ZTE-DVTK: egy-egy büntető, egy-egy pont

2011.11.19. 18:03
Kaotikus meccsen ikszelt a DVTK a ZTE-vel (Fotó: Fuszek Gábor)
A labdarúgó NB I 16. fordulójában a DVTK 1–1-es döntetlent játszott a ZTE vendégeként. A mérkőzésen a diósgyőriek szerezték meg a vezetést Luque találatával, majd a fordulás után Kocsárdi Gergely egyenlített. Mindkét gól büntetőből esett.

A mérkőzés elején a ZTE uralta a játékot, a hazaiak legnagyobb helyzetét Milan Bogunovics puskázta el a 13. percben, amikor a hátvéd két méterről kapu fölé fejelt Tököli Attila beadása után.

A 26. percben volt a következő említésre méltó akció, ám ezúttal a pályán kívül: nyolc-tíz diósgyőri fanatikus berohant a pályára, azonban a rendőrök időben megérkeztek, és a vendégszurkolók visszamásztak a számukra kijelölt helyre. Emiatt két-három percig állt a játék.

A 43. percben megszerezte a vezetést a DVTK: Luque tizenegy méterről leadott lövésébe Kocsárdi Gergely tette bele a kezét, a játékvezető pedig büntetőt ítélt a vendégeknek. A 11-est Luque hajtotta végre, és magabiztosan lőtt a jobb alsóba a balra mozduló Safet Jahic mellett. 0–1

A félidő végén még adódott egy nagy ziccer a vendégek előtt: Tisza Tibor kapott remek labdát a hazaiak tizenhatosán belül, egy esernyőcsellel átverte emberét, majd tüzelt öt méterről, Jahic azonban bravúrral hárított.

A fordulás után nem sokkal egyenlített a ZTE: az 54. percben Vadász Viktor kezezett a tizenhatoson belül, így büntetőt ítélt a bíró a hazaiaknak. Kocsárdi Gergely a bal felsőbe helyezett. 1–1

A zalaiak egyenlítő gólja után kissé paprikássá vált a hangulat, hét percen belül három sárga lapot is kiosztott a játékvezető.

A 73. percben nagy lehetőség adódott a DVTK előtt: Seydi lépett ki a leshatárról, egy az egyben mehetett volna a ZTE kapusára, azonban Jahic remekül élt együtt a játékkal, és kapujából kimozdulva a tizenhatos sarkánál rúgta el a labdát.

A mérkőzés hajrájában már egyik csapatnak sem volt helyzete, így 1–1-es döntetlennel végződött a találkozó. A ZTE továbbra is nyeretlen a bajnokságban, a zalai együttes legutóbbi hat hazai bajnokiján 1–1-re végzett.