A Pécs legyőzte a Fradit (Fotó: Hegedüs Gábor)
A labdarúgó NB II 3. fordulójában a Ferencváros II 3–0-ra kikapott idegenben a Pécstől a Nyugati csoportban. A Nyíregyháza 4–0-ra megverte idegenben a Ceglédet a Keleti csoportban.
NYUGATI CSOPORT, 3. FORDULÓ
PÉCSI MFC–FERENCVÁROS II 3–0 (2–0)
Pécs, 1000 néző. Vezette: Berger (Viszokai, Kis Z.)
PMFC: Dibusz – Simonfalvi, Nagy J., Todorovics, Törtei – Regedei, Lantos, Schultz – Csovics (Nagy O., 71.), Gyánó (Sztojanovszki, 39.), Lovrencsics G. (Bozsik J., 78.). Vezetőedző: Kiss László
FTC II: Mester – Tóth A., Vattai, Rodenbücher, Sváb (Antal Zs., a szünetben) – Gárdos, Peszmeg (Nyilasi B., a szünetben), Fülöp N., Papp M. – Sztanics, Pölöskey (Danquah, 80.). Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Lovrencsics G. (1–0) az 1., Gyánó (2–0) a 17., Simonfalvi (3–0) a 70. percben
Kiss László: – Nehéz mérkőzés, nehéz győzelme. Gyánó Szabolcs sérülése kissé kizökkentette csapatomat saját ritmusából.
Lipcsei Péter: – Ezt a mérkőzést már az első félidőben elveszítettük a korán kapott gól miatt. A Pécs jó csapat, amely feljut az NB I-be.

BAJAI LSE KALO-MÉH–GYIRMÓT SE 0–2 (0–1)
Baja, 600 néző. Vezette: Mészáros (Gyarmati II T., Kovács II G.)
BAJA: Herbert – Villám, Tamási G., Burucz, Vincze Z. – Lógó, Szili (Bognár II Gy., 73.), Domokos (Micskó, 61.) – Szabó N., Kormos, Nagy E. Vezetőedző: Bognár György
GYIRMÓT: Boros – Kiss Zs., Kozmér, Böjte, Szabó Cs. – Homonyik (Czanik, 62.), Baumgartner, Horváth R., Nagy L. – Weitner (Polyák, 87.), Laki B. (Tóth B., 62.). Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Baumgartner (11-esből, 0–1) a 23., Baumgartner (0–2) a 68. percben
Bognár György: – Általában a jó csapatnak van szerencséje. Na, ez ezúttal is így történt.
Kiprich József: – Kellett tíz perc, amíg bemelegedtünk, és végül azért nyertünk, mert jobb volt a helyzetkihasználásunk. Szerencsére a Baja csak kapufát rúgott.

FC AJKA–BKV ELŐRE 4–0 (1–0)
Ajka, 400 néző. Vezette: Fenyvesi (Iványi I., Kiss I B.)
AJKA: Grőber – Pothárn, Subicz, Pákai, Péter – Páli (Horváth Á., 56.), Kottán K. (Major, 56.), Manganelli – Szabó L. (Gyűrűsi, 76.), Mihalecz P., Gunther. Vezetőedző: Artner Tamás
BKV: Vezér – Nagy A., Makrai, Baranyai N., Mayer – Fazakas (Sebestyén, 60.), Csopaki, Cseri, Csikós – Gajda (Varga E., 76.), Selei (Merczel, 81.). Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Mihalecz P. (1–0) a 3., Mihalecz P. (2–0) az 54., Major (3–0) a 75., Mihalecz P. (4–0) a 90. percben
Kiállítva: Manganelli (a második sárga lap után) a 64., Baranyai N. (sportszerűtlen magatartásért) a 86. percben
Artner Tamás: – A mezőnyben jól futballozott a BKV, de a helyzetek alapján nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.
Soós Imre: – Mi játszottunk, a hazai csapat pedig rúgta a gólokat. Ráadásul az első kettőt leshelyzet után, amit nem bírtunk el.

BUDAÖRSI SC–SZTK-ERIMA 0–1 (0–0)
Budaörs, 200 néző. Vezette: Berke (Tóth I., Szalai D.)
BUDAÖRS: Horváth Z. – Csengő, Hegedűs N., Csobánki, Mihályi – Lászka – Sándor I. (Papp G., 62.), Farkas Á. – Kiss T. (Schafranek, 62.), Márkus (Nagy R., 81.), Tüske. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
SZIGETSZENTMIKLÓS: Balikó – Király A., Szamosszegi, Rédei, Szamosi – Pintér Z., Pomper – Kincses (Csurka, 90.), Somorjai (Kozma I., 82.), Majoros – Tóth M. (Mojzer, 75.). Vezetőedző: Várhidi Pénter
Gólszerző: Pintér Z. (0–1) az 55. percben
Lucsánszky Tamás: – Ellenfelünk egy jól eltalált lövéssel szerezte meg a három pontot.
Várhidi Péter: – A második félidő első negyedórája a miénk volt, de már korábban is eldönthettük volna a mérkőzést, amelynek vége elég izgalmas volt.

KELETI CSOPORT, 3. FORDULÓ
RESTART-CEGLÉDI VSE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–4 (0–2)
Cegléd, 400 néző. Vezette: Fajkusz (Medovarszki, Viczián)
CEGLÉD: Miski – Buzás, Villányi, Fekete A. (Nagy A., a szünetben) – Tóth M., Kenderes – Busa (Rebecsák, 67.), Nagy L., Ladiszlai, Nagy T. (Mojzes, 57.) – Medgyesi L. Vezetőedző: Simon Antal
NYÍREGYHÁZA: Vojinovics – Lakatos I., Kovacsevics, Ambrusz, Bosnjak – Zabos (Batizi-Pócsi, 73.), Demjén, Nacim, Pákolicz (Szilágyi N., 57.) – Andorka, Bajzát (Fekete Á., 66.). Vezetőedző: Brekk János
Gólszerző: Bajzát (0–1) a 22., Kovacsevics (0–2) a 42., Bajzát (0–3) a 48., Andorka (0–4) a 49. percben
Kiállítva: Buzás (Demjén buktatásáért) a 82. percben
Simon Antal: – A mezőnyben felnőttünk az NB I-be igyekvő Nyíregyházához, de a kapu előtt rutintalanok voltunk. Hibáinkat ellenfelünk jó százalékban használta ki.
Brekk János: – Az első félidő nem volt annyira könnyű, mint amit az eredmény sugall, de összességében ekkora különbséggel is megérdemelten nyertünk.

OROSHÁZA FC–DVSC-DEAC 4–1 (2–0)
Orosháza, 400 néző. Vezette: Lovas (Vígh T., Agócs)
OROSHÁZA: Molnár T. – Szűcs D., Futaki, Kerekes I., Szabó N. (Pardi, 87.) – Kerepeczki, Juhász N., Ács, Petneházi (Piti L., 83.) – Baranyai B. (Buza, 76.), Szabó T. Vezetőedző: Kvasznovszky József
DEAC: Verpecz – Burics (Angyal, 70.), Kardos, Simac, Szűcs I. – Pavlovics, Sigér, Lucas, Korhut – Huszák (Szécsi, 17.), Balajti (Tóth L., 70.). Edző: Kondás Elemér
Gólszerző: Szabó T. (1–0) a 12., Kerepeczki (11-esből, 2–0) a 18., Korhut (2–1) a 46., Petneházi (3–1) az 55., Szabó T. (4–1) a 73. percben
Kiállítva: Verpecz (gólhelyzetben buktatta Szabó Tamást) a 17. percben
Kvasznovszky József: – Kitűnő játékkal, rendkívül magabiztos győzelmet szereztünk.
Kondás Elemér: – A mérkőzés nagy részében emberhátrányban játszottunk, amit az ellenfél könyörtelenül kihasznált.

KAZINCBARCIKAI SC–MTK II 2–2 (0–2)
Kazincbarcika, 500 néző. Vezette: Varga L. (Kelemen, Bozó)
KAZINCBARCIKA: Botló – Vadász, Kovács R., Nagy T., Sebők T. – Kerékgyártó (Máthé G., 75.), Borbély, Odrobéna (Engi, 55.), Kovács P. – Horváth B. (Binder, 85.), Stevica. Vezetőedző: Kádár Zsolt
MTK II: Horváth A. – Hajdu S., Kornis, Kálnoki Kis, Forró – Macura, Nikházi, Szurkos (Dobó, 85.) – Molnár M., Eppel (Kákonyi, 79.), Skriba (Pál Sz., 66.). Edző: Pölöskei Gábor
Gólszerző: Macura (0–1) a 25., Skriba (0–2) a 45., Stevica (1–2) az 56., Binder (2–2) a 86. percben
Kádár Zsolt: – Magas színvonalú mérkőzést játszottunk, csapatomat dicséret illeti, mert kétgólos hátrányból is talpra állt a második félidőben.
Pölöskei Gábor: – A mérkőzés első részében egyértelműen uraltuk a játékot, ám a szünet után érthetetlenül kapkodóvá váltunk.

HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE–DUNAKANYAR-VÁC 1–2 (1–0)
Hajdúböszörmény, 200 néző. Vezette: Radványi (Márkus T., Galán)
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Bákonyi – Király L., Szilágyi K., Giura, Hortó – Nagy D., Kiss L., Arnóczki, Lovas – Bogdanovics (Kolbe, 65.), Urbin (Usztics, 88.). Vezetőedző: Fórián Zsolt Lajos
VÁC: Sztankó – Hegedűs Cs., Páles, Tányéros, Juhász B. – Farkas P., Albert Á. (Ivanovici, 54.), Rusvay, Rábold – Rob (Surányi, 72.), Fekete L. (Palásthy, 63.). Vezetőedző: Szabados György
Gólszerző: Bogdanovics (11-esből, 1–0) a 8., Palásthy (1–1) a 75., Palásthy (1–2) a 92. percben
Kiállítva: Lovas (Farkas Péter buktatásáért) a 66. percben
Fórián Zsolt: – Fontos lett volna a három pontot itthon tartani, és az sem volna nagy baj, ha egy mérkőzést végre nem csak emberhátrányban tudnánk lejátszani.
Szabados György: – Lassan itt a szeptember, éppen ideje volt beiratkozni az osztályba. Ennek érdekében nagy erőket mozgattunk meg.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–VECSÉSI FC 0–0
Békéscsaba, 800 néző. Vezette: Farkas T. (Márton Zs., Varga II G.)
BÉKÉSCSABA: Máthé G. – Oláh G., Csiszár, Makra, Horváth T. – Szélpál T., Bakró (Berki, 71.), Bogdán – Balázs J., Pozsár (Olteanu, 71.), Bernáth (Csák Z., 86.). Vezetőedző: Pásztor József
VECSÉS: Gyenes – Könczey, Kovács II Z., Vasas Z., Radnai – Horváth D. (Hungler, 64.), Die, Lannert, Fritz (Törőcsik A., 58.) – Ponczók (Czipper, 84.), Kiss K. Vezetőedző: Kántor Attila
Kiállítva: Vasas (talppal fejbe rúgta Pozsár Gábort) a 63. percben
Pásztor József: – Iramos mérkőzésen igazságos döntetlen született.
Kántor Attila: – Harminc percig emberhátrányban játszottunk, mégis rúgtunk egy kapufát, a látottak alapján azonban reális a döntetlen.