A Fradi II otthon nyert, az Újpest B hazai pályán veszített

2011.08.27. 21:27
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság Nyugati csoportjának 2. fordulójában a Ferencváros és a Győri ETO második csapata is pályaválasztóként lépett pályára, előbbi nyert a Sopron ellen, utóbbi kikapott a Tatabányától.

A soproniak nem tudták kérdőjelessé tenni a Ferencváros győzelmét (Fotó: Hegedűs Gábor)

A Keleti csoport 2. fordulójában újabb vereséget szenvedett az Újpest B és a Szeged. Előbbi az előző idényben még élvonalban vitézkedő szolnokiaktól kapott ki hazai környezetben, a Tisza-partiak pedig a pontot sem vesztő Mezőkövesd otthonában szenvedtek kétgólos vereséget.

LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT
2. FORDULÓ
FERENCVÁROS II–SOPRONI VSE 2–0 (1–0)
Albert-stadion, 300 néző. Vezette: García (chilei) (Takács G., Mohos)
FERENCVÁROS II: Hermány – Vass M., Vattai, Nyárasdi, Tóth A. – Peszmeg, Józsi – Zsivoczky (Antal Zs., 32.), Varga B. (Nyilasi B., 67.), Holman (Papp M., 80.) – Pölöskey. Edző: Lipcsei Péter
SOPRON: Sipos G. – Csontos, Bozsoki, Szmiljanics, Nagy Z. (Horváth T., a szünetben) – Bausz, Tatai, Lazics, Szabó L. – Rasztovits (Bognár Gy., a szünetben), Csordás Cs. Vezetőedző: Végh Tibor
Gólszerző: Zsivoczky (1–0) a 12., Peszmeg (2–0) a 66. percben
Lipcsei Péter: – Győzelmünk egy percig sem forgott veszélyben, és a két mérkőzésen szerzett hat pont jó alapot jelent a folytatáshoz.
Végh Tibor: – Ezúttal kevesebb gólszerzési lehetőségünk volt, mint a múlt héten, annyi különbséggel, hogy most egyet sem értékesítettünk.
BUDAÖRSI SC–PAKSI FC II 0–0
Budaörs, 150 néző. Vezette: Ákos (Péter, Makkosné)
BUDAÖRS: Esterházy – Csengő, Hegedűs N. (Pleván, 80.), Csobánki, Ódé – Kollega, Horváth L., Lászka (Sánta A., 66.), Mihályi, Papp G. (Besztercei, 65.) – Tüske. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
PAKS II: Kiss M. – Féhr, Berkó, Racskó, Juhász M. (Pata, a szünetben) – Cziráki, Tamási G., Ganczer (Budai, 66.), Czinger (Blatt, 51.) – Feil, Pap R. Edző: Lengyel Ferenc
Lucsánszky Tamás: – Helyzeteinket képtelenek voltunk kihasználni, ezért maradt el a győzelem.
Lengyel Ferenc: – Fiatal csapatom bravúros döntetlent ért el, annak ellenére, hogy a pályán több elemmel is meg kellett küzdenünk.
VESZPRÉM FC–FC AJKA 0–1 (0–1)
Veszprém, 300 néző. Vezette: Botló (Iványi I., Becséri D.)
VESZPRÉM: Kádár B. – Garai, Hegedűs Gy. (Pálfi R., 60.), Lang, Bosnjak (Gomez, 65.) – Hevesi-Tóth, Finta P. (Ihász, 55.), Leitold – Thiago, Burcsik, Alex. Vezetőedző: Vágó Attila
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Kovács Zs., Kovács Sz., Pothárn – Szabó L. (Horváth Á., 80.), Mihalecz P. (Péter, 90.), Vittman (Szalai R., 58.). Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Pothárn (0–1) a 15. percben
Vágó Attila: – Hiába voltunk végig mezőnyfölényben, dolgoztunk ki helyzeteket, rúgtunk kapufát, az Ajka egy lövéssel elvitte a három pontot.
Artner Tamás: – Ezúttal nem játszottunk jól, mégis nagyon értékes három pontot szereztünk meg a jól futballozó veszprémiektől.
GYŐRI ETO II–FC TATABÁNYA 1–3 (1–1)
Győr, ETO-park, 300 néző. Vezette: Pintér Cs. (Huszár, Kóbor)
GYŐRI ETO II: Molnár P. – Kálmán, Paget, Zámbó, Nagy Á. – Windecker (Nyitrai, 75.), Kiss Sz. (Nicorec, a szünetben), Kiss M. – Molnár T., Strestík, Varga T. (Miklós, 70.). Edző: Klement István
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Farkas V., Böjte, Megyesi – Móri (Lajtos, 76.), Deme, Kovács I., Szekér (Nyilas E., 84.) – Béres F. (Ndjodo, 72.), Sitku. Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Szekér (0–1) a 14., Varga T. (1–1) a 40., Megyesi (1–2) az 51., Megyesi (1–3) a 69. percben
Klement István: – Orkán erejű szélben, két jól eltalált szabadrúgás eldöntötte a három pont sorsát.
Kiprich József: – Örömmel láttam, hogy játékosaim csúsznak-másznak a győzelemért, amely az összkép alapján megérdemelt.
GYIRMÓT FC–KOZÁRMISLENY SE 1–0 (0–0)
Győr-Gyirmót, 400 néző. Vezette: Oláh G. (Király K., Kovács P.)
GYIRMÓT: Deli – Bognár Zs., Kozmér, Makrai, Szabó Cs. – Czanik (Homonyik, 61.), Tóth B., Cseri T., Varga L. (Csopaki, 54.) – Tóth N. (Lannert, 78.), Laki B. Vezetőedző: Soós Imre
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Fodor F., Balaskó Cs., Fellai, Tasselmájer – Kovács R. (Asztalos, 56.), Koller K., Andruskó, Godslove (Kovács T., 76.) – Eszlátyi, Berdó (Rácz F., 56.). Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Homonyik (1–0) a 76. percben
MESTEMÉRLEG
Soós Imre: – Számtalan gólszerzési lehetőségünk volt, de át kellett szakadnia a gátnak, amit az időjárás megnehezített.
Márton Gábor: – Abszolút egyenrangú ellenfelei voltunk a hazaiaknak. A rutinosabb csapat szerencsés góllal nyert.

LABDARÚGÓ NB II, KELETI CSOPORT
2. FORDULÓ
ÚJPEST FC B–SZOLNOKI MÁV 0–3 (0–3)
Szusza Ferenc Stadion, 150 néző. Vezette: Becséri D. (Gyürüsi, Aradi)
ÚJPEST B: Bozsó – Nagy J., Privigyei, Horváth K., Szalai V. – Dombai V. (Nagy P., a szünetben), Banai – Magos, Bognár I. (Horváth R., 68.), Kovács D. (Petrezselyem, 79.) – Kocsis D. Edző: Szlezák Zoltán
SZOLNOK: Tóth Z. – Urbán-Szabó, Antal G. (Balogh T., 82.), Szeleczki, Pintér L. – Ulvicki, Mile (Papp Sz., 68.) – Kis R., Szepessy R. (Lengyel B., 59.), Mundi R. – Vári. Vezetőedző: Romanek János
Gólszerző: Vári (0–1) a 21., Vári (0–2) a 42., Szepessy R. (0–3) a 44. percben
Szlezák Zoltán: – Az első félidőben tragikus védekezésünket az ellenfél könyörtelenül kihasználta. A második félidőben ügyeltünk arra, nehogy beleszaladjunk egy nagyobb különbségű vereségbe.
Romanek János: – Csapatomat minden dicséret megilleti, de aki ismer bennünket, tudja, hogy sosem vagyunk megelégedve, fejlődnünk kell még minden csapatrészünkben. NB II-es szinten az idegenben szerzett három gólunkat szép eredménynek tartom.
EGRI FC–BÉKÉSCSABAI ELŐRE 2–2 (0–1)
Eger, Szentmarjay Tibor Stadion, 500 néző. Vezette: Veizer (Demeter, Punyi)
EGER: Sztankó – Balog Zs., Katona A., Bíró P., Debreceni D. – Benke (Olasz J., 70.) – Fürjes (Koós, 65.), Farkas Á., Romhányi, Sallai (Bojtor, 69.) – Horváth Z.. Vezetőedző: Simon Antal
BÉKÉSCSABA: Máthé G. – Kerekes I., Kállai, Makra (Szélpál T., 90.), Horváth T. – Balogh M., Fülöp T. (Mészáros L., 66.), Pozsár, Juhász Gy. – Tchana (Szigeti, 78.), Leucuta. Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Pozsár (0–1) a 19., Farkas Á. (1–1) a 80., Bojtor (2–1) a 87., Kállai (2–2) a 91. percben
Simon Antal: – Nagy dolognak tartom, hogy Egerben újra NB II-es futballt láthatott a közönség. Változatos, jó iramú mérkőzésen kis szerencsével három pontot is szerezhettünk volna.
Pásztor József: – Szinte megnyert mérkőzést sikerült döntetlenre hozni. Csalódott vagyok.
DVSC-DEAC–OROSHÁZA FC 1–1 (1–1)
Debrecen, 400 néző, Vezette: Erdős(Szalai D, Varga II G.)
DVSC-DEAC: Verpecz – Burics, Ludánszki B., Szilágyi G., Fodor M. – Csorba, Sigér, Lucas, Vinicius – Mokánszki (Salami, 76.), Szilágyi P. Edző: Fórián Zsolt
OROSHÁZA: Molnár T. – Szűcs D., Futaki, Szabó N., Szabó A. (Lupsa, a szünetben) – Ács, Kerepeczki, Végh A. (Szabó T., 78.), Petneházi – Buza, Juhász N. (Randelovics, 68.). Vezetőedző: Major László
Gólszerző: Szilágyi G. (1–0) a 21., Kerepeczki (11–esből, 1–1) a 27. percben
Kiállítva: Szilágyi G. (Végh Ariel lerántásáért) a 26. percben
Fórián Zsolt: – Ismét magunkat büntettük meg. Az emberhátrány ellenére is több helyzetet alakítottunk ki, minden elismerésem a fiúké.
Major László: – Jobb csapat otthonában szereztünk értékes pontot. Ha bátrabban játszunk, kihasználhattuk volna az emberelőnyünket.
MEZŐKÖVESD-ZSÓRY–SZEGED 2011 3–1 (0–0)
Mezőkövesd, 700 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Horváth R., Buzás)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Kaszás, Vámosi, Elek N., Sivák – Török S. (Lipusz, 50.), Bagi, Zováth, Olasz D. (Lakatos B., 78.) – Hamar Á., Jeremiás (Bogdány, 50.). Vezetőedző: Huszák Géza
SZEGED: Czirbus – Podonyi, Tóth I. (Laczkó, 69.), Gellér – Reyes, Batik, Brinszky (Varga I., 65.), Magyar, Radnai – Bernáth, Kulacsik (Folmer, 59.). Vezetőedző: Kolozsvári János
Gólszerző: Elek N. (öngól, 0–1) a 48., Hamar Á. (1–1) az 58., Bogdány (2–1) a 64., Hamar Á. (3–1) a 81. percben
Huszák Géza: – A mérkőzés elején nem gondoltam, hogy így alakul. A csapat erejét mutatja, hogy harminc perc alatt képes volt megfordítani az eredményt.
Kolozsvári János: – Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést. Amíg az üres kapuba sem tudunk betalálni, nem várhatunk jobb eredményt.
CEGLÉDI VSE–BALMAZÚJVÁROSI FC 0–1 (0–1)
Cegléd, 500 néző. Vezette: Berényi (Kovács II G., Szvetnyik)
CEGLÉD: Miski – Robson, Kurucsai, Ladiszlai, Vincze Z. – Kenderes (Kása, 68.), Nagy L., Odrobéna, Farkas I. – Balog M., Markó (Koncz, 54.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Kónya, Ludánszki, Papp F., Németh Á. 5–2=3 – Nagy R., Oláh G. (Kiss A., 90.), Kiss L. (Szűcs L., 86.), Sárközi – Urbin (Kállai G., 76.), Belényesi. Vezetőedző: Arany László
Gólszerző: Belényesi (0–1) a 37. percben
Kiállítva: Németh Á. (második sárga lap után) a 45. percben
Ványi Zsolt: – Az első félidőben keveset mozogtunk, a másodikban pedig szerencsénk sem volt. Olyan érzésem volt, hogy akkor sem szerzünk gólt, ha a mérkőzés két napig tart.
Arany László: – Bár az edzéseken nem gyakoroltuk az emberhátrányos helyzeteket, de csapatom óriási szívvel és akarattal játszott, nagyon büszke vagyok játékosaimra.
KAZINCBARCIKAI SC–REAC 1–0 (0–0)
Kazincbarcika, 300 néző. Vezette: Takács J. (Szilágyi N., Kulcsár J.)
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Toplenszki, Komlósi, Konate, Horváth Sz. – Fehér B. – Mbei (Nyitrai, 59.), Bene A. (Poszuk, 85.), Tátrai, Kovács P., Dávid (Kovács Bence, 65.). Vezetőedző: Szabó János
REAC: Kunsági – Dinka, Kornis, Menyhért, Kovács Balázs (Czimmermann, 79.) – Cseri G. – Menyhárt, Jovánczai, Kiss T. (Gulyás M., 61.) – Szabó Zs. (Nyerges, 58.), Kiss K. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Bene A. (1–0) a 72. percben
Szabó János: – A szöglet- és szabadrúgásaink számával elégedett vagyok, de ezekből többet kellene kihoznunk. Ezzel a fontos győzelemmel tettünk egy jelentős lépést.
Mátyus János: – A hatalmas küzdelem közepette egy helyezkedési hiba miatt gólt kaptunk, de összességében megérdemelt a Kazincbarcika győzelme.