A Mezőkövesd megint kikapott, élre állt a Békéscsaba

2012.10.27. 18:44
A labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 11. fordulójában a Tatabánya hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a mérkőzése előtt még sereghajtó BKV Előre ellen, míg az Ajka hazai pályán nyert rangadót a Kozármisleny ellen. A Keleti csoportban Vácon is kikapott a Mezőkövesd, így a megyei rangadón 1–0-ra diadalmaskodó Békéscsaba átvette a vezetést a tabellán.

NYUGATI CSOPORT

A Nyugati-csoport legnagyobb rangadóján az Ajka hazai pályán nyert 3–1-re a Kozármisleny ellen, így pontszámban beérte ellenfelét. A merész terveket szövögető Tatabánya nem tudta feltörni a sereghajtó BKV Előre védelmét, így csak gól nélküli döntetlent ért el hazai pályán.

A Veszprém Hevesi-Tóth Tamás két perccel a vége előtt megszerezte a vezetést, mégsem tudott nyerni, ugyanis a Soproni VSE az utolsó percben Deme Imre bombagóljával döntetlenre mentette a mérkőzést. A Győri ETO II egy góllal múlta felül a vendég Paks II-t.

Zalaegerszegen a nagy esőzés mellett a hazai csapatnak csak a második félidőben sikerült feltörni a szervezetten futballozó Baja védelmét, ám végül a ZTE Darko Pavicsevics duplájának is köszönhetően háromgólos győzelmet aratott.

KELETI CSOPORT

A Lóczi István, Lisztes Krisztián edzőpáros által irányított szegediek a még játékosként is aktív Lisztes 73. percben szerzett góljával gyűjtötték be a három pontot (0–1-ről fordítva), nyeretlenül megvívott hét találkozó után győztek.

Véber György lemondását nem fogadták el a Mezőkövesd vezetői, így a korábbi újpesti kedvenc ült a bajnokságot remekük kezdő csapat kispadján Vácon is, ám újabb vereséget volt kénytelen elkönyvelni, a Duna-partiak 1–0-ra győztek.

A Ferencváros II 2–1-re nyert Putnokon, míg a Békéscsaba 1–0-ra megverte idegenben az Orosházát a Békés megyei derbin, és ezzel az élre állt.

LABDARÚGÓ NB II
NYUGATI CSOPORT, 11. FORDULÓ
ZALAEGERSZEG–BAJAI LSE 3–0 (0–0)
Zalaegerszeg, 1850 néző. Vezette: Barna (Márton Zs., Becséri G.)
ZALAEGERSZEG: Jahic – Simonfalvi (Kocsárdi, 49.), Nánási, Szalai T., Juhász D. – Máté P., Kocsis A. (Tóth L., 80.), Hajdú N. (Jasarevic, 70.), Grbics, Frizoni – D. Pavicsevics. Vezetőedző: Preisinger Sándor
BAJA: Tulipán – Hajnal G., Deszpotovics, Lógó, Szénási – Szentgyörgyi (Balázs D., 76.), Szilasi, Kazi, Illés D. (Varga L., 82.) – Nagy E. (Faller, 76.), Szöllősi T. Vezetőedző: Goretich Gábor
Gólszerző: Frizoni (1–0) a 64., D. Pavicsevics (2–0) a 68., D. Pavicsevics (3–0) a 78. percben
Preisinger Sándor: – Fegyelmezett, kemény ellenfelet győztünk le, az irreális körülmények ellenére akarattal és jó fizikai állapottal sikerült legyőznünk a bajaiakat.
Goretich Gábor: – Jelenleg a ZTE jobb csapat. Akkor kaptuk a gólokat, amikor a kétes szituációk után a hazai csapat rúghatott szabadrúgásokat, viszont a jövőre nézve ez a fiatal gárda okozhat még meglepetéseket.
GYŐRI ETO II–MVM PAKS II 1–0 (0–0)
Győr, ETO-park, 200 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Gyürüsi, Pápai)
GYŐR II: Nagy G. – Kálmán, Lipták, Lang, Kozma M. – Paget (Matetits, 30.) – Varga T. (Fekete D., 67.), Németh L., Pilibaitis, Miklós (Serfőző, a szünetben) – Ahjupera
Edző: Sándor István
PAKS II: Csoknyai – Galambos (Laták, 83.), Berkó (Kollarics, 86.), Szalontai, Féhr, Mészáros I. – Cziráki, Pintér N. (Czinger, 61.), Budai, Heffler N. – Feil
Edző: Lengyel Ferenc
Gólszerző: Matetits (1–0) a 87. percben
Sándor István: – Régen vártuk ezt a győzelmet. Köszönet az első keret szakmai stábjának és a visszajátszó játékosainknak, akik hozzásegítettek minket a sikerhez.
Lengyel Ferenc: – Mindent végrehajtottunk, amit elterveztünk, de gólok helyett kapufákat rúgtunk, így a vége egy rendkívül balszerencsés vereség lett.
FC AJKA–KOZÁRMISLENY 3–1 (0–0)
Ajka, 400 néző. Vezette: Farkas Á. (Péter T., Kulman)
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Péter P. – Szabó L. (Nagy B., 85.), Horváth A., Kanta Sz., Czanik – Mihalecz P. (Szabó P., 80.), Major N. (Sowunmi, 65.)
Vezetőedző: Németh Zoltán
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Nagy J., Romics, Tányéros Á., Kiss M. – Kovács T. (Zsdrál, 54.), Koller K., Szabó B., Karacs (Városi, 54.) – Fröhlich, Bjelanovic (Puskás Z., 71.)
Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Subicz (11-esből, 1–0) az 50., Péter P. (2–0) a 60., Mihalecz P. (3–0) a 78., Városi (3–1) a 90. percben
Németh Zoltán: – Két jó csapat küzdött a pályán, mi jöttünk ki jól a mérkőzésből. Gratulálok a játékosoknak.
Márton Gábor: – Nehéz bármit mondani, mert amatőr gólokat kaptunk, gyakorlatilag rúgtunk magunknak három gólt, az eredmény nem reális a mutatott játékkal szemben.
VESZPRÉM FC–SOPRONI VSE 2–2 (0–0)
Veszprém, 300 néző. Vezette: Pintér Cs. (Király K., Kiss I B.)
VESZPRÉM: Tarczy – Nagy Á., Molnár Z., Császár, Bosnjak – Nikolin, Hevesi-Tóth, Nyitrai (Leitold, 70.), Vágó (Garai, 82.) – Honma, Molnár T. (Szöllőskei, 65.)
Vezetőedző: Vágó Attila
SOPRON: Sásdi – Bognár Zs., Baranyai N., Seper (Fazekas N., 41.), Varga K. – Deme, Horváth A., Varga G., Szabó L. (Gyánó, 78.) – Gaál B., Pető (Balázs R., a szünetben)
Vezetőedző: Bücs Zsolt
Gólszerző: Bosnjak (1–0) az 50., Varga G. (1–1) a 60., Hevesi-Tóth (2–1) a 88., Deme (2–2) a 90. percben
Vágó Attila: – Hiába ordítottam a mérkőzés végén, hogy figyeljünk a lepattanó labdára. Nem tettük, ez két pontunkba került.
Bücs Zsolt: – Az akarattal nem volt probléma, de a játék képe alapján a döntetlen reális.
FC TATABÁNYA–BKV ELŐRE 0–0
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 350 néző. Vezette: Kulcsár K. (Lémon, Demeter)
TATABÁNYA: Dombai A. – Oláh G., Izing, Böjte A., Törtei – Bakos Sz., Kiss Sz. (Domokos, a szünetben), Huszák, Móri – Skriba (Csovics, 65.), Weitner
Vezetőedző: Csertői Aurél
BKV ELŐRE: Horváth G. – Enyingi, Nyárasdi, Menyhért, Sebők I. –Kiss K. (Berki P., 82.),Berde, Dóczi,Mayer (Gáspár, 85.)– Eszlátyi (Havlik, 89.), Michel
Vezetőedző: Menczeles Iván
Csertői Aurél: – Háromszor is a kapussal szemben álltak játékosaim, de nem tudtunk gólt rúgni. Amíg ez nem változik, nem leszünk eredményesek. Az ellenfél keményen védekezett, motiváltan küzdött.
Menczeles Iván: – Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten szereztünk egy pontot, sőt a nagyobb helyzeteink nekünk adódtak.
KELETI CSOPORT, 11. FORDULÓ
PUTNOK VSE–FERENCVÁROS II 1–2 (0–1)
Putnok, 400 néző. Vezette: Fenyvesi (Butkai, Kulcsár K.)
PUTNOK: Botló – Szögedi, Kovács R., Bányai, Crisan – Zimányi, Illés R., Zabos, Bene A. (Kerékgyártó, a szünetben) – Elek B. (Olasz D., 68.), Monyók (Odrobéna, 68.)
Vezetőedző: Koszta Péter
FERENCVÁROS II: Rigó – Erdei, Grúz, Birtalan J. – Simita, Vass M. (Batik, 60.), Peszmeg, Nyilasi B. (Nehéz, 71.), Holman – Hakola, Gárdos (Kleizer, 85.)
Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Holman (0–1) a 38., Kerékgyártó (1–1) az 57., Nehéz (1–2) a 78. percben
Kiállítva: Zabos (a második sárga lap után) a 70. percben
Koszta Péter: – Hazai pályán sokkal többet kellett volna tennünk a győzelemért. A kiállítás eldöntötte a mérkőzést.
SZEGED 2011–KAZINCBARCIKAI SC 2–1 (1–1)
Szeged, 200 néző. Vezette: Farkas T. (Kelemen, Buzás)
SZEGED: Belecsan – Borbély, Petrók, B. Kapic, Toca – Farkas Z. (Radnai, 63.), Ulvicki, Lisztes (Tóth I., 85.), Kis R. – Varga B. (Geiger, 72.), Jovánczai
Vezetőedző: Lóczi István
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Privigyei, Komlósi, Fótyik, Szala (Horváth B., 76.) – Hornyák, Maicon, Messi, Tátrai (N'Galle, 84.) – Salvador (Kovács P., 63.), George
Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: George (0–1) a 9., Petrók (1–1) a 33., Lisztes (2–1) a 73. percben
Lóczi István: – Szomorú lettem volna, ha nem nyerünk, hiszen fölényünket hat elhibázott gólhelyzet is bizonyítja.
Kiprich József: – Bár az első játékrészben sokáig vezettünk, ekkor sem játszottunk jól. A második félidőben érezhető volt, amelyik csapat gólt szerez, nyer.
DUNAKANYAR-VÁC–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 1–0 (1–0)
Vác, 200 néző. Vezette: Solymosi (Huszár, Kóbor)
VÁC: Dombó – Króner, Páles, Benke V., Gulyás M. – Rása – Kákonyi, Király P. (Farkas P., 74.), Papp K., Berki I. (Pap R., 68.) – Palásthy N. (Gulyás G., 76.)
Vezetőedző: Mózner János
MEZŐKÖVESD: Szántai – Hegedűs Cs., Szalai V., Lakatos B., Nagy P. – Bagi – Bogdány (Szabó V., a szünetben), Dobos (Ficsór, 92.), Bognár I., Lipusz – Hamar Á.
Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Palásthy N. (1–0) a 11. percben
Kiállítva: Szántai (buktatta a gólhelyzetben lévő Gulyás Gábort) a 91. percben
Bodonyi Béla (szakmai igazgató): – Jó játékvezetés mellett, hatalmas küzdelemben többet tettünk a megérdemelt győzelemért.
Véber György: – A brusztoló stílus nem kedvezett csapatomnak, a váciak viszont jól alkalmazkodtak hozzá, így megérdemelten nyertek.
OROSHÁZA FC–BÉKÉSCSABA ELŐRE 0–1 (0–1)
Orosháza, 700 néző. Vezette: Szőts (Galán, Szvetnyik)
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Szűcs D. (Szabó N., a szünetben), Futaki, Milenkovics, Kerepeczki – Ács, Kerekes (Petrovics, 73.), Ondrejó, Végh A. (Szabó T., 82.) – Tóth D., Bernáth
Vezetőedző: Major László
BÉKÉSCSABA: Máthé G. – Huszár, Makra, Botis, Juhász Gy. – Raducu, Varga N., Pozsár, Obot – Randjelovics (Balázs J., 81.), Majoros (Nadaban, 88.)
Vezetőedző: Dajka László
Gólszerző: Pozsár (0–1) a 25. percben
Major László: – Készülünk a következő mérkőzésre. Gratulálok a Békéscsabának.
Dajka László: – Örülök a győzelemnek, ennyivel jobb csapat vagyunk.