), Rokszin (Lengyel B., 58.) – Vári. Megbízott edző: Bontovics Ferenc
Gólszerző: Kiprich D. (0–1) a 26. percben
Kiállítva: Radnai (második sárga lap után) a 86., Ulvicki (második sárga lap után) a 90. percben
Tóth Bálint: – Megvertek minket...
Bontovics Ferenc: – Az elmúlt másfél évben egyetértésben dolgoztam együtt Romanek Jánossal. Ezt a fontos győzelmet elődömnek ajánlom.
ÚJPEST FC B–DUNAKANYAR-VÁC 3–2 (1–1)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 250 néző. Vezette: Urbán E. (Király K., Aradi J.)
ÚJPEST B: Floszmann – Szokol, Litauszki (Kálmán Zs., 58.), Rubus, Nagy J. – Banai B., Erős R. – Magos, Popovics, Horváth R. (Bodnár I., 34.) – Szabó B. Edző: Víg Péter
VÁC: Dombó – Rása (Petrezselyem, 58.), Páles, Benke, Króner – Kákonyi, Papp K., Gulyás M., Rusvay – Berki I. (Pap R., 75.), Palásthy N. (Gulyás G., 61.). Vezetőedző: Mózner János
Gólszerző: Magos (1–0) a 6., Berki I. (1–1) a 8., Kákonyi (1–2) a 47., Rubus (2–2) a 66., Szabó B. (11-esből, 3–2) a 92. percben
Kiállítva: Petrezselyem (buktatta a gólhelyzetben lévő Magost) a 92. percben
Víg Péter: – Két, futballozni akaró csapat remek mérkőzést játszott, drámai fordulatokkal fűszerezve.
Mózner János: – Ez egy komolytalan bajnokság, amelyben kiesett csapatok is részt vehetnek...
NYUGATI CSOPORT, 7. FORDULÓ
FC AJKA–PUSKÁS AKADÉMIA 0–0
Ajka, 500 néző. Vezette: Böcskei B. (Hofbauer, Péter T.)
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Szabó L. (Czanik, 58.), Horváth A., Kanta Sz. (Nagy B., 68.), Major N. – Mihalecz P., Sowunmi (Pavliczky, 80.). Vezetőedző: Németh Zoltán
PUSKÁS AKADÉMIA: Czirjék – Margitics, Papucsek, Tóth B., Vaszicsku – Kleinheisler, Polonkai, Szakály D. (Junior, 86.), Fabio – Zsolnai (Soós, 90.), Baracskai (Gajdos, a szünetben). Vezetőedző: Benczés Miklós
Kiállítva: Gunther (Szakály Dénes buktatásáért) a 83. percben
Németh Zoltán: – A szívünknek köszönhetjük az egy pontot, a legjobb csapat ellen játszottunk eddig a legvisszafogottabban.
Benczés Miklós: – Jól futballoztunk, csak a gól hiányzott a győzelmünkhöz egy szervezetten játszó hazai csapat ellen.
FC TATABÁNYA–VESZPRÉM FC 4–2 (1–0)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 500 néző. Vezette: Berke (Varga Zs., Galán R.)
TATABÁNYA: Szappanos – Almási, Izing, Hegedűs N., Szekér – Oláh G., Bakos (Kiss Sz., 75.), Huszák (Domokos, 80.) – Skriba, Csovics (Weitner, 75.), Frank. Vezetőedző: Csertői Aurél
VESZPRÉM: Kiss M. – Nagy Á. (Czvetkó, 79.), Császár, Hevesi-Tóth, Bosnjak – Molnár T., Fomumbod (Makrai, 64.), Molnár Z., Leitold (Burcsik, 64.) – Honma, Szabó Zs. Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Csovics (1–0) a 11., Skriba (2–0) az 56., Skriba (3–0) a 78., Honma (3–1) a 80., Szabó Zs. (11-esből, 3–2) a 88., Weitner (4–2) a 92. percben
Csertői Aurél: – Négyet rúgtunk, de legalább ugyanennyit ki is hagytunk. Játékban föléjük nőttünk, megérdemelt a győzelmünk.
Vágó Attila: – Sajnos későn ébredtünk, de ami ennél is bosszantóbb, minden egyes hazai találat előtt mi hagytunk ki helyzetet.
GYŐRI ETO II–BAJAI LSE 4–0 (2–0)
Győr, 200 néző. Vezette: Pintér Cs. (Gyürüsi, Hóbor)
ETO: Molnár P. – Kálmán, Paget, Lang, Kozma M. – Varga T., Pilibaitis, Németh L., Tokody (Köles, 82.) – Miklós V. (Matetits, 55.) – Ahjupera (Fekete D., 70.). Edző: Sándor István
BAJA: Tulipán – Despotovics, Lógó, Szabó Gy., Szénási – Szentgyörgyi (Faller, 79.), Kazi, Hajnal G., Illés D. (Balázs D., 79.) – Nagy E., Szöllősi T. (Szabó V., 73.). Vezetőedző: Goretich Krisztián
Gólszerző: Ahjupera (1–0) a 4., Varga T. (2–0) a 12., Matetits (3–0) a 75., Fekete D. (4–0) a 90. percben
Sándor István: – Kulturáltan játszó ellenféllel szemben sikerült megszereznünk első győzelmünket, köszönve rutinos visszajátszó futballistáinknak.
Goretich Krisztián: – Sajnos átaludtuk a félidő elejét, s kaptunk két gólt, később pedig az eredmény után futottunk.
Az MLSZ versenykiírásának 9. A) pontja szerint:
„Az NB II befejeztével a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék csapatai a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.”
16. Bajai LSE 7 1 6 7–19 –12 3
„Az NB II-es bajnokság befejeztével a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék csapatai a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.”
OSZTÁLYOZÓT JÁTSZHAT: világos szürkével BIZTOS KIESŐ: sötét szürkével