A DVTK nyerte meg a keleti rangadót

2010.09.25. 19:37
A keleti rangadót általában nagy csata jellemzi – ezúttal sem volt másképp (Fotó: Mirkó István, archív)
A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 7. fordulójában a DVTK hazai pályán 2–1-re legyőzte a 43. perc óta emberhátrányban játszó Nyíregyháza Spartacust, amely veresége ellenére vezeti a bajnokságot, éppen mostani legyőzőjét egy ponttal megelőzve.

Jól kezdte a találkozót a házigazda DVTK, George-ot lerántották a büntetőterületen belül, a sértett pedig magabiztosan vágta a kapuba a 11-est (1–0).

Fél óra játék után már kettő volt a diósgyőriek előnye Roszel közeli fejesét követően (2–0), majd Lakatos kiállítása miatt már létszámfölénybe is kerültek a hazaiak.

Újabb gólt azonban nem a DVTK, hanem a Nyíregyháza szerzett, a 74. percben a közel kétméteres Kovacsevics szépített fejjel (2–1).

Tíz perccel a vége előtt George ismét büntetőt végezhetett el, Erdélyi azonban ezúttal védett, több gól már nem esett, így végül 2–1-re nyertek a diósgyőriek.

Nyugaton a Szigetszentmiklós TK-Erima hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Ferencváros második csapatát.

NB II, KELETI CSOPORT
7. FORDULÓ
OROSHÁZA FC–MTK BUDAPEST II 1–1 (0–1)
Orosháza, 400 néző. Vezette: Lovas (Ortó, Márkus T.)
OROSHÁZA: Molnár T. – Retek, Futaki, Kerekes I., Szabó N. (Buza, 86.) – Juhász N. (Piti, 70.), Kerepeczki, Ács, Petneházi – Baranyai B. (Pálinkó, 76.), Szabó T. Vezetőedző: Kvasznovszky József
MTK II: Hegedűs L. – Hajdú S., Kálnoki Kis, Kornis, Ódé – Zámbó, Matura, Kákonyi, Pál Sz. (Dobó, 42.) – Skriba (Forró, 77.), Csiki (Szentgyörgyi, 81.). Edző: Pölöskei Gábor
Gólszerző: Csiki (0–1) a 23., Kerepeczki (11-esből, 1–1) a 88. percben
Kiállítva: Kálnoki Kis (a második sárga lap után) a 90. percben
Kvasznovszky József: – Kiegyenlített első félidő után a második játékrészben tartós nyomás alá helyeztük a vendégeket, és törekvésünket siker koronázta.
Pölöskei Gábor: – Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, de a második játékrészben a játékvezető segítségével döntetlenre alakult az eredmény.

RESTART-CEGLÉDI VSE–KAZINCBARCIKAI SC 2–4 (0–0)
Cegléd, 200 néző. Vezette: Farkas T. (Viczián, Sebestyén)
CEGLÉD: Miski – Fekete A. (Juhász D., 83.), Villányi, Buzás, Kenderes – Ladiszlai – Busa, Nagy L., Nagy A. (Tóth M., 75.) – Carvalho (Medgyesi L., 58.), Szabó L. Vezetőedző: Simon Antal
KAZINCBARCIKA: Kiss M. – Vadász, Fehér B., Kovács R., Sebők T. – Kerékgyártó, Borbély, Odrobéna, Kovács P. (Nyisalovits, 90.) – Stevica (Máthé G., a szünetben), Binder (Horváth B., 85.). Vezetőedző: Kádár Zsolt
Gólszerző: Szabó L. (11-esből, 1–0) a 49., Binder (1–1) a 63., Máthé G. (1–2) a 66., Odrobéna (1–3) a 78., Odrobéna (11-esből, 1–4) a 87., Ladiszlai (2–4) a 90. percben
Kiállítva: Tóth M. (fellökte a gólhelyzetben fejelni készülő Odrobénát) a 86. percben
Simon Antal: – Egy nullánál azt gondoltam, győzhetünk, de két súlyos védelmi hibánkat a barcikaiak jól kihasználták, utána pedig már nem tudtunk újítani.
Kádár Zsolt: – Játékosaim bizonyították, hogy igazi sportemberek.

VECSÉSI FC–DVSC-DEAC 1–0 (0–0)
Vecsés, 400 néző. Vezette: García (chilei) (Kelemen, Tóth I.)
VECSÉS: Gyenes – Horváth D., Kovács II Z., Hungler (Fritz, a szünetben), Vasas Z. – Zana (Törőcsik A., 53.), Die, Lannert, Radnai – Ponczok (Czipper, 69.), Kiss K. Vezetőedző: Kántor Attila
DEAC: Pantics – Sigér, Kardos, Simac, Korhut – Kulcsár T., Spitzmüller, Lucas, Vinicius (Ferenczi J., 63.) – Huszák, Farkas II B. (Balajti, 76.). Edző: Kondás Elemér
Gólszerző: Czipper (1–0) a 82. percben

Kántor Attila: – A sors most adta vissza azt, amit korábban elvett. Életben maradtak a reményeink.
Kondás Elemér: – Négy százszázalékos helyzetet hagytunk ki, a végén pedig az ellenfél megbosszulta korábban elkövetett hibáinkat.

DIÓSGYŐRI VTK–NYÍREGYHÁZA 2–1 (2–0)
Diósgyőr, 4000 néző. Vezette: Andó-Szabó S. (Márton Zs., Varga II G.)
DVTK: Rados – Rakovics, Gal, Budovinszky, Gohér – Dobos (Horváth G., 89.), Abdouraman, Lippai, Halgas (Szabó P., 59.) – George, Roszel (Faggyas, a szünetben). Vezetőedző: Benczés Miklós
NYÍREGYHÁZA: Erdélyi – Lakatos I., Kovacsevics, Ambrusz (Goia, 34.), Bosnjak – Nacim, Zabos – Demjén (Makai, 61.), Szilágyi N. (Bodnár J., a szünetben), Pákolicz – Bajzát. Vezetőedző: Brekk János
Gólszerző: George (11-esből, 1–0) a 3., Roszel (2–0) a 30., Kovacsevics (2–1) a 73. percben
Kiállítva: Lakatos I. (lerántotta a gólhelyzetben kitörő George-ot) a 43. percben
Benczés Miklós: – A nyári szegénységben egy szeretni való közösség kovácsolódott össze, s az első félidei játékunk is teljes mértékben kielégítette az igényeket. Emberelőnyben azonban nem tudtuk fokozni fölényünket.
Brekk János: – Rosszul kezdtünk, kishitűen és bátortalanul futballoztunk, ráadásul a büntető és a sérülés, valamint a kiállítás megfogta csapatomat. A szünet után a hátrányunkat csak csökkenteni tudtuk.

REAC–DUNAKANYAR-VÁC 0–1 (0–1)
Budai II László Stadion, 300 néző. Vezette: Erdős (Takács G., Gyűrűsi)
REAC: Somogyi – Kovács B., Tóth M., Lipcsei R. (Dinka, 76.), Mészáros M. (Sallai B., 36.) – Dancs, Cseri, Nagy T., Gulyás M. – Olasz D., Szabó Zs. (Menyhárt, a szünetben). Vezetőedző: Mátyus János
VÁC: Sztankó – Króner (Arany Z., 80.), Páles, Tányéros, Hegedűs Cs. – Rusvay, Albert Á., Farkas P., Ivanovici – Rob (Surányi, 59.), Palásthy (Fekete L., 68.). Vezetőedző: Szabados György
Gólszerző: Rob (0–1) a 4. percben
Mátyus János: – Hiába támadtuk végig a mérkőzést, a kapu előtt határozatlanok voltunk.
Szabados György: – A hétközi kupakudarc után úgy látszik helyre állt a rend a fejekben.

BÉKÉSCSABA FRÜHWALD ELŐRE SE–MAKÓI FC 0–0
Békéscsaba, 600 néző. Vezette: Takács J. (Hadházi, Galán)
BÉKÉSCSABA: Dénes Zs. – Oláh G., Csiszár, Makra, Horváth T. – Szélpál T.(Olteanu, 91.), Bakró, Pozsár, Juhász Gy. – Bernáth (Berki, 72.), Balázs J. (Csák Z., 78.). Vezetőedző: Pásztor József
MAKÓ: Czirbus – Rakonczai, Magyar, Béres, Krucsó – Podonyi, Varga R. (Tóth I., 67.), Fülöp T., Nagy A. – Faragó B. (Kulacsik, 69.), Schrieber (Csamangó, 82.). Vezetőedző: Kolozsvári János
Kiállítva: Makra (megrúgta Nagy Andort) a 41., Rakonczai (a második sárga után) a 71. percben
Pásztor József: – Sokáig tíz emberrel játszottunk, ezért sem sikerült feltörnünk a makói védelmet, így el kell fogadnunk a döntetlent.
Kolozsvári János: – Kiegyenlített mérkőzést hozott a kilencven perc. Idegenben mindig jó eredmény az egy pont.

7. FORDULÓ
BUDAÖRSI SC–ENTERNET-FC TATABÁNYA 2–2 (1–1)
Budaörs, 200 néző. Vezette: Solymosi (Huszár, Király K.)
BUDAÖRS: Kozma T. – Pleván, Hegedűs N., Csobánki, Mihályi – Horváth L., Lászka (Sándor I., a szünetben) – Farkas Á., Roni (Papp G., 88.), Melczer – Tüske (Márkus T., 81.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Simkó, Bencze, Köntös – Szalai T. (Kollár D., 69.), Farkas V., Kovács I., Deme – Folmer (Farkas J., 65.), Kocsis D. Vezetőedző: Herédi Attila
Gólszerző: Deme (0–1) a 29., Melczer (1–1) a 41., Roni (2–1) a 77., Kocsis D. (2–2) a 85. percben
Lucsánszky Tamás: – A hétközi mérkőzés miatt hiányzott csapatomból a frissesség, pontosan az a plusz hiányzott, ami a javunkra dönthetett volna.
Herédi Attila: – Nehezen szereztük meg az egyik pontot, mégis ha az első félidőben megtartjuk egygólos vezetésünket, talán a mérkőzést is megnyerjük.

SZTK-ERIMA–FERENCVÁROS II 1–0 (0–0)
Szigetszentmiklós, 500 néző. Vezette: Böcskei (Péter, Hofbauer)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Balikó – Koszó, Szamosszegi, Rédei, Szamosi – Csepregi, Pintér Z., Somorjai (Csurka, 71.), Majoros – Mojzer (Kozma I., 82.), Tóth M. (Király A., 90.). Vezetőedző: Várhidi Péter
FTC II: Haber – Tóth A., Vattai, Fülöp N., Sváb – Peszmeg – Bölcsföldi, Antal Zs. (Verón, 59.), Vass M. (Marton A., 84.) – Gárdos, Danquah (Morales, a szünetben). Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Tóth M. (1–0) a 81. percben
Várhidi Péter: – Küzdelmes, egygólos meccs volt, amelyen többet tettünk a győzelemért a masszív Ferencváros ellen.
Lipcsei Péter, a Ferencváros II edzője a klub vezetőségének döntése értemében nem nyilatkozhatott lapunknak.

VESZPRÉM FC–KOZÁRMISLENY 2–0 (0–0)
Veszprém, 300 néző. Vezette: Oláh G. (Bede T., Hima A.)
VESZPRÉM: Varga T. – Grósz, Pálfi, Fehér K., Leitold – Kollár (Garai, 32.), Hudecz (Babik, 65.), Sánta, Tatai – Boromisza, Finta P. (Karakai, 57.). Vezetőedző: Orbán Tamás
KOZÁRMISLENY: Göcze – Tasselmájer, Finta Z., Éles, Tóth Z. – Andruskó (Lauer, 72.), Kovács T. (Nagy E., 66.), Kollega, Kiss M. – Koplárovics, Pavlovic (Laki, 40.). Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Leitold (1–0) a 71., Babik (2–0) a 82. percben
Kiállítva: Éles (második sárga) a 76. percben
Orbán Tamás: – Megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.
Márton Gábor: – Tipikus idegenbeli találkozót játszottunk, a helyzeteink alapján lehetett volna döntetlen is.

PÉCSI MFC–FC AJKA 2–0 (0–0)
Pécs, 1000 néző. Vezette: Bede F. (Butkai, Kis Z.)
PMFC: Dibusz – Simonfalvi, Nagy J., Todorovics, Törtei – Regedei, Bozsik J. (Wittrédi, 50.), Pintér A. – Nagy O. (Sztojanovszki, 88.), Zamostny (Csovics, 59.), Lovrencsics G. Vezetőedző: Kiss László
AJKA: Jánosa – Péter, Subicz, Pákai, Gunther – Mihalecz P., Szabó L. (Gyűrűsi, 81.), Manganelli, Hegyi – Páli N. (Pavlitzky, 66.), Gaál B. (Horváth Á., 76.). Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Törtei (1–0) a 65., Nagy O. (2–0) a 67. percben
Kiss László: – Kitűnő mérkőzésen, kitűnően játszottunk és kitűnő győzelmet szereztünk.
Artner Tamás: – Hatvanöt pecig az történt amit elterveztünk, utána egy egyéni hiba miatt hátrányba kerültünk. A pécseiek ha nem is kettő, de egy góllal mindenképpen jobbak voltak.
1. Pécsi MFC 7 5 2 12–5 +7  15
2. Eternet FC Tatabánya 7 3 3 1 13–8 +5  12
3. Győri ETO FC II 6 3 1 2 9–8 +1  10
4. Barcsi SC 6 3 1 2 7–6 +1  10
5. Bajai LSE 6 3 1 2 8–9 –1  10
6. Gyirmót FC 5 3 2 11–8 +3  9
7. Veszprém FC 7 3 4 8–10 –2  9
8. Kozármisleny SE 7 3 4 6–8 –2  9