A Siófok átvette a vezetést a Nyugati csoportban

2010.04.17. 19:51
A magyar másodosztályú labdarúgó-bajnokság Nyugati csoportjában a második helyen álló Siófok hazai pályán 2–1-re megverte az Ajkát, és sikerével a tabella élére ugrott.

A Siófok ha nehezen is, de legyőzte az Ajkát a 22. fordulóban: a hazaiak az első félidőben egygólos hátrányban voltak, de a fordulás után megfordították a mérkőzést, és 2–1-re győztek. A sikerrel a Balaton-parti együttes megelőzte a pénteken döntetlent játszó Gyirmótot, és átvette a vezetést a bajnokságban.

A Keleti csoportban a második helyen álló DVSC-DEAC 3–0-ra legyőzte a Ceglédet, s ezzel egy pontra csökkentette hátrányát az éllovas Szolnokkal szemben.

LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT, 22. FORDULÓ
BFC SIÓFOK–FC AJKA 2–1 (0–1)
Siófok, 500 néző. V: Oláh G. (Király K., Huszák)
SIÓFOK: Szalma – Mogyorósi, Fehér Zs., Graszl K., László A. – Thiago (Roni, 35.), Ludánszki (Tóth B., 65.), Kanta Sz., Ribi (Tóth R., 78.) – Sowunmi, Délczeg. Vezetőedző: Horváth Károly
AJKA: Jánosa – Páli K., Subicz, Pákai, Gunther – Császár (Bakos A., 80.), Kaj (Horváth Á., 72.), Hegyi, Major (Gaál B., 41.), Szabó L. – Mihalecz P. Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Császár (0–1) a 45., Roni (1–1) a 47., Tóth B. (2–1) a 70. percben
Kiállítás: Páli K. (a második sárga lap után) a 62. percben
Horváth Károly: – Győztünk egy jól felkészített csapat ellen, amelynek a kispadján a Siófok ellen mindig bizonyítani vágyó edző ül.
Artner Tamás: – Sajnos Siófokon mindig eggyel többen vannak, és ez a mai mérkőzésen is megmutatkozott.

KOZÁRMISLENY SE–KAPOSVÖLGYE VSC 2–4 (1–1)
Kozármisleny, 300 néző. V: Böcskei (Hofbauer, Bede T.)
KOZÁRMISLENY: Mester (Antal, 34.) – Dienes, Finta, Éles, Tóth I. – Fabinho, Tóth Z., Vojnics - Zelics, Kollega (Kutyáncsányin, 23.), Zana (Laki Z., 75.) – Lauer. Vezetőedző: Bene Ferenc
KAPOSVÖLGYE: Strublics – Jagodits, Kerekes I., Menyhért, Fellai – Pedro (Fodor, 76.), Huzmi (Drumond, 68.), Körmöczi (Horváth Gy., 55.), Kardos E. – Koller K., Ivusza. Vezetőedző: Horváth Lajos
Gólszerző: Zana (1–0) a 17., Koller K. (1–1) a 32., Tóth Z. (öngól, 1–2) a 65., Tóth Z. (11-esből, 2–2) a 82., Koller K. (11-esből, 2–3) a 86., Horváth Gy. (2–4) a 90. percben
Kiállítva: Fellai a 91. percben
Bene Ferenc: – Csaknem éves hazai veretlenségi sorozatunk szakadt meg.
Horváth Lajos: – Jobban akartuk a sikert, mint a hazaiak.

SZTK-ERIMA–ZTE II 2–2 (1–1)
Szigetszentmiklós, 300 néző. V: Barna G. (Kiss I B., Kovács Z.)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Balikó – Fülöp N., Király, Rédei, Horváth Á. (Mojzer, 51.) – Pintér Z. – Csepregi, Schrancz, Bozsik J. (Makutima, 64.) – Meggyes, Tóth M. Vezetőedző: Aczél Zoltán
ZTE II: Pogacsics – Turcsik (Keszei, 78.), Péter, Todorovics, Kocsis A. – Polareczki, Szalai T. (Hock, 82.) Dóczi, Schultz – Vittman, Petneházi (Sági, 68.). Edző: Bán István
Gólszerző: Vittman (0–1) a 39., Csepregi (1–1) a 42., Tóth M. (11-esből, 2–1) a 70., Vittman (2–2) a 81. percben
Aczél Zoltán: – Hátrányból fordítottunk, az előnyünknél eldönthettük volna a meccset, de sajnos a végén buta gólt kaptunk.
Bán István: – Ha idegenben is nyerni szeretnénk, ilyen gólokat nem szabad kapni.

PÉCSI MFC–BUDAÖRSI FC 0–0
Pécs, 800 néző. V: Pánczél K. (Kepe, Kulman)
PMFC: Hegedűs L. – Nagy J., Stark, Sütő, Szamosi – Berdó, Pintér A., Cseri (Fónai, 55.), Wittrédi (Kvekveskiri,77.) – Lovrencsics G., Szabó B. (Horváth Zs., 62.). Vezetőedző: Várhidi Péter
BUDAÖRS: Kozma T. – Végh A., Varga D., Trampler, Mihályi – Farkas Á., Csillag (Sándor I. –, 84.), Papp G. (Márkus T., 53.), Lászka – Koós, Nagy R. (Csobánki, 65.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Várhidi Péter: – Visszaköszön a támadók nélküli futball, a fiatal, rutintalan játékosok még nincsenek azon a szinten, hogy megoldják a zárt védekezés elleni feladatot.
Lucsánszky Tamás: – Határtalan lelkesedéssel, koncentráltan játszottunk, rászolgáltunk az egy pontra.

LABDARÚGÓ NB II, KELETI CSOPORT, 22. FORDULÓ
BÉKÉSCSABA FRÜHWALD SE–HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE 1–2 (0–1)
Békéscsaba, 300 néző. V: Berger (Forgács, Sebestyén)
BÉKÉSCSABA: Tóth Z. – Rubus, Csiszár, Makra, Ursz – Bakró, Borbély (Cseke, 57.), Kovács T., Bernáth (Berki, 53.) – Pozsár, Balázs J. Vezetőedző: Belvon Attila
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Bákonyi – Kerek, Papp F., Frida (Póti, a szünetben.) Hortó – Arnóczki, Bellon, Nagy D. (Fekete G., 88.) Kiss L. – Lovas, Balás (Simtchatcha, 65.). Vezetőedző: Németh Károly
Gólszerző: Nagy D. (0–1) a 36., Papp F. (0–2) az 59., Ursz (1–2) a 83. percben
Kiállítva: Hortó (a gólhelyzetben lévő Pozsárt buktatta) a 76. percben
Belvon Attila: – A hét közben látottak és a fogadkozások ellenére katasztrofálisan játszottunk.
Németh Károly: – A siker számunkra többet jelent, mint három pont.

DUNAKANYAR-VÁC-KAZINCBARCIKAI SC 3–0 (1–0)
Vác, 250 néző. V: Farkas T. (Agócs, Noszlopy)
VÁC: Sztankó – Króner, Páles, Tányéros, Juhász B. – Albert (Gulyás G., a szünetben), Farkas P. – Petre (Lovrencsics, 70.), Rusvay, Vén – Rob (Nagy T., 62.). Vezetőedző: Szabados György
KAZINCBARCIKA: Somodi – Vadász, Odrobéna, Kovács R., Sebők T. – Fehér B. – Hanász (Nyisalovits, 53.), Engi (Darai, 69.), Binder, Lipusz (Horváth B., 44.) – Szilágyi N. Vezetőedző: Kócsi József
Gólszerző: Rob (1–0) a 35., Petre (2–0) az 58., Vén (3–0) a 64. percben
Szabados György: – Rutinos ificsapatom most Rob(úrral) hozta a három pontot.
Kócsi József: – Hatvan percig gyengén játszottunk, csak utána mutatta meg csapatom az igazi tudását, igaz, egy tizenegyest is kihagytunk.

VECSÉSI FC–BAKTALÓRÁNTHÁZA VSE 6–2 (3–0)
Vecsés, 300 néző. V: Ákos (Lémon, Szalai D.)
VECSÉS: Vezér – Molnár V., Hungler, Mboussi, Vukovics – Menyhárt, Gulyás M. (Hullám, 35.), Lannert, Horváth Sz. (Mirceta, a szünetben) – Dosso, Kormos (Brajkovics, 72.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
BAKTALÓRÁNTHÁZA: Nagy Z. – Lévai, Szenes, Vágó, Deák – Nagy D. (Kiss R., 50.), Rakóczi, Bodnár J., Molnár L. – Török I. (Marics, 83.), Szabó R. Játékos-edző: Illés László
Gólszerző: Kormos (1–0) a 3., Kormos (2-0) a 11., Kormos (3–0) a 26., Lévai (3–1) az 52., Menyhárt (4–1) a 73., (5–1), a 80., Dosso (6–1) a 82., Szabó R. (6–2) a 85.percben.
Horváth Ferenc: – Végre olyan mérkőzés, amely után nem nekem kell szólnom, beszél helyettem az eredmény.
Illés László: – Sajnos csak a gólkülönbség volt kérdéses.

DVSC-DEAC–CEGLÉDI VSE 3–0 (1–0)
Debrecen, 300 néző. V: Radványi Á. (Márkus T., Galán R.)
DVSC: Pantics – Oláh G., Kardos, Fodor M., Korhut (Nagy R., a szünetben) – Bódi, Katona A., Varga J., Lucas – Rezes (Szilágyi P., a szünetben), Angyal (Vinicius 6, 57.). Edző: Kondás Elemér
CEGLÉD: Rézsó – Miklósvári, Villányi, Fekete A., Tóth A. – Busa, Buzás (Lázár Zs., 63.), Kenderes, Nagy A. (Bencze Zs., 73.) – Selei, Horváth D. (Kovács I., 67.). Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Rezes (1–0) a 14., Nagy R. (2–0) az 57., Lucas (3–0) a 70. percben
Kondás Elemér: – Akadtak hibák a játékunkban, ám így is három gólt szereztünk, és még több helyzetünk is volt.
Simon Antal: – A jó játékerőt képviselő DVSC megérdemelten nyert, mégis van némi hiányérzetem a kihagyott ziccerek miatt.