A Puskás Akadémia öt góllal küldte haza a Gyirmótot

2012.09.22. 20:58
Szakály Dénes duplázott a Puskás Akadémia Gyirmót elleni meccsén (Fotó: Fuszek Gábor – archív)
A Puskás Akadémia FC 5–2-re győzött a Gyirmót ellen hazai pályán a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 6. fordulójában, míg a Csákvár, a Baja és a Soproni VSE is győzött. Keleten a Nyíregyháza 2–0 legyőzte a Vasast, míg a Balmazújváros idegenben nyert az FTC II ellen, a Szolnok ikszelt a Kazincbarcikával, a Cegléd pedig simán megverte az Orosházát.

NYUGATI CSOPORT

A Benczés Miklós vezette Puskás Akadémia továbbra is menetel a Nyugati csoportban. A 6. fordulóban a Gyirmót elleni rangadót nyerte meg magabiztosan.

A hazaiak Vasziliosz Aposztolopulosz góljával a 24. percben megszerezték a vezetést, majd Kleinheisler László négy perc alatt duplázott, így a Puskás Akadémia már három góllal vezetett a 32. percben.

Kardos Norbert azonban szépített egy perccel később, majd a hazaiaktól Farkas Norbert megkapta a második sárga lapját, így reménykedhetett Csank János csapata.

A 61. percben Oross Márton meg is szerezte a Gyirmót második gólját, ám hat perccel később Szakály Dénes visszaállította a kétgólos különbséget, majd az élvonalbeli rutinnal is rendelkező középpályás a 94. percben is eredményes volt, így a Puskás Akadémia 5–2-re győzött.

KELETI CSOPORT

A Nyíregyháza 2–0-ra győzött a Vasas ellen a Keleti csoport szombati rangadóján. A Szpari az 58. percben szerezte meg a vezetést, amikor Kovács Ádám szabadon lőhetett kapura egy akció végén, és hiába ütött bele Szatmári Zoltán, a labda a kapuba került.

Öt perccel később Montvai Tibor megszerezte a hazaiak második gólját, miután büntetőből kilőtte a kapu bal felső sarkát, így lett 2–0 a vége.

Mint arról beszámoltunk, Pajkos János, a Balmazújváros szakmai igazgatója megbízott edzőként átvette a távozó Arany László helyét, és a szakember győzelemmel kezdett a kispadon.

A Balmazújváros a Ferencvárossal csapott össze az Albert Flórián Stadionban, és hiába került kétgólos előnybe Lipcsei Péter együttese az első félidőben, a szünet után fordítottak a vendégek.

A Szolnok kétgólos hátrányba került hazai pályán a Kazincbarcika ellen, de Tamási Gábor még a szünet előtt szépített, majd Mile Krisztián a 95. percben egyenlített, így 2–2 lett a végeredmény.

A Cegléd öt gólt szerezve küldte haza az Orosházát úgy, hogy a harmadik percben már két góllal vezetett. Kormos László duplázott az 5–1-re megnyert meccsen.

NB II, NYUGATI CSOPORT
6. FORDULÓ
PUSKÁS AKADÉMIA–GYIRMÓT FC 5–2 (3–1)
Felcsút, 600 néző. Vezette: Veizer (Demeter, Galán)
PUSKÁS AKADÉMIA: Czirjék – Margitics, Papucsek, Aposztolopulosz (Vaszicsku, 91.), Farkas N. – Tóth B., Polonkai, Szakály D. – Kleinheisler (Gajdos, 69.), Zsolnai (Fabio, 57.), Baracskai. Vezetőedző: Benczés Miklós
GYÍRMÓT: Holczer – Csizmadia (Laki, 41.), Balog Z., Kardos N., Regedei – Lázár P. (Erős G., a szünetben) – Cseri, Magasföldi, Illés Gy., Nagy L. (Molnár B., 39.) – Oross. Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Aposztolopulosz (1–0) a 24., Kleinheisler (2–0) a 28., Kleinheisler (3–0) a 32., Kardos N. (3–1) a 33., Oross (11-esből, 3–2) a 61., Szakály D. (4–2) a 67., Szakály D. (11-esből, 5–2) a 94. percben
Kiállítva: Farkas N. (második sárga lap után) a 37. percben
Benczés Miklós: – Ez nem is győzelem, hanem diadal volt! Már az első félidőben jól futballoztunk, megérdemelten vezettünk három góllal. A kiállítás után a vendégcsapat birtokolta többet a labdát, de szervezetten védekeztünk. Fontosabb azonban, hogy tíz emberrel is veszélyesek voltunk, és gólokat szereztünk.
Csank János: – Az első félidőben buktuk el az összecsapást, a másodikban mennünk kellett előre, ám a hazaiak ügyesen játszottak, és lekontráztak bennünket.
BAJAI LSE–MVM PAKS II 4–0 (1–0)
Baja, 200 néző. Vezette: Kovács G. (Aradi, Kiss I B.)
BAJA: Tulipán – Hajnal, Lógó, Szabó Gy., Szénási – Deszpotovics, Szabó Sz. (Kazi, 39.) – Szentgyörgyi (Szávuj, 76.), Nagy E. (Balázs D., 62.), Illés D. – Szöllősi T. Vezetőedző: Goretich Krisztián
PAKS II: Kovács A. – Berkó, Szalontai, Zsók, Blatt (Bata, 83.) – Galambos, Budai – Cziráki (Pintér N., 35.), Báló, Czinger (Kesztyűs, 33.) – Feil. Edző: Lengyel Ferenc
Gólszerző: Lógó (1–0) a 45., Szöllősi T. (2–0) a 46., Lógó (3–0) a 62., Szöllősi T. (4–0) a 83. percben
Goretich Krisztián: – Végre lesz egy kellemes hétvégém. A győzelmet sérült játékosunk, Gombás László gyógyulására ajánljuk fel. Stabilak voltunk, jó időben szereztünk két gólt, és utána már simán vertük a két kapufáig jutó ellenfelünket.
Lengyel Ferenc: – Az első félidőben rossz felfogásban és összeállításban játszottunk. A szünet után a Baja kihasználta a rutintalanságunkat, és megérdemelten nyert.
CSÁKVÁRI TK–HALADÁS II 2–0 (1–0)
Csákvár, 600 néző. Vezette: Barna G. (Hofbauer, Péter)
CSÁKVÁR: Gelei V. – Ambrus, Racskó, Burucz, Béres – Hajdú S. (Folmer, 57.), Molnár V. (Domján A., 57.), Domonyi, Burányi, Vinicius (Tornyai, 77.) – Rigó G. Vezetőedző: Bognár György
HALADÁS II: Gőcze – Horváth D., Jagodics M., Devecseri, Nagy Z. (Farkas M., 54.) – Szakály A., Szeles – Czafit, Hanzl, Gyurján – Kalász (Németh M., 18.). Edző: Tóth László
Gólszerző: Rigó (1–0) a 42., Vinicius (11-esből, 2–0) az 52. percben
Bognár György: – Ezúttal kizárólag a győzelem, a három pont megszerzése volt a fontos számunkra, az, hogy végre elinduljunk felfelé a tabellán. Játékban ennél lényegesen több van a csapatban, de még egy ilyen, kissé visszafogott teljesítménnyel is magabiztosan győztünk.
Tóth László: – Ritmustalan támadójátékunk, valamint két védelmi megingásunk miatt veszítettük el a mérkőzést.
SOPRONI VSE–GYŐRI ETO II 3–2 (1–0)
Sopron, 800 néző. Vezette: Mészáros I. (Kepe, Kulman)
SOPRON: Boros – Fazakas, Bognár Zs., Seper, Pintér A. – Horváth A. (Varga G., 54.), Csikós, Deme – Farkas J., Gaál B. (Gyánó, 80.), Balázs R. (Fazekas N., 64.). Vezetőedző: Soós Imre
ETO II: Nagy G. – Kálmán A., Paget, Lang, Medgyes (Varga T., a szünetben) – Köles, Németh L., Kozma – Fekete D. (Csató, 73.), Nicsenko, Miklós (Serfőző, a szünetben). Edző: Sándor István
Gólszerző: Farkas J. (1–0) a 32., Németh L. (1–1) az 56., Deme (2–1) az 59., Varga G. (3–1) a 67., Németh L. (3–2) a 86. percben
Soós Imre: – Jó játékkal nyertünk, végig uraltuk a mérkőzést, a góljainkhoz azonban egy kis szerencse is kellett.
Sándor István: – Fiatal csapatom mindent megtett, jól is játszott, de amíg ilyen potya gólokat kapunk, győzelemről nem is álmodhatunk.
NB II, KELETI CSOPORT
6. FORDULÓ
FERENCVÁROS II–BALMAZÚJVÁROS 2–3 (2–0)
Budapest, Albert Flórián Stadion, 150 néző. Vezette: Pintér Cs. (Kóbor, Török K.)
FTC: Gyenes – Simita, Vattai, Vass M., Birtalan – Hakola, Alempijevics – Nehéz (Hodgyai, 71.), Nyilasi B. (Gárdos, a szünetben), Holman (Papp M., 60.) – Beliczky. Edző: Lipcsei Péter
BALMAZÚJVÁROS: Mester – Bokros (Sárközi, 55.), Kiss L., Forgács, Németh Á. – Nagy R. (Arnóczki, 80.), Szőllősi, Kónya, Virágh – Belényesi – Urbin. Vezetőedző: Pajkos János
Gólszerző: Beliczky (1–0) a 38., Nehéz (2–0) a 40., Szőllősi (2–1) az 56., Sárközi (2–2) az 58., Belényesi (2–3) a 63. percben
Kiállítva: Vattai (megrúgta Sárközit) a 91. percben
Pajkos János: – Az első félidőben is voltak a helyzeteink, ám azok sajnos kimaradtak. A második félidőben kihasználtuk a lehetőségeinket, és úgy érzem, megérdemelten győztünk. Gratulálok a csapatom hozzáállásához, mindenki odatette magát a győzelem elérésének érdekében.
Szolnoki MÁV FC–Kazincbarcika 2–2 (1–2)
Szolnok, 400 néző. Vezette: Varga L. (Kovács II. G., Buzás)
MÁV: Tóth Z. – Pintér L., Mile, Tamási, Rokszin – Bohner, Zováth (Kállai, 55.), Tisza K. (Kocsis D., a szünetben), Lengyel B. – Nagy I., Szepessy (B. Tóth, 68.). Vezetőedző: Romanek János
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Fehér B., Privigyei, Komlósi (Szala, 12.), Fótyik – Renan, Messi – George, Ngalle, Luiz (Maicon, 68.) – Salvador (Hornyák, 78.). Vezetőedző: Szabó János
Gólszerző: George (0–1) a 17., Ngalle (0–2) a 28., Tamási (1–2) a 45., Mile (2–2) a 92. percben
Kiállítva: Hornyák (dulakodásért) a 83. percben
MESTERMÉLEG
Romanek János: – Nem tudom, mi kellene ahhoz, hogy nyerjünk végre...
Szabó János: – Nem könnyű nyerni Szolnokon, pedig mi most közel álltunk hozzá.
CEGLÉDI VSE–OROSHÁZA FC 5–1 (3–1)
Cegléd, 500 néző. Vezette: Pánczél (Mohos, Gyürüsi)
CEGLÉD: Miski – Robson, Koncz Zs., Balogh P., Juhász D. – Halgas (Csurka, 59.), Kenderes Z., Nagy L., Szkuncz (Markó, 79.) – Balog M., Kormos (Medgyesi, 66.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Szűcs D., Futaki, Milenkovics, Szabó N. (Ondrejo, 34.) – Ács L., Kerekes I. (Petrovics, 34.), Kerepeczki, Végh A. – Tóth D., Bernáth. Vezetőedző: Major László
Gólszerző: Koncz Zs. (11-esből, 1–0) a 2., Kormos (2–0) a 3., Kormos (3–0) a 20., Milenkovics (3–1) a 23., Kenderes Z. (4–0) az 51., Medgyesi (5–1) a 77. percben
Kiállítva: Robson (Bernáth ellen a kapu előtti lökésért) a 77. percben
Ványi Zsolt: – Régen várt magabiztos győzelmet arattunk.
Major László: – Pánczél úr rátett bennünket a lejtőre, amin ötig meg sem álltunk.
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–VASAS 2–0 (0–0)
Nyíregyháza, 1500 néző. Vezette: Andó-Szabó (Kelemen A., Márton Zs.)
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Ur, Dajka L., Farkas A., Mészáros M. – Szilágyi K. – Csorba, Reznek (Minczér, 68.), Pákolicz (Kristófi, 86.) – Kovács Á. (Germán T., 77.), Montvai. Szakmai igazgató: Brekk János
VASAS: Szatmári Z. – Görgényi, Lucas, Mileusznics (Mehmedagic, 64.), Füredi – Reidan (Deyvison, 64.), Thiago – Szilágyi P. (Polényi G., a szünetben), Kovács D., André – Bobo. Vezetőedző: Joaquim Machado Goncalves
Gólszerző: Kovács Á. (1–0) az 58., Montvai (11-esből, 2–0) a 63. percben
Brekk János: – Nagyon jó csapatot győztünk le nagy küzdelemben, de ennyivel jobbak voltunk.
Joaquim Machado Goncalves: – A meccs elején nem adtak meg a javunkra egy tizenegyest, a szünet után a jó erőkből álló hazaiak egy fantomgóllal jutottak vezetéshez. A második találat döntötte el végleg a mérkőzést, de normális esetben a szünetben nekünk kellett volna vezetnünk.

Az MLSZ versenykiírásának 9. A) pontja szerint:
„Az NB II befejeztével a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék csapatai a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.”
OSZTÁLYOZÓT JÁTSZHAT: világos szürkével
BIZTOS KIESŐ: sötét szürkével