Bajzát-tripla, a Nyíregyháza kiütötte az Orosházát

2010.09.04. 19:45
Pákolicz Dávid kétszer vette be az Orosháza kapuját<br />(Fotó: Mirkó István , archív)
A m&aacute;sodoszt&aacute;ly&uacute; labdar&uacute;g&oacute;-bajnoks&aacute;g 4. fordul&oacute;j&aacute;ban a Ny&iacute;regyh&aacute;za megőrizte veretlens&eacute;g&eacute;t a Keleti csoportban, miut&aacute;n p&aacute;lyav&aacute;laszt&oacute;k&eacute;nt ki&uuml;t&eacute;ses veres&eacute;get m&eacute;rt az Orosh&aacute;z&aacute;ra. Ut&oacute;bbi egy&uuml;ttes elősz&ouml;r kapott ki a szezonban; a győztes ny&iacute;rs&eacute;gi g&aacute;rd&aacute;ban Bajz&aacute;t P&eacute;ter h&aacute;rom g&oacute;lt szerzett, m&iacute;g csapatt&aacute;rsa, P&aacute;kolicz D&aacute;vid k&eacute;tszer volt eredm&eacute;nyes.

A Mezőkövesd egy ponttal gazdagodott Vácott, amelynek csupán azért nem örülhettek teljesen, mert vendéglátójuk Palásthy Norbert 42. percben történt kiállítását követően emberhátrányban játszott.

A REAC Gulyás Máté 82. percben szerzett találatával nyert Debrecenben, a DEAC harmadik vereségét szenvedte el, és továbbra is nyeretlen.

Egy hajrában szerzett gól ért három pontot a Vecsésen vendégeskedő Diósgyőrnek: a házigazdák a 25., míg a vendégek a 72. percben fogyatkoztak meg létszámban egy-egy piros lapot követően. A Vecsés első vereségét szenvedte el.

Kazincbarcikán nyert két góllal az Újpest II: a vendégek a szünet előtti, valamint utáni percben is gólt értek el. A házigazdák először kaptak ki a szezonban.

A Nyugati csoportban a Videoton II megőrizte veretlenségét, miután hazai környezetben egygólos győzelmet aratott a feljutásra apelláló, de már a második vereségét elszenvedő Péccsel szemben. A 2–1-es végeredmény már az első félidő végére kialakult.1

Az Ajka ugyancsak veretlen marad, bár a Budaörs elleni hazai döntetlennek aligha örülnek az ajkaiak, hiszen a vendégek még nyeretlenek a bajnokságban. A Budaörs a 62. percben egyenlített.

Három vereséget követően először nyert a Kozármisleny, méghozzá pályaválasztóként a Barcs ellen. A vendégek először hagyták el vesztesen a pályát a szezonban.

A Veszprém Szamosi Tamás 92. percben szerzett öngóljával kerekedett hazai pályán a Szigetszentmiklós fölé.

NB II, 4. FORDULÓ
KELETI CSOPORT

DUNAKANYAR-VÁC–MEZŐKÖVESDI SE 0–0
Vác, 150 néző. V: Ákos D. (Gyűrűsi, Mohos)
VÁC: Sztankó – Hegedűs Cs. Tányéros Á., Páles, Juhász B. – Rusvay, Albert Á. (Petre, 64.), Farkas P., Rábold – Fekete L. (Surányi, 74.) – Palásthy N. Vezetőedző: Szabados György
MEZŐKÖVESD: Szántai – Robson, Vámosi, Elek N., Éles – Kaszás,  Hegedűs T., Lakatos B. (Sivák, 74.) – Husaník (Haburcsák, 56.), Bogdány (Kovács B., 88.) – Szabó V. Vezetőedző: Huszák Géza
Kiállítva: Palásthy N. (Husaník meglökéséért ) a 41. percben
Szabados György: – Játékosaim hozzáállása példaértékű volt, remélem, a következő mérkőzésünkön be is rúgjuk a kapu előtti helyzeteket.
Huszák Géza: – Bár egy félidőt emberelőnyben játszottunk, lassúak voltunk a középpályán, ezért nem tudtunk nyerni.

VECSÉSI FC–DVTK 0–1 (0–0)
Vecsés, 600 néző. V: Kovács G. (Medovarszki J., Viczián)
VECSÉS: Gyenes – Könczey, Hungler, Kovács II Z., Radnai – Zana (Törőcsik A. 59.), Die Aristide, Lannert, Fritz – Kiss K., Horváth D. (Piros 85.,). Vezetőedző: Kántor Attila
DVTK: Rados – Horváth G. (Illés R. 58.,), Budovinszky, Gál, Gohér – Dobos, Abdouraman, Lippai, Halgas (Szabó P. a szünetben) – Roszel, George. Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Abdouraman (0–1) a 89. percben
Kiállítva: Radnai (buktatta Halgast) a 25., Dobos (buktatta a gólhelyzetben lévő Fritzet) a 73. percben
Kántor Attila: – Csaknem ötven percen át emberhátrányban játszottunk, ennek ellenére kiváló volt a csapategység. Ez alkalommal nem állt fiatal csapatunk mellé a szerencse. Vereségünk ellenére több gólhelyzetünk volt, mint a diósgyőrieknek.
Benczés Miklós: – Jó mérkőzésen a végén szerzett szerencsés gólunkkal győztük le a kiváló erőkből álló Vecsést.

KAZINCBARCIKAI SC–ÚJPEST FC B 1–3 (0–1)
Kazincbarcika, 300 néző. V: Sándor Cs. (Tóth I., Hadházi)
KBSC: Botló – Vadász, Nagy T., Kovács R., Sebők T. (Binder, 52.) – Kerékgyártó, Borbély, Fehér B. (Engi, 57.), Kovács P. – Horváth B. (Máthé, 85.), Stevica. Vezetőedző: Kádár Zsolt
ÚJPEST B: Horváth T. – Privigyei, Rubus, Litauszki, Tóvízi – Popovics (Lázár B., 88.), Tajthy, Banai, Balogh B. (Bogdán, 86.), Hullám (Bognár I., 28.) – Szabó B. Edző: Szlezák Zoltán
Gólszerző: Balogh B. (0–1) a 45., Szabó B. (0–2) a 46., Bognár I. (0–3) a 63., Binder (11-esből, 1–3) a 75. percben
Kiállítva: Stevica (második sárga lap után) a 90. percben
Kádár Zsolt: – Példásan futballoztak az újpesti fiatalok.
Szlezák Zoltán: – Időnként látványosan játszottunk, igaz, a szerencse is mellénk állt, de tettünk érte.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–OROSHÁZA FC 5–1 (2–1)
Nyíregyháza, 1000 néző. V: Nagy R. (Pápai, Galán)
NYÍREGYHÁZA: Vojinovics – Lakatos I., Kovacsevics, Ambrusz (Goia, 22.), Bosnjak – Demjén (Szilágyi N., a szünetben), Nacim, Zabos (Minczér, 43.), Pákolicz – Andorka, Bajzát. Vezetőedző: Brekk János
OROSHÁZA: Molnár F. – Szűcs D., Kerekes I. (Balogh M., 24.), Futaki, Szabó N. – Kerepeczki – Ács L., Juhász N., Petneházi (Pardi, 84.), Baranyai B. (Búza, 75.) – Szabó T. Vezetőedző: Kvasznovszky József
Gólszerző: Bajzát (1–0) a 3., Pákolicz (2–0) a 21., Petneházi (2–1) a 39., Bajzát (3–1) a 66., Bajzát (4–1) a 70., Pákolicz (5–1) a 82. percben
Brekk János: – A kétgólos vezetés kényelmessé a tette a csapatot, a kényszerű cserék is zavart okoztak, ezek miatt húsz nehéz percet is átéltünk, de Bajzát Péter góljai után minden a helyére került.
Kvasznovszky József: – A hazai pálya minden előnyét élvező Nyíregyháza értékesítette helyzeteit, mi pedig nem. Ez döntött.

DVSC-DEAC–REAC 0–1 (0–0)
Debrecen, 500 néző. V: Varga L. (Kelemen A., Bozó)
DVSC-DEAC: Pantics – Bényei, Kados, Máté P., Korhut – Huszák (Ferenczi J., 73.), Spitzmüller, Lucas (Vinicius, 79.), Bódi – Szilágyi P., Rezes. Edző: Kondás Elemér
REAC: Somogyi – Dinka, Ferencz, Cseri, Mészáros M. – Menyhárt, Tóth M. (Lipcsei R., 85.), Gulyás M., Nagy T. (Gáspár B., 87.), Szabó Zs. (Olasz, 62.), Nyerges. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Gulyás M.  (0–1) a 83. percben
Kondás Elemér: – Végigtámadtuk a mérkőzést, helyzeteinket azonban kihagytuk. Hátul viszont elég volt egy hiba, hogy veszítsünk.
Mátyus János: – Ma remek ellenféllel találkoztunk, csapatom azonban jobb volt, s felülmúlta a hazaiakat.

NYUGATI CSOPORT

FC AJKA–BUDAÖRSI SC 1–1 (1–0)
Ajka, 300 néző. V: Gyarmati II T. (Kovács II G., Hima A.)
AJKA: Grőber – Sallér (Péter, 68.), Subicz, Pákai, Gunther – Páli K. (Kottán K., a szünetben), Szabó L. (Major N., 77.), Pothárn, Hegyi – Gaál B., Mihalecz P. Vezetőedző: Artner Tamás
BUDAÖRS: Horváth Z. – Csengő, Lőrincz, Csobánki, Mihályi – Lászka, Sándor I. (Schafranek, 76.), Farkas Á. (Kiss T., 81.), Melczer – Márkus (Roni, a szünetben), Tüske. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Gaál B. (1–0) a 17., Tüske (1–1) a 60. percben
Artner Tamás: – Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, másodikban viszont jobban játszott a Budaörs. Igazságos a döntetlen.
Lucsánszky Tamás: – Két ellentétes féidőt játszottunk. Jelenlegi helyzetünkben értékes döntetlent értünk el.

VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA–PÉCSI MFC 2–1 (2–1)
Felcsút, 300 néző. V: Németh Á. (Vígh T., Agócs)
VIDEOTON: Somodi – Margitics, Andjic, Milanovics, Présinger – Rása, Kis R., Móri – Gyurcsó (Papizsanszkij, 76.), Olasz D. (Babos, 31.), Baracskai (Soós, 62.). Edző: Hartyáni Gábor
PMFC: Dibusz – Simonfalvi, Nagy J., Todorovics, Törtei – Regedei, Lantos (Wittrédi, 62.), Schultz – Csovics (Sztojanovszki, 53.), Lovrencsics G., Eszlátyi (Nagy O., 50.). Vezetőedző: Kiss László
Gólszerző: Andjic (11-esből, 1–0) a 19., Todorovics (11-esből,1–1) a 34., Babos (2–1) a 45. percben
Hartyáni Gábor: – Minden elismerésem a játékosaimé, hatalmasat küzdöttek egy sokkal esélyesebb csapat ellen.
Kiss László: – Gólokkal kellett volna nyernünk, egy kitűnő mérkőzésen, az ellenfélnek köze nem volt a győzelemhez.

KOZÁRMISLENY SE–BARCSI SC 2–0 (1–0)
Kozármisleny, 500 néző. V: Farkas T. (Erős G., Farkas B.)
KOZÁRMISLENY: Gőcze – Kiss M., Finta, Éles, Tasselmájer  – Kollega K. (Nagy E., 63.), Kovács T., Andruskó (Laki Z., 79.), Tóth Z. – I. Pavlovics (Lauer, 60.), Koplárovics. Vezetőedző: Márton Gábor
BARCS: Halasi – Dienes, Matus, Balogh T., Horváth P. – Kordé (Tompa, 58.), Hock (Gergulás, 75.), Koller K. (Miskovics, 75.), Baranyai D. – Scsepanovics, S. Pavicsevics. Vezetőedző: Dragan Puskas
Gólszerző: Éles (1–0) a 29., Lauer (2–0) a 70. percben
Márton Gábor: – Megszereztük első győzelmünket, s ez volt a legfontosabb. Most már kellő önbizalommal elkezdhetjük a fölfelé  kapaszkodást.
Dragan Puskas: – Nem tudtuk megismételni a múlt heti Tatabánya elleni teljesítményünket, tompán játszottunk.

VESZPRÉM FC–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK-ERIMA 2–1 (0–0)
Veszprém, 200 néző. V: Pintér Cs. (Király K., Bede T.)
VESZPRÉM: Kiss G. – Grósz, Pálfi, Fehér K., Leitold – Hudec (Babik, 67.), Boromisza (Karakai, 55.), Kollár Zs., Tatai – Sánta A., Finta (Szilágyi P., 81.). Vezetőedző: Orbán Tamás
SZTK: Balikó – Szamosszegi, Pomper (Csepregi, 80.), Király – Rédei, Somorjai (Csurka, 74.), Pintér Z., Szamosi – Majoros, Kincses, Tóth M. (Mojzer, 88.). Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Tóth M. (0–1) az 50., Karakai (1–1) a 75., Szamosi (öngól, 2–1) a 92. percben
Orbán Tamás: – Amit az első két fordulóban a sors elvett tőlünk, most visszakaptuk, igaz, némi szerencsével.
Várhidi Péter: – Megnyertnek hitt mérkőzést veszítettünk el figyelmetlenségek miatt.