A Szolnok először nyert otthon, Horváth után sír az SzTK

2012.10.06. 17:29
A beugró edző, Várhidi Péter nem tudta megakadályozni <br />az SzTK súlyos vereségét (Fotó: futsalarena.hu)
A Békéscsaba fölényes hazai győzelemmel folytatta veretlenségi sorozatát a labdarúgó NB II Keleti csoportjában, a 8. forduló szombati játéknapján. A Szolnok elkönyvelte az első hazai győzelmét, fordulatos döntetlent hozott a ceglédi rangadó, izgalmas hajrában mentett pontot a Putnok. A Ferencváros második csapata elmozdult az utolsó helyről. A Nyugati csoportban a Puskás Akadémia folytatta kiváló sorozatát, és 4–0-ra legyőzte a Várhidi Péter irányította Szigetszentmiklóst. A tabella harmadik helyén álló Gyirmót meglepő vereséget szenvedett Baján.

NYUGATI CSOPORT

A Puskás Akadémia négy meccs után is hibátlan hazai pályán: a fehérvári csapat ezúttal a középmezőnyhöz tartozó SZTK-Erimát győzte le négy góllal.

A szigetszentmiklósiakat Várhidi Péter irányította ezen a mérkőzésen – mint ismert, korábbi edzőjük, Horváth Ferenc immár a Kecskemét trénere, és az NB I-es csapathoz távozott a múlt heti beugró, Szamosi Tamás is.

A Gyirmót idegenben továbbra is nyeretlen. Csank János csapata 3–1-es vereséget szenvedett a tabella utolsó helyéről elmozduló Baja otthonában.

A hazai pályán győzedelmeskedő Kozármisleny tovább folytatta a Puskás Akadémia üldözését. A tabella második helyét elfoglaló Misleny a Paks második csapatát győzte le 4–0-ra.

A csoport esti mérkőzésén a Sopron hazai pályán 1–1-es döntetlenre végzett az Ajkával, amely továbbra is őrzi veretlenségét.

KELETI CSOPORT

A Békéscsaba a győzelem reményében fogadta a kupában „Újpest-ölő", ám a bajnokságban harmatos Kazincbarcikát, és bár veszélyesebben támadott, a vezető góljára a 41. percig kellett várni. Akkor Pozsár Gábor szabadrúgásból talált be. A második félidő elején Alekszandar Randelovics növelte az előnyt, majd a hajrában egy szögletet követően Lengyel Dániel is betalált. A Békéscsaba öt forduló óta veretlen, míg a Kazincbarcika – helyezése alapján talán meglepő, de – először veszített idegenben.

Két nemrégiben edzőt váltó, következésképp „javításra ítélt" csapat találkozott a Tisza partján. A csoport második legtompább csatársorát magáénak tudó Szolnok az első hazai győzelmében reménykedett, és végül sikerrel is járt a Balmazújváros ellen: Bohner Roland és Rokszin Ádám révén már a második félidő elején kialakult a 2–0-s végeredmény. A Szolnok először nyert meg egymást követő két bajnokit ebben a szezonban.

A Cegléd labdarúgói és a Honvéd akadémistái azonos pontszámmal várták az egymás elleni mérkőzést a dobogó tövében, mindkét fél jó sorozata folytatásában reménykedett. Kompromisszumos megoldás született: a 2–2 nyomán a Cegléd immár hat forduló óta veretlen, és bár a fővárosiak nem tudták sorozatban a negyedik győzelmüket is elkönyvelni, értékes ponttal gyarapodtak. A Honvéd kétszer is vezetett, sőt 2–1-nél, tíz perccel a vége előtt Vólent Roland hatalmas helyzetbe került, de elrontotta, így Kormos László hamarosan érkező gólja egy pontot ért a hazaiaknak. Sőt a fordulatos meccs legvégén lett volna alkalmuk a győztes gól megszerzésére is...

Ugyancsak azonos pozícióból futott neki az egymás elleni mérkőzésnek a Putnok és a Vác. A vendégek – akik az első három idegenbeli meccsüket megnyerték az évadban – az első félidőben kétgólos előnyt szereztek, és már-már a zsebükben volt a három pont, amikor a Putnok Olasz Dénes (89. perc) és Elek Bence (91.) gólja révén kicsikart magának egy pontot.

Sem a Ferencváros, sem a Debrecen második csapata nem brillírozik ebben az idényben, magától értetődőn lett döntetlen a meccsük. A gól nélküli első félidőt követően Birtalan Botond góljával a „kis Loki" szerzett vezetést, a csereként beálló Hodgyai László alig valamivel a pályára lépése után közelről kiegyenlített. A hajrában Beliczky Gergely tizenegyest (és kiállítást) harcolt ki, ám a büntetőt nem sikerült kihasználnia, a debreceni kapus, Tóth Csaba védett. A „kis Fradi" a negyedik hazai meccsén sem tudott nyerni, a DVSC-DEAC pedig négy forduló óta nyeretlen.

LABDARÚGÓ NB II
NYUGATI CSOPORT, 8. FORDULÓ
PUSKÁS AKADÉMIA FC–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 4–0 (2–0)
Felcsút, 400 néző. Vezette: Pintér Cs. (Király K., Mohos)
PUSKÁS AKADÉMIA: Czirjék – Margitics, Papucsek, Aposztolopulosz, Fabio – Tóth B. (Moreira, 79.), Polonkai, Kleinheisler (Soós, 70.) – Balog G. (Gajdos, 65.), Zsolnai, Baracskai. Vezetőedző: Benczés Miklós
SZTK: Dénes – Besztercei, Csiszár Z., Szamosszegi, Kiss K. – Lucas – Bárányos (Puskás G., 62.), Hullám, Lannert, Zsivoczky – Márkus T. (Bali, 62.). Megbízott edző: Várhidi Péter
Gólszerző: Kleinheisler (1–0) a 12., Zsolnai (11-esből, 2–0) a 24., Baracskai (3–0) az 59., Zsolnai (4–0) a 77. percben
Benczés Miklós: – Helyenként férfias küzdelem közepette, helyenként jó játékkal nyertünk. Mindkét csapat labdatartásra és rövid passzos játékra törekedett, és ebből mi jöttünk ki jobban.
Várhidi Péter: – A játék minden elemében felülmúlt bennünket az ellenfél, jelenleg sok sebből vérzik a csapatunk.
BAJAI LSE–GYIRMÓT FC 31 (20)
Baja, 300 néző. Vezette: Botló (Iványi, Buzás)
Baja: Tulipán – Hajnal, Lógó, Szabó Gy., Szénási – Szabó Sz. (Balázs D., a szünetben), Kazi – Szentgyörgyi (Nagy E., 65.), Despotovic, Illés (Dudu, 82.) – Szöllősi T.. Vezetőedző: Goretich Krisztián
Gyirmót: Holczer – Regedei (Tóth N., a szünetben), Balog, Csizmadia, Gévay – Németh B., Lázár – Cseri, Laki (Erős, 60.), Horváth R. (Magasföldi, a szünetben) – Oross. Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Szentgyörgyi (1–0) a 24., Szöllősi T. (2–0) a 44., Gévay (2–1) a 73., Nagy E. (3–1) a 93. percben
Goretich Krisztián: – Szerintem a forduló meglepetése. Tízből kilencszer kikapnánk a Gyirmóttól, de ez most az az egy volt. Ha így tudunk játszani, akkor ennek a csapatnak van létjogosultsága az NB II-ben.
Csank János: – Hibásan játszottunk, a második félidőben már nagy akarattal, de olyan védelmi hibákat csináltunk, amilyeneket nem szabad. Az ellenfél szervezetten játszott, játékosai sokat futottak, és ők nem hagyták ki a helyzeteket.
KOZÁRMISLENY–PAKS II 4–0 (3–0)
Kozármisleny, 300 néző. Vezette: Berényi T. (Kóbor P., Márton Zs.)
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Nagy J., Balaskó Cs., Gadó, Kiss M. (Karacs, a szünetben) – Vég B., Kovács T., Koller, Zsdrál – Boda J. (Romic, 65.), Schmidt Zs. (Beljanovic, 61.). Vezetőedző: Márton Gábor
PAKS II: Csoknyai B. – Mészáros I., Lakatos G., Fiola, Csehi T. – Budai (Czinger, 63.), Kesztyűs (Cziráki, 23.), Pintér N., Galambos – Bata (Rab A., 71.), Feil. Edző: Lengyel Ferenc
Gólszerző: Balaskó Cs. (1–0) a 7., Zsdrál (2–0) a 17., Schmidt Zs. (3–0) a 27., Koller (4–0) a 67. percben
Márton Gábor: – Mondhatnék jókat, de nem fogok, mert azzal magunkat csapnánk be.
Lengyel Ferenc: – A mérkőzésen adott két ajándék gól megnyugtatta a Kozármislenyt, onnantól már nem volt esélyünk.
SOPRONI VSE–FC AJKA 1–1 (1–1)
Sopron, 1200 néző. Vezette: Vad II I. (Huszár, Török K.)
Sopron: Sásdi – Fazakas, Bognár Zs., Baranyai N., Pintér A. – Horváth A. (Horváth P., 71.), Csikós, Deme – Farkas J. (Balázs R., 60.), Gyánó, Szabó L. (Varga G., 67.). Vezetőedző: Soós Imre
Ajka: Jánosa – Péter, Subicz, Pákai, Sallér – Szabó L. (Nagy B., 70.), Horváth A., Kanta Sz. – Major (Pavlitzky, 85.), Sowunmi (Czanik, 77.), Mihalecz P. Vezetőedző: Németh Zoltán
Gólszerzők: Horváth A. (1–0) a 20., Subicz (1–1) a 26. percben
Soós Imre: – Remélem, egyszer nekünk is lesz olyan szerencsénk, mint az ellenünk játszóknak, és előbb-utóbb a tévedések valamikor az előnyünkre szolgálnak, nem a kárunkra.
Németh Zoltán: – Ezek a döntetlenek csak akkor érnek valamit, ha mellette nyerünk is. Egyébiránt pedig Sopronban az egy pont nem rossz eredmény.
KELETI CSOPORT, 8. FORDULÓ
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–KAZINCBARCIKAI BSC 3–0 (1–0)
Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Karakó (Horváth R., Butkai)
BÉKÉSCSABA: Scekic – Kiss Z. (Mészáros L., 81.), Lengyel, Botis, Juhász Gy. – Raducu (Balázs J., 76.), Varga N., Pozsár – Obot, Randelovics, Leucuta (Nadaban, 70.). Vezetőedző: Dajka László
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Nyitrai (Fehér B., 46.), Komlósi, Privigyei, Fótyik (Luiz, 67.) – Kovács P., Maicon, Messi, Szala – Salvador (Horváth B., 76.), Menougong. Vezetőedző: Kiprich József
G.: Pozsár (1–0) a 41., Randelovics (2–0) a 49., Lengyel (3–0) a 77. percben
Dajka László: – Nehezen lendültünk bele, utána viszont voltak nagyon jó időszakok, amikor a közönséget is szórakoztattuk. Örülünk a győzelemnek.
Kiprich József: – Az első félidőben pariban voltunk, egy buta hibánkból jutott előnyhöz a Békéscsaba a játékrész lefújása előtt. A szünet után újabb két hibából kaptuk a gólokat. Kettő nullánál két óriási helyzetet hagytunk ki, pedig akár egyenlíthettünk volna.
SZOLNOKI MÁV FC–BALMAZÚJVÁROS 2–0 (1–0)
Szolnok, Véső u., 400 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Horváth Z., Hofbauer)
Szolnok: Tóth Z. – B. Tóth, Tamási, Kiprich, Pintér L. – Tisza K., Kállai I. – Bohner, Nagy I. (Szepessy, 88.), Rokszin (Lengyel B., 79.) – Vári (Mile, 70.). Vezetőedző: Bontovics Ferenc
Balmazújváros: Mester – Bokros, Kiss L., Forgács, Németh Á. – Nagy R. (Sárközi, 79.), Kónya (Ludánszki, a szünetben), Szöllösi, Virágh – Belényesi, Urbin (Kállai G., 60.). Vezetőedző: Híres Gábor
Gólszerzők: Bohner (1–0), a 30., Rokszin (2–0) a 48. percben
Bontovics Ferenc: – Nem játszottunk szépen, de számunkra most a győzelem a legfontosabb.
Híres Gábor: – Semmi sem sikerült, még tizenegyest is hibáztunk, így nem is lehetett más a vége, mint vereség.
CEGLÉDI VSE–BP. HONVÉD-MFA 2–2 (1–1)
Cegléd, 400 néző. Vezette: Mészáros I. (Péter, Szeles)
CEGLÉD: Miski – Robson, Koncz Zs., Balogh P., Juhász D. – Nagy L. – Markó, Kenderes, Szkunc – Kormos, Balog M. (Medgyesi, 62.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
HONVÉD: Vereckei – Moga, Remes, Gengeliczki, Novák – Diakite (Nagy G., a szünetben), Futó – Abass (Lengyel Gy., 62.), Vécsei (Vólent, 40.), Nagy M., Erdélyi. Edző: Pári Sándor
Gólszerző: Diakite (0–1) a 21., Koncz Zs. (11-esből, 1–1) a 37., Erdélyi (1–2) az 52., Kormos (2–2) a 86. percben
Ványi Zsolt: – A mérkőzést végig irányítva helyzetek sokaságát dolgoztuk és hagytuk ki, a reális eredmény kilenc három lett volna a javunkra.
Pári Sándor: – A döntetlen igazságos, a hazaiak csupán a játékvezető jóindulatának köszönhetik, hogy teljes létszámmal fejezték be a mérkőzést.
PUTNOK VSE–DUNAKANYAR-VÁC 2–2 (0–2)
Putnok, 500 néző. Vezette: Erdős (Vámos T., Kispál)
PUTNOK: Roza – Szögedi, Kovács R., Bogdan, Horia – Zimányi, Zabos (Elek B., a szünetben), Odrobéna, Luptak (Bene A., 67.), Monyók (Kerékgyártó, 67.), Olasz D.. Vezetőedző: Koszta Péter
VÁC: Dombó – Próner, Benke, Király (Farkas P., 90.), Páles – Kákonyi, Berki (Palásthy N., 62.), Rusvay, Papp K. (Pap R., 67.) – Rása, Gulyás. Vezetőedző: Mózner János
Gólszerző: Papp K. (0–1) a 14., Rusvay (0–2) a 32., Olasz D. (1–2) a 89., Elek B. (2–2) a 91. percben
Koszta Péter: – A hajrában sikerült kiegyenlítenünk, de ahhoz, hogy mérkőzést nyerjünk, nem csak az utolsó húsz percben kell futballozni.
Mózner János: – Akkor lesz csak helyünk az NB II–ben, ha kilencven percig küzdünk és figyelünk.
FERENCVÁROS II–DVSC-DEAC 1–1 (0–0)
Albert-stadion, 150 néző. Vezette: Barna G. (Becséri G., Nagy T.)
FTC: Hermány – Menyhárt, Erdei, Oláh M., Simita – Vass M. – Gárdos (Peszmeg, 75.), Nyilasi B. (Hodgyai, 63.), Holman, Papp M. (Kleizer, 85.) – Beliczky. Edző: Lipcsei Péter
DEBRECEN: Tóth Cs. – Kuti, Albert I., Varga R., Engel – Gál M., Lucas – Birtalan B. (Angyal, 64.), Sl. Boudla (Kovács M., 90.), Ferenczi J. – Szécsi. Edző: Szalánczi Tamás
Gólszerző: Birtalan B. (0–1) a 48., Hodgyai (1–1) a 65. percben
Kiállítva: Albert I. (gólhelyzetben lerántotta Beliczky Gergőt) a 81. percben
Szalánczi Tamás: – Jó iramú mérkőzést játszottunk. Noha kapusunk büntetőt védett, ennek ellenére mi álltunk közelebb a győzelemhez.

*Az MLSZ versenykiírásának 9. A) pontja szerint:
"Az NB II. osztályú bajnokság befejeztével a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék csapatai a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III. osztályú bajnokságba"